Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Értem, akkor zsolti felé irányítalak ismét. Az oroszk a harmadik arzenál csere ellenére akkor miért fegyverkeznek teljesen eszement léptékben? Olasz GPD-vel olyan méretű haderőt tartanak fent és építenek, ami iszonyatos.

Mondom, vicces, amikor olyan emberek kommenjeit olvasom, akik folyamatosan az álláspontomat ekézik, de a ti véleményetek mégis üti egymást. Epic. :)

Ezt már egyszer kitárgyaltam veled. Oroszország egyáltalán nem költ sokat a hadseregére.
61 milliárd dollárt költött 2017-ben. Anglia pl. 50 milliárdot költött ugyanekkor.
De ha beleszámolod, azt, hogy az oroszok a második legnagyobb fegyverexportőr a világon, amiből évi kb. 10 milliárdos bevételük van, akkor máris az jön ki, hogy ugyan 10 milliárddal több kiadásuk volt, mint Angliának, de jóval több bevételük is volt a fegyveriparnak hála.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ez kb. olyan vicces, mint a modern Törökország és az Ottomán Birodalom köré egyenlőségjelet tenni.

Ezek után tényleg megkérdezem, hogy a Magyar Köztársaságnak szerinted semmi köze a Magyar Népköztársasághoz vagy a Magyar Királysághoz?
Mindjárt tényleg kiderül, hogy az USA a világ legrégebbi országa, csak azért, mert ők nem váltottak államformát.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
De van. Csak nem voltunk naaaaaaaaaaagy, hatalmas, erős és innovatív birodalom. Hatalmas difi... Az, hogy Kínai birodalom átmentése vagy jogutód az nem ugyanaz. Már a jogutódlással is bajok vannak, mert ugye Tajvan...

Tajvan is és a Kínai Népköztársaság is teljesen joggal mondhatja magát jogutódnak. Mint ahogy A Csehszlovák köztársaságból lett Cseh és Szlovákia. Vagy Koreából két Korea. Vagy két Németország.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
M

molnibalage

Guest
Ezt már egyszer kitárgyaltam veled. Oroszország egyáltalán nem költ sokat a hadseregére.
61 milliárd dollárt költött 2017-ben. Anglia pl. 50 milliárdot költött ugyanekkor.
De ha beleszámolod, azt, hogy az oroszok a második legnagyobb fegyverexportőr a világon, amiből évi kb. 10 milliárdos bevételük van, akkor máris az jön ki, hogy ugyan 10 milliárddal több kiadásuk volt, mint Angliának, de jóval több bevételük is volt a fegyveriparnak hála.
Az angol GDP 70%-kal nagyobb...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az angol GDP 70%-kal nagyobb...

GDP csodálatos dolog. Pláne az EU-ban ahol a nagy multi cégek addig csűrik csavarják a könyvelést amíg közel 0%-ot kell befizetniük az államkasszába...
Ellenben az Oroszoknál az összes nagy cég állami tulajdon, max 49%-ot fizet ki a részvényesek felé.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem sokat tudok a kínai írásról, de mintha azt olvastam volna régebben, hogy egy mai kínai ha elolvas egy 2000 éves kínai szöveget, akkor simán megérti. Ez számomra azt jelenti, hogy ha a nyelv ugyanaz maradt, akkor az ország is ugyanaz, még ha időnként változott is a neve a császár után.
A kinai irás piktogram,vagyis nem kell érteniük egymás beszédét ahoz,hogy ugyanazt az irást ugyanúgy értelmezve elolvassák.Kinai nyelv dialektusai között nagyobb különbségek vannak,mint a germán nyelvcsaládba tartozó angol és nemet nyelv között.Legalábbis azt olvastam róla,mert nekem mindeggyik csak halandzsa,és pocsék a nyelvérzékem
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az angol GDP 70%-kal nagyobb...

Ajaj.

A vásárlóerőparitáson mért GDP meg az oroszoknak nagyobb, jóval.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)

4000 milliárd vs 2880.
Tudod, nem mindegy, hogy Angliában kapsz 1000 dolláros fizut, vagy Oroszországban. Egyik helyen azzal még albérletre is alig fog jutni belőle, míg a másik országban meg kibérelhetsz egy falut és még marad is.
Persze a kisebb nominális GDP-ből kevesebb páncélosra futná, ha azt importálni akarod mástól, de az oroszok jellemzően maguknak gyártják le amit használnak, szóval a vásárlóerő-paritáson mért GDP sokkal jobb mutató ebből a szempontból.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Csak neeem az európai (+kolóniák) Vs. Kína vita zajlik?! :rolleyes:

1. Egyfelől nehéz összehasonlítani, mert Kína egy hegemón birodalomként határozza meg magát, ami dominálja a régiót. Európa pedig a nyugati római birodalom széthullása (+római klímaoptimum vége + justinánusz-pestis) óta szegmentált.
2. Az, hogy egy ország/birodalom/vállalat belső feszültségekkel rendelkezik a folyamatok szerves része. Amígy tudják kezelni és van akarat a működésére addig menni fog. A Római birodalom esetében sem az volt a meglepő, hogy széthullott, hanem, hogy utána nem állt össze ismét - vagy nem hullott szét korábban.
3. Európa erőssége a késő antikvitás kora óta az elaprózódottsága. A Birodalom nyugati fele simán összeomlott a mai Tunézia elvesztésétől (adók), majd az 500-as évek természeti csapásai hcsapásai harmadolták-felezték a népesseget is. A helyi elit alapvetően nem különösebben ellenkezett a frank/germán/gót (ez utóbbi gyűjtőnév mindenre, ami a Limestől kifelé lakott) bevonulással (ahol igen, ott szívás volt), az arisztokrácia vagy a maradék bürokrácia ugyanúgy éldegélt tovább.
Az viszont jól látszik, hogy míg az 500-as években a nyár nélküli évek és a pestis ugyanolyan pusztítast végzett a népességben mint az 1300-as években. Viszont a kontinensen addigra annyira atomizálódott a hatalom (uralkodói, egyházi, földesúr, város, céh/kereskedőház), hogy a gazdaság nem roppant bele - csak meg kellett tanulniuk alacsonyabb profitmarzsok mellett, kevesebb emberi erőforrás felhasználásával működni. Ez tovább hajtotta a polgáriasodást, megerősítette a szabadság és rendi jogok bimbózását és építgette lefelé a jobbágyi rendszert.
Szóval az, hogy Európában azóta is egy rakás gazdasági és társadalmi modell (német, angolszász, skandináv, francia, mediterrán, V4) létezik az _ELŐNY_, mert a külső sokkokra valamelyik jól fog reagálni és nem rottyan be az egész.
3. Kína esetében ugyanúgy volt földrajzi expanzió: hagyományosan kereskedtek Afrika keleti felével, Indiával, kolóniákat hoztak létre Indokína körül. De Celebra is jól írta, hogy a kihívások mindig Belső-Ázsiából érkeztek - az 1700-as években is lett volna egy újabb nomád invázió, de az oroszok már az elején ledarálták. Indiától meg elvágták a hegységek. Ami a baj forrása lehetett az a technológiai szint beragadása: nem voltak olyan visszaesések a népességben, ami miatt termelékenységet kellett volna javítani, vagy méretes kolóniák, amivel kereskedni lehetett volna.
4. Az Európai kolonizáció nem Kolombusszal ugrott ki a bokorból. Egyfelől az 1200-as evektől a kontinens szépen nőtt kb 50 millió fővel minden évszázadban (Franciaország ekkor 25 milliós...), akik telepesként városokat alapíottak nálunk is (sőt egeszen a török háborúk utáni időszakig, az 1750-es évekig), meg a Baltikumban, de a finn városok is ide köthetőek. A Szent Föld kolonizálása is ide köthető: hogyan szálljunk meg, építsünk ki közigazgatást, telepítsük be és kereskedjünk távoli helyekkel című projektnek ez volt a béta tesztje. Csak a spanyolok Barcelona-központú királysága bekolonizálta Mallorcát, Szicíliát, majd a visszahódított mór területeket. Tengerész Henrik portugál herceget sem a tudásvágy hajtotta, hanem amikor elfoglalta Ceutát, akkor az afrikai rabszolga és aranykereskedelmi útvonal egy végpontjára tette rá a kezét. A sivatagba meg annyira nem akartak bolyongani (idővel...), így kalózhajókkal kezdek fosztogatni a partvidéken (haszon 10%-a ment neki). Így bukkantak rá a Zöld-foki és az Azori-szigetekre, ahol több kudarcos próbálkozás után fejlesztették tökélyre az idegen népekkel való kereskedelem, kolonizáció és "hittérítés" tudását. Nem véletlen, hogy amikor Diaz eljut Indiába, akkor már elég flottul mennek a dolgok (helyi fejes gyerekének túszul ejtése stb), vagy a konkvisztádorok is eredmenyesen daráltak Amerikában ókori fejlettségű birodalmakat.
5. A globális expanzióhoz tehát kell egy olyan mértékű népességnövekedés, ami a kontinensen megvolt, és brutális mennyiségű befektetői vagyon, ami kockázati tőkésként hajlandó mindenzt megfinanszírozni. Technológiai szempontból azért nem volt akkora különbség egy azték harcos és egy spanyol muskétás között 1-1 ellen, de az utóbbiak mögött állt egy olyan intézményi és anyagi gépezet, ami miatt le lehetett darálni ezeket a birodalmakat. Viszont utána 300 évig tök nagy csönd volt, ha belegondolunk: a spanyolok-portugálok hordták be az aranyat (a többiek meg kalózkodtak belőle...), de a kolonizálás ismételt felpörgéséhez kellett az ipari forradalmak nyersanyag-éhsége is, illetve a piacok iránti igény. Kínát vagy Japánt sem véletlenül kezdték el akkorra piszkálni.
6. Jelenlegi helyzetből nem vonnék le hatalmas következtetéseket: Kína előnye az alulértékelt jüan, ami miatt az amerikaiaknak bármekkora államadósságuk lehet. Emellett olcsó volt a munkaerő - mondjuk az a termelés már tovább ment Vietnamba meg máshova. Illetve a partvidék cégei kinyírták a belső provinciák gazdaságát is. Ezeket az ide kiszervezett munkákát vissza lehetne hozni simán hozzánk is, csak akkor full gépesíteni kellene, ami meg aránytalan befektetéssel járna (full robotizált zoknigyár németbe', miközben Bangladeshben elég egy ollót meg varrógepet adni a mamusznak). Tesla is a szuperrobotizált gyártás beindításával vergődik, csak nem akar sikerülni... Amúgy meg az EU a legnagyobb exporttöbblettel rendelkező régió, ami egyszerre exportál Kínába meg az USA-ba (Függetlenedett Európai Kolóniák). Szóval pont nekünk nem kéne sírjon a szánk, mert mindezt úgy toljuk, hogy haderőre se nagyon kell költeni (fegyverfetisiszta kuzin megteszi helyettünk), mert a szomszédság elég csicska (jó, van ez a atomraketákkal megáldott Felső Volta, meg a szulejmánék), de legalább is nincs olyan bugyuta népelem, aki holnap le akarná rohanni Németországot (anelkül, hogy ne röhögnék ki az Enszben).
7. Migrik meg lmbtquyz miatt ne sírjunk már állandóan. 800 milliós a kontinens, csak a 2. vh óta nőtt 200-at, ennyi csökkenés bőven nem okoz zavarokat. Főleg, hogy a népesség egésze és nem csak a fele (ferfiak) dolgozik mint az első vh előtt (vagy a világ putrisabbik felén). A dolog egy részme meg egyszerű rendvédelmi kérdés: ha a body count elér egy statisztikailag kimutatható értéket (közlekedési balesetek, orvosi műhibák stb-hrz képest), akkor majd lép az állambácsi.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 132
113
Tajvan is és a Kínai Népköztársaság is teljesen joggal mondhatja magát jogutódnak. Mint ahogy A Csehszlovák köztársaságból lett Cseh és Szlovákia. Vagy Koreából két Korea. Vagy két Németország.
Így igaz, nem értem hogy mit nem lehet ezen megérteni.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Most nem akarok direkt a KANTIN topicba írni, de ott azt hiszem a vidéki MO iránti romantika elburjánzott nagyon. Számtalan ember leírja, milyen jó itt és milyen rossz azoknak, akik az EU-ban és az USA-ban keresik kivándorolva a kenyerüket. Ha hazaírnak, minden szép és jó, de kint valójában nyomorognak. Hát azt hiszem, az országlakosok fele legalább bolondgombát evett. Vagy csak a képzetlenebb réteg veszi be azt, hogy ez ma itt (MO) maga a Kánaán???
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 132
113
Lassan 30-40+ éve tudjuk, hogy nincs olyan, hogy hatékonyabb atomütőerő. A MAD lényege, hogy képes vagy Mt-os hatóerővel elcsapni egy várost. Ennyi kell hozzá. Nem több. Ezt 50 éve minden ICBM tudja.


Nincs jenki ABM rendszer, ami képes lenne ICBM-et lelőni és nincs semmiféle ABM rendszer USA területén, de várom a linket, ha mégis lenne, hogy hol. (AEGIS ashore nincs USA-ban.) Oo-ban is csak Moszkva körül van, de az ország nem csak Moszkva...


A MAD lényege az, hogy minden potenciális ellenfeled elhiszi rólad, hogy ha baszakszik veled, akkor KÉPES VAGY elcsapni mindenét. Egy 30+ éves rakétákból álló rendszer műszakilag sem olyan megbízható már, mint egy 3 éves, mert az idő nem tesz jót semminek. Persze lehet kókányolni, meg még profi szinten élettartamot is növelni, de azért na... Az sem mindegy hogy pl. az oroszoknál egy nagy rakás korábban telepített fix silósat már mobil platform váltott le, ha ezt valakinek magyarázni kell itt ezen a fórumon, hogy ez miért előny, akkor meg van már baszva az egész vita. Egy mostanában készült boomer tengeralattjáró esélyesen pont 30 év tech fejlődéssel lesz nehezebben lekapcsolható, mint a 30 évvel ezelőtti. Kell magyarázni hogy ez miért jó?
Azon meg én mosolygok, hogy kérsz linket arra hogy hol van jenki területen ABM. Balázs, te komolyan azt hiszed, hogy azok után hogy fel lett mondva mindenféle szerződés, nem tolják gőz erővel a fejlesztéseket amikor É-Koreának ott az atom, Irán a finishben van, Oroszokra/Kínára is kezdenek egyre inkább ráállni?
JAh, értem, amiről nincs spotter kép, meg nincs angol nyelvű cikk a szaksajtóban, akkor az 100% hogy nincs...

Az oroszok pont azért fiatalították meg a saját atomtriádjukat, mert garantálni akarják mindenki felé, hogy ha hirtelen 5 év múlva előugrik a szatyorból egy új fajta ABM megoldás a NATO részéről, akkor is felperzselnek mint a szart ha megkóstolja őket valaki.

Az US atomtriádja régi, műszakilag jelenleg élettartamot növelgetnek, de ez sem mehet a végtelenségig, előbb utóbb frissíteniük kell nekik is, mert nem fognak elindulni a rakétáik ha el kéne indulniuk megfelelő százalékban. Volt már ugye mostanában a korábban makulátlan Tridenttel is probléma, amit próbáltak eltusolni, de nem sikerült. Bizony, az idő nem tesz jót annak sem.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Csak neeem az európai (+kolóniák) Vs. Kína vita zajlik?! :rolleyes:

1. Egyfelől nehéz összehasonlítani, mert Kína egy hegemón birodalomként határozza meg magát, ami dominálja a régiót. Európa pedig a nyugati római birodalom széthullása (+római klímaoptimum vége + justinánusz-pestis) óta szegmentált.
2. Az, hogy egy ország/birodalom/vállalat belső feszültségekkel rendelkezik a folyamatok szerves része. Amígy tudják kezelni és van akarat a működésére addig menni fog. A Római birodalom esetében sem az volt a meglepő, hogy széthullott, hanem, hogy utána nem állt össze ismét - vagy nem hullott szét korábban.
3. Európa erőssége a késő antikvitás kora óta az elaprózódottsága. A Birodalom nyugati fele simán összeomlott a mai Tunézia elvesztésétől (adók), majd az 500-as évek természeti csapásai hcsapásai harmadolták-felezték a népesseget is. A helyi elit alapvetően nem különösebben ellenkezett a frank/germán/gót (ez utóbbi gyűjtőnév mindenre, ami a Limestől kifelé lakott) bevonulással (ahol igen, ott szívás volt), az arisztokrácia vagy a maradék bürokrácia ugyanúgy éldegélt tovább.
Az viszont jól látszik, hogy míg az 500-as években a nyár nélküli évek és a pestis ugyanolyan pusztítast végzett a népességben mint az 1300-as években. Viszont a kontinensen addigra annyira atomizálódott a hatalom (uralkodói, egyházi, földesúr, város, céh/kereskedőház), hogy a gazdaság nem roppant bele - csak meg kellett tanulniuk alacsonyabb profitmarzsok mellett, kevesebb emberi erőforrás felhasználásával működni. Ez tovább hajtotta a polgáriasodást, megerősítette a szabadság és rendi jogok bimbózását és építgette lefelé a jobbágyi rendszert.
Szóval az, hogy Európában azóta is egy rakás gazdasági és társadalmi modell (német, angolszász, skandináv, francia, mediterrán, V4) létezik az _ELŐNY_, mert a külső sokkokra valamelyik jól fog reagálni és nem rottyan be az egész.
3. Kína esetében ugyanúgy volt földrajzi expanzió: hagyományosan kereskedtek Afrika keleti felével, Indiával, kolóniákat hoztak létre Indokína körül. De Celebra is jól írta, hogy a kihívások mindig Belső-Ázsiából érkeztek - az 1700-as években is lett volna egy újabb nomád invázió, de az oroszok már az elején ledarálták. Indiától meg elvágták a hegységek. Ami a baj forrása lehetett az a technológiai szint beragadása: nem voltak olyan visszaesések a népességben, ami miatt termelékenységet kellett volna javítani, vagy méretes kolóniák, amivel kereskedni lehetett volna.
4. Az Európai kolonizáció nem Kolombusszal ugrott ki a bokorból. Egyfelől az 1200-as evektől a kontinens szépen nőtt kb 50 millió fővel minden évszázadban (Franciaország ekkor 25 milliós...), akik telepesként városokat alapíottak nálunk is (sőt egeszen a török háborúk utáni időszakig, az 1750-es évekig), meg a Baltikumban, de a finn városok is ide köthetőek. A Szent Föld kolonizálása is ide köthető: hogyan szálljunk meg, építsünk ki közigazgatást, telepítsük be és kereskedjünk távoli helyekkel című projektnek ez volt a béta tesztje. Csak a spanyolok Barcelona-központú királysága bekolonizálta Mallorcát, Szicíliát, majd a visszahódított mór területeket. Tengerész Henrik portugál herceget sem a tudásvágy hajtotta, hanem amikor elfoglalta Ceutát, akkor az afrikai rabszolga és aranykereskedelmi útvonal egy végpontjára tette rá a kezét. A sivatagba meg annyira nem akartak bolyongani (idővel...), így kalózhajókkal kezdek fosztogatni a partvidéken (haszon 10%-a ment neki). Így bukkantak rá a Zöld-foki és az Azori-szigetekre, ahol több kudarcos próbálkozás után fejlesztették tökélyre az idegen népekkel való kereskedelem, kolonizáció és "hittérítés" tudását. Nem véletlen, hogy amikor Diaz eljut Indiába, akkor már elég flottul mennek a dolgok (helyi fejes gyerekének túszul ejtése stb), vagy a konkvisztádorok is eredmenyesen daráltak Amerikában ókori fejlettségű birodalmakat.
5. A globális expanzióhoz tehát kell egy olyan mértékű népességnövekedés, ami a kontinensen megvolt, és brutális mennyiségű befektetői vagyon, ami kockázati tőkésként hajlandó mindenzt megfinanszírozni. Technológiai szempontból azért nem volt akkora különbség egy azték harcos és egy spanyol muskétás között 1-1 ellen, de az utóbbiak mögött állt egy olyan intézményi és anyagi gépezet, ami miatt le lehetett darálni ezeket a birodalmakat. Viszont utána 300 évig tök nagy csönd volt, ha belegondolunk: a spanyolok-portugálok hordták be az aranyat (a többiek meg kalózkodtak belőle...), de a kolonizálás ismételt felpörgéséhez kellett az ipari forradalmak nyersanyag-éhsége is, illetve a piacok iránti igény. Kínát vagy Japánt sem véletlenül kezdték el akkorra piszkálni.
6. Jelenlegi helyzetből nem vonnék le hatalmas következtetéseket: Kína előnye az alulértékelt jüan, ami miatt az amerikaiaknak bármekkora államadósságuk lehet. Emellett olcsó volt a munkaerő - mondjuk az a termelés már tovább ment Vietnamba meg máshova. Illetve a partvidék cégei kinyírták a belső provinciák gazdaságát is. Ezeket az ide kiszervezett munkákát vissza lehetne hozni simán hozzánk is, csak akkor full gépesíteni kellene, ami meg aránytalan befektetéssel járna (full robotizált zoknigyár németbe', miközben Bangladeshben elég egy ollót meg varrógepet adni a mamusznak). Tesla is a szuperrobotizált gyártás beindításával vergődik, csak nem akar sikerülni... Amúgy meg az EU a legnagyobb exporttöbblettel rendelkező régió, ami egyszerre exportál Kínába meg az USA-ba (Függetlenedett Európai Kolóniák). Szóval pont nekünk nem kéne sírjon a szánk, mert mindezt úgy toljuk, hogy haderőre se nagyon kell költeni (fegyverfetisiszta kuzin megteszi helyettünk), mert a szomszédság elég csicska (jó, van ez a atomraketákkal megáldott Felső Volta, meg a szulejmánék), de legalább is nincs olyan bugyuta népelem, aki holnap le akarná rohanni Németországot (anelkül, hogy ne röhögnék ki az Enszben).
7. Migrik meg lmbtquyz miatt ne sírjunk már állandóan. 800 milliós a kontinens, csak a 2. vh óta nőtt 200-at, ennyi csökkenés bőven nem okoz zavarokat. Főleg, hogy a népesség egésze és nem csak a fele (ferfiak) dolgozik mint az első vh előtt (vagy a világ putrisabbik felén). A dolog egy részme meg egyszerű rendvédelmi kérdés: ha a body count elér egy statisztikailag kimutatható értéket (közlekedési balesetek, orvosi műhibák stb-hrz képest), akkor majd lép az állambácsi.

Nem zajlik ilyen vita, sőt semmilyen vita nem zajlik. Mindössze annyi történt, hogy valaki félve meg merte említeni, hogy az ismert emberi történelem legrégibb, valószínűleg legnagyobb és leghosszabb ideje fennálló birodalma a kínai amely ma is regnál.
Elfeledkeztünk róla, hogy Balázson kívül itt senkinek nem lehet véleménye.
Ellenvéleménye meg végképp elképzelhetetlen, hogy lehessen.
:rolleyes:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 132
113
.


Az Internetben aza szép, hogy elég linkelni, ha elkövettél valamit.

https://forum.htka.hu/threads/beszélgető.489/page-155#post-448436

Értem, akkor ezek szerint a mai Törökország = Ottomán Birodalom és mivel Róma, mint város létezik, akkor a Római Birodalom mai napig él Olaszország néven? Melyik Kínáról beszélsz? Melyik a nagy sárkány közvetle leszármazottja? A KNK vagy Tajvan? Oh wait, miféle birodalom az, ami nem is egy, hanem kettő? Bár Kelet-Róma is megvolt egy darabig, de érdekes módon azt ti nem kezeltétek annak. Akkor most mi is a birodalom...? Azt, amit egy hozzá képest tizedakkora lakosságú ország szanaszéjjel szopat vagy a világ túlsó feléről?


Ez kb. olyan vicces, mint a modern Törökország és az Ottomán Birodalom köré egyenlőségjelet tenni.
Amit írtam most is tartom, egyszerűen nem értem hogy mit akarsz azzal elérni, hogy beidézel tőlem valamit, ami pontosan azt mutatja, hogy sehol nem írtam le hogy Kína folyamatosan szuperhatalom volt sok ezer éven keresztül. Írtam vagy 5-6 kommentet azzal kapcsolatban, hogy szerintem miért sikeresek a történelem során, mert hogy több ezer éve fennt tudtak maradni úgy, hogy közben NÉHA még igen meghatározóak is voltak, illetve jelenleg is azok, s még szerintem jövőjük is van, és 3 napja jött veled együtt 3-4 ember aki be akarja bizonyítani szerintem néha már történelem hamisítás szintet súrolva, hogy amúgy Kína nem sikeres, szart sem ért, vagy talált fel, és amúgy is egy szánalomhegy ott minden, meg 200 éve sehol nincsenek. Én azt sem mondtam hogy Tajvan nem Kína. Egyszerűen tényleg értetlenül néztem ezt a vitát, szimplán csak leszarom, de tényleg. Neked is csak azért válaszolgatok még mindíg, mert konkrétan megneveztél, meg idézgetsz tőlem úgy, hogy még véletlenül sem azt írtam mint amit akarsz vele bizonyítani.

Végezetül leírom N+1x-re, hogy te is megértsd: NEM 1800, vagy 1500 től néztem a történelmet, és igen Tajvan is Kína, valamint nem állítottam hogy folyamatosan szuperhatalom lett volna. Amit állítottam, hogy a történelem próbáját sikeresen kiálló, saját területi egységét és kultúráját, nyelvét viszonylagosan megőrízni meg tudó, jelentős birodalom, amely ma ismét a Top-on van. Sok ilyet nem látsz, és nem, az USA a kb. 250 éves történelmével nem öregebb állam nála, és nem, nem tudom elfogadni hogy Kína semmit nem adott a világnak.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 132
113
Nem zajlik ilyen vita, sőt semmilyen vita nem zajlik. Mindössze annyi történt, hogy valaki félve meg merte említeni, hogy az ismert emberi történelem legrégibb, valószínűleg legnagyobb és leghosszabb ideje fennálló birodalma a kínai amely ma is regnál.
Elfeledkeztünk róla, hogy Balázson kívül itt senkinek nem lehet véleménye.
Ellenvéleménye meg végképp elképzelhetetlen, hogy lehessen.
:rolleyes:
Így van, kb. ennyi történt. Szánom bánom, legközelebb figyelek majd jobban :(!
 
M

molnibalage

Guest
Nem zajlik ilyen vita, sőt semmilyen vita nem zajlik. Mindössze annyi történt, hogy valaki félve meg merte említeni, hogy az ismert emberi történelem legrégibb, valószínűleg legnagyobb és leghosszabb ideje fennálló birodalma a kínai amely ma is regnál.
Elfeledkeztünk róla, hogy Balázson kívül itt senkinek nem lehet véleménye.
Ellenvéleménye meg végképp elképzelhetetlen, hogy lehessen.
:rolleyes:
Haha vicces...

A KNK az nem a Császárság közvetlen leszármazottja és akkor már régen nem birodalom volt.. Ennyi erővel az USA meg vikingföld, mert egyesek itt odáig mentek, hogy UK szerintük a Vikingeknek köszönhető és az USA első 13 állama meg angol gyarmat volt...
 
M

molnibalage

Guest
A MAD lényege az, hogy minden potenciális ellenfeled elhiszi rólad, hogy ha baszakszik veled, akkor KÉPES VAGY elcsapni mindenét.
Aha. És ez hol dőlt meg? Te hol és minben látod jelét, hogy a jenki MAD nem létezik...? Csak azért, mert te azt mondod? Met kb. ez a helyzet.

Egy 30+ éves rakétákból álló rendszer műszakilag sem olyan megbízható már, mint egy 3 éves, mert az idő nem tesz jót semminek.
Ezért van mai napig több száz LGM-30 hadrendben, hogy a MAD így is teljesüljön. Meg Ohio SLBM-mek, meg CM-ek n+1 platfromon.

Egyébként meg egy rakéta igénybevétele a silóban közelít 0-hoz, ellenben az orosz és a jenkik is vígan repkednek 30-50 éves harci gépekkel is. Milyen érdekes, hogy az öreg jenki rakéta az nem látja el feladatát, de a kohószökevény Szu-24 és Szu-27 meg Tu-22M család a Tu-142-vel az igen, amik dinamikus és fárasztó igénybevételeket kapnak ezerrel? Érdkes módon csak a jenki B-52 lehet öreg, de az orosz öreg vas az bezzeg nem. A CM-ek meg fiatalok, mert folyamatosan lövöldözgetik el őket. Te tényleg azt hiszed, hogy 1991-es Tomahawkokat lövöldöznek ma és az van raktáron? Te nem olvasod a híreket a megrendelésekről és szállításokrül..?

Asztalt csapkodom a röhögéstől olyan szinten inkoherens a kommeted csak azért, hogy oroszt fényezzed, hogy szerinted mekkora spílerek.

Persze lehet kókányolni, meg még profi szinten élettartamot is növelni, de azért na... Az sem mindegy hogy pl. az oroszoknál egy nagy rakás korábban telepített fix silósat már mobil platform váltott le, ha ezt valakinek magyarázni kell itt ezen a fórumon, hogy ez miért előny, akkor meg van már baszva az egész vita.
A 18 db aktív Ohio az micsoda? Ok, ezek egy része már nem SSBN, de azért 150 db Tomahawkkal elég szép nukleáris sivatagot lehet csinálni. Kókányolás? Tudsz valamit, amit mi nem? Te, akinek a sírfelirata lehetne, a "nem tudhatjuk"...? Ja persze, kivéve akkor, ha szénné cáfolnak, akkor hirtelen semmit sem tudunk...

Egy mostanában készült boomer tengeralattjáró esélyesen pont 30 év tech fejlődéssel lesz nehezebben lekapcsolható, mint a 30 évvel ezelőtti. Kell magyarázni hogy ez miért jó?
Kevesebb orosz vadásztengó van, mint Ohio. Innentől fogva miről fantáziálsz?

Azon meg én mosolygok, hogy kérsz linket arra hogy hol van jenki területen ABM. Balázs, te komolyan azt hiszed, hogy azok után hogy fel lett mondva mindenféle szerződés, nem tolják gőz erővel a fejlesztéseket amikor É-Koreának ott az atom, Irán a finishben van, Oroszokra/Kínára is kezdenek egyre inkább ráállni?
Igen. Egy ABM rendszer akkora és olyan kis HMZ-je van, hogy annak telepítése nem titkolható el. Nevetséges ezen kijelentésed, amikor a Moszkva körüli ABM rendszeről si fotó van és Szírában levő erőkről friss műholdfotók igen gyakran vannak, mert a civil szektor már ennyire tolja magából a képeket. Nem a hh-as idők vannak, hogy lényegében hírszerzőügynökségeknek és állami vagy államközi szerveknek van csak fotofelderítő műholdja.

JAh, értem, amiről nincs spotter kép, meg nincs angol nyelvű cikk a szaksajtóban, akkor az 100% hogy nincs...
A fentiek fényében ez a komment az egyik legnagyobb öngól...

Az oroszok pont azért fiatalították meg a saját atomtriádjukat, mert garantálni akarják mindenki felé, hogy ha hirtelen 5 év múlva előugrik a szatyorból egy új fajta ABM megoldás a NATO részéről, akkor is felperzselnek mint a szart ha megkóstolja őket valaki.
Teszed itt az okos kioktató Rébusz bácsit. Nincs ilyen műszaki megoldás. Hányszor kell még elmagyárzni te meg nem értett zseni, hogy azért nem lehet kontinens léptéká ICBM elleni ABM-et csinálni, mert egy ABM rendszer HMZ-j kicsi és mivel az ICBM-ek és SLBM-ek tetszőleges célpontra indíthatóak, ezért MINDEN célpontot az ÖSSZES rakéta elleni ellenrakétával kell kb. védeni, ha 100%-ot akarsz, a feltételezed, hogy tényleg találni fog X% elhárító rakéta. Tehát csak szutyok 100 db célpont és 80% Pk-nál MINDEN célpont köré lehet rakni 120 db rakétát. Nézd meg az A135/235 vagy a régi jenki Nike Z. HMZ-it. Ez kb. végtelen számú rakéta.

Az US atomtriádja régi, műszakilag jelenleg élettartamot növelgetnek, de ez sem mehet a végtelenségig, előbb utóbb frissíteniük kell nekik is, mert nem fognak elindulni a rakétáik ha el kéne indulniuk megfelelő százalékban.
Igen, ezt ők is tudják, de ez a jövő. A difi az, hogy a muszka 1970 óta már 3-ik generáció nyögi, a jenkikné meg még midig LGM-30 és Ohio osztály van csak Trident I helyett most Trident II van.

Volt már ugye mostanában a korábban makulátlan Tridenttel is probléma, amit próbáltak eltusolni, de nem sikerült. Bizony, az idő nem tesz jót annak sem.
Briteknél volt gond. A Sinva és Bulava szenvedés hogyan is volt? A MAD hol dőlt meg egyébként ettől?

Továbbra is valamiféle érdekes karikatúra vagy itten. Kommentjeidban akkora koherencia lyukak vanank, mint a Hold kráterei...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 132
113
Balázs, nincs miről beszélnünk nekünk tényleg. Egyszerűen nem akarod felfogni hogy mit írok, mert ennyire hülye nem lehetsz hogy tényleg nem érted...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Vitaritmusbol kijön,hogy attol még,hogy te nem akarod a természet törvényeit az emberi társadalmakra érvényesnek tekinteni,azok még működnek és hatájossak az emberiségre is.

Te telleg nem erted mirol beszelek.

Na jo elmondom a te szinteden. A biologia es a fizika termeszetesen ervenyesul. De az nem biztos hohy ugyanaz a nepcsoport ketszer ugyanugy reagal ugyanarra a helyzeztre. Ergo a tarsadalomtudomanyok
inkabb muveszetek mint egzakt tudomanyok.

Ha ez sem megy at akkor nincs mirol beszelni.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 649
9 211
113
Ez megvolt euróában is.A megjelenésekor mind a számszerijat,mind a tüzfegyvereket tiltották.Egyébbként a kinaiak is ismerték,sőt elöbb kifejlesztették az ágyut,robbanó aknát,és a kézi tüzfegyvert.

Azt ugye vetted, hogy nem cáfoltál? :) A kínaiak fedezték fel a lőport és mégsem lettek ezzel technikai fölényben másokkal szemben. Nem tudtak élni vele.