Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Ha jól értem az ürge már nyugdíjas, szépen kapja a nyugdíjat változatlanul, szóval nem tök mindegy, hogy mennyi szolgálati évet tartanak neki nyilván, ha az már nem befolyásol az ég adta világon semmit? Mert ha az igaz akkor tényleg az a helyzet hogy emberünk nagyon unatkozik és feleslegesen szopatja az ügyintézőket a baromságaival.
Valami olyasmit irt, hogy jaradekot kap 30 ev szolgalat utan mar 10 eve (verzik a szivem erte), de a tenyleges nyugdijig (tippelek) meg lehet par (1-5?) eve. Mondjuk ez nem valtoztat azon, hogy egyetlen udvarias kerdessel meguszhatta volna ezeket a foloslegesen dramai koroket. :rolleyes:
Esetleg olvassátok a hsz-eket.
Pl. ezt.
https://lemil.blog.hu/2019/04/08/a_...es_testuletekkel/full_commentlist/1#c37039769

A dolog problémája az, ha majd pártunk és kúrmányunk kitalálja - mert folyton vannak "ötleteik".... - , hogy lesz felülvizsgálat, mint a rokkantság megállapításnál, csak most a nyugdíjaknál, akkor majd hány ember nem tudja majd igazolni, hogy az X év, az X év és nem Y? Főleg úgy, hogy éppen most tervezik elhagyni az államigazgatást még többen...?

Vagy, ha bármiféle úgy szabályozás lesz a nyugdíjaknál, ami a ledolgozott / szolgálati évekkel függ össze, akkor mi alapján látják ennek a költségét, hozadékát és ki mit fog kapni? Hasraütve...?

Én csak az engedélyezésre látok rá, és csak érintőlegesen, hogy mi történik ott, ahol állami szerv van bevonva. A helyzet területtől függően nem jó és siralmas között van, amilyen ügyintézési idő van...

Nálatok a kormánypropit nem üti át semmi és nem látjátok a problémát sem...
Ti valami alternatív univerzumban éltek?
 
M

molnibalage

Guest
...számolj el inkább húszig, szépen, lassan...ennél Te "profibb" vagy...
Elszámoltam húszig. És, ha a blogbejegyzés kommentjei szerint az kb. minden kormányszervnél általános, majd akkor tudom meg, hogy nem társadalombiztosításom, amikor majd hirtelen jön egy számla? Úgy, hogy cégem mindent fizet, nincs feketézés csak a szerv baszta el? Majd, ha mondjuk baleset ér, mert elcsap egy hülye, akkor én fogok rohangálni a szervnél...?

Egyesek nem fogták fel a probléma súlyát. Kvázi véletlenszerűen működik az államigazgatás...?
Ez jóval többről szól, hogy X vagy Y-t szopatják. Itt kérem rendszerszintű probléma van ez alapján. Mert ez alapján a hivatalos dolgoknál az "így sikerült" módon zajlanak az ügyek? Van aki megkapja, amire jogosult, van aki meg nem? Mert csak? Mert a hivatal elbaszta?

Végigolvastad a kommenteket a blogbejegyzésnél?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Esetleg olvassátok a hsz-eket.
Elolvastam az osszeset. Jaj!
Pl. ezt.
https://lemil.blog.hu/2019/04/08/a_...es_testuletekkel/full_commentlist/1#c37039769

A dolog problémája az, ha majd pártunk és kúrmányunk kitalálja - mert folyton vannak "ötleteik".... - , hogy lesz felülvizsgálat, mint a rokkantság megállapításnál, csak most a nyugdíjaknál, akkor majd hány ember nem tudja majd igazolni, hogy az X év, az X év és nem Y? Főleg úgy, hogy éppen most tervezik elhagyni az államigazgatást még többen...?
Megint atmentel onkentes jogvedobe.
Folosleges egy hatranyos helyzetu csoport elkepzelt(!) nehezsegei miatt panikot kelteni. Eddig is megoldottak a nyugdij jarulek kiszamitasat es ezutan is meg fogjak oldani. Van akinel ez konnyen megy es van akinel bonyolultabb az ugy.
Vagy, ha bármiféle úgy szabályozás lesz a nyugdíjaknál, ami a ledolgozott / szolgálati évekkel függ össze, akkor mi alapján látják ennek a költségét, hozadékát és ki mit fog kapni? Hasraütve...?
Hallkan hegyzem meg, hogy nem "lesz", hanem mar "van" olyan jogszabaly ami a ledolgozott evekkel fugg ossze. (Eddig is errol beszeltunk.)
Gondolom most nem az allamot felted, mert nekik azert a koltsegekre mas informacio forrasokbol szamolt becsles is a rendelkezesere all. Az egyenekre kiszamitott jaradekot pedig valoban hasrautes szeruen allapitjak meg. Ennyi. Lebuktak es ez vedhetetlen. ... (Mar leirtak, hogy kicsit tobb idobe telik osszeszedni az adatokat. Mit nem lehet ezen erteni?)
Én csak az engedélyezésre látok rá, és csak érintőlegesen, hogy mi történik ott, ahol állami szerv van bevonva. A helyzet területtől függően nem jó és siralmas között van, amilyen ügyintézési idő van...
Meg szerencse, hogy a civilek peldat mutatna az adatkezelesi gyakorlatukkal... :oops:
Nálatok a kormánypropit nem üti át semmi és nem látjátok a problémát sem...
Ha fikazni lehet a kormanyt akkor arra mindig vevo vagy, akkor is, ha egy teljesen folosleges posztra kell ralicitalnod.
Az igaz, hogy a problemat valoban mashol latom mint te.
Ti valami alternatív univerzumban éltek?
Szerencsere vagytok paran akik kipukkasztjatok a buborekot amiben mi elunk. Egy jo kis kurvaanyazasnal nincs is semmi meggyozobb. :rolleyes:


Nekem kerek ez a tortenet, igy most el is engedem.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 879
15 309
113
Itt te élsz alternatív valóságban, az a nagy helyzet hogy nem sokat értesz az egész tb vagy nyugdíjrendszerből vagy az államigazgatás működéséből (szarul működik, az államigazgatás ilyen főleg az alacsony presztizs által be vonzott gyenge ember anyag miatt), mert gagyi clickbair netes újságokból és rendőrök által írt blogok alapján(!) teszel nagyívű kijelentéseket, de valamiért elvárod, hogy ezt komolyan is vegyük. Egyszer menj el a nyugdíjfolyósítóba, meglátod a gyakorlatban hogyan működik, nekem pl. pár nap alatt összerakták miután igényeltem, és még szóltak is hogy az egyik munkáltatóm elrontott valamit.

Ha viszont az index-444-blog.hu alternatív valóság dimenzióban (mai mantra: a közszolgálat lázadása :D ) akarsz élni, ám tegyed, engem nem zavar. Legyen ez a te problémád, hogy ha szembejönnek a tények meg a számok, akkor értelmezés helyett konspirációs elméleteket gyártasz, a folyamatos kognitív disszonancia miatt állandó tagadásban vagy, mint a beta bohóc, aki már ott tart hogy minden szám hamis és csak az ‘igazi helyzetet’ leplezi, de nem értem bárki másnak miért kellene ebben a performanceban részt vennie.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Rokonom BV-nél tiszt, olyan szinten titkosítva vannak az adatai, hogy egy sz*ros személyi kölcsönhöz fel kellett utaznia NAV központjába, ahol nyilatkoznia kellett, hogy a győri NAV kiadhatja a saját kezébe az információkat x.y.-tól x.z.-ig...

Gondolom a rendőrségnél sincs máshogy.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Rokonom BV-nél tiszt, olyan szinten titkosítva vannak az adatai, hogy egy sz*ros személyi kölcsönhöz fel kellett utaznia NAV központjába, ahol nyilatkoznia kellett, hogy a győri NAV kiadhatja a saját kezébe az információkat x.y.-tól x.z.-ig...

Gondolom a rendőrségnél sincs máshogy.
Pont ezen gondolkoztam. Ha en lettem volna az illetekes a BM-nel, akkor en sem eroltettem volna az adatmegosztast, mert a decentralizalt informacio egyben biztonsagot is jelent. Oke, lehet foloslegesen parazom tul a dolgot es csak a lemil blogon olvasott kemsztorik mostak ki az agyam. :cool:
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 378
113
Elszámoltam húszig. És, ha a blogbejegyzés kommentjei szerint az kb. minden kormányszervnél általános, majd akkor tudom meg, hogy nem társadalombiztosításom, amikor majd hirtelen jön egy számla? Úgy, hogy cégem mindent fizet, nincs feketézés csak a szerv baszta el? Majd, ha mondjuk baleset ér, mert elcsap egy hülye, akkor én fogok rohangálni a szervnél...?

Egyesek nem fogták fel a probléma súlyát. Kvázi véletlenszerűen működik az államigazgatás...?
Ez jóval többről szól, hogy X vagy Y-t szopatják. Itt kérem rendszerszintű probléma van ez alapján. Mert ez alapján a hivatalos dolgoknál az "így sikerült" módon zajlanak az ügyek? Van aki megkapja, amire jogosult, van aki meg nem? Mert csak? Mert a hivatal elbaszta?

Végigolvastad a kommenteket a blogbejegyzésnél?
Nem, csak beleszemeztem,...de ilyet bármely közép-kelet eu-s országból össze lehet szedni. Ezzel nem azt mondom, hogy akkor ez most igy jó és nem kell változtatni, csak ép pont azok kapták meg tőled kommentedben a "billogot" akik tényszerüen álltak az elhangzottakhoz, és nem kezdtek 'kúrmány'-ozni. Ennyi.

Vallom, hogy a felesleges bürokrácia a legnagyobb fékje a fejlődésnek,...ez emberek teljesitményéből vesz el indokolatlanul energiát az ami ma már majdnem automatizált és full digitálizált is lehetne...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 879
15 309
113
Lehet hogy az átkosból maradt adminisztratív örökség, de azért nem minden hülyeség ott sem. Nem lehet ráhúzni mindenre mindenféle civil jogot, meg mindent megkérőjelezni, mert lehet, hogy évtizedek, évszázadokon keresztul kialakult államigazgatási gyakorlat és komoly állami érdek van amögött, hogy mit miért csinálnak.

Pár éve hallgattam egy riportot a rádióban, valami felvilágosult civil volt benne aki pampogott, hogy miért nem átlátható eléggé a titkosszolgálatok munkája, költségvetése stb.

A vitapartner egy titkosszolgálati vezető volt, aki lakonikusan csak annyit válaszolt, hogy azert uram mert ez a titkosszolgálat.

Ugyanez gondolom BM szerveknél. Gondolom az elkülönült adat vezetésnek valami olyasmi lehet az oka, hogy ne lehessen kideríteni, hogy ki a könnyen komprommitálható, gyenge láncszem, aki hozzáférést biztosíthat titkos vagy minősített adatokhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Vallom, hogy a felesleges bürokrácia a legnagyobb fékje a fejlődésnek,...ez emberek teljesitményéből vesz el indokolatlanul energiát az ami ma már majdnem automatizált és full digitálizált is lehetne...

Ebben beza van valami. Az államigazgatásban emellett is van egy csomó holt felesleges dolog, egyszer át kellene normálisan tekinteni a feladatokat, hogy egyátalán kell-e az adott feladat, ügytípus.
 
T

Törölt tag 008

Guest
....
Vallom, hogy a felesleges bürokrácia a legnagyobb fékje a fejlődésnek,...ez emberek teljesitményéből vesz el indokolatlanul energiát az ami ma már majdnem automatizált és full digitálizált is lehetne...
De hát az. Lépj be az ügyfélkapudra és 2013-ig minden ott van. Előtte nem, mert az dohos papírtömbökben van pincékben.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
828
4 211
93
Rokonom BV-nél tiszt, olyan szinten titkosítva vannak az adatai, hogy egy sz*ros személyi kölcsönhöz fel kellett utaznia NAV központjába, ahol nyilatkoznia kellett, hogy a győri NAV kiadhatja a saját kezébe az információkat x.y.-tól x.z.-ig...

Gondolom a rendőrségnél sincs máshogy.
Ja, kidobja a rendszer hogy rendör vagy.Nálam is ez volt, hivni kellett egy jogosultsággal rendelkezö ügyintézöt és külön helységben intézni a dolgot, pedig csak adoszámot kértem.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Pár éve használgattam egy weboldalt, ahol táblázatba szedve meg lehetett nézni, hogy ki, kinek, melyik évben mennyi és milyen katonai eszközöket adott át vagy el. Pár napja már keresgélem, de nem találtam meg. Nincs valakinek ötlete?
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 141
113
Pár éve használgattam egy weboldalt, ahol táblázatba szedve meg lehetett nézni, hogy ki, kinek, melyik évben mennyi és milyen katonai eszközöket adott át vagy el. Pár napja már keresgélem, de nem találtam meg. Nincs valakinek ötlete?
A SIPRI-nek (Stockholmi Békekutató Intézet) vannak a legnagyobb és legteljesebb adatbázisai egészen 1950-ig visszamenőleg én azt szoktam használni. https://sipri.org/databases/armstransfers ezen az oldalon kell arra rámenni, hogy "generate trade registers" és akkor országokra lebontva lehet végigbogarászni az eladásokat amiket majd egy worbe ad ki a rendszer
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
A SIPRI-nek (Stockholmi Békekutató Intézet) vannak a legnagyobb és legteljesebb adatbázisai egészen 1950-ig visszamenőleg én azt szoktam használni. https://sipri.org/databases/armstransfers ezen az oldalon kell arra rámenni, hogy "generate trade registers" és akkor országokra lebontva lehet végigbogarászni az eladásokat amiket majd egy worbe ad ki a rendszer

Köszönöm, sajnos amit én keresek ennél sokkal könnyebben, egyszerűbben használható volt. Egy Excel tábla bonyolultságú weboldal az egész, viszont nagyon könnyen és sokféleképpen lehetett szűrni benne. Már arra gondolok kínomban, hogy beszántották.
 
Status
Not open for further replies.