Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
A lakosság vesztés nem feltétlenül számít pozitív dolognak Oroszország esetében, tekintve, hogy ott a lakosság vesztés teruletvesztéssel együtt ment végbe. Az elvesztett területekkel együtt komoly iparági térségeket vesztettek el. Ezek gyakorlatilag egytől egyig elsorvadtak az új országokban, többnyire politikai okokból, nem ritkán nyugati segítséggel!
Ezek alapján azt állítani, hogy Oo. nem volt romokban....
Tényleg nem értelek. Sehol nem állítottam, hogy pozitív dolog, pont hogy negatív.

Tényleg csak vakarom a fejem, olyan szinten nem megy a szöveg értelmezése neked.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 240
1 489
113
Te szelektív olvasási és szövegértelmezési gondokkal küzdhetsz, mert homlokegyenest ennek ellenkezőjét írtam el most is és kb. n+1 alkalommal. Pontosan azt írtam, hogy Oo és Kína ebből a szempontból azonos, csak más mértékben más lakossággal és ebből más felesleges pénzmaggal.

A '90-es évek legelején telt Szu-27 vásárlásra, aztán kb. 10 évvel később már 200 db licensz gyártásra. Ma meg már steath gép fejlesztésre, AEGIS szerű rombolókra, a világ legkisebb aktív radaros fej kifejlesztésére stb. A kínai fejlődés némi lakosság növekedéssel / stagnálásra ezt tette lehetővé. A Szu meg lakosságot is vesztett és nem fejődött, hanem zuhant kb. 10 évig. Hát nem is voltak komoly fejlesztések. Az összes komolyabb upgrade kb. 10 éves vagy még annyi sem (Tor-M2, Buk-M2/M3, Sz-400), az ú dolgok meg alig pár évesek, de részben azok is korábbi technikán alapulnak (Iszkander ---> Kinzsál). Az igazán új dolgok kevés és oltári nagy csúszások vannak velük, lásd Sz-400-nál a 40N6 aktív radaros rakétát, az Sz-350 Vityázt (szintén aktív radaros), vagy a Redut (na milyen rakétája is van?) vagy a PAK-FA.

Az orosz K+F-et lélegeztetőgépen a kínai és indiai megrendelések tartották úgy, ahogy a válság előtti meglóduló olajár emelkedésig.


A példák rosszak, mert

  • Oo. végig független állam maradt a XIX. század óta, független bel- és külpolitikával Mo. meg nem.
  • Az I. és II. vh alatt Oo/Szu egy részét megszállták, de kiléptek a háborúból / kiverték a megszállókat a szovjet külpolitika és belpolitika független maradt.
  • Azért középkorba ne gyalogoljunk már vissza... (Amúgy meg Moszkát Napóleon vette be utoljára, nem volt fényes siker. Előtte talán lengyelek 1600-as években, az meg nem középkor.)
  • Mögöttük szervezkedünk? Tessék? A szovjet megszállás alatt semmiféle mögöttük nem volt, Mo. meg azóta szuverén ország. Semmi köze nincs Oo-nak ahhoz, hogy mi történik itt.
Nálam az alázat része azt, hogy talán intelligensen és logikus gondolkodással kommentelünk. Más véleményét el tudom fogadni, de amikor konkrétan hülyeségeket és tévedéseket állítanak teljes magabiztossággal vagy konkrétan hazudnak, azt valahogy nem tudom tolerálni. Főleg, ha folyamatosan ez a hobbija.

Ebben igazad van.

Az se mindegy, hogy én egy 4”-os teloról pöttyögök 5 perc idő alatt, valaki meg számítógépről és van ideje pontosítani a dolgokat.
De így szélesedik a látókör. ;-)

A középkor példát csak azért hoztam nagyvonalban szóba, mert akkor még sansszosan jó álltunk és onnan sikerült saját magunkat lecsúsztatni...500 év múlva meg már csak a történelem könyv, ha megemlít bennünket...

Az oroszoknak is újjá kellett építeni, majd a Jelcini éra után se volt egyszerű talpra állni. Náluk se volt bő 100 év háború mentes év, mint az USAban...az azért nagy előny.

Egyik nemzet se jobb-rosszabb a másiknál ez tény!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Kicsit rasszista ezért nem akartam a Humorba rakni, de ekkora pofára esést régen láttam :D

1535615795209.png
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 649
9 211
113
Kicsit rasszista ezért nem akartam a Humorba rakni, de ekkora pofára esést régen láttam :D

1535615795209.png

Nem biztos, hogy igazi. De persze megtörténhetett.

Az eset illik a már ismert viccekhez:

1. Megtaláltam a nagypapa 2 vh-s sisakját a padláson. Villanyszerelő volt.
2. Mindenki mesél az iskolában a nagyszüleiről. Pistike elmondja, hogy az ő nagypapája koncentrációs táborban halt meg. Mindenki elszomorodik. Aztán elmondja, hogy nagymamája még él, ő mesélte, hogy a nagypapa részegen kiesett az őrtoronyból.

A történet hitelességét gyengíti, hogy ilyen ismert SS jelölést esetleg ellenőrizték a hatóságok Izraelbe költözéskor. Ráadásul Izraelben könnyen lebukhat, nem túl ideális célpont.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem biztos, hogy igazi. De persze megtörténhetett.

Ha anno nem követtem volna végig ezt a sztorit:


Nem hinném el.
De már elég régóta használom 4chan-t ahhoz, hogy tudjam nem kell kamu cuccokat kitalálniuk, jár oda elég hülye :D

Izraelben sem hülyék, az új hazájának tett szolgálataiért cserébe simán elképzelhető, hogy megengedték az ott élést (elvégre katonai múlttal rendelkezett egy ellenségekkel körülvett fiatal országban), vagy többen tanúsították, hogy titokban segített a raboknak, így jött össze a zsidó feleségével is.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 063
16 244
113
Ez szvsz se nem túl hihető, se nem túl vicces. Afféle izzadságszagú tanulsággal bíró mese inkább.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
M

molnibalage

Guest
Az ország jövő évi költségvetési bevételi főösszege 19e milliárd forint és kb 1000mrd a hiány, vagy olyan 20e mrd a kiadás.
Addig amíg nemzeti sport az adóelkerülés, addig ez nem is fog változni.
A fekete- és szürkegazdaság mértéke még mindig elég nagy, most lesz vége pár áfacsalós ügyünknek, hát ne tudjátok meg mennyi ment itt el zsebből zsebbe, az államtól a magánszámlákra, ezek kb 6-8-10 éve folyó perek.
Évtizedes tapasztalatom van arról, hogyan gondolkodnak egyes vállalkozók magáról az adózásról és úgy cusammen a közterhekről.
De azért a gyerekeiket állami bölcsődébe, óvodába, iskolába, középiskolába, egyetemre járatják, orvosi rendelőbe megy ha baja van, felveszi a családi pótlékot, meg bármit amit az állam a közösből ad, dotál, juttat.
A jogosulatlan visszaigénylésekről nem beszélve. Egy költségvetésnyi összegről beszélünk.
Az egyik haverom orvos, 40-es korosztály. A magánrendelésén 1 milliót keres tisztán, de van egy legális kórházi jövedelme, ami közel bruttó 6 kiló.
De megy a rinyálás hogy keveset keres. És mert Anglia és Norvégia, ott bezzeg.
Hát ott bezzeg nem adómentesen keresik a zsocit, az a helyzet. Minden egyes font és korona adózva van. Svájcban pedig nyilvánosak az orvosi a fizetések.
Szóval nálunk az ahelyzet, hogy akik ki tudnak bújni meg is teszik, vagy minimálbér után, vagy katázik meg társai, a többi pedig kénytelen-kelletlen adózik, egyébként pedig kiveszik a "részüket" azokból a közszolgáltatásokból amelyeket az állam fizet.
A fogyasztás adóztatása az olyan kényszermegoldás ami ennek a kiküszöbölésére szolgál, ezért nem kell csodálkozni a 27-es áfán.
Értem. Szóval mivel az állam nem szigorú és nem lép ezek tökére, akkor szopjak én (is), aki mindent leadózik ahogy kell, de 27% ÁFA az nekem jár.
Ne tudom, hogy sírjak vagy röhögjek.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Értem. Szóval mivel az állam nem szigorú és nem lép ezek tökére, akkor szopjak én (is), aki mindent leadózik ahogy kell, de 27% ÁFA az nekem jár.
Ne tudom, hogy sírjak vagy röhögjek.


Egy jelentős előrelépés lehetne pld. az, ha csak a NAV számlázó rendszerén keresztül, on- line módon lehetne számlát kiállítani (illetve csak ugyanezen a rendszeren belül lehetne költségeket is könyvelni) . Ez esetben, akik számlát adnak, nem tudnának csalni. De persze a kiskereskedelmi forgalomban nagyrészt nem adnak számlát. Ott csak a drasztikus ellenőrzésekkel, büntetésekkel lehetne elejét venni a ma is létező on-line pénztárgép használat elkerülésének.
 
M

molnibalage

Guest
Egy jelentős előrelépés lehetne pld. az, ha csak a NAV számlázó rendszerén keresztül, on- line módon lehetne számlát kiállítani (illetve csak ugyanezen a rendszeren belül lehetne költségeket is könyvelni) . Ez esetben, akik számlát adnak, nem tudnának csalni. De persze a kiskereskedelmi forgalomban nagyrészt nem adnak számlát. Ott csak a drasztikus ellenőrzésekkel, büntetésekkel lehetne elejét venni a ma is létező on-line pénztárgép használat elkerülésének.
Ennek technikai akadályai is vannak. A világ végén nem mindig van net és xy kisvállalkozó emiatt nem biztos, hogy instant tud adni számlát a távozás után, ha a vállakozás olyan. (Gázszerelő, fűtőszerelő, stb.)

Persze, ha kinyomtatja helyben és online kicsivel később megy fel, akkor működhetne valami terminálos (?) rendszer.
Ehhez nem értek.