Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Mert par honapja automatikussa tettek a frissiteseket. Csak trukkozesek aran lehet elhalasztani.

Mindenkinek az. A hiba nem nalad van. Mar dolgoznak rajta.
Bátyus már majdnem két éve Quantomot használ és minden addonja megy. Én átálltam Chrome-ra. Az FF meg rohadjon meg. Eddig sem tudott olyan dolgokat, mint a Chr. Kb. sikerült beállítani, de a felső menüsort továbbra sem tudtam előhívni...

És még rosszabb lesz. Ma már többen használnak okostelt+tabletet mint PC-t így a fejlesztés és a webszerkesztés is "mobile first" irányvonalat követi.
Okádni tudnék ezektől a felületektől. A YT is kb. minden frissítéssel egyre átláthatatlanabb és szarabb olyan funkciók tűntek el róla, ami régen alapból kint volt. Cserébe még rohadt lassú is lett.
 
T

Törölt tag 008

Guest
....Az FF meg rohadjon meg. .....
Sajnos nagyon fekete időszak jön nemsokára. A MS feladta az Edge-t ami egy szar volt. A Mozilla könyörög a felhasználóknak és fényezi magát, de látványosan az utolsókat rúgja....megérdemelten.
Lassan minden böngésző chroumium motoros lesz onnantól pedig az lesz a webes szabvány amit a Google mond. És amióta kiszedték a cég mottójából a "don't be evil"-t azóta nem nagyon bízom bennük. Ők sem magukban. :(
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 282
113
Én nem tudom már melyik böngésző a jó. Arra jutottam hogy nem germózok vele többet, egy ideig ment a Chrome, aztán állandóan félperces lefagyásokat kezdett produlálni, lehet az icloudos addon miatt, de anélkül is produkálta. Meguntam, adtam egy esélyt picipuhának és átköltöztem Edge-re, ami egész jó, leszámítva hogy most a youtube szarakodik, mert valamin összevesztek az MS-el és tetű lassú, a videókártya beállításokkal (Vsync) is vackolni kellett hogy a videó ne szaggasson.

Erre most hallom, megszűntetik az edget és chrome alapú lesz az is.

Ezen a ponton én bevágom a kalapácsot a sarokba mint az egyszeri kőműves, akinek elege lett. A végén átállok Macre, mert legalábbis iOS-en érdekes módon minden webes cucc az asztali géphez képest nevetséges hardverrel is villámsebesen megy és nem kell vele foglalkozni.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll
M

molnibalage

Guest
Sajnos nagyon fekete időszak jön nemsokára. A MS feladta az Edge-t ami egy szar volt. A Mozilla könyörög a felhasználóknak és fényezi magát, de látványosan az utolsókat rúgja....megérdemelten.
Lassan minden böngésző chroumium motoros lesz onnantól pedig az lesz a webes szabvány amit a Google mond. És amióta kiszedték a cég mottójából a "don't be evil"-t azóta nem nagyon bízom bennük. Ők sem magukban. :(
Az FF-et eddig is megszokásból használtam. Olyan alap dolgokat sem tud, hogy új tab-ban megnyitni egyes oldalak egyes részeit, amit a Chorme igen. A Chrome küld értesítéseket FB kommentekről érkező levelekről stb. FF semmi ilyet nem tud.

Ez a szarság volt az utolsó csepp a pohárban. Picit szokatlanok a karakterek (más típus és méret, nem lehet állítani, több fórum tojik arra mi van beállítva), de legalább működik. És gyorsabb. Az FF vicces, amikor pár tab-bal megeszik 2GB memóriát és kilépve és visszalépve közli, hogy még nyitva van 5 sec után is. Még takarítja le a szarját.

Borzalmasan mélyre zuhant az FF.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 346
113
Most benne van a pénzünk ebben az ingatlanban (előző tulaj felhalmozott 3.5 millió adósságot, már vitte volna a bank, így az értéke feléért eladta), felújítottuk, rendberaktuk, ha áfa mentesen eladhatóvá válik kiköltözünk falura.
De 2 héten belül költözik az új tulaj az eddig üres szomszéd lakásba, elővigyázatosságból szigetelnék (egy sor spórolósan rakott tégla a válaszfal).
Ja hogy meg csak most jon az uj szomszed! Hat hallgassatok jo hangosan ciganyzenet, veszekedjetek, bogjon a gyerek, csorogjenek az uvegek stb. Ha ezt hallja es rajon hogy ez egy gazos hely, lehet elmegy tole a kedve. Talan nem veszi meg, igy olcsobban meguszod, es szomszed nelkul bekeben elhettek.
 
M

molnibalage

Guest
chrome://settings/ -et próbáltad már? A címsorba simán beírod. Ott van font type és size. Bár még sosem állítottam. Ha nagyobb kellett CTRL+egérscroll-al megoldottam, fonttípusra meg igénytelen vagyok. :)
Persze, hogy megnéztem. A betűméret szürke és választani sem lehet, de sanszosan a feltett extension miatt. Csak azt nem értem, hogy arra reagál a fórum itt és az SG-n is, hogy mi a karakterméret, de a típusának váltására meg nem.

Katyvasz az egész. Megszokom majd a Chr-t és ennyi.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Tróger gyökérnek lenni viszont nem veszélyes neten, nem tudnak szájbaverni.
Ez a kommented mennyivel jobb? o_O
Látom te sem tudod melyik rendezvényen vagy... Majd ha megtanultad használni a spoiler tag-et, akkor lehet ugatni. Iq-zhatsz, de az ilyen fogyatékosokra nincs tolerancia, túl sok van belőletek.
Egy mesét(!) spoilerezett el. Ezert meg nem kellene tetlegesseggel fenyegetni. Megis mit gondoltal mi fog tortenni a vegen? Ugy osztjatok mintha a Hatodik erzek csattanojat irta volna meg. Legalabb a spoiler vicces volt. (@papajoe ;))

Ja, ha valaki nem latta volna meg a The Sixth Sense c. filmet, akkor annak: Bruce Willis is egy szellem. :p
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
785
2 008
93
Ez a kommented mennyivel jobb? o_O

Egy mesét(!) spoilerezett el. Ezert meg nem kellene tetlegesseggel fenyegetni. Megis mit gondoltal mi fog tortenni a vegen? Ugy osztjatok mintha a Hatodik erzek csattanojat irta volna meg. Legalabb a spoiler vicces volt. (@papajoe ;))

Ja, ha valaki nem latta volna meg a The Sixth Sense c. filmet, akkor annak: Bruce Willis is egy szellem. :p

Nem érdekel milyen film. Holnaptól felírhatod az összes sport eredményt is, csak labdakergetés, mindenre lehet rohadt okosat írni... Elvekről van szó, fenyegtve meg nem lett senki. Persze addig mese, amíg nem arról van szó amit te is megnézel... De tőlem vedd a nevedre nyugodtan, ha tudsz azonosulni a gyökérséggel. Egyébként 1 hetes filmet hasonlítani a 20 évessel.. vastaps
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
A végén átállok Macre, mert legalábbis iOS-en érdekes módon minden webes cucc az asztali géphez képest nevetséges hardverrel is villámsebesen megy és nem kell vele foglalkozni.

Mákom van az Apple-lel ezek szerint, ott egyelőre a FF is zakkanásmentesen megy, pedig jól ki van tömve mindenféle pluginnel.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 531
113
Ha PC-d van, tudom ajánlani az Avast Secure Browsert.... Persze, nekem van Avast előfizetésem, de a bankmódon, a VPN-en és a titkos módokon keresztül mindent tud.... Én már 1 éve használom és elégedett vagyok....
 
K

kamm

Guest
FF problema megoldasa:

https://blog.mozilla.org/addons/2019/05/04/update-regarding-add-ons-in-firefox/
"... Firefox Options/Preferences -> Privacy & Security -> Allow Firefox to install and run studies (scroll down to find the setting) ..."

Kiprobaltam. Mukodik.

Nalam eleve nem is volt problema. Semmi baj a FF-szal, en a legelejetol fogva hasznalom (szo szerint, anno 15 eve a ketoldalas NY Times hirdesben is benne volt mar a nevem), kevesebb problemam van vele, mint Chrome alatt es koval baratsagosabb a memoriaigenye (mondjuk a bongeszoe nalam sokat nem szamit, siman nyitva van 80-100-120 tab 2-3 ablakban hosszu hetekig.)
 
M

molnibalage

Guest
FF problema megoldasa:

https://blog.mozilla.org/addons/2019/05/04/update-regarding-add-ons-in-firefox/
"... Firefox Options/Preferences -> Privacy & Security -> Allow Firefox to install and run studies (scroll down to find the setting) ..."

Kiprobaltam. Mukodik.
Én most már átálltam Chromre-ra, mert egyes funkció jobbak, de édes istenem, ebben is milyen bugos és feature hibák vannak. 5 perc alatt ezek jöttek szembe:

Nincs menu bar. WTF? Oszt melyik ökör döntötte ezt el? Mi lenne, ha én kapcsolhatnám ki, ha úgy érzem nem kell..?
LOL no.1

A saját add-on keresője nem talál semmit. Nem vicc, tökmindegy mit írtam be, mindig 0 találat volt.
LOL no.2

A karakter méretek állítása egy vicc.
Ami mondjuk a HTKA-n vagy SG.hu más más fórumon kisméretű szöveg, az egy adott beállításon lesz csak olyan méretű, ami FF-nél default az. Csak ennnél a beállításnál pl. Wikpedia is mini méretű. Tehát vagy szarul néz ki minden fórum, mert aminek kisebbnek kéne lenni az nagy, vagy a Wiki lesz apróbetűs más oldalakkal együtt.
LOL no.3

A Facebook felületén az értesítések csak akkor váltnak olvasottá, ha nem új tab-ban nyílnak meg.
LOL no.4

Bakker, ez ma a szoftver fejlesztés...? 10+ évig semmi gondom nem volt se add-on, se karaktermérettel, erre most ez...?
A Chrome előnye az, hogy látok értesítések, ha mail jött vagy üzenet máshol, ezt alapból nem tudja az FF, de lusta voltam rá add-ont keresni, ami éppen most csesztek szét.

Ezek után mi az istent használjon az egyszerű földi halandó..?