Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Nekem ez megfoghatatlan...Szerintem szitokszóként használják még azon kívül, amit írtam az előbb... Szerintem itt mindenki libsi, aki kritikus, meg van néhány, ha nem is tökéletes, de saját gondolata, értékelése...Én is voltam itt már libsi is, meg komcsi is.. Az egész azért muris, mert a felmenőimet (nagyapa nagymama szint) tönkretette az államosítás, meg a TSZ-esítés... Anyám nem tanulhatott tovább, mert előnytelen származása miatt sehová sem vették fel. Ezzel utasították vissza a felvételijét... Vicces fiúk vannak itt...

A liberalis hagyomanyos ertelmezese: az az ember, aki nem gyuloli azokat, akik nem ertenek vele egyet.

Mindenki mas libsi. Hohy egyertelmu legyek: mszp libsi, fodor gabor nem, egyutt s tarsai libsi lmp nem.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ha megnyugtat, akkor Izraelbe sem szeretnék költözni, sőt, egyik országba se, legyen az keleten vagy nyugaton.

Rajongani meg szintén nem rajongok Oroszországért, Szíriáért meg főleg nem.
Itt egyesek azt hiszik, hogy ha valaki nem az USA-t tartja etalonnak mindenben, akkor az már automatikus oroszimádatot jelent. Közben meg csak az van, hogy az USA-t a mostani politikájáért jobban utálom, mint Oroszországot a 80-100 évvel ezelőtti politikájáért. Nem tehetek róla, de az jobban zavar, ami ma engem érint, mint az ami 100 éve az őseimet érintette.
Kb. ezerszer le lett már írva, hogy az USA ma úgy viselkedik más országokkal, mint ahogy a SZU viselkedett, csak amíg a Szu játszótere Közép-Kelet-Európa volt, addig az USA globálisan akar szivatni mindenkit. Na ezért utálják sokan az USA-t (mint államot, mert az emberek nagy része ott is rendes). És hiába fújja a média jelentős része, hogy az oroszok mennyire veszélyesek, a tények és a legtöbb ember szerint az USA az aki a leginkább veszélyezteti a világbékét.
Megsugom, hogy azok vannak sokkal de sokkal többen, akik így gondolják:
https://brilliantmaps.com/threat-to-peace/


Persze, azért azt se felejtsed el, hogy specko nekem sem Putyin, sem a törpeputyin (OV), nem etalon. Szerintem vagyunk így még néhányan...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A liberalis hagyomanyos ertelmezese: az az ember, aki nem gyuloli azokat, akik nem ertenek vele egyet.

Mindenki mas libsi. Hohy egyertelmu legyek: mszp libsi, fodor gabor nem, egyutt s tarsai libsi lmp nem.


Én sem gyűlöllek benneteket, legfeljebb csak értetlen vagyok felőletek... Persze én is sokmindent láttam, országon belül és azon kívül is, így ezért is olyan a véleményem amilyen. Sőt a sok rossz tapasztalat acélozott (Sztalin) meg annyira, hogy hallassam a hangomat. 15 éve még eszembe sem jutott volna ez...
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Én sem gyűlöllek benneteket, legfeljebb csak értetlen vagyok felőletek....

Mar bocsass meg de te hol tanultal magyarul? Nekem tok mindegy hohy nemet, amrikai, vahy eppen izraeli emigracioban, esetleg roman szerb vagy szlovak esetleg szovjet elcsatolt teruleten, de nem hiszem hogy itthonrol irsz.

Panozokbol Hiryu/Sharidok bol es blogenekbol meg eleg volt.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 457
8 737
113
sirdavegd

"nem volt akkora különbség egy azték harcos és egy spanyol muskétás között 1-1 ellen,"

Áhh, dehogy :D:D:D
Ég és föld volt a különbség konkrétan...

Annyi igazság azért van a dologban, hogy a technikai különbség nem tette volna önmagában lehetővé az aztékok leigázását. Kulturális tényezők, szervezettség stb játszott ebben szerepet.

Meg a fertőző betegségek :)
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Annyi igazság azért van a dologban, hogy a technikai különbség nem tette volna önmagában lehetővé az aztékok leigázását. Kulturális tényezők, szervezettség stb játszott ebben szerepet.

Meg a fertőző betegségek :)


Azért Cortez néhányszáz katonával szállt harcba. A lovak és a tűzfegyverek demoralizáló hatásúak voltak (úgy léptek fel, mint fehér istenek) és a fő segítséget az ellenséges (rivális) indián törzsek adták. Így foglalták el az azték fővárost. A járványok és a benszülöttek tömeges halála (a halálra dolgoztatás miatt is), csak ezután jöttek..
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 457
8 737
113
Azért Cortez néhányszáz katonával szállt harcba. A lovak és a tűzfegyverek demoralizáló hatásúak voltak (úgy léptek fel, mint fehér istenek) és a fő segítséget az ellenséges (rivális) indián törzsek adták. Így foglalták el az azték fővárost. A járványok és a benszülöttek tömeges halála (a halálra dolgoztatás miatt is), csak ezután jöttek..

De ezek részben épphogy kulturális tényezők. Sok más népet nem lehetett volna csak úgy demoralizálni.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
De ezek részben épphogy kulturális tényezők. Sok más népet nem lehetett volna csak úgy demoralizálni.


Azért az, hogy sosem láttak lovat és tűzfegyvert az olyan technikai kérdés, aminek akkor és ott volt kulturális tartalma is. Kiegészítzettél, köszi...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 107
113
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 332
13 861
113
Te Mac, esküszöm hogy a tücsökciripelésből többet leveszek reggel, mint ebből csingcsungpingpunghejhajcsuj nyelvből... Te érted ezt? Még egy felirat sincs hozzá, ezzel szerinted az itteni átlag fórumita mit tud kezdeni, de most komolyan?
A képanyag jó szokott lenni. Igen, pár szót megértek belőle. És inkább ezt nézzék mint sorosozzanak.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 107
113
A képanyag jó szokott lenni. Igen, pár szót megértek belőle. És inkább ezt nézzék mint sorosozzanak.
Össze tudod foglalni a lényeget, vagy valóban csak pár szó, tehát kb. a semmi, olyan szinten nem tudsz, hogy legalább a lényeget ilyenkor alá írd pár mondatban?
 
  • Tetszik
Reactions: beta

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 041
54 150
113
Ha megkérdeznéd azokat, akik állandóan libsiznek, szerintem meg sem tudnák mondani, hogy mitől liberális a liberális. Egyszerű, üres ellenségkép az egész. Szomorú, hogy itt tartunk, de tényleg..


Szerénységem még sosem libsizett,viszont valaki definiálhatná nekem végre miről is ismerszik meg a liberális ember,hátha én is az vagyok,csak eddig nem is tudtam róla.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 332
13 861
113