Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 479
113
Igen, ezt még évekig folytathatjátok. Remélem közben rendesen hidratáljátok testeteket, elektrolitháztartásotokra kellően ügyelve.
Valamint ph értéketek optimális határokon belül mozog.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Oke, ha nem forgatod ki amit mondtam, akkor azert meg all a kijelentesem, miszerint tobb embert lehet ravenni a sportolasra az elsportal mint anelkul.
Ezzel csak az az aprócska probléma, hogy sok sportágban VAN élsport Magyarországon (korábban már soroltam néhányat), a fociban meg NINCS!!
A stadionokkal se az a baj hogy éjszaka meg délelőtt üresek, hanem akkor is csak lézengenek a nézők mikor úgynevezett "foci" van bennük! Ellentétben sok más sportág helyszíneivel, amik éjszaka és délelőtt szintén üresek, de ha tényleges sportesemény van bennük, akkor zsúfolásig teli vannak szurkolókkal!! Szóval nem kellene mellébeszélni és védeni a védhetetlent ... védd inkább azt ami megérdemli, van olyan is talán ... legalábbis szerintem
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ne vedd sertesnek, de kevesen rajonganak a roplabdaert. Neked is csak az hozhato fel mentsegul, hogy vannak ott ropis csajok is.
Már ne is haragudj zeal, de biztos hogy nálad minden rendben van az "emeleten"?!! Miért kellene arra valakinek MENTSÉGET keresnie, hogy saját szabadidejében saját pénzén termet bérelve röplabdázni "merészeljen"?!! Túl meleg van felétek, vagy valami más ártott meg?!!
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Ezt ne az autó motorban, ha kérhetném.


Mi az, hogy szükség van...? Mi szükség van üres stadionokra? A tömegek számára használható sportlétesítmény vagy az iskoláknak valóban kéne. Csak az nem kibaszott stadion, ami az ideje többségében üresen áll, amikor meg van benne meccs, akkor 10k+ stadionban kÉvek óta nem tudunk normális időpontban röpladázni. Totálisan össze tetszik téveszteni azt, hogy élsport és mi kéne az egészségesen élők és sportolni szeretők számára.

Mitől lesz nekem és a tömegeknek jobb, hogy vannak stadionok, amibe a kutya nem jár...? Ellenben úgy szeretném, ha pl. akár az egészséges életmód, akár a tiszta munkába járás kapcsán támogatnák pl. a kerékpározást olyan nagylelkűen, mint a fociban élsportnak csúfolt valamit. Lehet, hogy élsport a megye kettőhöz képest, de világszinten 0.

Arról nem is beszélve, hogy 20 éve mikor még fociztam az volt a bevett szokás, hogy van a centerpálya amin meccset játszunk, van az edzőpálya amin a nagy csapat edz. Meg van az edzőpálya amin az utánpótlás, ami nyár elejétől inkább egy homokgödör volt. Ha a normális pályára felmentél valaki rögtön visított, hogy jaj a gyep.
Az utánpótlásnak sem volt nagyon esélye rendes pálya közelébe jutni, nemhogy egy mezei embernek. És így is egy olyan helyről beszélünk, ahol 3 normális méretű pálya is volt. Nem hiszem, hogy téged, engem, vagy a Szabó Pistát ma csak úgy felengedik az MTK, Fradi, vagy a Baktalórántháza valamelyik edzőpályájára, nem véletlen vannak azok is körbekerítve.

Kíváncsiságból Earthon megnéztem pár csapat edzőpályáját. A nagyobb csapatoknál úgy látom, az edzőpályák is elfogadhatóak, legalábbis zöldek (műfű rulez). Kisebb csapatok esetén már szépen akad kitaposott is.

Pályabérlés, kicsi futsal méret műfűvel 10-15 Eft/h egy nagy füves pálya 35-50 Eft/h. Fejenként lehet számolni 2-3000 forinttal alkalmanként. Heti 2-3 alkalommal számolva 6-9 Eft/hét. Ha viszed mondjuk a fiad magaddal, havi szinten 40-50 Eft csak a pálya. Tömegsport meg a kis pöcörőmet.
Nálunk a parkban van egy ingyenes futsal méretű műfüves pálya. Napközben is játszanak rajta, de 5 és 9 között sorban állás van. Néha én is ki szoktam menni, gyakran 5-6 csapatnyian vagyunk és 10 perces meccsek után van forgás, hogy mindenki játsszon egy kicsit. A törpék 7-8 óra körül szoktak eltűnni. Csak utána van esély valami kicsit komolyabb játékra. A kint töltött idő 1/2 része várakozás.

A baj az, hogy a klubbok a sikerek és az elindított csapatok után kapják a pénzt, nem érdekük az hogy sok "amatőr" legyen,

Az a baj, ha az ember nem tud vagy akar termet szerezni, belépni klubba nincs lehetősége nagyon semmire. Itt lakik durván 40 000 ember és erre van 2 műfüves kis pálya, a lakótelepen 2 aszfaltos kis pálya, az új játszótéren egy térkövezett kézilabdapálya.
Sok helyre akkor se jutsz be ha fizetnél, azt a pályát neked se adják oda amin a meccseket játsszák és ezért vigyáznak rá, ha az edzőpályákat ki is lehetne bérelni az se lenne nagy dolog, mert azon meg szinte mindég edzés van.
Az iskolai tornatermek maximum késő délután játszanak, de sok helyen azt sem adják ki. Ahol mégis ott meg olyan túljelentkezés van, hogy csók nélkül esélytelen vagy.

De. A Diósgyőr stadionjában előtte atlétikai versenyeket is lehetett rendezni, volt rekortán, meg minden, ami ahhoz kell. Most meg van egy focikatlan...

Az ilyesmit általában nem szeretik, a koncerteket se, mert tönkremegy a gyep. Nem véletlen szeretik a sokat használt gyakorlópályákat műfűvel borítani.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A mentségemre felhozás résznél kb. pofánvernélek. Nem a csajok miatt röplabdázok...
Oke, akkor elnezest kerek, tevedtem. Semmi mentseged sincs a roplabdara. :hadonaszos:

Szerintem te meg soha nem verekedtel. Ne csinald, mert nagyon tud fajni, aztan tudod milyen az eü... :D

Te ezt a fajta német "zakót" mosod össze azzal, hogy a világon rangsorolt országok kb. tökutolsó amatőr csapataitól kapott ki a válogatott. A papíron profik.
LOL
Onmagukkal is hasonlitsd ossze oket. Nemet szinten az egy vilagraszolo eges volt.
Ja persze. Érvek nélkül vitázni az nem arrogáns mi...?
Ervelek, csak neked nem tetszik. Ez van.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Már ne is haragudj zeal, de biztos hogy nálad minden rendben van az "emeleten"?!! Miért kellene arra valakinek MENTSÉGET keresnie, hogy saját szabadidejében saját pénzén termet bérelve röplabdázni "merészeljen"?!! Túl meleg van felétek, vagy valami más ártott meg?!!
VICCELTEM basszus! Ma epp eleg lesz toled is a sertegetes es a hulyeseg, oke?
 
M

molnibalage

Guest
VICCELTEM basszus! Ma epp eleg lesz toled is a sertegetes es a hulyeseg, oke?
Tudod, ez a mindenki hülye, de csak te vagy helikopter tankönyvi esete. Nem kéne ott viccelni és kombinálni még személyeskedéssel is, amikor menetrendszerűen szaladsz be a f*szerdőbe...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
VICCELTEM basszus! Ma epp eleg lesz toled is a sertegetes es a hulyeseg, oke?
Jaj, tényleg ott a smiley, akkor bocsánat!! JAAAA, de NINCS is ott a smiley, AKKOR MEG???!!! Véded a védhetetlent fals magyarázatokkal, butaságokat beszélsz, utána meg szerinted csak vicceltél, nekem meg gondolatolvasónak kellett volna lenni hogy te csak vicceskedsz?!!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Tudod, ez a mindenki hülye, de csak te vagy helikopter tankönyvi esete. Nem kéne ott viccelni és kombinálni még személyeskedéssel is, amikor menetrendszerűen szaladsz be a f*szerdőbe...
Ugyanazok a forumozok akik korabban is tamadtak a stadionepitest, most is ugyanazt mantrazzak. Nincs semmi uj a tortenetben. Oke, a faszerdo tenyleg uj lirai elem, de attol meg ez lenyegeben ugyanaz a vita.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Már az x. generáció nő fel a fociban sok pénzen. A mindennapos testnevelésórához meg az iskolák többségében nincs meg a feltétel, és alibi tesiórák vannak. Ha iskolai tornaterem-építésre tolták volna el a milliárdokat, egy szavam nem lenne. Én is tudom, hogy fontos a gyerekeknek a mindennapi mozgás.

Az általános iskola ahova jártam kapott egy picike uszodát, a gimnázium pedig rendes öltözőt + zárt kosárpályát, így esőben nem a folyosón kell rohangálni, mint az én időmben.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Jaj, tényleg ott a smiley, akkor bocsánat!! JAAAA, de NINCS is ott a smiley, AKKOR MEG???!!!
Lehet, hogy nem ment at vagy gyenge volt, de meg mielott felkoncolnad a masikat, basszus, csak egy vicc volt.
Nem sertegetes (khmm...!) es nem fenyegetes. Csak egy vicc. :rolleyes:
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Az általános iskola ahova jártam kapott egy picike uszodát, a gimnázium pedig rendes öltözőt + zárt kosárpályát, így esőben nem a folyosón kell rohangálni, mint az én időmben.
Ezek a jó példák. Az én általánosom nem kapott semmit, ahová a nagyobbik fiam jár, szintén nem. Ha esik, csak egy osztálynak van tesióra, akkor is, ha órarend szerint többnek lenne.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Viszont idővel, ha felnő az új generáció, akikkel foglalkoztak, azok jobbat alakíthatnak. Legalábbis így gondolom.
Nem akarok részt venni ebben a szardobálásban(és közben örülök hogy nem a sport topikot szennyezzük ezzel a sehová sem vezető vitával), de azért azt nem árt tudni hogy az alapok nincsenek rendben. Hiába teszik bele a nagy pénzt, ugyanazok az arcok felelősek az utánpótlás kineveléséért akik millió alkalommal kudarcot vallottak már, ugyanúgy a gazdag hülyegyerek fia fog lehetőséget kapni aki szponzorálja egy "kicsit" az akadémiát meg az adott csapatot, ugyanúgy itt vannak a kenőpénzek, a visszaosztott fizetések, stb. Most van néhány reménysugár, a külföldön nevelkedő és melózó edzők között(pl Dárdai), de elég pesszimista vagyok ezügyben.

Bónuszként egy személyes élmény.
68752054_2796609330368811_8139926185221029888_n.jpg

A kép 1997-ben készült, a Magyarország-Svájc meccsen, augusztus 20-án volt. A mérkőzés után megnéztük a tűzijátékot és csavarogtunk a városban mert hajnalban indult a vonatunk. Egész éjjel arról beszéltünk hogy majd a Lisztes-Sándor Tamás generációval kijutunk a vb-re. Néha én is tévedhetek, na. :)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 197
113
Vagy mindenki hülye vagy mi vagyunk a hülyék, ilyen sokat a Földön senki nem költ sportra mint Magyarország.
https://mfor.hu/cikkek/makro/1342-m...ban-kormany-sportra-es-vallasra-2017-ben.html


A sportcsarnokok veszteségének kérdése meg részben műszaki (mérnöki) kérdés csak, mivel fenntartási költség mindig lesz, de kitermelni csak akkor tudja a költségeket ha a beruházó betervezte a funkciókat, rendes, nem elcsalt üzleti tervvel.
Pozitív példa: a Debreceni Főnix-csarnok, nyereséges működés, példa lehetne
Negatív ellenpélda: sajnos az összes többi, ami viccesé teszi az arányokat.
Jelenleg Budapesten épül az új Népstadion ára 200milliárd, lesz új kézilabda csarnok a Népligetben 100milliárd (remélem zöld felületen, idióták), lesz új a Atlétikai Stadion 100milliárd (hivatalosan 40körül mondják, itt azért merek fogadni). Nem kell ennyi, ahhoz hogy négy évente megteljen közte meg feleslegesen kongjon.
Még mindig az előző vizes vb költségei fizetjük, és már jön a következő...
Meg Atlétikai vb is lesz...
Pesten új foci stadionok:
FRADI: 19,5 milliárd
MTK: 6,5milliárd
Vasas: 9milliárd
Honvéd: 11,5milliárd
A Fradit még nézik, de a többinek minek?!

És a csúcs: Szombathely, 17,4milliárd, 8500ülőhely, aztakurvabazdmeg
A fradi stadionja 22ezres majdnem ennyiért...
https://zoom.hu/hir/2017/12/04/orbanek-csaknem-350-milliard-forintot-koltenek-stadionokra/
azóta drágultak...


Az építkezésekhez való hozzáértés pedig egy nagy büdös nulla a kormányzat/önkormányzat részéről, azt hiszik minden megy parancsszóra. (az atlétikai stadionnal hallgattam beszélgetést: -Akkor azt a nagy csatornát bontsuk el, azt mondta az FCSM hogy csak két-három évente kell. -Jó, de ha magas a Duna vize és hirtelen nagy csapadék hullik ez a vészkiömlője Pest belvárosának. -Jó, de csak három évente kell. -De akkor megfulladnak majd a belvárosban ha nem lesz. -Jó, de csak három évente kell. -Nem érti: ha a zöld ár idején jön vihar MEGFULLADNAK az emberek! -Jó, akkor szólok az államtitkárnak, majd az megmondja maguknak hogy bontsák el! -Mert akkor nem fulladnak meg?! végül kiváltják a csatornát, az akadékoskodó embernek viszont új munkaköre van az FCSM-nél, persze nem ezért...)

A népligeti csarnok a buszpályaudvar mögött, a ledózerolt tiszti suli helyén épül, persze Mészáros cég építi, a kézi Eb után a Fradi fogja használni.