Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 132
15 753
113
Etikai vizsgálat indul a SOTE-n, mert egy orvos pénzt kérhetett egy szülés levezetéséért

„Este műtöttek, reggel az őrzőben éppen az ágy szélére másztam ki, amikor megjelent a főorvos. A szokásos sablon kérdések után rátért a lényegre, hogy az anyagiakat majd varratszedésnél rendezzük, neki van egy "költsége”, mert úgy szokás nála, hogy a műtőben jelen lévő csapatot ő fizeti ki, és a műtőnek is van egy "bérleti díja"! Hát, hirtelen köpni-nyelni nem tudtam, csak annyit mondtam neki, hogy nekem van fogadott orvosom (amit tudott is, mert szülésznőt is fogadtunk), és vele megbeszélem a dolgokat. Erre csak annyi volt a válasza, hogy holnap is megkeres, és elmondja a varratszedést és az anyagi részleteket. Másnap jött,és elmondta, hogy a varratszedéskor, vagy távozáskor szeretné ha rendeznénk az anyagiakat, ami a magánrendelésének a tízszerese (160ezer)! ”

Sok kórházban van egy olyan rendszer, hogy a magánbetegek műtétje után bizonyos mennyiségű pénzt be kell dobni a kiskasszába, amit hónap végén mindig szétosztanak a műtő stábja között (műtősfiú, műtősnő, altatóorvos asszisztense). Azt hiszem ez pár ezer forint per műtét. Nem tudom pontosan, hogy milyen ez a gyakorlatban, nálunk nincs ilyen, de a legtöbb kórházban van.

Amúgy is sok helyen bármit operálsz, fizetni kell a műtőnek, vagy a halálba szívatnak. Volt, aki ezért lépett le a munkahelyéről mert rezidensként nem volt zsíros magánpraxisa, és ha esetleg akkora mázlija volt hogy megengedték neki, hogy megoperáljon valakit, akit a szakrendelőből utaltak be, akkor fizetnie kellett ötezer forintot. Ez azt jelenti, hogy a kb. százötvenezer forintos havi fizetéséből még neki kellett esetenként ötezret fizetnie, ha operálni és így tanulni akart.

https://444.hu/2017/03/03/etikai-vi...rvos-penzt-kerhetett-egy-szules-levezeteseert


Rezidensek mondtak fel a János Kórházban, mert a műtéteket nem engedték át nekik a hálapénzre hajtó főorvosok

A fiatal orvosok azért távoztak, mert nem operálhattak eleget, a műtétek nagy részét ugyanis a hálapénz miatt a főorvosok végezték.


https://444.hu/2017/03/02/rezidense...ngedtek-at-nekik-a-halapenzre-hajto-foorvosok
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 347
2 352
113
Nagyon jó kis írás, csak az a baj, hogy ez is csak egy eshetőséggel számol. Azzal, hogy a szakértőknek mindig igazuk van, de azért sokszor bebizonyosodott már, hogy ők is tévednek. Erre jó a kritikus gondolkodás, amit a cikk is említ, de ennek a gondolkodásnak a szakértők mondanivalójára is ki kell terjednie. Sokszor van az, hogy az egyik szakértő más következtetésre jut, mint a másik, ugyanazokból az adatokból és kiderül, hogy azért, mert az egyiket ez fizette a másikat meg amaz.
 
M

molnibalage

Guest
Nagyon jó kis írás, csak az a baj, hogy ez is csak egy eshetőséggel számol. Azzal, hogy a szakértőknek mindig igazuk van, de azért sokszor bebizonyosodott már, hogy ők is tévednek. Erre jó a kritikus gondolkodás, amit a cikk is említ, de ennek a gondolkodásnak a szakértők mondanivalójára is ki kell terjednie. Sokszor van az, hogy az egyik szakértő más következtetésre jut, mint a másik, ugyanazokból az adatokból és kiderül, hogy azért, mert az egyiket ez fizette a másikat meg amaz.
A kritkus gondolkodás a gyök2 usesrnél az, hogy mindenki hülye...
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 347
2 352
113
A kritkus gondolkodás a gyök2 usesrnél az, hogy mindenki hülye...
Ez a védekező álláspont amit a cikk is említ. Jó lenne a kritikus gondolkodást a suliban is oktatni, csak sajnos ez nem most lesz, mert a vezetőknek nem feltétlenül érdekük az, hogy lépten nyomon kérdőre vonja őket a társadalom. Ez nem csak nálunk van így, hanem nyugatabbra is. Ez sajnos világjelenség.
 
M

molnibalage

Guest
Ez a védekező álláspont amit a cikk is említ. Jó lenne a kritikus gondolkodást a suliban is oktatni, csak sajnos ez nem most lesz, mert a vezetőknek nem feltétlenül érdekük az, hogy lépten nyomon kérdőre vonja őket a társadalom. Ez nem csak nálunk van így, hanem nyugatabbra is. Ez sajnos világjelenség.
A kritikus gondolkodás nem abból áll, hogy az ember fogja az állát és az okost játszva beböfögi, hogy "az nem biztos", hanem előáll egy modellel amivel igazolja állítását vagy konkrét forrást ad. Ne ez az, amire a magát kritiusnak mondó emberek 99%-a képtelen.

Ha szemét akarnél lenni, akkor okoskodó vérhülyék ezek.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 347
2 352
113
A kritikus gondolkodás nem abból áll, hogy az ember fogja az állát és az okost játszva beböfögi, hogy "az nem biztos", hanem előáll egy modellel amivel igazolja állítását vagy konkrét forrást ad. Ne ez az, amire a magát kritiusnak mondó emberek 99%-a képtelen.

Ha szemét akarnél lenni, akkor okoskodó vérhülyék ezek.
Hát nem tudom. Nem értek veled egyet, de értem, hogy mire gondolsz.
Mondok egy buta példát. Ha elém tesznek egy ételt és érzem rajta, hogy el van sózva, akkor ezt jogosan rovom fel a szakácsnak, noha én nem tudok olyan ételt készíteni. Tehát az sem megoldás, hogy csak azok kritizálhatnak, akik valami alternatívát tudnak felmutatni.
Az a baj, hogy vékony a válsztóvonal az okoskodás és a jogos észrevétel között.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mit jelent a kritikai gondolkodás
http://monda.eu/hu/modules/thinking/4
A kritikai gondolkodás, illetve a kritikai elemzés tudatos tettek és készségek összessége, amelyek segítségével megállapíthatjuk, hogy egy nekünk szánt vagy általunk másoknak adott információ igaz-e, vagy manipulatív tartalmú.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 695
113
Minden tanulmanynál, vélemenykutatsnàl perdontö, hogy ki adta a megbizast, milyen céllal. Sajnos nincsen "semleges" szakèrtö,
Legyen szò pl. klimavàltozásròl, gazdasagi, de akàr egészségügyi vagy tàrsadalomtudomänyi témàkròl.
A szakértök iränti szkepszis oka az, hogy tùl gyakran bizonyos ërdekeknek megfelelöen "szakërtettek" a multban. Gondoljatok pl csak a Club of Rome tanulmànyàra a köolajkészletek kifogyàsàròl :) Vagy a gazdasàgi elörejelzésekre :)
 
M

molnibalage

Guest
Hát nem tudom. Nem értek veled egyet, de értem, hogy mire gondolsz.
Mondok egy buta példát. Ha elém tesznek egy ételt és érzem rajta, hogy el van sózva, akkor ezt jogosan rovom fel a szakácsnak, noha én nem tudok olyan ételt készíteni. Tehát az sem megoldás, hogy csak azok kritizálhatnak, akik valami alternatívát tudnak felmutatni.
Az a baj, hogy vékony a válsztóvonal az okoskodás és a jogos észrevétel között.
A példa több szempontból igen rossz.

  • Az ízérzék szubjektív, de a kWh, energetika és számtalan más téma nem.
  • Attól, mert egy étel nem ízlik senkinek sem kell jobbat csinálnia nála.
A krtikusok viszont olyan hülyeségeket böfögnek be BÁRMILYEN alap nélküli, mint az az LMP-s idióta a legutóbbi linkelt videóban a villenergia topikban. Vagy a chemtrail, HAARP, stb. konteó hívők. Semmiféle modelljük nincs arra, hogy akkor milyan alapja van annak a faszságnak, amiben hisznek. Igen, hit. Mert tudni lószart sem tudnak....
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 347
2 352
113
A példa több szempontból igen rossz.

  • Az ízérzék szubjektív, de a kWh, energetika és számtalan más téma nem.
  • Attól, mert egy étel nem ízlik senkinek sem kell jobbat csinálnia nála.
A krtikusok viszont olyan hülyeségeket böfögnek be BÁRMILYEN alap nélküli, mint az az LMP-s idióta a legutóbbi linkelt videóban a villenergia topikban. Vagy a chemtrail, HAARP, stb. konteó hívők. Semmiféle modelljük nincs arra, hogy akkor milyan alapja van annak a faszságnak, amiben hisznek. Igen, hit. Mert tudni lószart sem tudnak....
Igen, így már értem igazad van.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Ezek szerint el kell fogadni egy ember kritika nélküli állításit? Na, itt jön be a gyökkettő!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Jó a vers, de ettől függetlenül azért nem tudom ebben mi a hír. Orbán valaki, míg Tibi senki ebben a kontextusban.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis