Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Hearts of Iron IV-hez vannak nagyon jó történetű alternatív történelmi mod-ok, amikben az Antant veszített.Azokban is élmény olvasni a részletesen kidolgozott "történelmet".
Areas of Europe Compared To US States With Equal GDP & Corresponding Cities
Kb. alig értelmezhető írás. Mi a búbánat az, hogy "különleges erő"? A Delta Force-tól kezdve a Rangerekig van mindenki. A US Armyban meg kb. 15 éve vannak a fronton is nők..."Egy nő átment az amerikai különleges alakulatok felmérőjén"
https://444.hu/2018/11/15/egy-no-atment-az-amerikai-kulonleges-alakulatok-felmerojen
Kb. alig értelmezhető írás. Mi a búbánat az, hogy "különleges erő"? A Delta Force-tól kezdve a Rangerekig van mindenki. A US Armyban meg kb. 15 éve vannak a fronton is nők...
Kb. alig értelmezhető írás. Mi a búbánat az, hogy "különleges erő"? A Delta Force-tól kezdve a Rangerekig van mindenki. A US Armyban meg kb. 15 éve vannak a fronton is nők...
Meg volt ezeknél olyan is hogy gini nem? Az van még?
https://en.wikipedia.org/wiki/Coins_of_the_pound_sterling#Pre-decimal_coinagePence = Penny többes száma, ha jól emlékszem.
https://en.wikipedia.org/wiki/Coins_of_the_pound_sterling#Pre-decimal_coinage
Mindig is pislogtam, hogy mennyire nevetségesen bonyolult dolgokat találtak ki azért, hogy lehessen felezni, negyedelni. Meg a 12-edeléshez is mániákus vonzódásuk van a hüvelyt - láb miatt.
1971-ben szűnt meg a régi rendszer és azóta van 100-as alapú átváltás.
Mai fejjel hülyeségnek tűnik, de praktikus okai vannak ennek, 12-vel könnyű volt számolni, osztani, mielőtt bármiféle általános, formalizált matematika oktatás (úgy XIX század vége), pláne számológépek lettek volna. Századelőn is ott tartott a világ, hogy a legtöbb embernek 6 elemi aztán csókolom. Amíg beléd nem verték az 1x1-et az alsóban, te sem tudtál összeadni mondjuk 243-at 329-el, max. ha kereskedő voltál például. Így lebontották kezelhető számnagyságokra, 12-ig viszont egy kezén mindenki el tudsz számolni (4x3 ujperced van, a hüvelykujjaddal meg mutatod, hol tartasz), és ezeket a számokat szépen tudod felezni, harmadolni, negyedelni stb.
Egy font olyan kurva nagy pénz volt sokáig hogy kb. senki sem látott olyat egyben a hétköznapi életben. Úgy viszont valahogy felfoghatóvá vált, hogy egy font az 240 penny, az meg annyi, hogy a mindkét kezed ujjpercein elszámolsz egyszer, aztán ezt megismétled annyiszor, ahány ujjad van. Na, annyi pennyt kell adni egy fontért.
Tizes számrendszernek azóta van értelme, amióta az emberek tudnak absztrakt módon számolni.
Ezek egy részét értem, de ki a fene tudta ezt a sok átváltást kezelni...?Mai fejjel hülyeségnek tűnik, de praktikus okai vannak ennek, 12-vel könnyű volt számolni, osztani, mielőtt bármiféle általános, formalizált matematika oktatás (úgy XIX század vége), pláne számológépek lettek volna. Századelőn is ott tartott a világ, hogy a legtöbb embernek 6 elemi aztán csókolom. Amíg beléd nem verték az 1x1-et az alsóban, te sem tudtál összeadni mondjuk 243-at 329-el, max. ha kereskedő voltál például. Így lebontották kezelhető számnagyságokra, 12-ig viszont egy kezén mindenki el tudsz számolni (4x3 ujperced van, a hüvelykujjaddal meg mutatod, hol tartasz), és ezeket a számokat szépen tudod felezni, harmadolni, negyedelni stb.
Egy font olyan kurva nagy pénz volt sokáig hogy kb. senki sem látott olyat egyben a hétköznapi életben. Úgy viszont valahogy felfoghatóvá vált, hogy egy font az 240 penny, az meg annyi, hogy a mindkét kezed ujjpercein elszámolsz egyszer, aztán ezt megismétled annyiszor, ahány ujjad van. Na, annyi pennyt kell adni egy fontért.
Tizes számrendszernek azóta van értelme, amióta az emberek tudnak absztrakt módon számolni.
Amikor egy kis időt töltöttem az USA-ban elsőre másodikra és huszadszorra is fogcsikorgatva ment, de aztán a 3. hónap végére már simán beszéltünk feet-ben coll-ban meg 1/8, 1/16-odokban.Ezek egy részét értem, de ki a fene tudta ezt a sok átváltást kezelni...?
Olvastam olyan könyveket, ahol 2 korona és 8 schilling volt (asszem) valami ára. Na, ezt számold át két kézen át mondjuk bármi másba. Mérnök fejjel nézem a táblázatot és kétségbeesett próbálkozás az egész. Nem értem, hogy hogyan volt könnyebb ötödökkel, hatodokkal és 30/60-adokkal szórakozni... Mert volt, ahol felezni volt könnyű, hol negyedelni, de ha ezt teljesen randonba csináltad, akkor pl. a 60-ad az többször 12-edeket jelent. Vagy, ha éppen nem volt nálad olyan pénz?
Ez embertelenül bonyolult. Az 1/2 ,1/4, 1/6, 1/8, 1/12-ed és ezek szorzása ment talán vele, de csak egyes pénzek esetén. A két féle pénzed van bakker akkor mérnöki dipmlomával sem látom át az egészet első blikkre. Nálam ez a használhatatlan szinonimája. Viszont remekül átverheted azt, aki nem érti a rendszert...
Ehhez képest halál egyszerű az, hogy van papírpénz, (font) és az, hogy kétszer még az is felezhető egész számig, tehát fél és negyed fontot is könnyedén fizetsz. Miniális kerekítéssel meg 8-ad vagy 12-edet is.
Ok, de ez egyszerű, ez csak két átváltás. Mintha csak két pénzegység lenne. A táblázatban a font és a penny között van 9 (!!).Amikor egy kis időt töltöttem az USA-ban elsőre másodikra és huszadszorra is fogcsikorgatva ment, de aztán a 3. hónap végére már simán beszéltünk feet-ben coll-ban meg 1/8, 1/16-odokban.
Amikor egy kis időt töltöttem az USA-ban elsőre másodikra és huszadszorra is fogcsikorgatva ment, de aztán a 3. hónap végére már simán beszéltünk feet-ben coll-ban meg 1/8, 1/16-odokban.