Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 141
113
Haverral nemrég voltunk a szentkirályszabadjai szovjet szellemvárosban egy kicsit körülnézni és az egyik garázsban ezt találtuk. A végén látszik, hogy innen kivezették a levegőt a szabadba illetve a falon máshol is volt szellőzőnyílás, de nem tűnt a szoba konyhának meg a rendes kantin mellett minek is kellett volna külön étkező a garázsokhoz. Esetleg meg tudnátok mondani, hogy fénykorában mégis mit szolgálhatott ez?
45567661052_e439142609_o.jpg
 
M

molnibalage

Guest
https://index.hu/kulfold/2018/10/30/wizzair_milano_budapest/
Már régóta terveztem írni az ilyen hírek kapcsán.

Elhiszem, hogy vonzó az olcsó repülés (illúziója), csak amikor az van, ha egyetlen ilyen esetbe is belefut az ember, akkor kb. az jön ki, hogy minek szenvedjen az ember fapadossal, mert ha évente kétszer repül, akkor is már ott tart, hogy anyagi bukta az egész. Ha én valahova utazni szeretnék, akkor nem az a célom, hogy akkor azon izguljak, hogy egyáltalán otthagynak vagy sem. UK-ba sem fapadossal mentem, számomra fontos volt, hogy sokkal magasabb valószínűséggel odaérjek és hazajöjjek és nem az, hogy ottmaradjak a szarban. Fizetek a kényelemért és biztonságért. Többe került BA-val? Igen. Nyugodt voltam. Az ziher.

Számomra egészen megdöbbentő, hogy akár kisgyerekes családok is fapadossal terveznek. Lehet, hogy ezért népszerűtlen leszek, de sokszor látom ezt a fillérbaszó mentalitást. Nekem, ha nem fér bele valami anyagilag, akkor nem megyek el és kész. Ok, ameddig minden simán megy, addig el lehet jutni sok szép helyre. Remek. Ok.

Na, és amikor nem...??? Az nem fér a fejembe, hogy egyesek a jelek szerint mindenféle mentőháló nélkül vágnak neki az utazásnak, amikor lassan heti szinten jönnek ilyen "otthagytak a semmi közepén" hírek?

Nincs elég pénz a kártyámon rész pl. a cikkben...? Úgy megy külföldre nyaralni, hogy nincs nála 50k HUF tartalék, amihez hozzáférhet? Kemény...

Ettől persze a cég "ügyfélközpontú" magatartása is megér egy misét...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 062
113
molnibalage

Amúgy az a vicc, hogyha lenne normális gyorsvasút hálózat az országok között akkor ezek a fapadosok lazán csődbe mennének....
Budapest-Róma közúton 1200 km. Ha ugyan ennyi lenne vasúttal akkor azt 7-8 óra alatt meg lehetne tenni egy gyorsvonaton. Arról nem is beszélve hogy minden szép Észak Olasz város közben elérhető lenne...
Berlin 870 km, az gyorsvonattal 5-6 óra lenne csak, München maximum 4 óra. Párizs 1500 km az 10 óra út,
A Madrid , Liszabon, Barcelona, London lenne csak repülős út.
Szerintem a legtöbb embernek simán megérné vonatozni a nyaraláshoz. :)
(Arról nem is beszélve, hogy mennyivel környezet barátabb dolog, mint a repülés.)
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

Amúgy az a vicc, hogyha lenne normális gyorsvasút hálózat az országok között akkor ezek a fapadosok lazán csődbe mennének....
Budapest-Róma közúton 1200 km. Ha ugyan ennyi lenne vasúttal akkor azt 7-8 óra alatt meg lehetne tenni egy gyorsvonaton. Arról nem is beszélve hogy minden szép Észak Olasz város közben elérhető lenne...
Berlin 870 km, az gyorsvonattal 5-6 óra lenne csak, München maximum 4 óra. Párizs 1500 km az 10 óra út,
A Madrid , Liszabon, Barcelona, London lenne csak repülős út.
Szerintem a legtöbb embernek simán megérné vonatozni a nyaraláshoz. :)
(Arról nem is beszélve, hogy mennyivel környezet barátabb dolog, mint a repülés.)
A repülőgépek fajlagos fogyasztása, ha tele vannak, akkor 1,8-2,8 l/100 k táján van. Ebből számolhatsz egyenérték fogyasztást vasútra.
A repülésben a vasúthoz képest olyan brutális holtidők vannak, hogy ha feltesszük, hogy a gyorsvasutak egyből a városban tesznek le, akkor 160 km/h-s átlagtempó mellett is nem éri meg 800 km-en belül repülni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 062
113
molnibalage

"A repülésben a vasúthoz képest olyan brutális holtidők vannak, hogy ha feltesszük, hogy a gyorsvasutak egyből a városban tesznek le, akkor 160 km/h-s átlagtempó mellett is nem éri meg 800 km-en belül repülni."

Én is ezt mondom. :)
Meg ugye egy vonatott kényelmesebben be lehet rendezni , mint egy repülőgépet, a gazdaságosság fenntartása mellet is.
Amúgy amikor én Pécsre jártam egyetemre akkor 4 óra volt a Budapest-Pécs IC-vel. Lazán ki lehetett bírni még a rém rozzant magyar vasúton is.
Ennyi idő alatt egy modern gyorsvasút elvinne Münchenbe :D


"A repülőgépek fajlagos fogyasztása, ha tele vannak, akkor 1,8-2,8 l/100 k táján van. Ebből számolhatsz egyenérték fogyasztást vasútra."

Én egyszer láttam egy ilyen egyenértéket a német ICE 3-ra, az ha tele van akkor 0.33 liter benzin/utas/100 km volt.
És ennél ma már jobb vonatok is vannak. Pl. Bombardier Zefiro család.
https://www.bombardier.com/content/...00ZEFIRO-Product-Presentation-28102015-EN.pdf
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mi éjszakai vonattal mentünk Bécsből Milánóba meg vissza. Átaludtuk az egész utat...

Milánó - Nápoly között a gyorsvasút viszont tragédia, 4 óra/600 km-ből odafele 5, visszafele 5,5 óra lett, az volt a szerencsénk, hogy 2 óra tartalékunk volt. Elvileg 300-zal száguldó szerelvényben ültünk...
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 746
4 495
113
Képesek voltak ebbe beleölni 400 millió dollárt??? Még jó, hogy nálunk ilyen nagyzási hóbort nincs.
WC építésre például a falvakban, oltásokra ...stb

Felavatták Indiában a világ legmagasabb szobrát

Narenda Modi indiai miniszterelnök szerdán felavatta a világ legmagasabb szobrát a Gudzsarát államban lévő Kevadija faluban, a Szardar Vallabhbhai Patel ügyvédet, függetlenségi hőst, India első belügyminiszterét ábrázoló alkotás száznyolvankét méter magas.

A több mint négyszázmillió dollár költséggel felépített szobor egy duzzasztógátra néz, és az egység szobraként méltatta szerdai avatóbeszédében az indiai kormányfő, aki Patelhez hasonlóan maga is Gudzsarát államból származik. Modi ígérte meg az államnak a szobor felállítását, ami miatt heves bírálatok érték, mondván Indiai nem engedheti meg magának azt, hogy ekkora összeget költsön egyetlen szoborra. A szoborban százötvenhárom méter magasan – körülbelül mellmagasságban – kilátó létesült. A kormányfő azt reméli, hogy az óriásszobor ugyanúgy mágnesként fogja vonzani a turistákat, mint New Yorkban a Szabadság-szobor.

Vallabhbhai Patel volt a független India első miniszterelnök-helyettese Dzsaváharlál Nehru mellett, és az Indiában jelenleg kormányon lévő jobboldali-vallásos Bharatíja Dzsanata Párt úgy érzi, Patel emléke méltatlanul homályosult el a világias Nehru-dinasztiáé mellett. Patel India vasembereként vált ismertté, miután szívós tárgyalásokkal és erőszakkal való fenyegetéssel rávett ötszázötven fejedelemséget a független Indiához való csatlakozásra 1947-ben. Nem sokáig büszkélkedhet a világ legmagasabb szobrának címével a Patel-szobor, Mumbainál már épül, és 2021-ben tervezik átadni Cshatrapai Sivadzsi 17. századi király kétszáztizenkét méteres lovasszobrát.

https://pestisracok.hu/felavattak-indiaban-a-vilag-legmagasabb-szobrat/
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 390
24 842
113
Azért írhattál volna erről a képről - ha van infód -, hogy hol, vagy mi, vagy a +b@sz@tt pilótáknak röpködhetnékük van, v. az oroszok ismételten lerohanták az aktuális rep.hordozót , vagy hasonló. :D

A képet ismerem rég. Azt nem tudom, hogy ez szándékos volt-e.

Az, hogy te ismered a képet, azt csak a magad megnyugtatásának biggyesztetted ide? Inkább arról írtál volna ebben az esetben, hogy ez és ez történt, mivel a képen felül írásos többlet infó nem jött.
Én 1*-en nem értelek néha???? :)

Én hirtelenjében ezt találtam:

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 390
24 842
113
Óhhh magasságos, de irigylem Őket, hogy csendes vizeken úgy piheni, csak úgy meg lenni néhány napig.

DrLfEWBX4AEsvgd.jpg

:)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 390
24 842
113
Azért írhattál volna erről a képről - ha van infód -, hogy hol, vagy mi, vagy a +b@sz@tt pilótáknak röpködhetnékük van, v. az oroszok ismételten lerohanták az aktuális rep.hordozót , vagy hasonló. :D



Az, hogy te ismered a képet, azt csak a magad megnyugtatásának biggyesztetted ide? Inkább arról írtál volna ebben az esetben, hogy ez és ez történt, mivel a képen felül írásos többlet infó nem jött.
Én 1*-en nem értelek néha???? :)

Én hirtelenjében ezt találtam:


"Az alkalom - a királynő anyja látogatása a HMS Ark Royal 1975-ben. 809 NAS tette ezt a demonstrációt rakéta pod tűzfucska az XN981."
DrHOtJ3XcAAED0c.jpg:large

wade12.jpg


Egyébként meg levezőtőként:

DrId4VVU8AAd1Qs.jpg:large
 
M

molnibalage

Guest
Van-e igény Nagy Szavazó topikra? Komolyabb és komolytalan kérdésekre lehetne szavazni. Az SG-n fut a topik, de nagyon kis bázisa van már a régi szép időkhöz képest.

Ilyen fajta kérdések voltak. (10 kérdés nincs befrissítve az archívumban.)
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 325
17 474
113
Egy kérdés pusztán érdekességből. Egy átlagos utasszállítón, pl B737-esen hány wattosak a fényszórók? A fejem felett szállnak el, sötétben a fénykávájuk lehet vagy 100-150 méter.
 
Status
Not open for further replies.