Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 921
22 496
113
Magyarország, én így szeretlek...
https://lemil.blog.hu/2019/04/08/a_magyar_allamkincstar_esete_a_fegyveres_testuletekkel

Vagy nem. Egy csendes kurva anyátokat azt...
Mégis mi a faszt képzelnek magukról egyes szervek?

Nem vagyok magyar jogi szakértő, de olvassuk el még1x ami irva vagyon:

'A kimutatáson szereplő adatok alapján a(z) 1987.xx.xx - 2000.yy.yy közötti időszakra vonatkozóan Ön összesen 5 év 161 nap nyugdíjjogosultság elbírálásához figyelembe vehető szolgálati idővel rendelkezik.'

Szlovákiában pl. a nyugdijjogosultság esetén az utolsó 5 év adataiból számolják ki a nyugdij mértékét. Nem lehet, hogy itt is valami olyanról van szó, hogy az emlitett és igazolt 1987-2000-ig történt munkavégzés/szolgálat éveiből az 5 év 161 nap adatai alapján számolnak? Mert nem azt irják, hogy ennyi az elismert szolgálati ideje, hanem azt, hogy a nyugdijjogosultság elbirálásához figyelembe vehető ideje.
Ettől függetlenül a káosz az káosz...
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nem vagyok magyar jogi szakértő, de olvassuk el még1x ami irva vagyon:

'A kimutatáson szereplő adatok alapján a(z) 1987.xx.xx - 2000.yy.yy közötti időszakra vonatkozóan Ön összesen 5 év 161 nap nyugdíjjogosultság elbírálásához figyelembe vehető szolgálati idővel rendelkezik.'

Szlovákiában pl. a nyugdijjogosultság esetén az utolsó 5 év adataiból számolják ki a nyugdij mértékét. Nem lehet, hogy itt is valami olyanról van szó, hogy az emlitett és igazolt 1987-2000-ig történt munkavégzés/szolgálat éveiből az 5 év 161 nap adatai alapján számolnak? Mert nem azt irják, hogy ennyi az elismert szolgálati ideje, hanem azt, hogy a nyugdijjogosultság elbirálásához figyelembe vehető ideje.
Ettől függetlenül a káosz az káosz...
De bezony: "a nyugdíjJOGOSULTSÁG"-ról írtak, nem az összegéről, hanem arról hogy egyáltalán az adott idő alapján jogosult-e a nyugdíjra. Nálunk egyébként az utolsó munkában töltött 3 évből számolják a nyugdíj összegét, szóval sehogyse stimmel ...
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 847
5 056
113
Ja értem. Azt, hogy egy ilyen fontos dolog téren kupleráj van és a szerv ugráltatja a kisembert az szerinted normális? Mennyire messze gurult el a gyógyszered?

Az a helyzet, hogy mindenhol kupleráj van!
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ja értem. Azt, hogy egy ilyen fontos dolog téren kupleráj van és a szerv ugráltatja a kisembert az szerinted normális? Mennyire messze gurult el a gyógyszered?

Az a helyzet, hogy mindenhol kupleráj van!
Ja, ha ez a jó és egyben ez a cél is, akkor tényleg ne reklamáljon senki! De ha nem ez a cél, akkor talán van jog a morgáshoz ...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 847
5 056
113
Ja, ha ez a jó és egyben ez a cél is, akkor tényleg ne reklamáljon senki! De ha nem ez a cél, akkor talán van jog a morgáshoz ...

Nem ez nagyon nem jó, sőt. De az állami nagy rendszerek bizony recsegnek. Hiába kommunikálnak kifele olyat, hogy itt aztán minden rendben van. Dolgoztam egész a közelmúltig hivatalban, elsőkézből ismerem a helyzetet.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ja értem. Azt, hogy egy ilyen fontos dolog téren kupleráj van és a szerv ugráltatja a kisembert az szerinted normális? Mennyire messze gurult el a gyógyszered?
Te tenyleg meglepodsz azon, hogy az elmult evtizedekben latottak utan hianyos az adatbazis? Hol elsz te?
Forrashiany, emberhiany, hanyagsag, hozza nem ertes, tecnologia valtasok stb, stb... En szedem rendesen a gyogyszert es ilyesmikre tisztan emlekszem. Szedjed te is!

Semmi szukseg nem volt a hisztire, a hiszti-posztra meg annyi sem.
- Max. 2-3 alkalommal fel kell keresni az illetekes hivatalokat es minden rendben lesz. A nyugdij idoben fog jonni.
- Addig is folosleges ugraltatni a hivatalnokokat, ha ugy sincs eleg ember, csak pusztan erdeklodesbol nem kell szivatni az ott dolgozokat.
- A pletykak miatti hoborges a legnevetsegesebb.
- Nem kell plusz 25 evet dolgozni senkinek sem. (Edes jo Istenem, ekkora butasagot, hogy lehetett leirni?)
- Oke, ha a hivatalban adja elo valaki a kurvaanyazast, akkor varhato, hogy picit hosszabb ugyintezesre szamithat...
- Stb, stb...

Tok folosleges volt mindezt a lemilblogon megirni. Persze felolem azt csinal vele amit akar... :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst
M

molnibalage

Guest
Te tenyleg meglepodsz azon, hogy az elmult evtizedekben latottak utan hianyos az adatbazis? Hol elsz te?
Forrashiany, emberhiany, hanyagsag, hozza nem ertes, tecnologia valtasok stb, stb... En szedem rendesen a gyogyszert es ilyesmikre tisztan emlekszem. Szedjed te is!
Látom nem esik le.
  1. A hivatal eltolta. Nem egyszer. Sokszor..
  2. Aztán még a delikvenst ugráltatják.
  3. Vagy szép csendben szív.
    https://lemil.blog.hu/2019/04/08/a_...es_testuletekkel/full_commentlist/1#c37037457

Baszod, ez olyan, mintha én basznám el a tervezést és a megrendelőnek az összedőlt üzemnél közölném, hogy "oldja meg ahogy akarja".
Mire fel szedik be az adót...?
  • Az állami EÜ kvázi el sem lát már, csak ha éppen halálomon vagyok vagy előbb magánrendelésen szépen becsatornáznak plusz pénzért, hogy TAJ keretében MRI-zenek már meg. Vagy akár fizess 25k-t, hogy ne 3 hónap legyen a várólista, hanem 3 nap.
  • Rendőr lassan már nem lesz. Akkor majd a közbiztonságot is oldjam meg magam?
  • Vagy majd nyugdíja se lesz az embernek, mert a szerv elbaszta, de még a felhasználót ugráltatják, akiknek az adójából működik a rendszer?
MIVAN...?

De befejezem mielőtt belpolbűnözésért kivágnak. Bár én ezt úgy közelítem meg, hogy hogy ez nem belpol. Van egy szerv, ami közpénzből működik, és nem látja el feladatát és még a civilt ugráltatja. Kicsit olyan, mintha a rendőrség közölné, hogy ha érdekel a tettes kiléte, aki ellopta kocsidat, akkor nyomozd ki te.

Szerinted ilyen mentalitással a versenyszférában meddig marad valaki a felszínen...?

LOL...
 
T

Törölt tag 008

Guest
....hogy TAJ keretében MRI-zenek már meg. Vagy akár fizess 25k-t, hogy ne 3 hónap legyen a várólista, hanem 3 nap...
Populáció/minta? Anyós most volt, 2 hétre kapott időpontot TB-re. Ha valahol 25-ért tudsz MRI-t dobd már át légyszi a linkjét, mert 60k alatt nem találtunk privátot és ott is várólista volt. Ezt most komolyan mondom, netet feltúrtuk érte, de rohadt drága mindenhol. :(
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 921
22 496
113
De bezony: "a nyugdíjJOGOSULTSÁG"-ról írtak, nem az összegéről, hanem arról hogy egyáltalán az adott idő alapján jogosult-e a nyugdíjra. Nálunk egyébként az utolsó munkában töltött 3 évből számolják a nyugdíj összegét, szóval sehogyse stimmel ...
Csak kérdeztem,...mert mifelénk se soxor egyértelmű, mit is akar a hivatal, azt meg végkép művészet kibogozni mit miből és hogyan számolnak...
A magyar -mármint magyarországi magyar- hivatali terminológia a felvidékinek meg bizony olykor olykor algebra :p
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Csak kérdeztem,...mert mifelénk se soxor egyértelmű, mit is akar a hivatal, azt meg végkép művészet kibogozni mit miből és hogyan számolnak...
A magyar -mármint magyarországi magyar- hivatali terminológia a felvidékinek meg bizony olykor olykor algebra :p
Nemcsak a felvidékinek, nekem is!! Ha kapok valami hivatalos levelet már előre fázok, hogy már megint tolmács kell lefordítani hivatali bikkfanyelvről érthető magyarra a szöveget. :eek::mad: Érdekes, hogy Jókait a sok sváb meg francia beszúrásával, meg a sci-fit is értem, a hivatalit meg úgy fejtem meg mint egy keresztrejtvényt ...
 
M

molnibalage

Guest
Populáció/minta? Anyós most volt, 2 hétre kapott időpontot TB-re. Ha valahol 25-ért tudsz MRI-t dobd már át légyszi a linkjét, mert 60k alatt nem találtunk privátot és ott is várólista volt. Ezt most komolyan mondom, netet feltúrtuk érte, de rohadt drága mindenhol. :(
Ez így paraméterezetlenül értelmezhetetlen. Egyszerű végtag MRI-re kontrasztanyag nélkül van 20k áron is. Ha meg kontrasztanyag és spécibb, akkor persze, hogy 60k. A lényeg nem az ár. Az a gép, ami ott állt és a kutya nem használta az TAJ rendelésen miért nem tudott megvizsgálni. Sem előttem, sem utánam nem jött vizsgáladnó beteg. Fizetés nélkül 3 hónap, fizetéssel kb. 3 nap múlva mehettem...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 922
15 489
113
Nem tudom, engem tavaly amikor kórházba henyéltem kb 2 nap múlva beküldtek minden további az MRI-be, kaptam valami szurit is, gondolom az lehetett a kontrasztanyag mert tök jó meleg lett a végére.
 
M

molnibalage

Guest
Btw Bill Gates valahol ugyanez. Rohadt gazdag amerikai családból származik, ő volt a pénzes gyerek, Ballmer meg az ész.
Nagy klánok ezek.
Te, ki ne találd már, hogy az MS előtt is multimilliárdos volt Bill Gates, mert végén még befosok a röhögéstől.
A ballmeres sztori meg semmiféle zsenialitást nem takar. Mákosan nyúlt a tutiba. Ez bárkivel megeshet. Aztán meg az ő nevéhez fűződnek egészen nagy bukták... Vagy csak alaptalan mocskolódás, hogy egyes bukott Win változatok az ő erőltetése miatt kerültek ki úgy és ahogy a piacra...? [fejvakarás] (Meg egyéb bukták.)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 922
15 489
113
Nem ő, az apja, ha nem is multimilliárdos, ‘csak’ milliomos.

Ha 1980-ben szereztem volna részesedést a Microsoftban apuci pénzén, gondolom én is a ‘saját erőmből’ lennék ma milliárdos.

Ballmer emberileg egy elmebeteg pszichopata fasz, de üzletemberként nagy cápa volt.

Jobs jött fel a semmiből a maga erejéből, meg még jó páran mások, Gates gazdagnak született és még gazdagabb lett. Money goes to money.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Azt irja egy hozzaszolo a lemil blogon, hogy:

" Béres70 2019.04.09. 22:19:34

Nem tűntek el az évek! A BM/HM/VÁM HIVATÁSOS álllományába tartozók adatai azért nincsenek benn a rendszerbe, mert a jogszabály szerint nem is KELLETT átadni. Korábban volt a Fegyveres szervek Nyugdíjmegállapító Igazgatósága, Ők bírálták el, a Hszt alapján pl utolsó évi kereset volt az alap, nem összevonva 1988-tól. Ez változott, mindenkire ugyanaz a megállapítási mód vonatkozik. Ha megírja valaki, hol szolgált, onnét be lesznek szerezve a hiányzó adatok
."


EZ VAN... :rolleyes:
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 922
15 489
113
Ha jól értem az ürge már nyugdíjas, szépen kapja a nyugdíjat változatlanul, szóval nem tök mindegy, hogy mennyi szolgálati évet tartanak neki nyilván, ha az már nem befolyásol az ég adta világon semmit? Mert ha az igaz akkor tényleg az a helyzet hogy emberünk nagyon unatkozik és feleslegesen szopatja az ügyintézőket a baromságaival.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ha jól értem az ürge már nyugdíjas, szépen kapja a nyugdíjat változatlanul, szóval nem tök mindegy, hogy mennyi szolgálati évet tartanak neki nyilván, ha az már nem befolyásol az ég adta világon semmit? Mert ha az igaz akkor tényleg az a helyzet hogy emberünk nagyon unatkozik és feleslegesen szopatja az ügyintézőket a baromságaival.
Valami olyasmit irt, hogy jaradekot kap 30 ev szolgalat utan mar 10 eve (verzik a szivem erte), de a tenyleges nyugdijig (tippelek) meg lehet par (1-5?) eve. Mondjuk ez nem valtoztat azon, hogy egyetlen udvarias kerdessel meguszhatta volna ezeket a foloslegesen dramai koroket. :rolleyes: