Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Az ilyen előítéletes balfasz dumától megyek a falnak. Te most komolyan azt hiszed, hogy Bp és vidék közt éles választóvonal van és a főváros és agglomerációban az emberek életképtelenek? Vagy mi?

Ráadásul úgy, hogy láthatólag fogalmad sincs arról, hogy mit és mennyit sportolok....

Eszemfaszom megáll azon, ami itt megy.


Nekem a nagyfiam él Bp-en, harmadikat végezte a BME-én. Beszél elég sokat arról, hogy melyik kerületekbe nem szabad bemenni, ha nem keresed a bajt.. De vidéken nem tudod elkerülni a bajt. Nem mehetsz át más kerületbe, mert itt egy posta, egy bolt és egy kocsma van csak... Nem tudom, világosan fogalmaztam-e????
 
M

molnibalage

Guest
Nekem van néhány dolog, amitől a falhoz megyek, pld. amikor elkezdik nekem, hogy "kegyelmesúr szánj meg minket", meg hasonlók, pld., hogy "szeretném a kórházban meglátogatni a leukémiás gyerekemet", stb.., stb... Ha ez nem lenne, hanem mindenki a szekér nehezeb végét fogná, nen is lenne bajom senkivel... De sajna nem ezt látom.. És amíg nem ezt látom az probléma, de óriási, akár rasszizmus, akár nem...
Keresem ennek a kommentnek a kötődését a témához, de nem értem, hogy mit akartál ezzel mondani.

Nekem a nagyfiam él Bp-en, harmadikat végezte a BME-én. Beszél elég sokat arról, hogy melyik kerületekbe nem szabad bemenni, ha nem keresed a bajt.. De vidéken nem tudod elkerülni a bajt. Nem mehetsz át más kerületbe, mert itt egy posta, egy bolt és egy kocsma van csak... Nem tudom, világosan fogalmaztam-e????
Mosolygok.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Keresem ennek a kommentnek a kötődését a témához, de nem értem, hogy mit akartál ezzel mondani.


Mosolygok.


Lehet, hogy ezen tudsz mosolyogni, de én nem. Mondjuk az kellett volna neked is, tapasztalatként, hogy egy szakaszban legyn 5-6 kanci..ény, aztán nem mosolyognál, hanem értenéd mire utaltam.. De neked addig jó, míg rajtam mosolyogsz, de hidd el ezen a helyzeten a caló életben már nem tudok mosolyogni.... Talán bennem van a hiba???
 
M

molnibalage

Guest
Lehet, hogy ezen tudsz mosolyogni, de én nem. Mondjuk az kellett volna neked is, tapasztalatként, hogy egy szakaszban legyn 5-6 kanci..ény, aztán nem mosolyognál, hanem értenéd mire utaltam.. De neked addig jó, míg rajtam mosolyogsz, de hidd el ezen a helyzeten a caló életben már nem tudok mosolyogni.... Talán bennem van a hiba???
Kancigányokkal dolgoztam együtt fiatalkoromban, meg alkeszekkel és ezek kombójával is.

Másegyéb elmés észrevétel?

Jó lenne, ha egyesek leállnának azzal, hogy azt hiszik, hogy a monitor mögül meg tudnak ítélni emberek vagy kollektíve csoportokat mindenzt nyakonöntve kőkemény sztereotíp faszságokkal. Irritáló. Nem kicsit. Szóval igen, benned van a hiba.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Kancigányokkal dolgoztam együtt fiatalkoromban, meg alkeszekkel és ezek kombójával is.

Másegyéb elmés észrevétel?

Jó lenne, ha egyesek leállnának azzal, hogy azt hiszik, hogy a monitor mögül meg tudnak ítélni emberek vagy kollektíve csoportokat mindenzt nyakonöntve kőkemény sztereotíp faszságokkal. Irritáló. Nem kicsit. Szóval igen, benned van a hiba.


Köszi, de legalább tudom, hol indítsam el a hibakeresőt. De sajna nem a monitor mögül írok csak, hiszen nevem, telefonszámom, e-mail címem, nemcsak a HTKA szerkesztőségénél, hanem nálad is ott van... Én itt nem vagyok az előzőek miatt arctalan...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
MO-n a békés egymás mellett élés az sajna szerintem még egy pillanatnyi patthelyzet. De lehet Te ezt is másképp látod...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mi a fene folyik itt kéremszépen?!?!
When-Rachel-Proves-She-Knows-How-Catfight.gif
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Kancigányokkal dolgoztam együtt fiatalkoromban, meg alkeszekkel és ezek kombójával is.

Másegyéb elmés észrevétel?

Jó lenne, ha egyesek leállnának azzal, hogy azt hiszik, hogy a monitor mögül meg tudnak ítélni emberek vagy kollektíve csoportokat mindenzt nyakonöntve kőkemény sztereotíp faszságokkal. Irritáló. Nem kicsit. Szóval igen, benned van a hiba.


A kommentekból ítélve most sem vagy több 35-nél, kb... Mikor mit dolgoztál velük. Én a rendszerváltás előtt, még egyetemistaként egyútt ástam velúk árkot. Nem is volt probléma. Csak azóta kb... két nemzedék nőtt fel, vagy négy, akik nem dolgoztak, hanem csak a társadalmon élősködtekkk... Igazából ezekkel van a baj... Az, hogy ez miért van így, itt ne is firtassuk, mert elég mélyre vezetne...
 
M

molnibalage

Guest
A kommentekból ítélve most sem vagy több 35-nél, kb... Mikor mit dolgoztál velük. Én a rendszerváltás előtt, még egyetemistaként egyútt ástam velúk árkot. Nem is volt probléma. Csak azóta kb... két nemzedék nőtt fel, vagy négy, akik nem dolgoztak, hanem csak a társadalmon élősködtekkk... Igazából ezekkel van a baj... Az, hogy ez miért van így, itt ne is firtassuk, mert elég mélyre vezetne...
Egészségtelen nagy érdeklődést mutatsz más magánélete felé ahelyett, hogy azzal foglalkoznál, amiért a fórum létezik.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Egészségtelen nagy érdeklődést mutatsz más magánélete felé ahelyett, hogy azzal foglalkoznál, amiért a fórum létezik.


Nem hiszem, hogy erre lwttem volna csupán kíváncsi... Csak a tények kedvéért kérdeztem rá a miértre, mikorra és a holra? De ha ez probléma, akkor fejezzük be az egészet... De azt talán belátod, hogy hozzám képest Te vagy arctalan, képernyószellem és nem én... Látom, egy pont után nem lehet veled sem beszélgetni. Pedig amiról írok,t azért nagyjából hitelesíti az az info, ami nálad rólam és a HTKA szerkesztőségében megvan.... Tudom emiatt, hogy nem üres handasbanda, amit leírok, mert mikor MAC ideiglenesen letiltott, akkor a fellebbezésemhez megadtam majdnem minden valós adatomat is... De látom kényes a téma, ajánlom,virtuálisan fogjunk kezet és fejezzük be. Egyébiránt nem a magánéleted érdekel, hanem a vaskos kijelentéseid, életigazságaid, alátámasztottsága, háttere. Ezért kérdeztem rá dolgokra, de tényleg hagyjuk, mert ezen a területen az "eszem-faszom megáll" sziintnél mélyebb érvelést nem hallani felóled, de ez eszerint direkt van....
 
M

molnibalage

Guest
Nem hiszem, hogy erre lwttem volna csupán kíváncsi... Csak a tények kedvéért kérdeztem rá a miértre, mikorra és a holra? De ha ez probléma, akkor fejezzük be az egészet... De azt talán belátod, hogy hozzám képest Te vagy arctalan, képernyószellem és nem én... Látom, egy pont után nem lehet veled sem beszélgetni. Pedig amiról írok,t azért nagyjából hitelesíti az az info, ami nálad rólam és a HTKA szerkesztőségében megvan.... Tudom emiatt, hogy nem üres handasbanda, amit leírok, mert mikor MAC ideiglenesen letiltott, akkor a fellebbezésemhez megadtam majdnem minden valós adatomat is... De látom kényes a téma, ajánlom,virtuálisan fogjunk kezet és fejezzük be. Egyébiránt nem a magánéleted érdekel, hanem a vaskos kijelentéseid, életigazságaid, alátámasztottsága, háttere. Ezért kérdeztem rá dolgokra, de tényleg hagyjuk, mert ezen a területen az "eszem-faszom megáll" sziintnél mélyebb érvelést nem hallani felóled, de ez eszerint direkt van....
  • Nem értem azt, hogy miért érzed folyamatosan azt a kéztetést, hogy eljátszad a nagy bölcs öreg fehér főnököt... Ráadásul képernyő mögül...
  • Kb. mindeki tudja róla, hogy ki vagyok, az hogy te nem, arról én nem tehetek. A nicknevem adott. Az is, hogy hol dolgozok.
  • Folyamatosan büszke vagy eszedre és tudásodra, de mégsem sikerül 30 sec alatt kideríteni a molnibalage névből és abból, hogy hol dolgozom, hogy ki vagyok? Egyébként attól, mert írtál nekem emailt továbbra sem tudom név szerint, hogy ki vagy, mert nem érdekelt és nem is "nyomoztam" utánad. Mert nem is érdekel. Mert nem faktor. Nálad meg valamiért igen.
  • Az egész beszélgetés onnan indult, hogy felvetettem egyesek igen vicces kettős mércéjét, aztán te megint elkezdtél anekdotázni elég "vicces" módon két másik dolgoról.
Ezért kár volt téged visszaengedni. Ott folytatod, ahol abbahagytad.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
  • Nem értem azt, hogy miért érzed folyamatosan azt a kéztetést, hogy eljátszad a nagy bölcs öreg fehér főnököt... Ráadásul képernyő mögül...
  • Kb. mindeki tudja róla, hogy ki vagyok, az hogy te nem, arról én nem tehetek. A nicknevem adott. Az is, hogy hol dolgozok.
  • Folyamatosan büszke vagy eszedre és tudásodra, de mégsem sikerül 30 sec alatt kideríteni a molnibalage névből és abból, hogy hol dolgozom, hogy ki vagyok? Egyébként attól, mert írtál nekem emailt továbbra sem tudom név szerint, hogy ki vagy, mert nem érdekelt és nem is "nyomoztam" utánad. Mert nem is érdekel. Mert nem faktor. Nálad meg valamiért igen.
  • Az egész beszélgetés onnan indult, hogy felvetettem egyesek igen vicces kettős mércéjét, aztán te megint elkezdtél anekdotázni elég "vicces" módon két másik dolgoról.
Ezért kár volt téged visszaengedni. Ott folytatod, ahol abbahagytad.


Ha tr nem nyomoztál ezt én sem tartottam lényegesnek. De nam a bülcsöregwt játszom, hanem írok arról, amit tapasztaltam. Egyébiránt nem a HTKA a szívem csücske. Ha azt hiszed, tévedsz, mert itt klikkek kiborító egymás elleni trollkodása megy, nulla érv és tartalom mellett. Sajnálom, hogy este óvatlanul bele próbáltam menni egy poolémiába, ígérem ilyen több nem lesz. Mert, ha veled beszélgetni próbál valaki, azt előbb-utóbb, minden indok nélkül elküldöd a fasz-aa... Erre nincs szükségem. Egy értelmes diszkurzusra igen, de sajna ügy látom nem veled. És ha kitiltanak mi lenne, azt hiszed öngyilkos lennék??? No nem...De egy darabig hagyjuk egymást, mert a pocskondiázó éned (semmi érvvel) az nem érdemli meg a polémiát. Erre már kérlek ne válaszolj...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
  • Nem értem azt, hogy miért érzed folyamatosan azt a kéztetést, hogy eljátszad a nagy bölcs öreg fehér főnököt... Ráadásul képernyő mögül...
  • Kb. mindeki tudja róla, hogy ki vagyok, az hogy te nem, arról én nem tehetek. A nicknevem adott. Az is, hogy hol dolgozok.
  • Folyamatosan büszke vagy eszedre és tudásodra, de mégsem sikerül 30 sec alatt kideríteni a molnibalage névből és abból, hogy hol dolgozom, hogy ki vagyok? Egyébként attól, mert írtál nekem emailt továbbra sem tudom név szerint, hogy ki vagy, mert nem érdekelt és nem is "nyomoztam" utánad. Mert nem is érdekel. Mert nem faktor. Nálad meg valamiért igen.
  • Az egész beszélgetés onnan indult, hogy felvetettem egyesek igen vicces kettős mércéjét, aztán te megint elkezdtél anekdotázni elég "vicces" módon két másik dolgoról.
Ezért kár volt téged visszaengedni. Ott folytatod, ahol abbahagytad.


Nem értem, hol hagytam abba, ami folytattam??? Talán nem elég polkorrekt a dumám? Hát nem az, tény.. De hol van ekóírva, hogy ez az egyedül üdvözítő irányvonal a HTKA-n???
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
  • Nem értem azt, hogy miért érzed folyamatosan azt a kéztetést, hogy eljátszad a nagy bölcs öreg fehér főnököt... Ráadásul képernyő mögül...
  • Kb. mindeki tudja róla, hogy ki vagyok, az hogy te nem, arról én nem tehetek. A nicknevem adott. Az is, hogy hol dolgozok.
  • Folyamatosan büszke vagy eszedre és tudásodra, de mégsem sikerül 30 sec alatt kideríteni a molnibalage névből és abból, hogy hol dolgozom, hogy ki vagyok? Egyébként attól, mert írtál nekem emailt továbbra sem tudom név szerint, hogy ki vagy, mert nem érdekelt és nem is "nyomoztam" utánad. Mert nem is érdekel. Mert nem faktor. Nálad meg valamiért igen.
  • Az egész beszélgetés onnan indult, hogy felvetettem egyesek igen vicces kettős mércéjét, aztán te megint elkezdtél anekdotázni elég "vicces" módon két másik dolgoról.
Ezért kár volt téged visszaengedni. Ott folytatod, ahol abbahagytad.


Kommenteid nagy része, pld. ezek is itt, indulat kommentek valós belső érték nélkül. Ezt csak azért írom, hogy tudd.. Mások pocskondiázásán kyvül te nem hoztál össze semmitt, ez pedig egy értelmesebb embertől a nulla szint...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
  • Nem értem azt, hogy miért érzed folyamatosan azt a kéztetést, hogy eljátszad a nagy bölcs öreg fehér főnököt... Ráadásul képernyő mögül...
  • Kb. mindeki tudja róla, hogy ki vagyok, az hogy te nem, arról én nem tehetek. A nicknevem adott. Az is, hogy hol dolgozok.
  • Folyamatosan büszke vagy eszedre és tudásodra, de mégsem sikerül 30 sec alatt kideríteni a molnibalage névből és abból, hogy hol dolgozom, hogy ki vagyok? Egyébként attól, mert írtál nekem emailt továbbra sem tudom név szerint, hogy ki vagy, mert nem érdekelt és nem is "nyomoztam" utánad. Mert nem is érdekel. Mert nem faktor. Nálad meg valamiért igen.
  • Az egész beszélgetés onnan indult, hogy felvetettem egyesek igen vicces kettős mércéjét, aztán te megint elkezdtél anekdotázni elég "vicces" módon két másik dolgoról.
Ezért kár volt téged visszaengedni. Ott folytatod, ahol abbahagytad.


Felkereshetnél egy jó pszihiátert. Nem ellened, hanem érted aggódva írom eme sorokat. Mert amit itt vita vagy beszélgetés néven levágsz, az kb. oda való, mert minden más normális terminológiával értelmezhetetlen.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
  • Nem értem azt, hogy miért érzed folyamatosan azt a kéztetést, hogy eljátszad a nagy bölcs öreg fehér főnököt... Ráadásul képernyő mögül...
  • Kb. mindeki tudja róla, hogy ki vagyok, az hogy te nem, arról én nem tehetek. A nicknevem adott. Az is, hogy hol dolgozok.
  • Folyamatosan büszke vagy eszedre és tudásodra, de mégsem sikerül 30 sec alatt kideríteni a molnibalage névből és abból, hogy hol dolgozom, hogy ki vagyok? Egyébként attól, mert írtál nekem emailt továbbra sem tudom név szerint, hogy ki vagy, mert nem érdekelt és nem is "nyomoztam" utánad. Mert nem is érdekel. Mert nem faktor. Nálad meg valamiért igen.
  • Az egész beszélgetés onnan indult, hogy felvetettem egyesek igen vicces kettős mércéjét, aztán te megint elkezdtél anekdotázni elég "vicces" módon két másik dolgoról.
Ezért kár volt téged visszaengedni. Ott folytatod, ahol abbahagytad.

Én megmondtam már az elején, hogy tipikus "shill" magatartást tanúsít. Csak azért van itt, hogy kiélvezze amikor mások egymásnak ugranak sz**kavarásai nyomán.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Nekem a nagyfiam él Bp-en, harmadikat végezte a BME-én. Beszél elég sokat arról, hogy melyik kerületekbe nem szabad bemenni, ha nem keresed a bajt.. De vidéken nem tudod elkerülni a bajt. Nem mehetsz át más kerületbe, mert itt egy posta, egy bolt és egy kocsma van csak... Nem tudom, világosan fogalmaztam-e????
Hát, itt élek Vidéken az elmúlt 34 évben, és azon kívül, hogy pattintott kőszerszámmal vadászunk a mamutra, meg még rendesen beszélni se tudunk (csak ilyen Hő! Hő! meg mutogatások), szerintem nincs érdemi különbség a pesti finom népekhez képest.
Mindig megy a nyüff-nyüff, hogy a vidék ilyen-olyan veszélyes, de 15 éve járkálok benne ide-oda mindenféle napszakokban, meg helyeken és nem épp személygépjárművel. Na eddig pontosan nulla olyan dolgot láttam, amin felhúzhattam volna a szemöldökömet az elém táruló vidéklakók viselkedését látva. Eddig bármilyen kocsmába be mertem menni, függetlenül a földrajzi elhelyezkedéstől.
Pesten ellenben tobzódik a kreténség, van aztán ott minden, zombilandtől mocskos aluljáróig (környékbeli országok fővárosai nem néznek ki így...).