Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 063
16 245
113
Nem értek a tűzszerészethez, de miért is kell azt a bombát ott bolygatni? Már ott van majd 80 éve , ha eddig nem robbant fel akkor szerintem ezután se fog, a vízben majd szépen szétrohad. Múltkor néztem képeket Chernobilról, pedig az csak 30 éve történt, de elég jól szétrohadt már így is minden, akkor ha 80 év telik el, abból nem marad szinte semmi.

A bomba eredetileg vicces módon egy nagyon biztonságos szerkezet, csak akkor robban, amikor kell. Ahogy azonban idővel a gyújtók szétrohadnak, és a robbanóanyag is lassú bomblásba kezd, egyre kiszámíthatatlanná válik és lényegében bármikor felrobbanhat magától. Ez esély kicsi de ha pont arra megy egy turista hajó... jobb ezt megelőzni.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 035
113
Nagyon jók voltak a Japánok, még akkor is, hogy ezt a meccset nem a Belgák nyerték, hanem a Japánok vesztették el...szerintem.
 
M

molnibalage

Guest
Egészen elképesztő, hogy milyen hülyeségeket finanszíroz meg az természettudományos analfabéta közösség...
 
T

torsen

Guest
Szinte mindenki. A belgák már inkább nemzetközi csapat mintsem nemzeti válogatott. Így, és sok más miatt is kissé visszás már a részvételük is a vb-n.

Mármint akit te ismersz. Én mondjuk a belgáknak szurkoltam. A japók szimpatikusak voltak, de a klasszikus bunkerfocit csinálták. Védekezés, védekezés, védekezés, és ritkán gyors ellentámadás. Jól csinálták, de nincsenek egy súlycsoportban a belgákkal. Azt meg hogy ki a belga, mindenki maga dönti el. Nekünk is volt Leonardo da Almeidánkk, Nikolics Nemanjánk (vagy had' ne mondjam Carlos Perezt), Senkit nem zavart sőt!
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Mármint akit te ismersz. Én mondjuk a belgáknak szurkoltam. A japók szimpatikusak voltak, de a klasszikus bunkerfocit csinálták. Védekezés, védekezés, védekezés, és ritkán gyors ellentámadás. Jól csinálták, de nincsenek egy súlycsoportban a belgákkal. Azt meg hogy ki a belga, mindenki maga dönti el. Nekünk is volt Leonardo da Almeidánkk, Nikolics Nemanjánk (vagy had' ne mondjam Carlos Perezt), Senkit nem zavart sőt!
Hogyis van ez. Kézilabdában a csapat oszlopos tagja Radulovics Bojána volt. Ehm.

Érdekes módon a sok gyökérnek csak akkor zavaró, ha valaki más országból származik (sokszor csak a szülei, a kérdéses személy adott esetben már született belga/török/stb.), ha nem fehér. Az, ha honosít Mo. valakit, akkor nem.

Szalonrasszizmus a köbön.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Persze, persze, szalonrasszizmus, meg szivárványos karszalag, de ha lejönnétek vidékre (néhány helyszínt én is, de pld. szittya is, celebra is, gondolom tudna mondani), szőröstől, bőröstől megennének benneteket, mint holmi fincsi, pesti friss húst... És sajnos nem viccelek.. Engem is kóstolgatnak, rendesen...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Persze, persze, szalonrasszizmus, meg szivárványos karszalag, de ha lejönnétek vidékre (néhány helyszínt én is, de pld. szittya is, celebra is, gondolom tudna mondani), szőröstől, bőröstől megennének benneteket, mint holmi fincsi, pesti friss húst... És sajnos nem viccelek.. Engem is kóstolgatnak, rendesen...


Molni bejegyzésére lett volna ez az előbbi reakció...
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Molni bejegyzésére lett volna ez az előbbi reakció...
Most meglepődtem én azt hittem valami libsi, rózsaszínbe burkolózott ember vagy és erre látom nálad is van igény a rasszizmusra.
Molni véleménye meg haditechnikában, azon belül is Mig29, Gripen, F16 vonalon, számottevő és figyelemre érdemes, minden másban sajnos átlag alatti.
 
  • Tetszik
Reactions: Shed
M

molnibalage

Guest
Persze, persze, szalonrasszizmus, meg szivárványos karszalag, de ha lejönnétek vidékre (néhány helyszínt én is, de pld. szittya is, celebra is, gondolom tudna mondani), szőröstől, bőröstől megennének benneteket, mint holmi fincsi, pesti friss húst... És sajnos nem viccelek.. Engem is kóstolgatnak, rendesen...
Jártam Bp-n kíüvl sokszor. Nem emberevő szörnyetegek élnek ott. Nem értem ezt a vidéki powerkodó izét...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 729
113
Függetlenség napja orosz trikolórral és Szu-25-el.

Fmox20E8Ru8.jpg
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Jártam Bp-n kíüvl sokszor. Nem emberevő szörnyetegek élnek ott. Nem értem ezt a vidéki powerkodó izét...


Lelked rajta, de tudod mit, szervezek neked egy kéthetes túlélőtábort. Aztán meglátjuk... De azzal a szabaduló szóval, , hogy "celeb vagyok ments ki innen" semmit nem érnél el, de ha megtennéd, saját kezűleg gratulálnék neked...
 
M

molnibalage

Guest
Lelked rajta, de tudod mit, szervezek neked egy kéthetes túlélőtábort. Aztán meglátjuk... De azzal a szabaduló szóval, , hogy "celeb vagyok ments ki innen" semmit nem érnél el, de ha megtennéd, saját kezűleg gratulálnék neked...
Az ilyen előítéletes balfasz dumától megyek a falnak. Te most komolyan azt hiszed, hogy Bp és vidék közt éles választóvonal van és a főváros és agglomerációban az emberek életképtelenek? Vagy mi?

Ráadásul úgy, hogy láthatólag fogalmad sincs arról, hogy mit és mennyit sportolok....

Eszemfaszom megáll azon, ami itt megy.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113


Nekem van néhány dolog, amitől a falhoz megyek, pld. amikor elkezdik nekem, hogy "kegyelmesúr szánj meg minket", meg hasonlók, pld., hogy "szeretném a kórházban meglátogatni a leukémiás gyerekemet", stb.., stb... Ha ez nem lenne, hanem mindenki a szekér nehezeb végét fogná, nen is lenne bajom senkivel... De sajna nem ezt látom.. És amíg nem ezt látom az probléma, de óriási, akár rasszizmus, akár nem...