Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 886
10 063
113

Én azért még betettem volna egy "EU haderő" opciót is, csak mint igényfelmérést. Nem tartom helyesnek sem az orosz, se az amerikai függést. Mert azért nevezhetjük ezt "katonai szövetségesnek" , de nem más ez, mint egy erős fölé/alá rendeltségi viszony, amelyben a "fölérendelt szövetséges" politikai, stratégiai és gazdasági előnyöket élvez a sokkal gyengébb "alárendelt szövetségesével" szemben. Minél nagyobb az erőkülönbség a "szövetséges felek" között, annál nagyobbak az előnyök az erősebb fél javára. Ez azért jól látható az USA és "szövetségesei" viszonyában, de megfigyelhető az orosz-szír kapcsolatokban is.
Ezért lenne jó egy EU haderő, vagy ha az nem jön össze, akkor egy V4 haderő. Tudom, egyelőre utópia mindkettő. Marad a seggnyalás és parancsszóra pattogás.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 194
113
Jó volt ez a szavazás, bár tényleg meg voltak a maga szűk keretei. :)
Meg hát az ellenség se volt definiálva.
Én például az oroszokra szavaztam, mert igazából csak egy román-magyar, vagy ukrán-magyar konfliktust tartanék reálisnak. Ott meg nem sokra megyünk az USA-val érzésem szerint XD Ellenben az oroszok valós segítséget jelentenének.
De például ha elvonatkoztattam volna, akkor meg a Lengyelekre szavaztam volna, csak ilyen opció meg nem volt. Pedig ugye elég logikus a dolog, hiszen helyben vannak, jó seregük van és érzelmileg/történelmileg is elkötelezettek vagyunk egymás iránt. :cool:
Szóval nem mindegy, hogy ki az ellenség, és kikből lehet barátot választani :D
 
M

molnibalage

Guest
Még egy OFF, aztán befejeztem:

Fura, hogy az téged mennyire zavar, hogy milyen alacsony az életszínvonal az oroszoknál, de az, hogy Kínában sok 10 millió ember él középkori szinten, nem izgat, mivel Kína GDP-je magas. Tehát a magas GDP az legalizálja a nyomort, vagy hogy is van ez?
Te szelektív olvasási és szövegértelmezési gondokkal küzdhetsz, mert homlokegyenest ennek ellenkezőjét írtam el most is és kb. n+1 alkalommal. Pontosan azt írtam, hogy Oo és Kína ebből a szempontból azonos, csak más mértékben más lakossággal és ebből más felesleges pénzmaggal.

A '90-es évek legelején telt Szu-27 vásárlásra, aztán kb. 10 évvel később már 200 db licensz gyártásra. Ma meg már steath gép fejlesztésre, AEGIS szerű rombolókra, a világ legkisebb aktív radaros fej kifejlesztésére stb. A kínai fejlődés némi lakosság növekedéssel / stagnálásra ezt tette lehetővé. A Szu meg lakosságot is vesztett és nem fejődött, hanem zuhant kb. 10 évig. Hát nem is voltak komoly fejlesztések. Az összes komolyabb upgrade kb. 10 éves vagy még annyi sem (Tor-M2, Buk-M2/M3, Sz-400), az ú dolgok meg alig pár évesek, de részben azok is korábbi technikán alapulnak (Iszkander ---> Kinzsál). Az igazán új dolgok kevés és oltári nagy csúszások vannak velük, lásd Sz-400-nál a 40N6 aktív radaros rakétát, az Sz-350 Vityázt (szintén aktív radaros), vagy a Redut (na milyen rakétája is van?) vagy a PAK-FA.

Az orosz K+F-et lélegeztetőgépen a kínai és indiai megrendelések tartották úgy, ahogy a válság előtti meglóduló olajár emelkedésig.

Érted te. ;-)
De kb annyi értelme van innen okoskodni, hogy ki mit miért hogyan fejleszt. Majd ők tudják.
Az hogy átgyalogolt rajtunk a történelem magunknak is köszönhetjük. Mindig rossz oldalra álltunk. Pártoskodtunk. Meghálálta valaki is?
Az oroszokon talán nem gyalogolt át egyszer-kétszer?
Moszkvát elfoglalták a középkorban...I-II.vh?
Ha nem azt látják, hogy mögöttük szervezkedünk (kétkulacsos politika, mivel különb, mint a sokat emlegetett román árulás) talán nem ez a vége...

Lassan egy nagyobb városnyian se vagyunk, de mindenki még mindig okosabb a másiknál. Alázat, tisztelet, más vélemény elfogadása...???
A példák rosszak, mert

  • Oo. végig független állam maradt a XIX. század óta, független bel- és külpolitikával Mo. meg nem.
  • Az I. és II. vh alatt Oo/Szu egy részét megszállták, de kiléptek a háborúból / kiverték a megszállókat a szovjet külpolitika és belpolitika független maradt.
  • Azért középkorba ne gyalogoljunk már vissza... (Amúgy meg Moszkát Napóleon vette be utoljára, nem volt fényes siker. Előtte talán lengyelek 1600-as években, az meg nem középkor.)
  • Mögöttük szervezkedünk? Tessék? A szovjet megszállás alatt semmiféle mögöttük nem volt, Mo. meg azóta szuverén ország. Semmi köze nincs Oo-nak ahhoz, hogy mi történik itt.
Nálam az alázat része azt, hogy talán intelligensen és logikus gondolkodással kommentelünk. Más véleményét el tudom fogadni, de amikor konkrétan hülyeségeket és tévedéseket állítanak teljes magabiztossággal vagy konkrétan hazudnak, azt valahogy nem tudom tolerálni. Főleg, ha folyamatosan ez a hobbija.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 886
10 063
113
Te szelektív olvasási és szövegértelmezési gondokkal küzdhetsz, mert homlokegyenest ennek ellenkezőjét írtam el most is és kb. n+1 alkalommal. Pontosan azt írtam, hogy Oo és Kína ebből a szempontból azonos, csak más mértékben más lakossággal és ebből más felesleges pénzmaggal.

A '90-es évek legelején telt Szu-27 vásárlásra, aztán kb. 10 évvel később már 200 db licensz gyártásra. Ma meg már steath gép fejlesztésre, AEGIS szerű rombolókra, a világ legkisebb aktív radaros fej kifejlesztésére stb. A kínai fejlődés némi lakosság növekedéssel / stagnálásra ezt tette lehetővé. A Szu meg lakosságot is vesztett és nem fejődött, hanem zuhant kb. 10 évig. Hát nem is voltak komoly fejlesztések. Az összes komolyabb upgrade kb. 10 éves vagy még annyi sem (Tor-M2, Buk-M2/M3, Sz-400), az ú dolgok meg alig pár évesek, de részben azok is korábbi technikán alapulnak (Iszkander ---> Kinzsál). Az igazán új dolgok kevés és oltári nagy csúszások vannak velük, lásd Sz-400-nál a 40N6 aktív radaros rakétát, az Sz-350 Vityázt (szintén aktív radaros), vagy a Redut (na milyen rakétája is van?) vagy a PAK-FA.

Az orosz K+F-et lélegeztetőgépen a kínai és indiai megrendelések tartották úgy, ahogy a válság előtti meglóduló olajár emelkedésig.


A példák rosszak, mert

  • Oo. végig független állam maradt a XIX. század óta, független bel- és külpolitikával Mo. meg nem.
  • Az I. és II. vh alatt Oo/Szu egy részét megszállták, de kiléptek a háborúból / kiverték a megszállókat a szovjet külpolitika és belpolitika független maradt.
  • Azért középkorba ne gyalogoljunk már vissza... (Amúgy meg Moszkát Napóleon vette be utoljára, nem volt fényes siker. Előtte talán lengyelek 1600-as években, az meg nem középkor.)
  • Mögöttük szervezkedünk? Tessék? A szovjet megszállás alatt semmiféle mögöttük nem volt, Mo. meg azóta szuverén ország. Semmi köze nincs Oo-nak ahhoz, hogy mi történik itt.
Nálam az alázat része azt, hogy talán intelligensen és logikus gondolkodással kommentelünk. Más véleményét el tudom fogadni, de amikor konkrétan hülyeségeket és tévedéseket állítanak teljes magabiztossággal vagy konkrétan hazudnak, azt valahogy nem tudom tolerálni. Főleg, ha folyamatosan ez a hobbija.

A lakosság vesztés nem feltétlenül számít pozitív dolognak Oroszország esetében, tekintve, hogy ott a lakosság vesztés teruletvesztéssel együtt ment végbe. Az elvesztett területekkel együtt komoly iparági térségeket vesztettek el. Ezek gyakorlatilag egytől egyig elsorvadtak az új országokban, többnyire politikai okokból, nem ritkán nyugati segítséggel!
Ezek alapján azt állítani, hogy Oo. nem volt romokban....