Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ennek technikai akadályai is vannak. A világ végén nem mindig van net és xy kisvállalkozó emiatt nem biztos, hogy instant tud adni számlát a távozás után, ha a vállakozás olyan. (Gázszerelő, fűtőszerelő, stb.)

Persze, ha kinyomtatja helyben és online kicsivel később megy fel, akkor működhetne valami terminálos (?) rendszer.
Ehhez nem értek.


Hát azért van mobil net is. De végülis az sem lenne gond, ha később vinnék fel egy online felületre a számlákat, mondjuk a könyveléskor. A lényeg az lenne, hogy mindenkinek fel kellene vinni minden számlát a NAV rendszerére vagy így vagy úgy... A lényeg azon lenne, hogy ugyanazt a számlát a kiállítónak (bevétel) és az elszámolónak (költség), fel kellene vinni, mert csak így érnének össze a szálak. Ha egy számlát nem vallana be mind a két fél, abból már látszana, hogy gond van...
 
M

molnibalage

Guest
Hát azért van mobil net is. De végülis az sem lenne gond, ha később vinnék fel egy online felületre a számlákat, mondjuk a könyveléskor. A lényeg az lenne, hogy mindenkinek fel kellene vinni minden számlát a NAV rendszerére vagy így vagy úgy... A lényeg azon lenne, hogy ugyanazt a számlát a kiállítónak (bevétel) és az elszámolónak (költség), fel kellene vinni, mert csak így érnének össze a szálak. Ha egy számlát nem vallana be mind a két fél, abból már látszana, hogy gond van...
Mármint, ha pl. én hívok szerelőt, akkor nekem kell felrakni? Mert ez teljesen irreális elvárás. Nem írhatod elő mindenkinek az okostelót és annak használati képességét. Vagy állami pénzen lesz mindenkinél érintős vagy bármilyen gyö2 által is kezelhető terminál?

Vagy csak online utalás lehetséges és az utaló személyt vagy jogi személyt (cég, szervezet, stb) kell összekapcsolni?

Nem tudom ezt maga elé képzelni.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Mármint, ha pl. én hívok szerelőt, akkor nekem kell felrakni? Mert ez teljesen irreális elvárás. Nem írhatod elő mindenkinek az okostelót és annak használati képességét. Vagy állami pénzen lesz mindenkinél érintős vagy bármilyen gyö2 által is kezelhető terminál?

Vagy csak online utalás lehetséges és az utaló személyt vagy jogi személyt (cég, szervezet, stb) kell összekapcsolni?

Nem tudom ezt maga elé képzelni.


Nem mindenkinek írnám elő ezt a kötelezettséget, pld. természetes személyeknek nem, hanem csak azoknak, akik könyvelést vezetnek, egyéni vállalkozók, Bt-k, Kft-k, ZRt-k... Működne, mert én mostanában nem találkoztam (vállalkozóként) olyannal, akinek nincs net-je. Sőt jelen pillanatban is elvárt (azaz kötelező) az előbb említett szereplőkkel szemben, hogy legyen ügyfélkapus, cégkapus elérhetőségük, NAV-os internetes regisztrációjuk. Ha ez most is követelmény, akkor amit említettem az valójában nem egy gyökeresen új elvárás, hanem a ma is kötelező dolgokból eredő következtetések következetes végig vitele. Annak érdekében, hogy legalább a fentebb említett relációban ne legyen mód a csalásra. A technikai megoldást én is szakemberekre bíznám, ez csak egy ötlet volt, ami a napi gyakorlati követelmények radikális szigorítását valósítaná meg...
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 649
9 211
113
Ha anno nem követtem volna végig ezt a sztorit:


Nem hinném el.
De már elég régóta használom 4chan-t ahhoz, hogy tudjam nem kell kamu cuccokat kitalálniuk, jár oda elég hülye :D

Izraelben sem hülyék, az új hazájának tett szolgálataiért cserébe simán elképzelhető, hogy megengedték az ott élést (elvégre katonai múlttal rendelkezett egy ellenségekkel körülvett fiatal országban), vagy többen tanúsították, hogy titokban segített a raboknak, így jött össze a zsidó feleségével is.

Egyes helyeken előfordul, hogy álnéven egymást szívatják ilyen történetekkel.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 063
16 244
113
Értem. Szóval mivel az állam nem szigorú és nem lép ezek tökére, akkor szopjak én (is), aki mindent leadózik ahogy kell, de 27% ÁFA az nekem jár.
Ne tudom, hogy sírjak vagy röhögjek.

Az ÁFA speciel pont azert olyan magas mert az olyan adótétel, amit nehezen tudsz kikerülni. Népi szinten menőnek számító ügyeskedés sajna ezzel jár.
 
M

molnibalage

Guest
Az ÁFA speciel pont azert olyan magas mert az olyan adótétel, amit nehezen tudsz kikerülni. Népi szinten menőnek számító ügyeskedés sajna ezzel jár.
Az ÁFA csalások Mekkája ez az ország tudtommal és ezzel nem vagyunk egyedül. Tudtommal egyes radikális gondolkodók felvetették, hogy el kéne törölni és az ember úgyis lefogyasztaná és csak pörgetné vele a gazdaságot.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 538
113
Csak szólok, hogy pont most vezették be az online számlát és szépen pár napon belül mindent be kell regisztrálni a NAV-hoz.
A számla meg pont azért papír alapú, mert nem mindenhol van mobilnet, a vevő is szeretne egy kézzel fogható példányt, meg egyébként mai napig is van készpénzes fizetés, kp-ban.

Az ÁFÁ-ban meg az idióta % száma irritál de nagyon. Nem 20% vagy 25% hanem 27%. Apró kis semmiségnek tűnik, addig a pontig amíg nem kell számlázni, helyszínen, aztán jöhet a számológép, mert esélyed sincs fejben kiszámolni, hogy mennyi az annyi. Nem tűnik nagy dolognak, de rém idegesítő, főleg ha több számlát is írsz egy nap...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Csak szólok, hogy pont most vezették be az online számlát és szépen pár napon belül mindent be kell regisztrálni a NAV-hoz.
A számla meg pont azért papír alapú, mert nem mindenhol van mobilnet, a vevő is szeretne egy kézzel fogható példányt, meg egyébként mai napig is van készpénzes fizetés, kp-ban.

Az ÁFÁ-ban meg az idióta % száma irritál de nagyon. Nem 20% vagy 25% hanem 27%. Apró kis semmiségnek tűnik, addig a pontig amíg nem kell számlázni, helyszínen, aztán jöhet a számológép, mert esélyed sincs fejben kiszámolni, hogy mennyi az annyi. Nem tűnik nagy dolognak, de rém idegesítő, főleg ha több számlát is írsz egy nap...


Én specko több számlát szívesen írnék egy nap, sajnos nekem az egy ritkább ünnep....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 538
113
szpg9

Nem mindegy, hogy mekkora összeg szerepel azokon a számlákon. Mert van hogy csak 10.000 forintokról beszélünk. Én se panaszkodnék ha mind milliós összegű számlák lennének :D
Meg ha normális két jegyű szám lenne az Áfa összege... irritál a 27%:hadonaszos:
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
szpg9

Nem mindegy, hogy mekkora összeg szerepel azokon a számlákon. Mert van hogy csak 10.000 forintokról beszélünk. Én se panaszkodnék ha mind milliós összegű számlák lennének :D
Meg ha normális két jegyű szám lenne az Áfa összege... irritál a 27%:hadonaszos:


Tudod mit, szavazzuk meg közösen a30 %-ot... Mi a véleményed róla?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 538
113
szpg9

Nekem az is jobb mint a 27%. Bár tudtommal már ez is világrekord :)
Nem hiszem, hogy agyon csapná az államot a 20%-os ÁFA kulcs....
Meg eleve akkor csak 2 db ÁFA kulcs kellene az 5%-os meg a 20%-os. Most azt hiszem 4 vagy 5 fajta van :rolleyes:
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
szpg9

Nekem az is jobb mint a 27%. Bár tudtommal már ez is világrekord :)
Nem hiszem, hogy agyon csapná az államot a 20%-os ÁFA kulcs....
Meg eleve akkor csak 2 db ÁFA kulcs kellene az 5%-os meg a 20%-os. Most azt hiszem 4 vagy 5 fajta van :rolleyes:


Mondjuk a magánemberként való vásárláskor nem mindegy az a néhány %. De egyébként értem, miről beszéltél...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 063
16 244
113
Az ÁFA csalások Mekkája ez az ország tudtommal és ezzel nem vagyunk egyedül. Tudtommal egyes radikális gondolkodók felvetették, hogy el kéne törölni és az ember úgyis lefogyasztaná és csak pörgetné vele a gazdaságot.

Lehetne így is, csak ebben az esetben az lenne, hogy a feketézők meg okosba' jövedelmet szerzők vásárlóereje nőne meg nem kicsit, így mindenkit a jövedelem eltitkolása irányába hajtana. ÁFA-t csalni lehet, de sokkal nehezebb és összetettebb, könnyebb is vele lebukni, mert tudommal áruk tömeges külföldre szállításával/behozatalával csinálják, az meg egyre inkább be van kötve a NAV-hoz. Mindenesetre nehezebb és kevesebb embert érint, mint a pofonegyszerű kézbe' kapott a fizu, esetleg minimálbérre bejelentés mellett.

Az állami rendszerek működtetéséhez egyszerűen kell x összegű pénz, azt pedig be kell szedni valamilyen módon, lehetőleg méltányos közteherviselési elvek mellett. Per pillanat azonban ez tűnik a leginkább bolondbiztos módnak, kaját, villanyt, kütyüt ugyanis szinte mindenki vesz, és azon rajta lesz az ÁFA, akár az okosjövedelméből van, akár adózik utána. A rendesen adózóknak nyilván jobban szívás, de ezért nem annyira az ÁFA-t kell szídni (tény, hogy rohadt sok) hanem az adócsalókat meg az okosba' adózókat. Egész egyszerűen fogyasztási adóban könnyebb beszedni, mint jövedelemalapú adóból. Majd ha kifehérednek a jövedelmek, és leszoknak az emberek az SZJA csalásról, lehet és gondolom lesz is kevesebb. Mellesleg gondolom az is szempont, hogy bizonyos mértékig burkolt védővámként is működik, a tipikusan itthon előállított termékek (pl. húsáruk) alacsonyabb ÁFA-kulcsa lehet, mint a jellemzően külföldről behozott ipari termékeké.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 051
5 034
113
Dl3OxI4W0AEjZ26.jpg

Elnézést, de nem tudtam megítélni, hogy csak a felirat kínai, vagy a gép is ( múltkor már bedőltem egy PS képnek, de hát vannak itt tőlem nagyságrenddel nagyobb tudással bíró emberek, akik fel tudják ismerni a képen lévő gépet).
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Dl3OxI4W0AEjZ26.jpg

Elnézést, de nem tudtam megítélni, hogy csak a felirat kínai, vagy a gép is ( múltkor már bedőltem egy PS képnek, de hát vannak itt tőlem nagyságrenddel nagyobb tudással bíró emberek, akik fel tudják ismerni a képen lévő gépet).
Ránézésre F-35nek tűnik inkább.
 
  • Tetszik
Reactions: wankel

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Lehetne így is, csak ebben az esetben az lenne, hogy a feketézők meg okosba' jövedelmet szerzők vásárlóereje nőne meg nem kicsit, így mindenkit a jövedelem eltitkolása irányába hajtana. ÁFA-t csalni lehet, de sokkal nehezebb és összetettebb, könnyebb is vele lebukni, mert tudommal áruk tömeges külföldre szállításával/behozatalával csinálják, az meg egyre inkább be van kötve a NAV-hoz. Mindenesetre nehezebb és kevesebb embert érint, mint a pofonegyszerű kézbe' kapott a fizu, esetleg minimálbérre bejelentés mellett.

Az állami rendszerek működtetéséhez egyszerűen kell x összegű pénz, azt pedig be kell szedni valamilyen módon, lehetőleg méltányos közteherviselési elvek mellett. Per pillanat azonban ez tűnik a leginkább bolondbiztos módnak, kaját, villanyt, kütyüt ugyanis szinte mindenki vesz, és azon rajta lesz az ÁFA, akár az okosjövedelméből van, akár adózik utána. A rendesen adózóknak nyilván jobban szívás, de ezért nem annyira az ÁFA-t kell szídni (tény, hogy rohadt sok) hanem az adócsalókat meg az okosba' adózókat. Egész egyszerűen fogyasztási adóban könnyebb beszedni, mint jövedelemalapú adóból. Majd ha kifehérednek a jövedelmek, és leszoknak az emberek az SZJA csalásról, lehet és gondolom lesz is kevesebb. Mellesleg gondolom az is szempont, hogy bizonyos mértékig burkolt védővámként is működik, a tipikusan itthon előállított termékek (pl. húsáruk) alacsonyabb ÁFA-kulcsa lehet, mint a jellemzően külföldről behozott ipari termékeké.
Naja,minden kisember befizeti.Az ügyeskedők meg visszaigénylik,még a klozetpapirrol is.Tipikus szegényemberkopasztó az ÁFA.