Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Mar megint egy magyarokat fikazo komment. Nem tudsz leallni ezekkel. :eek:
A mérhető munkateljesítmény leírása fikázás?
A bayer féle (szigorúan kisbetűvel) fröcsögés mehet? Ezek szerint kollektíve leterroristázni mindenkit, az mehet, de a mérhető produktivitást összevetni az fikázás?

Az átlag magyar munkás hozzáállása igen sokszor hagy maga után kívánnivalót az smafu...? Párszor ettem kínai helyen, a seggemet is kinyalták, pedig nem is kértem.

Itthon mit láttok? Szép magyar kislány az NKE parkban odaégette csetelés és haverokkal dumálás közben a melegszendvicset. Úgy, hogy hallottam ilyet szólt be, hogy "kiviszem, majd lekaparják". Úgy, hogy hallótávolságban ültem. Ha megtette volna, asszem nem tette ki volna az ablakba, amit kap... Aztán volt annyi esze, hogy nyávogva, de újra megcsinálta. Persze vannak itthon is teljesen átlagos és jó melósok, de egyre ritkább. A barátnőm munkahelyén dolgozó 20 éves srácról is olyanokat hallok, hogy beszarok. Egy héten hétköznap előfordul, hogy kétszer úgy benyom, hogy másnap nem megy be, beteget jelentve. Persze rugalmas munkaidő van, de próbáld így tervezni az erőforrásokat.

Szóval jó lenne leállni ezzel a durván kettős mércével, hogy a bayer féle seggfejnek a kollektív bűnösség és fröcsögés az szabad, de a nem szubjektív, hanem mérhető produktivitás leírása az szerinted fikázás. A fehér felsőbbrendűséggel kombinálva ez picit irritáló. Nem kell szeretni őket, de azért baromnak sem kéne lenni.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Többel.A poén az,hogy mikor nálunk tombolt a sötét középkor,náluk volt egyfajta reneszánsz időszak.Még római pápa is volt,ki az akkor muzulmán kordobai egyetemre ment tanulni ifjonc korában.Jahkérem,változnak az idők.
Vannak akik szerint az arab világ fejlődése kifulladt amikor kimerített minden tudást amit az ókor nagy népeitől (görög,római,egyiptomi,stb.) ellesett,átvett.
Mondjuk sötét középkor nem létezett,ez egy bugyuta elnevezés.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Válaszoltam, csak neked nem tetszik a válaszom. o_O


Nem Zeal nem valaszoltal hanemmagyarkodva felrebeszeltel !!!

Az allitas azvolthogy a kinai atlagmunkas jobb munkamorallal,szorgalommal,kitartassal rendelkezik mint a magyar. Ezt te semmivel nem cafoltad hanem csakkijelentetted hogy nekedjo a magyaris. Mindezt ugy hogy latva ahogy a konkret kerdeseket kerulod erosen feltetelezem hogy sem nem jartal kinaban sem nem dolgoztal veluk.



Ugye?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A mérhető munkateljesítmény leírása fikázás?
Árnyaltam a képet, hogy korrektebb legyen a leírás. Ugye nem baj?
A bayer féle (szigorúan kisbetűvel) fröcsögés mehet? Ezek szerint kollektíve leterroristázni mindenkit, az mehet, de a mérhető produktivitást összevetni az fikázás?
Már megint a kamu jogvedő szeerepét veszed magadra, önként, pedig senki sem kért meg rá. Te is mindig kaphato vagy egy kis magyarfikazasra. Gratulalok! Nagyon okos vagy. :oops:
Párszor ettem kínai helyen, a seggemet is kinyalták, pedig nem is kértem.
:D
Édes jó istenem, Molni! Ez most komoly? A többi buta példára nem is írok semmit.
Nem kell szeretni őket, de azért baromnak sem kéne lenni.
Legalább a saját tanácsodat megfogadhatnád. Jó lenne ha nem lennél barom.
A kínaiakkal (itthon) nekem semmi bajom nincs. Nem is kell megvédened őket, mert nincs mitől. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
M

molnibalage

Guest
Árnyaltam a képet, hogy korrektebb legyen a leírás. Ugye nem baj?
Hol?
Már megint a kamu jogvedő szeerepét veszed magadra, önként, pedig senki sem kért meg rá. Te is mindig kaphato vagy egy kis magyarfikazasra. Gratulalok! Nagyon okos vagy. :oops:
Jogvédő? Az, hogy zavar az általánosítás?
Kapható magyarfikázásra? Hol fikáztam?

:D
Édes jó istenem, Molni! Ez most komoly? A többi buta példára nem is írok semmit.
Az érvelés soha nem volt erősséged. A kormipropi és talpnyalóinak védése meg igen. Itt a remek példa megint.

Legalább a saját tanácsodat megfogadhatnád. Jó lenne ha nem lennél barom.
A kínaiakkal (itthon) nekem semmi bajom nincs. Nem is kell megvédened őket, mert nincs mitől. :rolleyes:
Mégis véded annak a seggfejnek a vállalhatatlan kijelentését.
Vastaps.
Nincs még 10 óra sem, de már sikerült emelned a vérnyomásom.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az allitas azvolthogy a kinai atlagmunkas jobb munkamorallal,szorgalommal,kitartassal rendelkezik mint a magyar.
Nincs ingyenebéd. Ha szorgalmas kinai robotokat akarsz akkor a szabadalmakkal fizetsz. Így már nem is olyan olcsó, ugye?
Mindezt ugy hogy latva ahogy a konkret kerdeseket kerulod erosen feltetelezem hogy sem nem jartal kinaban sem nem dolgoztal veluk.
Értelmetlen a kérdés. Nyilván nem dolgoztan kínában. Látatlanban is elismerem, hogy milyen szorgalmasak.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az, hogy zavar az általánosítás?
Magyarokkal szemben nem zavar?
Az érvelés soha nem volt erősséged. A kormipropi és talpnyalóinak védése meg igen. Itt a remek példa megint.
Egy bulizós fiatal munkaerő és a kínai kajálda színvonala nem érv. Butaságot írtál.
Mégis véded annak a seggfejnek a vállalhatatlan kijelentését.
Vastaps.
Nincs még 10 óra sem, de már sikerült emelned a vérnyomásom.
Megint alaptalanul gyűlölködsz, és ahogy én látom, a vérnyomásod is mindig ennyi. Az lenne a furcsa, ha egy nap nem kapnád fel a vizet.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Magyarokkal szemben nem zavar?

Egy bulizós fiatal munkaerő és a kínai kajálda színvonala nem érv. Butaságot írtál.

Megint alaptalanul gyűlölködsz, és ahogy én látom, a vérnyomásod is mindig ennyi. Az lenne a furcsa, ha egy nap nem kapnád fel a vizet.

ZEAL

Ha azt mondom hogy az angol foci jobb mint a magyar az magyargyulolet? Mert azhogy a kinai munkaero jobb mint a magyar pontosan ugyanannyira merheto objektiv dolog minta focira vonatkozo kerdes!

Szovalmagyargyulolo az akiszerint az angol foci jobb mint a magyar?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A bayer féle (szigorúan kisbetűvel) fröcsögés mehet? Ezek szerint kollektíve leterroristázni mindenkit, az mehet, de a mérhető produktivitást összevetni az fikázás?

Ennyire nehéz egy magyar szöveget értelmezni?
Ezt írta Bayer:
Egy arab állni, járni "tanítja" a gyerekét. Ezek akkor is terroristák, ha nem azok...
A mondat értelme pedig az, hogy bár ez a férfi nem a szó szoros értelmében terrorista (nem robbantja fel magát a tömegben), de mégis azon a szinten van. Az "ezek"-et nem az összes muzulmánra értette, hanem az olyanokra, mint ez is.
Egyébként igen, sajnos magyarok között is vannak ilyenek.
Csak ugye nem mindegy, hogy mekkorák az arányok és hogy mennyire elfogadott egy társadalomban az ilyesmi vagy netán még támogatja is a törvény.
A gyerekverésről nem olvastam még ilyeneket, de ugye te is láttad azt az "oktatóvideót", hogyan kell verni a feleséget, mert ő gyenge elméjű és csak abból ért?
Itt meg épp egy mulah mondja, hogy a próféta szerint lehet verni a feleséget, a próféta írása pedig szent és sérthetetlen.
Ok, nem szép dolog az általánosítás, ha a feleségét törvény szerint verheti, még nem biztos, hogy a gyerekét is, de azért rezeg a léc. :)
Persze ilyesmiket a Bibliában is megtalál az ember, "csak" a külömbség az, hogy Európában már párszáz éve világi törvények szerint kell éljenek az emberek és nem a pár ezer éves bibliai előírások szerint. Jópár muzulmán országban viszont még ma is a Korán írása jelenti egyben az állami törvényeket is.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Szovalmagyargyulolo az akiszerint az angol foci jobb mint a magyar?
Dehogy is. Csak a kínai pont nem a legjobb példa volt. Meg már a sokadik olyan kommented volt, amiben a magyarokat fikázod, pedig biztos tudnál írni építő kritikát vagy - ne adj isten! - pozitív jelzőket is. Habár meglepődnék. :)
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Dehogy is. Csak a kínai pont nem a legjobb példa volt. Meg már a sokadik olyan kommented volt, amiben a magyarokat fikázod, pedig biztos tudnál írni építő kritikát vagy - ne adj isten! - pozitív jelzőket is. Habár meglepődnék. :)


Csak neked tunik fikazasnak egy teny es adatplusz szemelyes tapasztalatra epulo informacio. Az egodat bantja de tovabblepni nemkarsz. Igen bant hogy a magyar roszabb munkas mint a lasajnalt kinai a nemzetkozi megititeles szerint de hogy ez miert van igy es mit lehetne tenni ellene azmar eszedbe sem jut. Inkabb elohuzod a ne bansd a magyart, magyargyulolostb kartyatpedig eppen az egyik foproblemaramutat raa dolog.

A magyar kultura velekedese a munkarol :

"aki dolgozik az nem er ra penzt keresni" Az az nincs becsulete a munkanak.
"a munkahoz ugy kell odallni hogy masok is hozzaferjenek" Az az folyamatosan a masikat lesi ki mennyit csinal es ahoz merten dolgozik.


A magyar munkamoral le lett rombolva es ezt nem takargatni kell azzal hogy magyargyulolo az aki erre ramutat hanem vissza kell allitani a munka becsuletet es mebecsuleset. No ezzel vannak problemak mert pl politikai okbol most a jelenlegi kormany Euro milliardokat kolt haditechnikara de akatonak anyagi megbecsulesere idaig egy fillert sem ! Ugyanez a helyzet az egeszsegugyben es valamennyi teruleten. Ez pedig azt jelenti hogy ha valaki lelkes is akkor is elobb utobb betelik a pohar es hasonlo lesz a hozzaallasa.


Elkene mar kezdeni a valos problemak orvoslasat mert igy meg MINDIG befele megyunk az erdobe es nem kifele.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
ZEAL

Ha azt mondom hogy az angol foci jobb mint a magyar az magyargyulolet? Mert azhogy a kinai munkaero jobb mint a magyar pontosan ugyanannyira merheto objektiv dolog minta focira vonatkozo kerdes!

Szovalmagyargyulolo az akiszerint az angol foci jobb mint a magyar?
A magyar munkaerővel nincs baj a legtöbb nemzethez viszonyítva. Vannak nálunk jobbak,és többen szarabbak.
Az viszont igaz nem vagyok egy lassú kezű,rossz munkamorálú ember,de bakker láttam kínait dolgozni,Bruce Lee kézmozgás,beszarás, én ha megszakadok se lehetek olyan gyors.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Csak neked tunik fikazasnak egy teny es adatplusz szemelyes tapasztalatra epulo informacio. Az egodat bantja de tovabblepni nemkarsz. Igen bant hogy a magyar roszabb munkas mint a lasajnalt kinai a nemzetkozi megititeles szerint de hogy ez miert van igy es mit lehetne tenni ellene azmar eszedbe sem jut. Inkabb elohuzod a ne bansd a magyart, magyargyulolostb kartyatpedig eppen az egyik foproblemaramutat raa dolog.

A magyar kultura velekedese a munkarol :

"aki dolgozik az nem er ra penzt keresni" Az az nincs becsulete a munkanak.
"a munkahoz ugy kell odallni hogy masok is hozzaferjenek" Az az folyamatosan a masikat lesi ki mennyit csinal es ahoz merten dolgozik.


A magyar munkamoral le lett rombolva es ezt nem takargatni kell azzal hogy magyargyulolo az aki erre ramutat hanem vissza kell allitani a munka becsuletet es mebecsuleset. No ezzel vannak problemak mert pl politikai okbol most a jelenlegi kormany Euro milliardokat kolt haditechnikara de akatonak anyagi megbecsulesere idaig egy fillert sem ! Ugyanez a helyzet az egeszsegugyben es valamennyi teruleten. Ez pedig azt jelenti hogy ha valaki lelkes is akkor is elobb utobb betelik a pohar es hasonlo lesz a hozzaallasa.


Elkene mar kezdeni a valos problemak orvoslasat mert igy meg MINDIG befele megyunk az erdobe es nem kifele.
Na ez full kajli. És mit kellene tenni a kínai munkaerővel,hogy olyan kreatív,innovatív legyen mint mi?
Ja valós probléma az,hogy a nyugati cég elvárja tőlünk,hogy a náluk kiselejtezett gépeken jóval termelékenyebbek legyünk,és mi azok is vagyunk...
Akkor most mi van a szar magyar munkaerővel?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Te mikor jártál itthon? Amit leírsz az kábé 20-30 éves életkép lehet.


Valtoztat az valamit a magyar munkas megitelesen hogy en mikor voltam otthon ? Nem erted hogy alapvetoen nem az en velemenyemmel vitazol hanem nemzetkozi felmeresekkel adatokkal? Miert akarod megint szemelyeskedes fele terelni a dolgot? Hagy engem a francba azzal vitatkozz az ellen ervelj amit leirtam.

Persze csak ha megy !
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Csak ugye nem mindegy, hogy mekkorák az arányok és hogy mennyire elfogadott egy társadalomban az ilyesmi
Honnan tudja bárki, hol mekkorák az arányok? Egy videóból?
"Asszony, csizma verve jó" - rémlik ez a mondás, ami nem több száz éves... A vak komondorról nem is beszélve, ha már feleségverésről van szó... Azért, mert nálunk következetesen kerülik a családon belüli erőszak létezésének elismerését, még van ilyen, és sajnos nem olyan ritka, mint lennie kellene.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Valtoztat az valamit a magyar munkas megitelesen hogy en mikor voltam otthon ? Nem erted hogy alapvetoen nem az en velemenyemmel vitazol hanem nemzetkozi felmeresekkel adatokkal? Miert akarod megint szemelyeskedes fele terelni a dolgot? Hagy engem a francba azzal vitatkozz az ellen ervelj amit leirtam.

Persze csak ha megy !
Most meg bedurciztál? :D
Te kérdezted, hogy mikor jártam Kínában. Az nem volt személyeskedés? Kezd nevetséges irányba elmenni ez a beszélgetés... :rolleyes:
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem Zeal nem valaszoltal hanemmagyarkodva felrebeszeltel !!!

Az allitas azvolthogy a kinai atlagmunkas jobb munkamorallal,szorgalommal,kitartassal rendelkezik mint a magyar. Ezt te semmivel nem cafoltad hanem csakkijelentetted hogy nekedjo a magyaris. Mindezt ugy hogy latva ahogy a konkret kerdeseket kerulod erosen feltetelezem hogy sem nem jartal kinaban sem nem dolgoztal veluk.
Ugye?

Nem tudom, hogy mely országokban mennyire szorgalmasak vagy kitartóak az emberek, de az átlag magyar munkás képzettebb és termelékenyebb, mint az átlag kínai.
Persze gyorsan zárkóznak fel a kínaiak, de jelenleg még ez a helyzet.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Na ez full kajli. És mit kellene tenni a kínai munkaerővel,hogy olyan kreatív,innovatív legyen mint mi?
Ja valós probléma az,hogy a nyugati cég elvárja tőlünk,hogy a náluk kiselejtezett gépeken jóval termelékenyebbek legyünk,és mi azok is vagyunk...
Akkor most mi van a szar magyar munkaerővel?
Ez a termelékenység bullshit duma. Dolgoztam kint is, itthon is azonos gépekkel ugyanazt a melót. A különbség kint kevesebbet, mert rövidebb volt a munkaidőm, viszont több pénzért. És mégis a kinti a termelékenyebb? Hogyan? Úgy, hogy a multik trükköznek a pénzügyi elszámolásokkal a cégeik közt. A nyugatiak semmivel sem termelékenyebb gyárak!! Sőt!! Pont ezért hozzák ide a gyáraikat!!!