Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Na a nyelvtudás témaköréhez én csak annyit fűznék hozzá, hogy szerény 19 évemmel már 3 nyelven (angol, német meg persze az orosz) beszélek és nem mondható el rólam, hogy sztahanovista módon éjt nappallá téve gubbasztanék a nyelvkönyvek felett, illetve az sem, hogy a hatalmas nyelvérzékemnél fogva tanultam meg a nyelveket. Abban bizony egyet kell értsek hóbagollyal, hogyha az ember egy adott térségből hozza az információkat eredeti nyelven akkor legalább az alapszintű nyelvismerete legyen meg hozzá, és ne vakon kezdje el ömleszteni a híreket. Az adott szakterülethez (lásd itt HTKA-n a biztpol, haditechnikai részleg) pedig ha tetszik ha nem a szaknyelv vagy legalább a szakkifejezések elsajátítása erősen ajánlott. (Időjárásnál például nem mindegy hogy peremennaja oblacsnoszty vagy beremennaja oblacsnoszty van :D) Azt is megértem, hogy az embernek nincs elég ideje/energiája/pénze stb. nyelvet tanulni de akkor is a gugli fordítóval bemásolt a cikknek vagy a videó címének legalább legyen értelme magyarul. Amúgy nagyon szépen fordít egyéb nyelvekről angolra a Google szóval akár áttétesen akár azt is lehetne ám használni. A nyelvtudás elsajátításához meg ajánlom a minél több élő beszéd hallgatását (zene, videók stb.):D

Erről van szó, maximálisan egyetértek.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 641
26 095
113
Béke.

C3UC71UWQAEsOC7.jpg
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 641
26 095
113
Egy érdekes kísérlet volt, nem volt gazdaságos a nagy üa. fogyasztása miatt, meg az infrastruktúra nem efféléhez lett kialakítva.

Franyesz hangos lehetett. Gondolom amikor indult, akkor a bakter sapkáját a meg a kezében levő indítótárcsát elsodorta a hajtómű szele.

Mosdó használat után a vidék be lett volna permetezve. :D

http://amirolatortenelem.blog.hu/2016/04/18/az_elfeledett_turbo_jet
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 994
57 192
113
Na a nyelvtudás témaköréhez én csak annyit fűznék hozzá, hogy szerény 19 évemmel már 3 nyelven (angol, német meg persze az orosz) beszélek és nem mondható el rólam, hogy sztahanovista módon éjt nappallá téve gubbasztanék a nyelvkönyvek felett, illetve az sem, hogy a hatalmas nyelvérzékemnél fogva tanultam meg a nyelveket. Abban bizony egyet kell értsek hóbagollyal, hogyha az ember egy adott térségből hozza az információkat eredeti nyelven akkor legalább az alapszintű nyelvismerete legyen meg hozzá, és ne vakon kezdje el ömleszteni a híreket. Az adott szakterülethez (lásd itt HTKA-n a biztpol, haditechnikai részleg) pedig ha tetszik ha nem a szaknyelv vagy legalább a szakkifejezések elsajátítása erősen ajánlott. (Időjárásnál például nem mindegy hogy peremennaja oblacsnoszty vagy beremennaja oblacsnoszty van :D) Azt is megértem, hogy az embernek nincs elég ideje/energiája/pénze stb. nyelvet tanulni de akkor is a gugli fordítóval bemásolt a cikknek vagy a videó címének legalább legyen értelme magyarul. Amúgy nagyon szépen fordít egyéb nyelvekről angolra a Google szóval akár áttétesen akár azt is lehetne ám használni. A nyelvtudás elsajátításához meg ajánlom a minél több élő beszéd hallgatását (zene, videók stb.):D
Magyarul nem tudsz? Az is egy nyelv. :)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Valójában nem tudom, mire gondolok. Volt valami cikk, úgy 2-3 éve, amelyben valakik helikopátert akartak vásárolni, és ott volt talán ez, mondván, hogy ez lenne az ideális, de valami 90 milió dollárba kerül, a másik meg csak a felébe.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Valójában nem tudom, mire gondolok. Volt valami cikk, úgy 2-3 éve, amelyben valakik helikopátert akartak vásárolni, és ott volt talán ez, mondván, hogy ez lenne az ideális, de valami 90 milió dollárba kerül, a másik meg csak a felébe.
Hát ha valami a duplájába kerül akkor eleve nem lehet ideális vétel, feltéve persze ha nagyjából azonos kategóriákról van szó. Az NH-90-re 42-50milla USD árakat olvastam, az AW-101-re meg 20-22m USD árakat. Nem nagyon értem a kéthajtóműves és kisebb gép dupla árát a félárú háromhajtóműves nagyobbal szemben, úgyhogy számomra erősen kérdéses mindkét adat. Az NH-90 majd 10 évvel későbbi, de nem igazán kutattam még utánuk hogy mivel/mitől lehet modernebb ha tényleg ilyen nagy az árkülönbség. Mindenestre az UH-60 Blackhawk-ról közel se olvastam ilyen húzós árakat, annál olyan 14-17m USD-re emlékszek. Persze erősen függő, milyen felszerelésű gépről hasonlítgatjuk az árakat, hiszen pl. egy tengeralattjáró-vadász heli sok és drága spec elektronikát igényel egy mezei szállítógéphez képest, ilyen változatnál nem csodálkoznék akár 40-50% plusz áron se.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 994
57 192
113
Valójában nem tudom, mire gondolok. Volt valami cikk, úgy 2-3 éve, amelyben valakik helikopátert akartak vásárolni, és ott volt talán ez, mondván, hogy ez lenne az ideális, de valami 90 milió dollárba kerül, a másik meg csak a felébe.
" Valòjàban nem tudom, mire gondolok."
Elöfordul ez többûnkkel ezen a forumon :))
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 641
26 095
113