Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
A mostanaba felujitott digitalizalt regi magyar filmek jo resze is ugytudom magantulajdonbol kerultek ideiglenesen a studiohoz a munkalatok elvegzese idotartamara. /regi mozikbol es maganszemelyektol./
Biztos így van, és ez jó példa a kultúramegőrző képességünkre – mindkét értelemben. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Meg egy méretes balfasz sofőr is, aki szerint a zebra az csak az aszfaltrajz verseny dekor eleme lehet. Mert kurvára nem fékezett úgy hogy ketten álltak az ő oldalán és a túloldalról már jött már egy gyalogos.

Instant máglyára kéne dobni a jogsiját.
Azért nem egy eszeveszett sebességgel jött. Bar tenyleg fekezhetett volna, de hogy ket ember közül egyik sem nézett fel...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A gyalogos darwin díjas, a vezető meg csak simán vétkes.
Ez a te véleményed a magyar törvények alapján, az eset viszont Lengyelországban történt. Az ottani törvényeket én se ismerem, de a cseheknél pl. egyértelműen az autós lenne a hibás, náluk gyalogos-gázolásnál egy dolgot néznek: lakott területen kívül vagy belül történt az eset. Ha lakott területen belül, akkor egy-két nagyon extra eset kivételével (pl. úton fetrengés sötétben, beláthatatlan területen) az autós automatikusan hibás, ott a tábla hogy lakott terület, van biciklis meg gyalogos is, pláne zebrán a gyalogosnak elsőbbsége van, miért nem vigyázott?!! Szóval máshol mások a szabályok, vigyázz ha a cseheknél autózol ...
 
M

molnibalage

Guest
A gyalogos darwin díjas, a vezető meg csak simán vétkes.
A magyar KRESZ része is, hogy kijelölt gyalogátkelőhelyet fokozott óvatoássággal közelítünk meg. Onnantól fogva, hogy mindkét szélén emberek álltak az útnak akkora a zebra két szélén egy virtuális betonfal van.

https://www.kresz.info/magatartas_a_gyalogosokkal_szemben.php

43. § Magatartás a gyalogosokkal szemben

(1) Kijelölt gyalogosátkelőhelyen a járművel a gyalogosnak elsőbbséget kell adni. Útkereszteződésnél a bekanyarodó járművel - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - elsőbbséget kell adni a gyalogosnak, ha azon az úttesten halad át, amelyre a jármű bekanyarodik.

(2) Azt a helyet, ahol az (1) bekezdés értelmében a gyalogosnak elsőbbsége van, a jármű vezetőjének csak olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a jármű vezetője az elsőbbségadási kötelezettségének eleget tudjon tenni. A jármű vezetőjének a kijelölt gyalogos-átkelőhelyet csak fokozott óvatossággal és olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a járművel, amennyiben szükséges, a gyalogos átkelőhely előtt meg is tudjon állni.

(3) A kijelölt gyalogosátkelőhely előtt megálló vagy forgalmi okból álló jármű mellett meg kell állni és továbbhaladni akkor szabad, ha a vezető meggyőződött arról, hogy azt a gyalogosok elsőbbségének a megsértése nélkül megteheti.

(4) A vezetőnek fokozottan ügyelnie kell az úttesten

a) villamos megállóhelynél levő járdasziget és az ahhoz közelebb eső járda között áthaladó gyalogosok, a menetrend szerint közlekedő járművek megállóhelyéről az úttestre lelépő gyalogosok, az autóbuszra felszálló és arról leszálló gyermekek, továbbá

b) egyedül vagy csoportosan haladó (áthaladó) gyermekek, a koruk, testi fogyatékosságuk vagy más ok miatt saját biztonságukra ügyelni felismerhetően nem képes személyek biztonságának a megóvására.
Ebből úgy kb. semmit sem tartott be a sofőr...

A gyalogos nem D. díjas, hanem arra számított, hogy megadják neki az elsőbbséget.

Ez a te véleményed a magyar törvények alapján, az eset viszont Lengyelországban történt. Az ottani törvényeket én se ismerem, de a cseheknél pl. egyértelműen az autós lenne a hibás, náluk gyalogos-gázolásnál egy dolgot néznek: lakott területen kívül vagy belül történt az eset. Ha lakott területen belül, akkor egy-két nagyon extra eset kivételével (pl. úton fetrengés sötétben, beláthatatlan területen) az autós automatikusan hibás, ott a tábla hogy lakott terület, van biciklis meg gyalogos is, pláne zebrán a gyalogosnak elsőbbsége van, miért nem vigyázott?!! Szóval máshol mások a szabályok, vigyázz ha a cseheknél autózol ...
Ami itthon ma a zebráknál van az valahol a kriminális közeli. Kb. minden huszadik vagy ötvenedik sofőr adja meg az elsőbbséget egyes helyeken.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 282
113
Szerintem a KRESZ ugyanaz mindenhol, max kicsit más táblá van használatban.

Gyalogosnak zebrán elsőbbsége van itthon is, ugyhogy szerintem is hibás (vétkes) a vezető, más kerdes hogy emberileg a gyalogos is hulye volt hogy nem nézett körül és közvetlen a lathatoan nem lassító (amúgy szabálytalan) autó elé lépett úgy, hogy az kivédhetetlen.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113


Mondjuk, úgy lelépni az útra, hogy egy pillanatra se veszed le a tekinteted a telefonról...

Ha már telefon meg közlekedés. Múlt héten én is láttam egy sütit. Sokeszű, a telefonját nyomkodva egyirányú utcából tolat ki az útra, egy felfestett biciklis és gyalogúton keresztül. Mikor észrevette, hogy egy bringás megy el mögötte üvölteni kezdett a sráccal, aki 15-16 éves formának látszott. Meg is fordult a fejemben, hogy ha kiszáll emberkedni a kis sráccal, akkor én meg az AmStaff is csatlakozunk a mókához. Rohadt féreg, többszörösen szabálytalankodik, és még neki áll feljebb.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Mondjuk, úgy lelépni az útra, hogy egy pillanatra se veszed le a tekinteted a telefonról...

Ha már telefon meg közlekedés. Múlt héten én is láttam egy sütit. Sokeszű, a telefonját nyomkodva egyirányú utcából tolat ki az útra, egy felfestett biciklis és gyalogúton keresztül. Mikor észrevette, hogy egy bringás megy el mögötte üvölteni kezdett a sráccal, aki 15-16 éves formának látszott. Meg is fordult a fejemben, hogy ha kiszáll emberkedni a kis sráccal, akkor én meg az AmStaff is csatlakozunk a mókához. Rohadt féreg, többszörösen szabálytalankodik, és még neki áll feljebb.
Nagyon kell vigyázni, új típusú ámokfutók jelennek meg évről-évre. Új pbesti kedvenceim a husikerekes-üléses villanyrollerrel bóklászó turistacsapatok. Ráálltak többen is erre a fajta idegenvezetésre, és hamarosan jönnek az appról bérelhető villanyrollerek is, amikkel boldog-boldogtalan suhanhat majd kedvére. Alig várom.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Be kell látni, hogy nagyon sok helyen teljesen felesleges a tervező.
Pl. a házam mellé teljesen legálisan mindenféle engedély vagy tervező nélkül építettem egy teraszt.
Igen ám, de hamarosan az asszony kitalálta, hogy jó lenne ablakokkal körbevenni, mert akkor télen ott lehetne tartani a virágokat.
A baj viszont az, hogy ez már házbővítésnek számít, már nem csinálhatom meg csak úgy magamnak, engedélyek, tervrajz, meg építésvezető kell. Tervrajz bakker pár ablak berakásához???
Ha én csinálnám, pár délután alatt kész is lenne, csak az ablak kerül pénzbe, de így meg inkább bele se kezdek, mert bizonyára horror költség.

Az utóbbi években (2017-ben) sok könnyítés lett engedélyeztetési szempontból. Sok, korábban engedélyköteles építési tevékenység csak bejelentés köteles, vagy még az sem lett. Ha még nem tetted meg, akkor érdemes megkérdezni az önkormányzat építési osztályán, hogy meglévő terasz, tetővel, télikertté való átépítése minek számít, mi kell hozzá, nálunk nagyon segítőkészek voltak.
 
M

molnibalage

Guest
Skacok, lenne egy kis problémám. A Firefox befrissült valami Quantumra, de nem tudom, hogy miért éppen most. Az összes add-on használhatatlan és semmivel sem tudom rávenni, hogy működjön. Eddig sem volt a kedvencem, de most már végképp szar. Kuka.

A baj az, hogy viszont Chrome-ot sem értem. Letöltöttem font extension-t, de bakker össze vissza állítja különböző weboldalakon, hogy melyik rész melyik megjelenített részre vonatkozik. Van olyan oldal, ami tud kinézni úgy, mint FF alatt, de hol túl kicsi egyes oldalakon a karakter, hol túl nagy. Mi az isten egerével lehet ezt állítani...? Miért olyan luxus az, hogy ezt kiírják a beállításoknál...?

Olyan egyszerű dolog nem találni meg ezeket az okostelós kinézetre belőtt vackon, hogy az oldal tetején levő fájl, szerkesztés, nézet, stb. füleket be tudjam kapcsolni. Hol a búbánatban van ez...?

Ez ma a tempó szoftverfejlesztés terén...?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 876
35 265
113
Skacok, lenne egy kis problémám. A Firefox befrissült valami Quantumra, de nem tudom, hogy miért éppen most. Az összes add-on használhatatlan és semmivel sem tudom rávenni, hogy működjön. Eddig sem volt a kedvencem, de most már végképp szar. Kuka.

A baj az, hogy viszont Chrome-ot sem értem. Letöltöttem font extension-t, de bakker össze vissza állítja különböző weboldalakon, hogy melyik rész melyik megjelenített részre vonatkozik. Van olyan oldal, ami tud kinézni úgy, mint FF alatt, de hol túl kicsi egyes oldalakon a karakter, hol túl nagy. Mi az isten egerével lehet ezt állítani...? Miért olyan luxus az, hogy ezt kiírják a beállításoknál...?

Olyan egyszerű dolog nem találni meg ezeket az okostelós kinézetre belőtt vackon, hogy az oldal tetején levő fájl, szerkesztés, nézet, stb. füleket be tudjam kapcsolni. Hol a búbánatban van ez...?

Ez ma a tempó szoftverfejlesztés terén...?
Igen sok a kavarc a bongeszokkel. A megoldasban nem tudok segiteni. Csak azt hogy en hogy hasznalom hogy ne legyen ilyen problemam... /regi verzio letoltese. Az automatikus frissitest letiltani /neha ra kell nyomni hogy nem kersz frissitest napi1x de sokkal gyorsabban fut es nincsenek hibak se :) /honap vegen altalaba egy egy nap akadozik de nem veszes aztan sajat magatol elmulik :D /