Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
En egy favazas hazat szeretnek epoteni vegleges otthonnak. A gerendanak valo tolgyek mar ko is vannak nezve...par ev meg kell a szaradasaig :) addig akaccal gyakorlom a technologiat. Szerintem az eggyik legjobb haztipus es rettentoen idotallo... Nagyon remelem hogy osszejon... Also szint favaz kitolto falazassal a felso szint manzatr teto igy az acsolas is egyszerubb./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
De az idei nyar se tellil tetlenul haz szempontjabol. 300.000 ert vettem egy 1800 nm es telken levo 2000 ben epult /blokkbol/ hzat.... Mehesztanyanak... Sajnos eleg jol le van harcolva /igazabol szetloptak../ ennek a felujitasa valoszinuleg teljesen le fog kotni... /amugy elkepeszto hogy milyen lent vannak a hazarak az egesz orszagba ha kistelepulesrol van szo /eleinte azthittem hogy a szollohegyen vannak padlon az arak erre 20 perc autozasra a varoskozponttol is... /csak mert egy masik telepulesen is at kell haladni.../ igazabol szanto arba vettem majdhogynem.../a garazst az udvaron nem tudtam volna ennyiert felepiteni /na jo fel tudtam volna bontott anyagbol meg sok munkaval fonott vagy sarazott nad falazattal./
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A nagy fejletsegbe szemetet gyartunk gagyi sz.rt... Ezert nonek a szemethegyek szerte a vilagba... Ra van fogva a tarsadalomra... Igen nyugaton jellemzoen a tarsadalom hibaja... De nallunk a dolgok vegkihasznalasa miatt nem a fogyasztas a szemet oka hanem a silany minoseg... A nyugaton vasarolt termek is silany minosegu /talan kicsit jobb mind az amit nallunk adnak el/de nem sokkal./ csak nalluk nem jon ki mert a rovid elettartama lejarta elott lecserelik...
Ugyhogy nem kell elszalni a jelen termelesi minosegetol se... Ma meg tobb a gagyi mint regen csak mivel nagyobb a termelesi volumen olcsobban hozajutsz es nem jon ki mert elobb lecsereled... De attol meg gagyi a butorok 99% gagyi a 2 festes utan tonkremegy pedig csak 2x oda vissza lett huzva. /nem sajat pl nem vagyok oda a butorlapert hal egnek de festettem eleg sok haznal es hallottam eleg sok panaszt,.. Mig dedszulok szekrenye 2 vht tulelt es szamtalan koltozkodest felujitast.. Es meg mindig massziv.../ ez is csak pl... De mindenre igaz... /10+ eves autonal egy ket even bellul a kocsi arat ra lehet kolteni a javitasra ha beszarik valami es ha nem elso gazda valoszinuleg be is fog../az is gagyi... /volt draga autom nem volt vele gond motorikusan se semmi mas teren de az erreket rettento gyorsan vesztette el.../ az is gagyi a status simbolumat nem tudta tartani a draga kocsinal meg az alap.../ de rengetg mindent sorollhatnak akar csak egy lancfureszt a filleres kinai hamarabb tonkre megy mint egy stil de a stil arabol sokszorosat meg lehet venni az elso stil javitasaig...a stil javitasan megint sokszorpsat az olcso vacakbol... Es a vegen osszeraksz a stil es a javitasa aran egy tucat olcso kinait alkatreszbol kozbe ugyanannyit hasznaltad a sok olcsot mint a stilt tehat a stil se hozza azt a minoseget amit elvarna az ember mert az olcso gyengebbminosegu ar ertek aranyba meg mindig jobban teljesit ha belegondolsz...

Ez van az eldobhato vilagat eljuk a minosegi is egy rakas gagyi.../vegyel fafmert jo dragat de nem fogja tovabb birni a valodi kikepzest mint az olcso... Csak jo dragan veheted mert igazi farmer azt f.szt mumkara mar abszolut de nem alkalmas lehet rajta mustamg paripa varosi viseletbe megfeslik... Rakas gagyi... Barmit nezel. Hisz ha minoseget gyartana egy ceg az nagy hamar csodbemenne mert kevesebbet kellene eloallitani es vagy jo dragan adna amiert keveseben veszik igy meg nagyobb gazba tenne magat vagy nagyon kis nyereseggel kicsit dragabban amivel szinten gazba tenne magat. Mert a mai piac egyszeruen nem engedi meg hogy egy gyarto minoseget gyartson mert az a piacgazdasag elleni buncselekmeny... /ennyit a nyugati minosegrol piacgazdasagba nincs valodi minoseg csak gagyi kevesbe gagyi /mindketto az ertekehez kepest tularazva./

Amiket felsorolsz, azok többnyire igazak, viszont én viszonylag kevés dolgot tartok benne problémának.
Általában olyan termékeket veszek, amikre van 3 vagy 5 év garancia, ennyi időt ki szokták bírni (ha nem, akkor úgyis ingyen cserélik vagy javítják). Garancia után pár évig még ha használom, aztán általában úgyis cserélem, mert van sokkal jobb a piacon.
Pl. kit érdekel, hogy a mobiltelefonom nem fogja bírja 20 évig? Ígyis-úgyis 3-4 év alatt lecserélem, mert annyi idő alatt olyan sokat fejlődnek az új modellek, hogy azt akarom megvenni.
TV: ugyanez. Kit érdekel, hogy nem bírja már 30 évet, mint a nagyszüleim TV-i, ha 5 évente lecserélem, mert egyre olcsóbban tudok venni egyre nagyobbakat és jobb felbontásút.
A hűtő: a nagymamám 40 éves hűtője még mindig kitűnően működik, csak sajna 2-szer annyit fogyaszt, mint a most kapható 2-szer nagyobak. Szintén megéri lecserélni időnként.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Köszönöm a pontosítást, így akkor világos, ehhez nem értesz, a szövegértés sem erős oldalad, ha a mondanivaló ennyire nem jött át.
Voltam Egerben, jelenleg is van ott tervezési feladatom, így elég gyakran járok, tehát nem nyert hogy a környéken sem voltam.

És igen, mintapéldája vagy a diplomás műszakiakat ekéző majmoknak, akik mindig jönnek a "minek a terv, egy vízvezetékszerelő/munkagépes/kőmíves jobban tudja mint a gyakorlat nélküli irodai barmok".
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ajanlom az elso jurasix parkot. Van benne egy jelenet. Faszi kerdezi a gyerktol. Nehez? Igen nehez. Akkor tedd le mert draga... Na ma nem ez van minel inkabb kivan sporolva valamibol az anyag annal dragab. Minel tobb az anyag valamibe annal olcsobb... /mert az emberek elhiszik tenyleg elhiszik hogy kevesebb anyagbol tartosabb dolgok keszithetoek./ a minosegnek sulya van legyen az barmi... /egy kompresszor lapatbol se lehet a vegtelensegig kiszedni az anyagot hogy az ne menjen az elettartam rovasara mert hiaba fogyaszt kevesebbet a masina ha a lapatokat folyton cserelni kell.../szerencsere az meg a maradek 1%ba van ami nem gagyi./ de a repulogep testeknel mar par eve /nem sok de atleptek a hatart. Szerencsere erre ok is rajottek./

Aha. Mond ezt akkor egy karbonszálas kerékpártulajnak. Szar a bicajod, mert könnyű. A 20 kilós ám a jó, mert abban van anyag. :)
 
M

molnibalage

Guest
Pl. kit érdekel, hogy a mobiltelefonom nem fogja bírja 20 évig? Ígyis-úgyis 3-4 év alatt lecserélem, mert annyi idő alatt olyan sokat fejlődnek az új modellek, hogy azt akarom megvenni.
Nekem a céges telóm most egy SAMSUNG Galaxy J6. Megnéztem az árát. Elmegy. Viszont olyan gyors, akkora tárhelye van, hogy én azt érzem, hogy nekem ennél soha nem kell több. Ergo nálam értelmezhetetlen a "fejlődés". Ha kell valamit gyorsan megnézni, akkor arra jó. Értelmezhető zoom nélküli képeket csinál, ha site-on kell fotózni. Tárhelye bőven elég mindenhez.

TV: ugyanez. Kit érdekel, hogy nem bírja már 30 évet, mint a nagyszüleim TV-i, ha 5 évente lecserélem, mert egyre olcsóbban tudok venni egyre nagyobbakat és jobb felbontásút.
Itt is némi határhasználhatóság és értelem hiányát érzem. Az átlagos asztal és egyéb méreteket nézve a mezei fejlhasználónak 24-27 colnál nagyobb monitor nem kell, mert túl közel ül hozzá. A full HD ehhez elég. A 4K minek...? Grafikai fejlesztők nem tudták megmondani valami 80%-ban, hogy felskálázott 4k vagy natív 4k-ban fut-e egy játék.

A hűtő: a nagymamám 40 éves hűtője még mindig kitűnően működik, csak sajna 2-szer annyit fogyaszt, mint a most kapható 2-szer nagyobak. Szintén megéri lecserélni időnként.
Ez az egyetlen valid. Meg a zaj. A ma divatos amerikai konyhában ott a hűtő. Ha az hangos lenne és berregne agyfaszt kapnék tőle. 14 éve egy munkahelyen régi szar hűtő kompresszora olyan zajt adott ki, hogy elviselhetetlen volt, amikor bekapcsolt. Néhány hűtő meg csak nyöszörög néha, de jó hangosan. Ezen felül eléggé felesleges "végtelen" élettartamot elvárni egy géptől, amiben mozgó alkatrészek és hőfeszültségek vannak. Ha egy átlagos 100k-s háztartási berendezés 15 évig húzza, akkor azt mondom, hogy az már jó. Napi 18 Ft-ért van hűtőd. Sanszosan áramot többet fogyaszt naponta, mert egy kb. 0,5 kW áram ára.

Ez alá nincs értelme menni gazdaságilag.

Voltam Egerben, jelenleg is van ott tervezési feladatom, így elég gyakran járok, tehát nem nyert hogy a környéken sem voltam.

És igen, mintapéldája vagy a diplomás műszakiakat ekéző majmoknak, akik mindig jönnek a "minek a terv, egy vízvezetékszerelő/munkagépes/kőmíves jobban tudja mint a gyakorlat nélküli irodai barmok".
Mit vártál egy jogásztól? :)
Mondjuk a vicces az, amikor egy videó egyetlen mondatát sem képes jogászként értelmezi. Az már súlyosabb...
https://forum.htka.hu/threads/autó-motor-elektromos-járművek-közlekedés.1490/page-87#post-554777
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nekem a céges telóm most egy SAMSUNG Galaxy J6. Megnéztem az árát. Elmegy. Viszont olyan gyors, akkora tárhelye van, hogy én azt érzem, hogy nekem ennél soha nem kell több. Ergo nálam értelmezhetetlen a "fejlődés". Ha kell valamit gyorsan megnézni, akkor arra jó. Értelmezhető zoom nélküli képeket csinál, ha site-on kell fotózni. Tárhelye bőven elég mindenhez.

Nagyon sokminden tud javulni a telokon. Pl. egyre jobb képeket, videót csinál, sokan amiatt is cserélnek. Vagy egyre gyorsabb rajta a net.


Itt is némi határhasználhatóság és értelem hiányát érzem. Az átlagos asztal és egyéb méreteket nézve a mezei fejlhasználónak 24-27 colnál nagyobb monitor nem kell, mert túl közel ül hozzá. A full HD ehhez elég. A 4K minek...? Grafikai fejlesztők nem tudták megmondani valami 80%-ban, hogy felskálázott 4k vagy natív 4k-ban fut-e egy játék.

Nem is monitorról beszéltem, hanem TV-ről.
Nekem most 127 cm-es full HD van, de mire kifut az 5 éves garanciából, tutira lecserélem nagyobb 4K-sra.
Monitornál felesleges a 4K, de nagyképernyős TV esetében kell.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 281
113
És igen, mintapéldája vagy a diplomás műszakiakat ekéző majmoknak, akik mindig jönnek a "minek a terv, egy vízvezetékszerelő/munkagépes/kőmíves jobban tudja mint a gyakorlat nélküli irodai barmok".

Félreértesz cica, én a diplomás műszaki értelmiséget nem nézem le, csak téged nem sorollak közéjük. ;)
 
M

molnibalage

Guest
Nagyon sokminden tud javulni a telokon. Pl. egyre jobb képeket, videót csinál, sokan amiatt is cserélnek. Vagy egyre gyorsabb rajta a net.
Nem a Net gyorsabb rajta, hanem a CPU és VGA számol gyorsabban. Attól a Net sávszélessége 4G. Szezon és fazon.

Nekem most 127 cm-es full HD van, de mire kifut az 5 éves garanciából, tutira lecserélem nagyobb 4K-sra.
Megkérdezhetem, hogy mi a túrónak kell 127 centis TV....? Egy átlagos nappaliban 3-5 méternél távolabbról nem nézed a képernyőt. Oda meg a 32 col tökéletesen elég.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem a Net gyorsabb rajta, hanem a CPU és VGA számol gyorsabban. Attól a Net sávszélessége 4G. Szezon és fazon.


Megkérdezhetem, hogy mi a túrónak kell 127 centis TV....? Egy átlagos nappaliban 3-5 méternél távolabbról nem nézed a képernyőt. Oda meg a 32 col tökéletesen elég.

3G-ről csak váltottál 4-re nem? Szóval a net is gyorsabb lett a proci mellett. Aztán nemsokára jön az 5G. Valószínűleg akkor is váltasz telót. Szóval soha ne mond, hogy soha nem kéne jobb teló.

Moziba miért jársz? Na én oda nagyon ritkán járok, inkább nagy TV-t vettem. Szerintem össze se lehet hasonlítani a 32 colost az 50-esel. Amikor 22-ről váltottam 32-re nekem is nagyon nagynak tűnt, aztán a szupermarketek 50 colos TV-it látva hamar rájöttem, hogy a 32-es nagyon is kicsi.
Pár év múlva pedig ha váltani fogok 4K-sra, akkor meg valószínűleg 55-ös kell majd, és akkor annál már tényleg meg is áll a képernyőnövekedés, hisz annál nagyobb már nem igazán fér el a szobában, aztán viszont ki tudja mit hoz a jövő, milyen új dolgot találnak ki.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 281
113
Haverom grafikus, nemrég vett egy 4k-s 27 colosat munkára és imádja. 27 collra már sajnos túl kevés az FHD felbontás, látszani kezdenek a pixelek, de még valahol határeseten van és elfogadható. Viszont egy 4Ks config kb. 500 ezer forint lenne a hozzávaló géppel meg monitorral, amit azért kicsit erős csak úgy hobbira kiszórni.

4Ks tévét meg fene tudja. Egy ideig a filmek se jöttek rá ki ilyen felbontásban, most már azért akadnak, filmnézés közben a 720p és az 1080p között is alig látom a különbséget, szóval kell ez nekem? A 4K tévé képe persze csodaszép, ha pl. fényképet akar rajta nézni az ember. Nagyobb gondom, hogy lassan nincs olyan film, amit szívesen megnézne az ember.. látványfilm van rendesen, sőt szinte csak, már csömöre van tőle az embernek.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
"...a minosegnek sulya van legyen az barmi..."

Valami ilyet mondott "Penge" Borisz is a Bloff-ben nem? :D:D:D "A suly a minoseg jele" :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Aha. Mond ezt akkor egy karbonszálas kerékpártulajnak. Szar a bicajod, mert könnyű. A 20 kilós ám a jó, mert abban van anyag. :)
De mennyit is fizetsz egy karbonszalas bicoert :) hol is az ara a befektetett energiatol? A szomszed utcaba lakik egy kompozitokkal foglalkozo baratom /tobb mimt 40 ev tapasztalattal a hatamogott versenymotorok burkolatatol az elektormosautok karosszeria elemein at a vizibiciklin keresztul a uvegszalas gyerekcsomagtarokig /biciklireszerelheto./ mindenfelet keszitett mar /ha a mesterminta megvan a gyartasi folyamata epp oly bonyolult mindeggyiknek :) /nem tul bonyolult../az se tobb valojaban mint penzbehuzas..../mert ha olyat akarsz mindenki elkeri az arat tobbszorosen mert megteheti nem azert mert valoban annyit er /z erteke mas teszta kissebb suly konnyebb mozgatas.../ de az erteket es az arat nem szabad osszekeverni... Erteke lehet egy mas szamara arnelkuli dolognak is.
 
M

molnibalage

Guest
3G-ről csak váltottál 4-re nem? Szóval a net is gyorsabb lett a proci mellett. Aztán nemsokára jön az 5G. Valószínűleg akkor is váltasz telót. Szóval soha ne mond, hogy soha nem kéne jobb teló.

Moziba miért jársz? Na én oda nagyon ritkán járok, inkább nagy TV-t vettem. Szerintem össze se lehet hasonlítani a 32 colost az 50-esel. Amikor 22-ről váltottam 32-re nekem is nagyon nagynak tűnt, aztán a szupermarketek 50 colos TV-it látva hamar rájöttem, hogy a 32-es nagyon is kicsi.
Pár év múlva pedig ha váltani fogok 4K-sra, akkor meg valószínűleg 55-ös kell majd, és akkor annál már tényleg meg is áll a képernyőnövekedés, hisz annál nagyobb már nem igazán fér el a szobában, aztán viszont ki tudja mit hoz a jövő, milyen új dolgot találnak ki.
Az előző LG LEON is tudta a 4G-t. Hiába volt a sávszél nagy, ha volt, hogy egyes appokat 5-10 sec-et tölött néha és a lag akkor volt, hogy összevissza nyomkodtam. Ez a teló olyan, hogy valós időben tol mindent, amit csinálok.

Nekem nem kell ennél több. Soha. Nem látom be, hogy mire kéne.

  • A telefon kellően gyors a netezéshez.
  • Szökő évente nézek rajta videót, de ahhoz is elég erős.
  • Ha komoly képet lövök, viszem a cserélhető objektíves kamerát, ami még standard lencsével is hülyére pofoz bármilyen okostelós kamerát. Ja, és RAW-ban fotóz, nem szutyok jpg-ben. Ha csak le kell gyorsan kapni egy oldalas szöveget, vagy egy szerelvényt, csőszakaszt, bármit, arra elég az 50PFS és full HD videó és a kép felbontása is.
Mire kell nekem drágább teló? Mit és mire használnám ki...? Biztos van, akinek több kell, de nekem jöjjön egy marketinges vagy bárki és próbálja meg érvekkel eladni a drágább telót. Röhögni fogok csak rajta. Mert felteszem a kérdést, hogy minek?

Mindez úgy, hogy az átlagember a fentieken kívül mire használja? Az emberiség cirka 80 (?) százalékának ennél több nem kell.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Most valami balatoni vitorlast csinal megrendelesre /1db ot eggyenlore/ meg valami versenykalyakot tobb darabot. Es es egy nagymagyarorszagos cimert nagyszeriaba uvegszalbol vagy szenszalbol ebbol is abnol is inal... 10 nagymeretu cimerbol kijon egy kajak anyaga munkaidobe 3x osa... A 10 cimer megse kerul annyiba mint az 1 kajak aminek a mestersablonjat cnc marta mig a cimerevel szopacsolt egy honapig... :) /50 cimert is lehetne venni egy kajak arabol /10 cimer anyagabol 3 cimer munkaorajabol./ :) az 50 nem pontos szam csak kb.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Az előző LG LEON is tudta a 4G-t. Hiába volt a sávszél nagy, ha volt, hogy egyes appokat 5-10 sec-et tölött néha és a lag akkor volt, hogy összevissza nyomkodtam. Ez a teló olyan, hogy valós időben tol mindent, amit csinálok.

Nekem nem kell ennél több. Soha. Nem látom be, hogy mire kéne.

  • A telefon kellően gyors a netezéshez.
  • Szökő évente nézek rajta videót, de ahhoz is elég erős.
  • Ha komoly képet lövök, viszem a cserélhető objektíves kamerát, ami még standard lencsével is hülyére pofoz bármilyen okostelós kamerát. Ja, és RAW-ban fotóz, nem szutyok jpg-ben. Ha csak le kell gyorsan kapni egy oldalas szöveget, vagy egy szerelvényt, csőszakaszt, bármit, arra elég az 50PFS és full HD videó és a kép felbontása is.
Mire kell nekem drágább teló? Mit és mire használnám ki...? Biztos van, akinek több kell, de nekem jöjjön egy marketinges vagy bárki és próbálja meg érvekkel eladni a drágább telót. Röhögni fogok csak rajta. Mert felteszem a kérdést, hogy minek?

Mindez úgy, hogy az átlagember a fentieken kívül mire használja? Az emberiség cirka 80 (?) százalékának ennél több nem kell.

Akarod majd hasznalni a legujjabb verziojat valami appnak. Az csak egy adott legujjabb verzioju oprendszerrel megy majd, amely oprendszer verziot viszont mar a regi telodra nem lehet frissiteni.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
A balatoni vitorlas meg anyag munkaora szempontjabol mestersablonok elkeszitesevel sokkal rosszabbul jon ki mint a cimert /haszon szempontjabol.../ arkepzes....
 
M

molnibalage

Guest
Akarod majd hasznalni a legujjabb verziojat valami appnak. Az csak egy adott legujjabb verzioju oprendszerrel megy majd, amely oprendszer verziot viszont mar a regi telodra nem lehet frissiteni.
A bibi az, hogy valós hardverigény nem lesz mögötte. Ha lesz újabb OP rendszer és csak ennyire akarom használni, akkor nehéz azt behazudni, hogy "nincs elég erő a telóban".