Így van.Tíz év városi bringázással a hátam mögött azt tudom mondani, hogy hóban biciklizni marhaság. Ésszerűtlenül magas kockázat csekély előnyök mellett.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Így van.Tíz év városi bringázással a hátam mögött azt tudom mondani, hogy hóban biciklizni marhaság. Ésszerűtlenül magas kockázat csekély előnyök mellett.
Miért ne lehetne? Ez az a törvény, amely minden másnak alapot ad, logikus lenne, hogy az állampolgárok részt vehessenek a megalkotásában és az elfogadásában.
Hogy nem szokták... az egy másik kérdés. Technikai akadálya nincs. Azon lehet elgondolkozni, hogy az átlagpolgár elég értelmes / informált-e ahhoz, hogy megalapozott döntést hozzon.
A mostani alkotmány úgy jött létre, hogy leült pár ember és írt valamit, utána a kormánypárt utasította a kormánypárti képviselőket, hogy fogadják el. Ez sok minden, de semmiképp sem demokratikus, az alkotmány túl fontos ahhoz, hogy bármilyen, akármilyen kormánypárt döntsön róla.
Az amerikai alkotmány elfogadása nem közvetlenül népszavazással történt, viszont nem is az aktuális vezetés döntött (itt kicsit bizonytalan vagyok egyébként, Wikipedia):
Each state legislature was to call elections for a "Federal Convention" to ratify the new Constitution, rather than consider ratification itself
Ez egy nagyságrenddel korrektebb folyamat, mint ami itthon ment.
Félreértés ne essék, az USA-val több probléma van, mint amennyi nincs, de azt nem lehet elvitatni tőlük, hogy politikai berendezkedés tekintetében maradandó és előremutató eredményeket tettek le az asztalra. Nem tökéleteset, de jóval kiegyensúlyozottabbat, mint az átlag.
Érdemes azon elgondolkozni, mekkora balhé van abból náluk, amikor valaki az alkotmányos jogokat piszkálja. Az emberek fejébe az évszázadok alatt beégett, hogy ez egy fontos dolog, ezért az egész nemzetnek van egy döbbenetesen magas elvárása az alkotmánnyal kapcsolatban.
Én nem így látom, de ez mindenki szíve joga. Én nem éreztem magasabb kockázatot, lassabban kellett mennem ott, ahol nem volt kotorva a hó. Így is 30 perc alatt beértem, ahova normál esetben 20 perc az út. BKV-zva nem havas napon 45-50 perc. Nem opció.Tíz év városi bringázással a hátam mögött azt tudom mondani, hogy hóban biciklizni marhaság. Ésszerűtlenül magas kockázat csekély előnyök mellett.
Heti 3x legalább rozsdaoldó segít mindenen. Viszont én is azt mondom jobb kihagyni hóban, sosem látod hol van alatta jég. Nem csak a láncot bassza szét amúgy, hanem a fékeket is kinyírja idő előtt nagyon gyorsan a só, meg a salak amit szórnak.Én is közlekedek bicóval télen, meg lehet szokni, viszont a láncra különös gondot kell fordítani a sózás miatt, jobb megelőzni a teljes összerozsdásodást, sós latyak szörnyű dolgokra képes.
Mert a téállampolgároknak fingjuk sincs arról hogy a jogrendszer hogyan működik, egyébként meg egy lehetetlen folyamat lenne ha részletekbe menően megvitatnák.
Nem a kormánypárt dönt róla, hanem minősített országgyűlési többség (ami történetesen a mostani kormánynak hosszú ideje megvan). A nép által megválasztott országgyűlési képviselők döntenek.
Miben volt ez más? Washington és a pereputtya összeültek, kitalálták hogy mi legyen az alkotmány (ami amúgy addig sehol se létezett). Az így egyesült külön államok vezetői pedig elfogadták (ratifikálták). Nyilván ott is volt egy alkufolyamat, és többségi döntés.
magába az állam működésébe beépítve egy csomó olyan mechanizmus, ami végülis kényszeríti a két nagy amerikai pártot hogy igenis leüljenek egymással beszélni és kompromisszum szülessen.. igazából ez a zseniális része, a többitől nem kell annyira hasra esni.
Feltalálták a spanyolviaszt-a kétkamarás országgyűlést.Többé-kevésbé még hagyománya is van nálunk,az Országházban 2db ülésterem van.Egyik ház lehetne listás képviselőház.a másik a területi alapú küldöttgyűlés.Esetleg az utóbbiak akár visszahivható formában.Az lehet,hogy OV vezetné akkor is a kormányt,de tehetsége talán az egész ország érdekében dolgozna,nem csak a NER épülésére.Én nekem pont akkor volt alkotmánytanom amikor bejött az új, így a régit meg az újat is oktatták. Csak szólok, hogy tartalmilag 90+%-ban azonos. A legfontosabb különbség talán az, hogy az elején van egy preambulum, hogy milyen "szellemben" kell értelmezni a később leírtakat, amely szintén egy pozitív dolog szerintem.
Engem az háborít fel, amikor BTK-s ügyekben két bíró teljesen eltérően ítél, mert "más szellemben" értelmezik a vonatkozó törvényeket... (Amik amúgy szerintem elég egyértelműen fogalmaznak)
A másik amit nem értek az az, hogy mindenki foggal-körömmel védte az előző választási rendszert, pedig egy sima alku része volt.
Az arányos rendszer az állampártnak nem felelt meg, a többségi rendszer meg a rendszerváltóknak, így a németektől átvettük a vegyes választási rendszert.
Annyi történt, hogy a képviselők számának csökkentésével párhuzamosan a többségi (angolszász) irányba mozdultunk el egy kicsit, hogy stabilabb kormányok jöhessenek létre.
(Ennek az oka nem gonoszság volt, hanem tapasztalat, nem akartak úgy járni , mint az MSZP akit dróton rángatott az 5%-os SZDSZ, mert nélkülük nem volt meg a többség....)
Amúgy ha tisztán többségi rendszer lenne, akkor 90% lenne a fideszes képviselők aránya.
Ha tisztán listás rendszer lenne, akkor 45-50% lenne a fidesz aránya. (küszöbtől függően)
Ellenben a listás (arányos) rendszerek esetén elnöki rendszer szokott lenni!
Azt meg többségi elven választják, szóval minden esetben ugyan úgy OV. vezetné az országot, mint ma!
Meg ugye a listás rendszer esetén nem lennének független képviselők. Most is van 1 db ha jól emlékszem.
Szóval lehet ezeken vitatkozni, csak fölösleges. A választási rendszerek mindig annak kedveznek akinek a legnagyobb a támogatottsága.
Ha csak a mai rendszert vállaszuk ketté,annak semmi értelme.De ha a kldötgyűlés kéviselőit mondjuk a választási körzetének önkormányzati vezetői által(vagy más hasonl módon) visszahivhatóvá tesszük,megbonthatjuk a pártfüggést.Akkor talán a párt helyet a választóihoz lesz hűséges a képviselőCelebra
"Feltalálták a spanyolviaszt-a kétkamarás országgyűlést."
Elég konkrét (valós) információm van arról, hogy komolyan felmerült a kétkamarás parlament ötlete.
(ebben az esetben a köztársasági elnök is közvetlenül van választva)
Ebben az esetben az alsó ház listás lett volna, a felső többségi.
A jelenlegi arányokkal ez úgy nézett volna ki, hogy:
Alsóház: 45-50% fidesz
Felsőház: 90 % fidesz
Elnök: O.V.
Amennyire én tudom azért vetették el, mert egyrészt sokkal drágább rendszer, mint a mai, másrészt a legtöbb szavazatot kapott párt el tudta volna szabotálni a kormányzást.
pl.:
X párt kap 35%-ot.
Y párt kap 27 %-ot
Z párt kap 24%-ot.
A többi 14 %-ot.
Ha az X párt nem koalíció képes az Y+Z párttal akkor hiába nyer, nem tud kormányozni az alsó házban.
Y+Z párt együtt kormányképes.
A felső házban X párt a 35%-ával simán 60-70 %-os arányt is képes elérni egy többségi rendszerben. De igazából elég neki az 51% is.
Ebben az esetben az alsó ház minden döntését képes megvétózni a felső ház és teljes döntés képtelenség alakul ki.
Vagy olyan alkuk mentén jönnek létre a törvény javaslatok amelyek nem biztos, hogy a széles társadalom érdekeit szolgálják. E mellet be is lassul a döntési folyamat elég durván.
Alapvetően ezért lett elvetve a két kamarás parlament, mint elképzelés. A stabil kormányozhatóság volt az elsődleges szempont!
Igazad van, mondjuk úgy, hogy nem való mindenkinek és erősen útvonalfüggő.Én nem így látom, de ez mindenki szíve joga. Én nem éreztem magasabb kockázatot, lassabban kellett mennem ott, ahol nem volt kotorva a hó. Így is 30 perc alatt beértem, ahova normál esetben 20 perc az út. BKV-zva nem havas napon 45-50 perc. Nem opció.
Az autók sem mennek gyorsabban, senki nem dudált le. Sehol. Egyedül a vizes főútvonalon közlekedett néhány sofőr úgy, hogy tarkónbasztam volna őket. A biztonságos oldaltávolsággal előzés az nem 20 cm... De mivel ezt csontszáraz úton is előadja néhányuk, innentől fogva...
Jó időben 10-15 km-re is eltekerek árut felvenni. Télen nem nagyon, csak ha nincs más. Hóban meg végképp nem. Ilyenkor nincs "örömbringa". Célirányosan. Mondjuk speicel fényképezőgépet vettem két objektívvel, de hát hó már nem volt, csak vizes volt az út.Igazad van, mondjuk úgy, hogy nem való mindenkinek és erősen útvonalfüggő.
Nemtudok én sem,bár sok országban szorgalmazzák.Viszont az amik eltolt ciklusú választási rendszerét jónak tartom.És valahogy el kell érni,hogy ne lehessen parlamentáris diktatúrát üzemeltetni.Celebra
Pár évig tanultam a "pártok, pártrendszerek" témakört, és sehol sincs időközi visszahívhatóság. Ennek is meg van az oka.
De ha tudsz ilyen jelenleg is létező országról, akkor kérlek jelezd felém, mert érdekelne a dolog
A véleményed végével maximálisan egyet értek, én sem engedném a képviselőket pártokba-páholyokba tömörülni. Az eleje meg azért értelmezhetetlen, mert olyan rendszer nem létezik, amely mindenkinek jó. A népszavazást alkotmány ügyben elfelejtheted addig, amíg egy 70-es iq-val bíró alkesz szavazata, azonos egy kutató agysebészével.A mostanival az a baj, ami Magyarország teljes egészével: egy csoport szerint mindenki más hülye, és csak ők csinálják jól. Egy másik csoport szerint az első csoport hülye, minden döntésük hibás, kivétel nélkül.
Az én megítélésem szerint bármelyik alkotmány, amelyet nem erősített meg népszavazás problematikus.
Többek között azért, mert a magyar parlament alapvetően fejbólintó testület, fentről jön az utasítás. Nincs szétválasztva a törvényhozó és a végrehajtó hatalom. És ez az, ahol az amerikai rendszer - ezidáig - jobban működik.
Nekem személy szerint az tetszene, ha a parlamenti képviselők nem szerveződhetnének pártokba, elvárás lenne feléjük az aktív részvétel, nem tölthetnének be pozíciót a kormányon belül, ki lehetne őket zárni a parlamentből és tényleges ellenőrzést gyakorolnának a kormány felett.
Reggel esett a hó (ezen a télen elōször és most volt elōször fagy), borultak is a népek. Virsligumi, lejtōs kanyar a hídon, vasúti keresztezōdés. Munkatársam pénteken borult olyat bringával, hogy combnyaktörés. A legtöbb munkahelyi baleset ("szerencsére" ) csak biciklis ügy, figyelmbe véve, hogy milyen anyagok és technológiák vannak a házon belül.Jó időben 10-15 km-re is eltekerek árut felvenni. Télen nem nagyon, csak ha nincs más. Hóban meg végképp nem. Ilyenkor nincs "örömbringa". Célirányosan. Mondjuk speicel fényképezőgépet vettem két objektívvel, de hát hó már nem volt, csak vizes volt az út.
Édes istenem...Az usa-mintademokráciáját meg 22 millió indián kiirtása alapozta meg...
Ja kérem, én bakancsban tekertek eleve télen, az fogja a bokámat is. Mondjuk utoljára 2 éve csúsztam meg, újév első munkanap, amikor elbambultam. Sütött a Nap, de árnyékban volt a Lágymányosi hídon a körforgalom és 10 km/h mellett is megcsúsztam. Ekkora sebességnél semmi komoly..Reggel esett a hó (ezen a télen elōször és most volt elōször fagy), borultak is a népek. Virsligumi, lejtōs kanyar a hídon, vasúti keresztezōdés. Munkatársam pénteken borult olyat bringával, hogy combnyaktörés. A legtöbb munkahelyi baleset ("szerencsére" ) csak biciklis ügy, figyelmbe véve, hogy milyen anyagok és technológiák vannak a házon belül.
A legtöbb távollétes baleset is bringás. Amit nem tudok megérteni az az, hogy mihelyt kijön az üzembōl (mert bent kötelezō) egyszerre veszik le a sisakot. A legnagyobb gyökérség. Ha rajta múlna, akkor full face sisak lenne a kötelezō és protektoros ruha - ha már bringát 2 évente kell bent "műszakiztatni" ...
Elméletileg a demokráciában a választópolgárok a leginkább alkalmas jelölteket választják meg vezetőknek! Ha ez nem működik, akkor azon nem tudsz korrigálni sem a parlamenti helyek kiosztásával, sem az országgyűlés szerkezetével!Feltalálták a spanyolviaszt-a kétkamarás országgyűlést.Többé-kevésbé még hagyománya is van nálunk,az Országházban 2db ülésterem van.Egyik ház lehetne listás képviselőház.a másik a területi alapú küldöttgyűlés.Esetleg az utóbbiak akár visszahivható formában.Az lehet,hogy OV vezetné akkor is a kormányt,de tehetsége talán az egész ország érdekében dolgozna,nem csak a NER épülésére.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..