Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

R

rejsz felügyelő

Guest
Egyébként gratula, hogy közmondásból vonod le, hogy ki mennyire jó munkás.
Amúgy az "aki dolgozik az nem er ra penzt keresni"-t leginkább olyan újgazdag faszkalapoktól hallottam(cinikus hangsúllyal), akik tényleg nem melóval inkább ügyeskedéssel, különböző csalásokkal, lopásokkal vagy egyszerűen fatertól örökölve szerezték a vagyonukat.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Amúgy az "aki dolgozik az nem er ra penzt keresni"-t leginkább olyan újgazdag faszkalapoktól hallottam(cinikus hangsúllyal), akik tényleg nem melóval inkább ügyeskedéssel, különböző csalásokkal, lopásokkal vagy egyszerűen fatertól örökölve szerezték a vagyonukat.

Az egesz orszag mottoja lehetne a "megoldjuk ugyesbe" Az az sajnos odahaza az ugyeskedes a csalas az elfogadott kultura es ertekrend resze.

Sajnos!
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Soha nem írnám le az általad használt jelzőt másik emberről. Pont az egyik nagy hibája a szemenben a lovagkeresztes úriembernek, hogy az általad is használt stílust elfogadottá tette a mindennapi kommunikáció minden szintjén. Mivel ideológiai vezető szerepe van, a követők szerint is bárkire lehet ilyen stílusban véleményt mondani.
Nem mondtam, hogy ...magyarok a munkamorál okán. De tény, hogy óriási problémák vannak. Azt mondta Molni is, hogy a kínaiaké jobb. A dél-koreai, meg a japán is. Másképp szocializálódtak. Nekem nem hiányzik az a mentalitás, de a hatékonysága a munkavégzésben tagadhatatlan.
Ő tette elfogadottá? Mi a fa..? Hogy lehet ekkora ostobaságot leírni? Valami pártkiskönyvből mantrázzátok ezeket a baromságokat? Persze szili,hont,tóta w., tgm,jámbor(igen csupa kisbetűvel!) az mehet.
Mi a jobboldalon meg eszetlen,gerinctelen fajankók vagyunk,ahogy Bayer Zsolt viselkedik azt követjük,ha seggbeszúrja Bencsiket,csak felkiáltunk; gyerünk buzulni!
Sajna az én kedvenc újságíróim, Szilvay, Ambrózy ill. Megadja.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Az egesz orszag mottoja lehetne a "megoldjuk ugyesbe" Az az sajnos odahaza az ugyeskedes a csalas az elfogadott kultura es ertekrend resze.

Sajnos!
Igazad van,ja nem ez is kajli.
Ezek után,hogy lecsalózol 10 millió embert egy olyan országból ahol a világ szentemberei már többször bedöntötték a világgazdaságot,100 milliókat megnyomorítva ne csodálkozz,ha lemagyargyűlölőznek. Eléggé hülyén jött ez ki. Inkább ne posztolj...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Ő tette elfogadottá? Mi a fa..? Hogy lehet ekkora ostobaságot leírni? Valami pártkiskönyvből mantrázzátok ezeket a baromságokat? Persze szili,hont,tóta w., tgm,jámbor(igen csupa kisbetűvel!) az mehet.
Mi a jobboldalon meg eszetlen,gerinctelen fajankók vagyunk,ahogy Bayer Zsolt viselkedik azt követjük,ha seggbeszúrja Bencsiket,csak felkiáltunk; gyerünk buzulni!
Sajna az én kedvenc újságíróim, Szilvay, Ambrózy ill. Megadja.
Én biztos öreg vagyok, de nekem Zsolti!! :cool:
Mond néha hülyeséget is, de ki nem.
Viszont ez már full politikai szimpátia kérdése. Azt nem szeretem ha vki mindent a politikán keresztül néz.
DINAMO most egy kicsit így nézi a vilagot. Mondjuk én az ellenzékieknek ezt elnézem. 2006os önkori óta minden választás egy mélytorkos, ettől már én is nagyon pipa lennék!! :p
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Igazad van,ja nem ez is kajli.
Ezek után,hogy lecsalózol 10 millió embert egy olyan országból ahol a világ szentemberei már többször bedöntötték a világgazdaságot,100 milliókat megnyomorítva ne csodálkozz,ha lemagyargyűlölőznek. Eléggé hülyén jött ez ki. Inkább ne posztolj...


Minden orszagnak megvannak a gyengei es erossegei. Ezekkel tisztaban lenni letkerdes. Ha meg elsumakoljak abba meg belerokkan belepusztul az orszag. Az hogy mashol mi van ebbol a szempontbol total lenyegtelen. Ha amagyar tehetseges dolgozni akaro azt latja erzi tapasztalja evekig hogy eselye nincs a tehetsegevel szorgalmaval tisztesseges modon gyarapodni hanem ehez ugyeskedni nyalni kell eladni magat akkor ha teheti es teheti inkabb kimegy mosogatni vagy eppen a szakmajaban elhelyekedni julfoldre. Gyereke mar ottszuletik ott no fel ottszocializalodik es maximum csak nosztalgiazni megy haza. Sot szamara a haza azmar ott lesz.

Es ez nem azert tortenik mert itt vagy ott ilyen az orszag hanem mert Hegyeshalomtol Zahonyig ilyen ilyen volt esnagyon ugy nez ki hogy ilyen is lesz.

Igen mas sot MINDEN orszagban van korrupcio protekcionizmus es ugyeskedes de ott ezeket a tarsadalom eliteli uldozi es nem megmagyarazza "ugyesbe" Az a jellemzo hogy a munkad szorgalmad alapjan elorejutszes rohadtul csodalkozol hogy ez igy mukodik.

Mikor en isodahaza voltam en is csalo voltam mert ez a mindennapok resze. Csalsz az AFA val az egyebb adoval szamlaval stb stb hogy elj hogy tulelj mert igy mukodik a rendszer odahaza. Ma is ez van alakossagcca80-90 % nak. Nemmegy maskeppen mert meg kell elni de a nyugdij vagy az allami fizu ehenhalni sok de megelni keves. Igy megoldjak ugyesbe.

Sajnos mar nem vagyunk a 10 millio csalo orszaga mar csak egyszamjegyu az a szam 9.8 millio es csokken. Es ez a tragedia. Tragedia hogy magyarorszagon mindig csak az erzi jol magat aki hatalmon van es vagy azokat szolgalja ki . Atobbieknek meg marad a gurizes szenvedes ugyeskedes. Anno en erre mondtam nemet. Nem arra ogy ne lettem volna hajlando elszenvedni ha tudom hogy a gyerekeimnek jobb lesz hanem arra hogy mar akkor lathato volt hogy nekik is ezt a sorsot szanja amagyar vezetes.

HAT A NAGY LOFASZT a pirosoknak meg a nrancssargaknak meg az osszes tobbinek !!!

Gyerekeim mar itt jarnak iskolaba. . Mind beszel magyarul es van aki evente jar haza van akit meg nemerdekel. Nem eroltetem a dolgot de azert igyekszem csalogatni amikor jovok. Szepnek gyonyorunek tartjak azorszagot de egyszeruen nemertik azt ahgya hetkoznapok mennek. Felelmetes es hihetetlen szamukra.
Van aki azt tervezi hogy par evre hazakoltozik tanulni meg elni. Szoltam neki hogy turistakent mas orszagot lat mint majd fog amikor mar lako lesz. De hadmenjen hagy tanuljon tapasztaljon.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra and alali77

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Megindító történet. :)
Biztosan jobban érdekelné őket Magyarország, ha nem vetítenéd ki a gyerekekre a saját sérelmeidet és negatív tapasztalatod. Nem olyan rossz a helyzet, ahogy azt te gondolod, sőt.
És nem kell külföldre menekülni, ha nem találja meg valaki a számítását, akkor nagyon hamar talál másik munkát belföldön is.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Minden orszagnak megvannak a gyengei es erossegei. Ezekkel tisztaban lenni letkerdes. Ha meg elsumakoljak abba meg belerokkan belepusztul az orszag. Az hogy mashol mi van ebbol a szempontbol total lenyegtelen. Ha amagyar tehetseges dolgozni akaro azt latja erzi tapasztalja evekig hogy eselye nincs a tehetsegevel szorgalmaval tisztesseges modon gyarapodni hanem ehez ugyeskedni nyalni kell eladni magat akkor ha teheti es teheti inkabb kimegy mosogatni vagy eppen a szakmajaban elhelyekedni julfoldre. Gyereke mar ottszuletik ott no fel ottszocializalodik es maximum csak nosztalgiazni megy haza. Sot szamara a haza azmar ott lesz.

Es ez nem azert tortenik mert itt vagy ott ilyen az orszag hanem mert Hegyeshalomtol Zahonyig ilyen ilyen volt esnagyon ugy nez ki hogy ilyen is lesz.

Igen mas sot MINDEN orszagban van korrupcio protekcionizmus es ugyeskedes de ott ezeket a tarsadalom eliteli uldozi es nem megmagyarazza "ugyesbe" Az a jellemzo hogy a munkad szorgalmad alapjan elorejutszes rohadtul csodalkozol hogy ez igy mukodik.

Mikor en isodahaza voltam en is csalo voltam mert ez a mindennapok resze. Csalsz az AFA val az egyebb adoval szamlaval stb stb hogy elj hogy tulelj mert igy mukodik a rendszer odahaza. Ma is ez van alakossagcca80-90 % nak. Nemmegy maskeppen mert meg kell elni de a nyugdij vagy az allami fizu ehenhalni sok de megelni keves. Igy megoldjak ugyesbe.

Sajnos mar nem vagyunk a 10 millio csalo orszaga mar csak egyszamjegyu az a szam 9.8 millio es csokken. Es ez a tragedia. Tragedia hogy magyarorszagon mindig csak az erzi jol magat aki hatalmon van es vagy azokat szolgalja ki . Atobbieknek meg marad a gurizes szenvedes ugyeskedes. Anno en erre mondtam nemet. Nem arra ogy ne lettem volna hajlando elszenvedni ha tudom hogy a gyerekeimnek jobb lesz hanem arra hogy mar akkor lathato volt hogy nekik is ezt a sorsot szanja amagyar vezetes.

HAT A NAGY LOFASZT a pirosoknak meg a nrancssargaknak meg az osszes tobbinek !!!

Gyerekeim mar itt jarnak iskolaba. . Mind beszel magyarul es van aki evente jar haza van akit meg nemerdekel. Nem eroltetem a dolgot de azert igyekszem csalogatni amikor jovok. Szepnek gyonyorunek tartjak azorszagot de egyszeruen nemertik azt ahgya hetkoznapok mennek. Felelmetes es hihetetlen szamukra.
Van aki azt tervezi hogy par evre hazakoltozik tanulni meg elni. Szoltam neki hogy turistakent mas orszagot lat mint majd fog amikor mar lako lesz. De hadmenjen hagy tanuljon tapasztaljon.
Nem is értem miért írtam, az én Magyarországom nem tökéletes,de nagyon messze van a te Magyarországodtól hála Istennek.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Az egesz orszag mottoja lehetne a "megoldjuk ugyesbe" Az az sajnos odahaza az ugyeskedes a csalas az elfogadott kultura es ertekrend resze.

Sajnos!

Ez volt a '90-es években. Mára jórészt felszámolták és/vagy kihaltak az ilyen módon gondolkodók. Sokat fejlődött az ország ebben is.
Én azt látom, hogy mostanra sok káros szokástól és ide nem való embertől is megszabadult az ország. Csak azt sajnálom, hogy egyesek nem tudnak elszakadni végleg és ott élni a kis életüket, ahova elköltöztek innen.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Sok mindenben igazad van, DE:
Ha a multikat nézzük nincs nagy különbség gépesítettség, robotizáltság terén. És ez a különbség egyre csökken. A képzettséget lehet pótolni, sztem itt is rohamosan beérjük őket. Mi fejlődünk, ők visszaesnek. És most a hozzáállást a munkához még nem is vettem figyelembe.
A mezőgazdaságot nem ismerem, csak a hazai változást látom, ami gépesítettség terén szintén fejlődést mutat.
Vásárlóerő, szolgáltatás igazad van, de én az ipari termelékenységről beszéltem és itt a pénzügyi trükközés, magyarán hazalapátolják a németek a pénzt és a mi nyereségünkből, termelékenysegünkből fizetik otthon maguknak a prémiumukat, nagyon jellemző!
Majd figyeld ahogy a külföldi, arab és kínai, befektetők felvásárolják a német cégeket, hogyan építik le fokozatosan a német kapacitásaikat és növelik a kelet-európait. Sztem ezt fogja hozni a következő évtized, ha Muttiék nem változtatnak. Ha jönnek a sötétZöldek mindez nagyon fel fog gyorsulni.

Igen, beérhetjük őket robotizáltságban vagy gépesítettségben.
Viszont nekik még akkor is két nagy előnyük lesz:
-az egyik, hogy sokkal több a tőkéjük (amit befektettek többek között nálunk) és így ha a nálunk lévő gyáraikban minél nagyobb a termelékenység, hozzájuk annál több pénz folyik be, vagyis náluk mégjobban nő a termelékenység (hisz ők is dolgoznak, plusz tőlünk is megy hozzájuk valamennyi pénz)
-a másik pedig az, hogy ők már 20 évvel ezelőtt fizettek annyit a munkásaiknak, mint amennyit mi most a mieinknek. Attól még, hogy gépesítettségben, képzettségben, robotizáltságban beérjük őket, még nem lesz teljes magyar nemzetgazdaság termelékenysége ugyanakkora, hisz a munkabérek fokozatosan kell emelkedjenek, nem emelkedhetnek túl gyorsan.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Vannak akik szerint az arab világ fejlődése kifulladt amikor kimerített minden tudást amit az ókor nagy népeitől (görög,római,egyiptomi,stb.) ellesett,átvett.
Mondjuk sötét középkor nem létezett,ez egy bugyuta elnevezés.
Átmentették az ókori tudást,és sok mindenben,pl orvoslás,matematika,épitészet,tovább is fejlesztették.
Ez a sötét középkor egy meggyökeresedett kifejezés.És azért van is alapja.Kiválóan jellemzik azt a kort,amikor az iskoláztattság az egyházi dogmák sulykolását jelentette-mint ma egy muszlim medreszében.
Persze semmi sem olyan egyszerű.Europa a sötét középkorban sem csak sötétségből állt,a muszlim világ meg a fénykorában is magában hordozta a későbbi lemaradásának okait.Talán azoknak van igazuk,akik szerint a fő különbség a a földmagántulajdon,és úgy általában a magántulajdon jogbiztonságának hiányában van.És ez nem vallásspecifikus,hisz a császári kina,de a kommunizmus fejlődésbeni problémáit is erre vezetik vissza történészek,közgazdász trténészek.
Mindenesetre kb 800-1500 között a muszlim világ sok tekintetben fejlettebb volt.Talán Európa szétdaraboltsága volt az az előny,ami minket túllenditett ezen a megrekedésen,amibe a muszlim világ,de Kina és India is beleragadt.Az egyház Európában is átokkal súlytotta pl a számszerijat,puskát,de sosem volt olyan átfogó hatalom,mint pl Japánban,hogy ezeknek a tiltásoknak érvényt is tudjanak szerezni.Még a "legsötétebb középkorban" is mindig volt valahol egy helyi,de önálló hatalom,ami támogatta a fejlesztést-és a nagyhatalomnak,mivel betiltani nem tudta,előbb-utóbb követni kellett a fejlődést,vagy hatalmát vesztette.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ez volt a '90-es években. Mára jórészt felszámolták és/vagy kihaltak az ilyen módon gondolkodók. Sokat fejlődött az ország ebben is.
Én azt látom, hogy mostanra sok káros szokástól és ide nem való embertől is megszabadult az ország. Csak azt sajnálom, hogy egyesek nem tudnak elszakadni végleg és ott élni a kis életüket, ahova elköltöztek innen.

Bakker akkor engem becsaptak a repjegyvasarlasnal. ekemmasik magyarorszagba adtak jegyet. Sota csaladom rokonok baratok is masik orszagban elnek akik ezekrol panaszkodnak. Megvalosult Trianon revizioja. Mara ket magyarorszag van!

Szorgos nepunk gyozni fog !!!
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Bakker akkor engem becsaptak a repjegyvasarlasnal. ekemmasik magyarorszagba adtak jegyet. Sota csaladom rokonok baratok is masik orszagban elnek akik ezekrol panaszkodnak. Megvalosult Trianon revizioja. Mara ket magyarorszag van!

Szorgos nepunk gyozni fog !!!

Maradjunk annyiban, hogy te élsz valahol, egy országban, amit nem Magyarországnak hívnak.
Én meg itt élek Magyarorszàgon. Talán jobban látom, hogy mi van itt.
De persze nyilván egy Orbànista-Putyinista hazug hazaàruló vagyok, és lehazudom a csillagokat is az égről.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Maradjunk annyiban, hogy te élsz valahol, egy országban, amit nem Magyarországnak hívnak.
Én meg itt élek Magyarorszàgon. Talán jobban látom, hogy mi van itt.
De persze nyilván egy Orbànista-Putyinista hazug hazaàruló vagyok, és lehazudom a csillagokat is az égről.

Es mi van a rokonokkal baratokkalvolt kollegakkal akik ugyanaztmondjak amit en?

Amugy ha szeretnel velem tarsalogni akkor legyszives neadj a szamba ilyen ocska hazaarulo dumat amit nem mondtam. De ha nem akarsz az is rendben van csak mond meg es befeyezzuk itt es most.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Persze szili,hont,tóta w., tgm,jámbor(igen csupa kisbetűvel!) az mehet.
Biztos ezek miatt lett a híres magyar vendégszeretetből ez: https://index.hu/belfold/2019/09/26/lekoptek_egy_ferfit_a_bazilikanal/
Idegengyűlöletet legalizálni, sőt fokozni nem a "liberálisok" műfaja.
És tudjuk, nem egyedi eset, a nálunk tanuló, dolgozó, vendégeskedő színesbőrű embereket sorozatosan érik atrocitások. Pedig nekem a Miskolci Egyetemen sok arab ismerősöm volt anno, semmi baj nem volt velük...
 
  • Tetszik
Reactions: DINAMO

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Maradjunk annyiban, hogy te élsz valahol, egy országban, amit nem Magyarországnak hívnak.
Én meg itt élek Magyarorszàgon. Talán jobban látom, hogy mi van itt.
De persze nyilván egy Orbànista-Putyinista hazug hazaàruló vagyok, és lehazudom a csillagokat is az égről.

A gond az hogy amikor a szocik voltak hatalmon akkor a szocik es taboraereztek jolmagukat a tobbieknek szivas volt. Amikor a kmcsik akkor a komcsik es taboraesmost amikora fidesz akkor meg a fidesz es tabora. Alenyeg hogy az orszag donto tobbsegemindig is szivott. Persze a taborlakoknak ez nem tunik fel nekik pont ugy jo ahogy van es nem is ertik masoknak mi a bajuk. Jaaz a 800 000 ember csak hobbibol hagyta el azorszagot. Hulye hobbi elismerem de ugy nez ki nagyon nepszeru. cca 60 000 fo / ev jelenleg is az elvandorlas arrol a magyarorszagrol ahol te elsz esminden nagyon fasza.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Átmentették az ókori tudást,és sok mindenben,pl orvoslás,matematika,épitészet,tovább is fejlesztették.
Ez a sötét középkor egy meggyökeresedett kifejezés.És azért van is alapja.Kiválóan jellemzik azt a kort,amikor az iskoláztattság az egyházi dogmák sulykolását jelentette-mint ma egy muszlim medreszében.
Persze semmi sem olyan egyszerű.Europa a sötét középkorban sem csak sötétségből állt,a muszlim világ meg a fénykorában is magában hordozta a későbbi lemaradásának okait.Talán azoknak van igazuk,akik szerint a fő különbség a a földmagántulajdon,és úgy általában a magántulajdon jogbiztonságának hiányában van.És ez nem vallásspecifikus,hisz a császári kina,de a kommunizmus fejlődésbeni problémáit is erre vezetik vissza történészek,közgazdász trténészek.
Mindenesetre kb 800-1500 között a muszlim világ sok tekintetben fejlettebb volt.Talán Európa szétdaraboltsága volt az az előny,ami minket túllenditett ezen a megrekedésen,amibe a muszlim világ,de Kina és India is beleragadt.Az egyház Európában is átokkal súlytotta pl a számszerijat,puskát,de sosem volt olyan átfogó hatalom,mint pl Japánban,hogy ezeknek a tiltásoknak érvényt is tudjanak szerezni.Még a "legsötétebb középkorban" is mindig volt valahol egy helyi,de önálló hatalom,ami támogatta a fejlesztést-és a nagyhatalomnak,mivel betiltani nem tudta,előbb-utóbb követni kellett a fejlődést,vagy hatalmát vesztette.
Így van,pont a feudalizmus adta a későbbi fejletségünk alapját. Persze voltak durva dolgok,de mi hogy magyarázzuk meg az utókornak azt,hogy a modern világunkban egyszerre alkotott mondjuk a 20as 30as években egy Einstein,Picasso,Steinbeck, ill. Sztálin és Hitler is. Ilyen kettősségek mindig voltak. Pl. az anyaszentegyház adta Assisi Szent Ferencet is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Biztos ezek miatt lett a híres magyar vendégszeretetből ez: https://index.hu/belfold/2019/09/26/lekoptek_egy_ferfit_a_bazilikanal/
Idegengyűlöletet legalizálni, sőt fokozni nem a "liberálisok" műfaja.
És tudjuk, nem egyedi eset, a nálunk tanuló, dolgozó, vendégeskedő színesbőrű embereket sorozatosan érik atrocitások. Pedig nekem a Miskolci Egyetemen sok arab ismerősöm volt anno, semmi baj nem volt velük...
Nem nem ők a magyarokat gyűlölik,ártanak is vele jóval többet mint Bayer valaha is fog. Kineveltek olyan debil barnaingeseket,akik bárhol keresztbe tesznek nekünk, lásd EU parlament pont most (Trócsányi bizotsági elutasítása hazugságokra alapozva).
Engem nem kell meggyőznöd, én vagyok a csávó kurd,török,karibi haverokkal.
És igen lehet hogy a kormány,ill. jobboldali ujságírók tehetnek erről a szégyenteljes esetről,vagy a néni egyszerűen egy rasszista szardarab és DK szavazó.:D
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Megindító történet. :)
Biztosan jobban érdekelné őket Magyarország, ha nem vetítenéd ki a gyerekekre a saját sérelmeidet és negatív tapasztalatod. Nem olyan rossz a helyzet, ahogy azt te gondolod, sőt.
És nem kell külföldre menekülni, ha nem találja meg valaki a számítását, akkor nagyon hamar talál másik munkát belföldön is.
Igazad van.Nem olyan rossz.ROSSZABB.Már nem mindenki ügyeskedhet,csak aki bent van a bukszusban-a többi nyalhat,vagy húzhat kifele.A hüleség baxa a nyomorúságot,a bunkoság meg a Csimborasso magaságban jár.Közállapotok szarok,a közmorál szarsága nagyobb csak nála.Hazugság birodalma,tolvajok öröme,ez ma Magyarország.30év alatt ennyit sikerült összehozni.És ez nem a külföld,a gaz bankok,meg a sorosista összeesküvők hozták össze.Nem. Mi magunk.A beképzeltséggel,az önteltséggel,az "ügyes"kedéssel.Nincs magyar ipar,gazdaságcsak a német ipar összeszerelő üzeme vagyunk.Félfeudális,autoriter balkáni operettország.Továbbra sem tudtunk kivakarózni a mucsajröcsgei posványbol-inkább egyre jobban belemerülünk.Dinamonak igaza van.Ennyi,pont
 
  • Tetszik
Reactions: DINAMO