Aki Keynesre hivatkozik, az annyit is ér.
Sikerült megfogni a cikk lényegét...
Akkor leírom én hogyan látom.
Ha mutatsz egy híd vagy épület statikai tervét, akkor arról megkérdezel X mérnököt, és ha rendesen tervezték és mind ért a szakmájához, akkor mind ugyanazt fogja mondani, hogy "jó" vagy "nem jó" vagy mik az adott terv korlátai, hogy a híd teherbírása mekkora, stb. Ehhez képest kérdezz meg közgazdászokat valami hasonló kompexitású dologról és kapsz n+1 féle választ. Hidak és nagy épületek elég ritkán dőlnek össze, ehhez képest a "megjósolható" gazdasági trendek csak annyira voltak eddig megjósolva, mint a biztpolt érintő komoly változások. Kb. random néha eltalálta valaki vagy senki. Másképp fogalmazva, miben különbözik egy rakás közgazdasági húzás a szerencsejátékoktól, ahol 0 beleszólásod van vagy a pókerhez hasonlít, ahol lehet blöffölni és saccolgatni, de pontosan számolni semmit.
Ezt azért elég markáns differenciának vélem és valahol erre gondolhatott Gates is. Mert a mérnök semmit nem úgy tervez, hogy "hát, remélem kibírja"...
Mondjuk valahol érdekes, hogy az orvostudomány is ilyen, de ott azért az komolyan játszik, hogy az emberek nem egyformák, nem mint a híd szerkezeti anyagai, ha normálisan gyártják, tehát tervezhető.