Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Informatikuskent en mindig turelmes vagyok a technikai dolgokhoz fogalmatlanokkal, de csak akkor, ha nem hoborognek, ha nem meg nekik all feljebb, mikozben meg a legalapvetobb funkciokat sem kepesek megtanulni...

Én most már átálltam Chromre-ra, mert egyes funkció jobbak, de édes istenem, ebben is milyen bugos és feature hibák vannak. 5 perc alatt ezek jöttek szembe:

Nincs menu bar. WTF? Oszt melyik ökör döntötte ezt el? Mi lenne, ha én kapcsolhatnám ki, ha úgy érzem nem kell..?
LOL no.1

F10 es felbukkan.
Amint megtortent, View/Toolbar/Menu bar es permanensen ott marad.
Hosszu evek ota igy van.

A saját add-on keresője nem talál semmit. Nem vicc, tökmindegy mit írtam be, mindig 0 találat volt.
LOL no.2

Ennek meg ertelme sincs... mit szeretnel mondani?
FYI ha Google keresot akarsz hasznalni a toolbarban, akkor a bongeszoben about:preferences#search es allitsd be ott.
Hibatlanul mukodik 15+ eve, en onnan hasznalom allandoan.

A karakter méretek állítása egy vicc.
Ami mondjuk a HTKA-n vagy SG.hu más más fórumon kisméretű szöveg, az egy adott beállításon lesz csak olyan méretű, ami FF-nél default az. Csak ennnél a beállításnál pl. Wikpedia is mini méretű. Tehát vagy szarul néz ki minden fórum, mert aminek kisebbnek kéne lenni az nagy, vagy a Wiki lesz apróbetűs más oldalakkal együtt.
LOL no.3

Szinte 15 eve ugyanugy allitod lenyegeben... bongeszoben about:preferences#general es a Language and Appearance alatt Advanced, ott allitsd be a minimum font meretet 12-re (nalam peldaul az a minimum, mig a proportianal alapbol 16-os, de talald meg a sajat megfelelodet.)

A Facebook felületén az értesítések csak akkor váltnak olvasottá, ha nem új tab-ban nyílnak meg.
LOL no.4

Ezt megint nem ertem, mert en alapbol nem engedek szamtalan scriptet futni (munkam soran information security is alam tartozik)...

Bakker, ez ma a szoftver fejlesztés...? 10+ évig semmi gondom nem volt se add-on, se karaktermérettel, erre most ez...?
A Chrome előnye az, hogy látok értesítések, ha mail jött vagy üzenet máshol, ezt alapból nem tudja az FF, de lusta voltam rá add-ont keresni, ami éppen most csesztek szét.

Ezek után mi az istent használjon az egyszerű földi halandó..?

Szerintem kezdesnek barmit, amivel megtanulja legalabb a guglit hasznalni - ezek a megoldasok ugyanis mind-mind elerhetoek egy-egy keresessel, cirka tiz eve.
Talk about "lol"...
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 703
113
Ez a kommented mennyivel jobb? o_O

Egy mesét(!) spoilerezett el. Ezert meg nem kellene tetlegesseggel fenyegetni. Megis mit gondoltal mi fog tortenni a vegen? Ugy osztjatok mintha a Hatodik erzek csattanojat irta volna meg. Legalabb a spoiler vicces volt. (@papajoe ;))

Ja, ha valaki nem latta volna meg a The Sixth Sense c. filmet, akkor annak: Bruce Willis is egy szellem. :p


Ne fáradj,úgysem érti.:)
 
M

molnibalage

Guest
F10 es felbukkan.
Amint megtortent, View/Toolbar/Menu bar es permanensen ott marad.
Hosszu evek ota igy van.
Lenyomtam. Nem marad ott, meg sem jelenik. A sarokban levő három ponttal jelölt vacak válik legördíthetővé.

Ennek meg ertelme sincs... mit szeretnel mondani?
Közben kiderült, hogy mi a hiba. Hogy az az oldal a saját használt bővítmények között keres. Hát, ez aztán fontos elsődleges funkció. Az, hogy a bővítmények feltelepítése el van dugva két kattintással odébb a bal sarokba, na az megint a "fantasztikusan felhasználóbarát kialakítás eredménye. Amikor egy kereső mezőben azt látod, hogy "bővítmények keresése" szerinted hány ember fog arra asszociálni, hogy a telepített és nem a kínálatban keresel...?

Szóval lehet, hogy programozni tud valaki, de hogy az ergonómiáról és egyértelműségről semmit nem tudott, aki ezt így megcsinálta, az ziher.


Szinte 15 eve ugyanugy allitod lenyegeben... bongeszoben about:preferences#general es a Language and Appearance alatt Advanced, ott allitsd be a minimum font meretet 12-re (nalam peldaul az a minimum, mig a proportianal alapbol 16-os, de talald meg a sajat megfelelodet.)
Próbáltam. Szart sem ér. Melyik részét nem értetted meg a probléma leírásának? Megmutassam akkor az informatikus fejednek képen is?

Ilyen beállítás mellett ezt látom.

d9xkY8q.png


Kicsit olvashatatlan méretű a wiki és egy csomó oldal.
1u3qKzm.png



A fórumokon a szövegek relatív mérete viszont így jó.

mkdb99q.png


Ha felhúzom a min. karakter méretet, akkor jó lesz pl. a wiki.

btX9LJ2.png


Csak minden fórum és az HTKA is (főoldallal együtt) szarul néz ki.

yehaSYC.png


Az FF-nél soha nem kellett semmit állítani, ez mindig jól ment. 15 évig. Akárhogy állítom nem lehet úgy beállítani, hogy minden oldal jó és olvasható legyen állítgatás nélkül. Az FF-nél ezzel soha nem kellett vacakolni.


Csak ott meg az addonok dobtak egy hátast, nem küld értesítést semmiről és új tabban egy csomó ablakot nem képes megnyitni, amit a Chrome igen. Meg lassú és zabálja a memóriát is.

Szerintem kezdesnek barmit, amivel megtanulja legalabb a guglit hasznalni - ezek a megoldasok ugyanis mind-mind elerhetoek egy-egy keresessel, cirka tiz eve.
Szerintem meg egy böngésző alap funkciója mi lenne, ha működne? Hm...? Szerinted nem kerestem google-val?

Köszönjük a mélyenszántó megjegyzéseket.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Gyerekek!
Mit lehet tenni Rappali ellen?
Mióta nyilvánosan megégette magát a vallási témájú kérdésekben állandóan magánlevélben írogat.
Zaklat.
Szellemi szintjét is alulmúlva azt írja, hogy én zaklatom őt.
Meg lehet valahogy szüntetni ezt, vagy csak 20%-os ecetsavas beöntés segít rajta hugycsövön keresztül? :)
 
M

molnibalage

Guest
Gyerekek!
Mit lehet tenni Rappali ellen?
Mióta nyilvánosan megégette magát a vallási témájú kérdésekben állandóan magánlevélben írogat.
Zaklat.
Szellemi szintjét is alulmúlva azt írja, hogy én zaklatom őt.
Meg lehet valahogy szüntetni ezt, vagy csak 20%-os ecetsavas beöntés segít rajta hugycsövön keresztül? :)
Letiltható az adott személy. Asszem PM-re is vonatkozik.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az utóbbi években (2017-ben) sok könnyítés lett engedélyeztetési szempontból. Sok, korábban engedélyköteles építési tevékenység csak bejelentés köteles, vagy még az sem lett. Ha még nem tetted meg, akkor érdemes megkérdezni az önkormányzat építési osztályán, hogy meglévő terasz, tetővel, télikertté való átépítése minek számít, mi kell hozzá, nálunk nagyon segítőkészek voltak.

Kérdeztem, sajnos házbővítésnek számít és engedélyköteles.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 283
113
300 nm alatt csak bejelentésköteles tudtommal, de asszem ahhoz is kellenek tervek.
Csak akad egy alkoholista építész valahol a közelben?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 283
113
Alkoholisták köztudomásúlag kedvező ár érték arányban dolgoznak, ez meg nem egy túl bonyolult építmény, csak valamiért muszáj rá egy felkent személy pecsétje. Ha a hátsó kertben az 50 négyzetméteres veteményest akarná eladni szomszédnak, arra meg a helyi alkoholista ügyvédet javasolnám. Mert olcsóbb és nem igényel szaktudást.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 1711

Guest
300 nm alatt csak bejelentésköteles tudtommal, de asszem ahhoz is kellenek tervek.
Csak akad egy alkoholista építész valahol a közelben?

Kolléga 4 év alatt bővítette ki a lakást:
1. év ajtó a lakás falába + tető faállványon.
2. év fa állvány kicserélése két oldalfalra, mert az tartósabb.
3. év harmadik fal felhúzása ablakmagasságig, hogy ne folyjon be az eső.
4. év. ablakok áthelyezése és fal befejezése.
Így megúszták a feljelentést, mivel mire elkészült a következő fázis az előzőt már megszokták az arra bóklászók (ők is másoktól hallották, hogy így kell csinálni, szal nem egyedi eset).


Próbálták a hivatalos utat is, de már elfelejtettem miért nem bővíthették a lakást.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 050
113
Tegnap jött egy frissítés a ff-hoz ami megoldotta az addon problémát úgy hogy nem kell az adatgyűjtési résznél bepipálni semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 724
113
Mivel ma kiderült, hogy a Néppárt cseszheti az elnökséget, elvtelenség okán Weberből sosem lesz EU vezér, max. Le Mansban fogják a nevét említeni, csak az Mark, nem pedig Manfréd, és Webber, nem Weber, így maradjunk annyiban, hogy új szárny alakul: Salvini, Strache, Le Pen, Farage vezette pártok vezetésével, megtámogatva Amerikával Trump személyében, és ha szerencsénk van, 10 éven belül megreformálják az EUt, amint átveszik idén a szoci-néppárti vezetéstől Európát.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 703
113
Mivel ma kiderült, hogy a Néppárt cseszheti az elnökséget, elvtelenség okán Weberből sosem lesz EU vezér, max. Le Mansban fogják a nevét említeni, csak az Mark, nem pedig Manfréd, és Webber, nem Weber, így maradjunk annyiban, hogy új szárny alakul: Salvini, Strache, Le Pen, Farage vezette pártok vezetésével, megtámogatva Amerikával Trump személyében, és ha szerencsénk van, 10 éven belül megreformálják az EUt, amint átveszik idén a szoci-néppárti vezetéstől Európát.


A mi kedves vezetőnket kifelejtetted.