Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 050
113
Rantott hust, az mindig friss mert fogy. :)
Friss amikor reggel megcsinálnak ~600db-ot aztán ha mondjuk estefele bemész az már nem annyira friss, mivel nem hűtőbe rakják hanem folyamatosan kint van a konyhán melegbe, na annak a 600db-nak te már a végét kapod. Mint írtam a kapkodásban elég sokszor leejtik a földre, amikor rendesen elfogyott nem 1x láttam, hogy leverték az asztalról a ládát amibe tárolják....
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
M

molnibalage

Guest

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
364
1 065
93
Csudijo felszopas. Mas tapasztalata meg az, hogy a magyar eu-tol akar le is benulhatott meg halhatott volna.

Engem is kezelt már komoly bajjal a magyar eu. 27 eve. Akkor fel sem merult, hogy nem látnak el pedig a gazdasag rottyon volt. Ma állítólag meg ugrik a pannon puma...

Ma meg tobb hetes hónapos várólista vagy simán elzavarják az embert, hogy on nem ide tartozik. Zeal es K szerint persze en nyomozzak es tudjam,hogy melyik osztály az illetékes, amikor a háziorvos is bizonytalan? En legyek a rendszer esze a benne dolgozo helyett. A végén még en diagnosztizáljam magam, mikor fizetem a TB-t?
Csudijo felszopas. Mas tapasztalata meg az, hogy a magyar eu-tol akar le is benulhatott meg halhatott volna.

Engem is kezelt már komoly bajjal a magyar eu. 27 eve. Akkor fel sem merult, hogy nem látnak el pedig a gazdasag rottyon volt. Ma állítólag meg ugrik a pannon puma...

Ma meg tobb hetes hónapos várólista vagy simán elzavarják az embert, hogy on nem ide tartozik. Zeal es K szerint persze en nyomozzak es tudjam,hogy melyik osztály az illetékes, amikor a háziorvos is bizonytalan? En legyek a rendszer esze a benne dolgozo helyett. A végén még en diagnosztizáljam magam, mikor fizetem a TB-t?

Az ide írogató önkéntes/fizetett kormánypropagindistáknak javasolnám, hogy engedjék el a magyar egészségügy fényezését, vagy esetleg Kelemen Anna művésznő hamvas és szűzies erényeiről is próbáljanak meggyőzni.:)

Még mindig kurvára nem sikerült forrást találni, pár ezer nyamvadt ventillátornak, hogy a betegek, ne haljanak bele a hőségbe. Három-négy NB1-es bohóc, egyhavi béréből meg lehetne oldani ezt a szégyent.:mad:
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az ide írogató önkéntes/fizetett kormánypropagindistáknak javasolnám, hogy engedjék el a magyar egészségügy fényezését, vagy esetleg Kelemen Anna művésznő hamvas és szűzies erényeiről is próbáljanak meggyőzni.:)

Még mindig kurvára nem sikerült forrást találni, pár ezer nyamvadt ventillátornak, hogy a betegek, ne haljanak bele a hőségbe. Három-négy NB1-es bohóc, egyhavi béréből meg lehetne oldani ezt a szégyent.:mad:

Az elmúlt 1 évben 3 helyen voltam kórházban (Nyíregyháza, Sopron, Tatabánya), mind3 helyen elektromos redőny és központi légcserélő van a kórtermekben.

Azt se felejtsük el, hogy az erős légmozgás és alacsony hőmérséklet pont elősegítheti a kórokozók terjedését, főleg öregeknél...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Bleroka
M

molnibalage

Guest
Az elmúlt 1 évben 3 helyen voltam kórházban (Nyíregyháza, Sopron, Tatabánya), mind3 helyen elektromos redőny és központi légcserélő van a kórtermekben.

Azt se felejtsük el, hogy az erős légmozgás és alacsony hőmérséklet pont elősegítheti a kórokozók terjedését, főleg öregeknél...
Mind EU-s pénzből. Csak a főváros erre nem kaphat, mert tul fejlett régió...
Van par fejlett bp epulet, de hadd ne mondjam milyen ellennpontokat lattam, mert nem tudom, hogy sirni vagy röhögni kene az allapotokon.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 257
8 169
113
Tényleg ezt látom amúgy én is. S abszolút pozitív az a néhány példa is számomra, mikor valami hivatalos ügyet kellett úgy intézzek, hogy előtte ügyfélkapun kaptam időpontot. Odamentem, és kb. 5 perces ablakokon belül fogadtak.

Én nem tudom csak én vagyok szerencsés, vagy az emberek nem használják ezt az időpont foglalás lehetőséget általánosan?
A kormányablakban vizsgálnak is?
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 257
8 169
113
Szerintem ez rendben is van így. SBO-n triage-olni kell, nem megkülönböztetni, de amúgy normál rendelésen ezen nem látok kivetnivalót. Viszont akkor is bár lehet hogy későbbre kap időpontot, amit elfogad ha odamegy, ugyan úgy nem kell már várakozni tömött sorokra.
Az előbb írtam, hogy de.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 257
8 169
113
Ettől függetlenül a Honvédkórház színvonalas, csak nem ekkora terhelésre tervezték. MÁV kórházastól sem. Az pedig egy másik kérdés, hogy az épület már korszerűsített, de dolgozó meg kevés és túlterhelt.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Az ide írogató önkéntes/fizetett kormánypropagindistáknak javasolnám, hogy engedjék el a magyar egészségügy fényezését, vagy esetleg Kelemen Anna művésznő hamvas és szűzies erényeiről is próbáljanak meggyőzni.:)

Még mindig kurvára nem sikerült forrást találni, pár ezer nyamvadt ventillátornak, hogy a betegek, ne haljanak bele a hőségbe. Három-négy NB1-es bohóc, egyhavi béréből meg lehetne oldani ezt a szégyent.:mad:

Majd mások majd kiegészítenek, hogy a patásfóbiádtól nem tudsz gondolkodni, vagy skillből hozod a politkai együgyűséged az ellenzéki panelok felböfögésével, az legyen a te dolgod, de szerintem ez az a témakör - a legmélyebb tisztelettel mondom -, amihez lövésed sincs. O1G, Orbán lop, Mészáros lop, Tiborct, vezénylő tábornok, kedves vezető, stb. gondolom majd még most jön, mint érv.

Mint írtam, mindent lehetNE jobban csinálni, ahogy jobban is csinálják, mint a kedvenceid valaha is csinálták vagy csinálnák a személyiségzavaros képviselőikkel, de ti bármibe bele tudnátok kötni, ha kolbászból lenne a kerítés, abba is, hogy miért ilyen kolbászból van, és miért nem olyanból.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Az ide írogató önkéntes/fizetett kormánypropagindistáknak javasolnám, hogy engedjék el a magyar egészségügy fényezését, vagy esetleg Kelemen Anna művésznő hamvas és szűzies erényeiről is próbáljanak meggyőzni.:)

Még mindig kurvára nem sikerült forrást találni, pár ezer nyamvadt ventillátornak, hogy a betegek, ne haljanak bele a hőségbe. Három-négy NB1-es bohóc, egyhavi béréből meg lehetne oldani ezt a szégyent.:mad:
Van ilyen es olyan hely korhazon belul is. Szombathelyen az egyik epulet klimas, a masik meg regi es nem, na ott van egy "enyhe" hugyszag. Ez van. Szemelyzetrol meg annyit hogy talalkoztam pozitiv es negativ peldaval, de tobb volt a pozitiv es nem bonthato ez sem szet hogy orvos vagy nover volt-e az illeto.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Ja ertem. Akkor en masodik generációs bevándorló vagyok? Mert nagyszüleim egyik frle lakosság cserevel lettek ide telepítve Mo. ra...
Ennyit er ez a kifejezes.

Reszben mindenkepp.
Csak esetedben ez nem erdekes, mivel adaptalodtal a befogado kultura ertekrendjehez, nem alakitottal ki/tartasz fenn parhuzamos tarsadalmat, stb.

Az ugyanis, hogy ki honnan, mikor jott elvilegben lenyegtelen lenne; amiert ezek a fogalmak hasznalatban maradnak es elokerulnek az (a tenyszeruseg mellett), hogy statisztikailag szignifikansan egyutt jarnak viselkedesformakkal.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 257
8 169
113
Reszben mindenkepp.
Csak esetedben ez nem erdekes, mivel adaptalodtal a befogado kultura ertekrendjehez, nem alakitottal ki/tartasz fenn parhuzamos tarsadalmat, stb.

Az ugyanis, hogy ki honnan, mikor jott elvilegben lenyegtelen lenne; amiert ezek a fogalmak hasznalatban maradnak es elokerulnek az (a tenyszeruseg mellett), hogy statisztikailag szignifikansan egyutt jarnak viselkedesformakkal.
Azért nem jó példa @molnibalage esete, mert a felmenőinek nem kellett adaptálódnia a kultúrához, hiszen pont azért kellett eljönniük a szülőföldjükről, mert magyarok voltak.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and 2ndt
M

molnibalage

Guest
Reszben mindenkepp.
Csak esetedben ez nem erdekes, mivel adaptalodtal a befogado kultura ertekrendjehez, nem alakitottal ki/tartasz fenn parhuzamos tarsadalmat, stb.

Az ugyanis, hogy ki honnan, mikor jott elvilegben lenyegtelen lenne; amiert ezek a fogalmak hasznalatban maradnak es elokerulnek az (a tenyszeruseg mellett), hogy statisztikailag szignifikansan egyutt jarnak viselkedesformakkal.
Ez teljesen lol megint, mert ha hasonló származású hátterű ember tolvaj volt, akkor migráns bűnöző jelzőt aggatsz ra? Egyesek baromira erdekesen készítenek itt statisztikát...
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
A
O1G, Orbán lop, Mészáros lop, Tiborct, vezénylő tábornok, kedves vezető, stb. gondolom majd még most jön, mint érv.

Mint írtam, mindent lehetNE jobban csinálni, ahogy jobban is csinálják, mint a kedvenceid valaha is csinálták vagy csinálnák a személyiségzavaros képviselőikkel, de ti bármibe bele tudnátok kötni, ha kolbászból lenne a kerítés, abba is, hogy miért ilyen kolbászból van, és miért nem olyanból.
Az első bekezdésben szereplő kijelentések valóban nem érvek. Az O1G miatt én is szégyellem magam, lement vele az ellenzék Bayer Zsolt szintjére.. A többi inkább bizonyításra váró kijelentés, de a bizonyítás csak egy újabb gengszterváltás után lesz esedékes.
A képviselők minősítése meg Téged minősít.
Elhiszel mindent, amit a saját vezetőid mondanak a másik félről. Miért várod el a másik oldal elvakultjaitól, hogy ne azt tegyék?
Elvonulok a nagyon kevéssé létező egyik oldalnak sem magát átadni akarók közé...