Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

R

rejsz felügyelő

Guest
Szorgalomba kitartasba precizitasbaaz atlag kinai munkas koroket vernem hogy a magyar de meg az atlag feher munkasokra is.
Igaz én nem kínai, hanem vietnámi és délkoreai emberekkel dolgoztam együtt(betanítottam az új gyártású gépeinkre). Azt tapasztaltam hogy szorgalmasan és fegyelmezetten dolgoznak de a problémamegoldó képességük nulla. Amint olyan komplikációval találkoztak amit nem rágtam szájba 5x ledermedtek és tanácstalanul nézelődtek. Az átlag magyar melósra ez nem igaz, éppen a "szarból várat" az alapvető elvárás velünk szemben. Lásd a lentebbi kommentet:
Ja valós probléma az,hogy a nyugati cég elvárja tőlünk,hogy a náluk kiselejtezett gépeken jóval termelékenyebbek legyünk,és mi azok is vagyunk...
A magyar kultura velekedese a munkarol :

"aki dolgozik az nem er ra penzt keresni" Az az nincs becsulete a munkanak.
"a munkahoz ugy kell odallni hogy masok is hozzaferjenek" Az az folyamatosan a masikat lesi ki mennyit csinal es ahoz merten dolgozik.
Ez érvnek nagyon gyenge, én nem is igazán hallottam mostanában senkitől max poénból. Az elsőt ráadásul nem is így használják ahogy leírtad.
Ha már itt tartunk, dolgoztam norvégokkal, a 8 óra munkaidőből 3 a kajálás-kávézás-dohányzás bermuda-háromszögben telt, de ahogy hallom a kint dolgozó ismerősöktől, a német melós se az eszetlen hajtásról híres. Ja arról ne is beszéljünk hogy náluk nincs olyan hogy "holnap gyere már be 4 órával előbb", vagy "kéne még maradni 2-3 órát, majd borítékba utaljuk".
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
ZEAL

Ha azt mondom hogy az angol foci jobb mint a magyar az magyargyulolet? Mert azhogy a kinai munkaero jobb mint a magyar pontosan ugyanannyira merheto objektiv dolog minta focira vonatkozo kerdes!

Szovalmagyargyulolo az akiszerint az angol foci jobb mint a magyar?

Nem, arányaiban nem jobb, képzetlenebbek.
Csak azért tűnik neked jobbnak, mert csak Shenzent és környékét nézed (és nem belső Kínát, ami még szinte középkor) és mert az 1,3 milliárd kínaiból több jó munkást lehet összeszedni mint a 10 millió magyarból.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Nem, arányaiban nem jobb, képzetlenebbek.
Csak azért tűnik neked jobbnak, mert csak Shenzent és környékét nézed (és nem belső Kínát, ami még szinte középkor) és mert az 1,3 milliárd kínaiból több jó munkást lehet összeszedni mint a 10 millió magyarból.
A nyelvi probléma sem egyszerű. Alapvetően mindenre bólogat, ha érti ha nem akkor is.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A magyar kultura velekedese a munkarol :

"aki dolgozik az nem er ra penzt keresni" Az az nincs becsulete a munkanak.
"a munkahoz ugy kell odallni hogy masok is hozzaferjenek" Az az folyamatosan a masikat lesi ki mennyit csinal es ahoz merten dolgozik.

"Aki nem dolgozik ne is egyék!"
"Ki korán kel, aranyat lel"
Ezeket gondolom nem kell magyarázni.
Ha megkérdezel 100 embert, szerintem ezeket jobban ismeri és használja, mint az általad említetteket.
Egyébként gratula, hogy közmondásból vonod le, hogy ki mennyire jó munkás.
Szerintem minden nyelven van ezekhez hasonló mondás.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Ez a termelékenység bullshit duma. Dolgoztam kint is, itthon is azonos gépekkel ugyanazt a melót. A különbség kint kevesebbet, mert rövidebb volt a munkaidőm, viszont több pénzért. És mégis a kinti a termelékenyebb? Hogyan? Úgy, hogy a multik trükköznek a pénzügyi elszámolásokkal a cégeik közt. A nyugatiak semmivel sem termelékenyebb gyárak!! Sőt!! Pont ezért hozzák ide a gyáraikat!!!
Akkor szerencséd volt,mert sok helyen tényleg levetett szarokkal kell dolgozni itthon.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
A mérhető munkateljesítmény leírása fikázás?
A bayer féle (szigorúan kisbetűvel) fröcsögés mehet? Ezek szerint kollektíve leterroristázni mindenkit, az mehet, de a mérhető produktivitást összevetni az fikázás?

Az átlag magyar munkás hozzáállása igen sokszor hagy maga után kívánnivalót az smafu...? Párszor ettem kínai helyen, a seggemet is kinyalták, pedig nem is kértem.

Itthon mit láttok? Szép magyar kislány az NKE parkban odaégette csetelés és haverokkal dumálás közben a melegszendvicset. Úgy, hogy hallottam ilyet szólt be, hogy "kiviszem, majd lekaparják". Úgy, hogy hallótávolságban ültem. Ha megtette volna, asszem nem tette ki volna az ablakba, amit kap... Aztán volt annyi esze, hogy nyávogva, de újra megcsinálta. Persze vannak itthon is teljesen átlagos és jó melósok, de egyre ritkább. A barátnőm munkahelyén dolgozó 20 éves srácról is olyanokat hallok, hogy beszarok. Egy héten hétköznap előfordul, hogy kétszer úgy benyom, hogy másnap nem megy be, beteget jelentve. Persze rugalmas munkaidő van, de próbáld így tervezni az erőforrásokat.

Szóval jó lenne leállni ezzel a durván kettős mércével, hogy a bayer féle seggfejnek a kollektív bűnösség és fröcsögés az szabad, de a nem szubjektív, hanem mérhető produktivitás leírása az szerinted fikázás. A fehér felsőbbrendűséggel kombinálva ez picit irritáló. Nem kell szeretni őket, de azért baromnak sem kéne lenni.
Havernak állványozó cége van, havi 250-300 nettó! a segédmunkásnak, hetente fizetve, pár szakmunkása és sofőrje van, azok többet kapnak valamivel. Ezért viszont tény hogy dolgozni is kell, ahova nem fér be a daru-teherautó behordani az állványt és azt felépíteni nehéz munka.
Azért fizet hetente mert amíg havonta fizetett a fizetés nap után nem ment be a társaság fele két-három napig dolgozni, nem szóltak semmit persze, mikor megérkeztek akkor meg : -Bocs főnök, tudsz előleget adni? Elment a pénz... és ennyi pénzért alig talál embert. Pedig a munka kurvára nem bonyolult, csak cipelni kell meg le-föl rakodni. Volt hogy építkezést nem tudott elkezdeni mert a harmincból nem ment be csak 10 ember, az utcáról hívott be arra járó jő fizikumú embereket hogy zsebre kapnak pénzt..
Voltak mongol munkásai is, azok büdösek voltak, de húzták a melót mint az ökör, visszasírja őket.
Én sokat vagyok építkezésen, az átlag melós(itt nem a szakemberekre hanem a lapátfogókra gondolok) bagózni akar és azt várja hogy mehessen sörözni. (ez általánosítás, de én ezt látom)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Honnan tudja bárki, hol mekkorák az arányok? Egy videóból?
"Asszony, csizma verve jó" - rémlik ez a mondás, ami nem több száz éves... A vak komondorról nem is beszélve, ha már feleségverésről van szó... Azért, mert nálunk következetesen kerülik a családon belüli erőszak létezésének elismerését, még van ilyen, és sajnos nem olyan ritka, mint lennie kellene.

Igen, írtam is, nálunk is létezik sajnos.
Viszont nálunk törvény bünteti, egyes muzulmán országokban meg a törvény írja elő, videón oktatja a barom, hogyan kell csinálni.
Azért csak érted tán a kettő közötti óriási külömbséget.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
631
2 659
93
Honnan tudja bárki, hol mekkorák az arányok? Egy videóból?
"Asszony, csizma verve jó" - rémlik ez a mondás, ami nem több száz éves... A vak komondorról nem is beszélve, ha már feleségverésről van szó....

A magyar kultura velekedese a munkarol :
"aki dolgozik az nem er ra penzt keresni" Az az nincs becsulete a munkanak.
"a munkahoz ugy kell odallni hogy masok is hozzaferjenek" Az az folyamatosan a masikat lesi ki mennyit csinal es ahoz merten dolgozik.
A magyar munkamoral le lett rombolva...
...ha valaki lelkes is akkor is elobb utobb betelik a pohar es hasonlo lesz a hozzaallasa.

Párszor ettem kínai helyen, a seggemet is kinyalták, pedig nem is kértem. Itthon mit láttok? Szép magyar kislány az NKE parkban odaégette csetelés és haverokkal dumálás közben a melegszendvicset

Ezek szerint, ha zsoltika egy hülye barom, akkor minden magyar hülye barom? Kb. ilyen "színvonalú" volt az általa böfögött valami és ezt vezette le az általánosítással egyetlen mintából.

Összegezve tehát:

- Bayer általánosít az arabokra hogy gyereket vernek, ezért ő egy rohadtgeci
- ti általánosítotok, hogy szarmagyarok, nem dolgoznak, akkor ti mik vagytok? Várom a megfejtéseket!

Egyébként molni, ma még nem írtad le elégszer, hogy kormipropi, húzz bele hogy kitöltsd a napi kvótádat!
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Összegezve tehát:

- Bayer általánosít az arabokra hogy gyereket vernek, ezért ő egy rohadtgeci
- ti általánosítotok, hogy szarmagyarok, nem dolgoznak, akkor ti mik vagytok? Várom a megfejtéseket!

Egyébként molni, ma még nem írtad le elégszer, hogy kormipropi, húzz bele hogy kitöltsd a napi kvótádat!
De azt hiszem leírta Zealnek válaszolva!
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 041
113
"Aki nem dolgozik ne is egyék!"
"Ki korán kel, aranyat lel"
Ezeket gondolom nem kell magyarázni.
Ha megkérdezel 100 embert, szerintem ezeket jobban ismeri és használja, mint az általad említetteket.
Egyébként gratula, hogy közmondásból vonod le, hogy ki mennyire jó munkás.
Szerintem minden nyelven van ezekhez hasonló mondás.
Amitket ő ír, az kb a szocializmusban felerősítve nagyjából 2005-ig volt divat ezek mára megszűntek vagy nagyon kevés helyen találhatóak meg.
Fater mesélte amikor még szőrmegyárban tmk-s volt, hogy ott ha valaki dolgozott akkor egyből azt kérdezték tőle, hogy "mit csinálsz? csinálj nekem is!" ja ez a 80-as években volt, ma is lehet bent maszekolni, ha megkérdezed a főnököd és ő rábólint csak kibaszottul nincs időd már.
Másik nagy kedvenc sztorim, fatert vitték ki franciába a központba mert vettek új gépet aztán műszaki oldalát be kellett neki tanulni meg majd itthon a tmk-nak megtanítani (ez már nem a szőrmegyári tmk).
Kezdjük ott, hogy míg itthon a napi norma mondjuk legyen 800db/fő az adott mütyürből addig odakint ugyanazon idő alatt, ugyanolyan gépből, jóval több pénzért már csak 400db/fő. Nagy kedvence volt, hogy mentek a csarnokban muszlim kollegának leáll a gépe és kimegy imádkozni napjában többször is minimum 20 percre, ja és a nem muszlim hanem őslakos francia is gondol egyet neki onnan stop és elmegy cigi/kv/budi. Olszok még rosszabbak ilyen téren.
Ilyet itthon ki csinál vagy ki mer csinálni? itthon még ahol van szakszervezet az is a dolgozók ellen van....
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ez a termelékenység bullshit duma. Dolgoztam kint is, itthon is azonos gépekkel ugyanazt a melót. A különbség kint kevesebbet, mert rövidebb volt a munkaidőm, viszont több pénzért. És mégis a kinti a termelékenyebb? Hogyan? Úgy, hogy a multik trükköznek a pénzügyi elszámolásokkal a cégeik közt. A nyugatiak semmivel sem termelékenyebb gyárak!! Sőt!! Pont ezért hozzák ide a gyáraikat!!!

Ez ennél bonyolultabb.
A teljes nemzetgazdaság termelékenységét kell összevetni, nem csak egy-egy szektort vagy munkahelyet.
A német mezőgazdaság és ipar fejlettebb, mint a magyar. Nagyobb a gépesítettség, robotizáltság és képzetebb a munkaerő.
Ennélfogva több és jobb minőségű (ez keresettebbet, vagyis drágábbat is jelent) termékeket állítanak elő.
Brutálnagy az exportjuk más országok felé.
Ennélfogva a munkásaikat jól meg tudják fizetni.
A nagy vásárlóerő fejlett szolgáltatószektort hoz létre: a gyári munkásnak sok a pénze, gyakran megy étterembe, szállodába, jobb és nagyobb házat épít.
Így persze a szolgáltató szektorban is nagyon jól megfizetik a munkásokat.
Vagyis ha egy német kőműves aki felépít egy hónap alatt egy házat termelékenyebb, mint egy magyar kőműves, aki ugyanúgy egy hónap alatt épített fel itthon egy házat, mivel a német házért 2-szer annyit is hajlandó az átlag német fizetni, mint a magyar házért az átlag magyar.
Persze a sok külföldre települt német cég mégtovább növeli a német gazdaság termelékenységét, hisz azoknak a vezetősége, tulajdonosaik mégnagyobb fizetésekért dolgoznak akik mégtovább növelik a keresletet a különféle termékek és szolgáltatások iránt.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A magyar munkaerővel nincs baj a legtöbb nemzethez viszonyítva. Vannak nálunk jobbak,és többen szarabbak.
Az viszont igaz nem vagyok egy lassú kezű,rossz munkamorálú ember,de bakker láttam kínait dolgozni,Bruce Lee kézmozgás,beszarás, én ha megszakadok se lehetek olyan gyors.


Mi masban vagyunk jobbak. Kreativitas innovacio pl de azt is el kell ismerni amiben ok , masok jobbak. Ez nem "magyargyulolet" hanem szimpla racionalitas ami segit sot elengedhetetlen a tovabbfejlodeshez mert tudni hogy mi az erossegem es mi a gyangem egyenlo azzal hogy tudom hol kell extra odaszanas.


szerintem
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Most meg bedurciztál? :D
Te kérdezted, hogy mikor jártam Kínában. Az nem volt személyeskedés? Kezd nevetséges irányba elmenni ez a beszélgetés... :rolleyes:


Nem durciztam be egyaltalan csak kerdeztem hogy jon a nemzetkozi rangsorolashoz az hogy en mikor voltam odahaza ( amugy 3 eve) Valtoztatvalamit is ha 1-3-5-10 eve lettem volna otthon ?

Ha meg nem akkor ugye meg nem relevans a dolog.

Ugye?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Ez ennél bonyolultabb.
A teljes nemzetgazdaság termelékenységét kell összevetni, nem csak egy-egy szektort vagy munkahelyet.
A német mezőgazdaság és ipar fejlettebb, mint a magyar. Nagyobb a gépesítettség, robotizáltság és képzetebb a munkaerő.
Ennélfogva több és jobb minőségű (ez keresettebbet, vagyis drágábbat is jelent) termékeket állítanak elő.
Brutálnagy az exportjuk más országok felé.
Ennélfogva a munkásaikat jól meg tudják fizetni.
A nagy vásárlóerő fejlett szolgáltatószektort hoz létre: a gyári munkásnak sok a pénze, gyakran megy étterembe, szállodába, jobb és nagyobb házat épít.
Így persze a szolgáltató szektorban is nagyon jól megfizetik a munkásokat.
Vagyis ha egy német kőműves aki felépít egy hónap alatt egy házat termelékenyebb, mint egy magyar kőműves, aki ugyanúgy egy hónap alatt épített fel itthon egy házat, mivel a német házért 2-szer annyit is hajlandó az átlag német fizetni, mint a magyar házért az átlag magyar.
Persze a sok külföldre települt német cég mégtovább növeli a német gazdaság termelékenységét, hisz azoknak a vezetősége, tulajdonosaik mégnagyobb fizetésekért dolgoznak akik mégtovább növelik a keresletet a különféle termékek és szolgáltatások iránt.
Sok mindenben igazad van, DE:
Ha a multikat nézzük nincs nagy különbség gépesítettség, robotizáltság terén. És ez a különbség egyre csökken. A képzettséget lehet pótolni, sztem itt is rohamosan beérjük őket. Mi fejlődünk, ők visszaesnek. És most a hozzáállást a munkához még nem is vettem figyelembe.
A mezőgazdaságot nem ismerem, csak a hazai változást látom, ami gépesítettség terén szintén fejlődést mutat.
Vásárlóerő, szolgáltatás igazad van, de én az ipari termelékenységről beszéltem és itt a pénzügyi trükközés, magyarán hazalapátolják a németek a pénzt és a mi nyereségünkből, termelékenysegünkből fizetik otthon maguknak a prémiumukat, nagyon jellemző!
Majd figyeld ahogy a külföldi, arab és kínai, befektetők felvásárolják a német cégeket, hogyan építik le fokozatosan a német kapacitásaikat és növelik a kelet-európait. Sztem ezt fogja hozni a következő évtized, ha Muttiék nem változtatnak. Ha jönnek a sötétZöldek mindez nagyon fel fog gyorsulni.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
- Bayer általánosít az arabokra hogy gyereket vernek, ezért ő egy rohadtgeci
- ti általánosítotok, hogy szarmagyarok, nem dolgoznak, akkor ti mik vagytok? Várom a megfejtéseket!
Soha nem írnám le az általad használt jelzőt másik emberről. Pont az egyik nagy hibája a szemenben a lovagkeresztes úriembernek, hogy az általad is használt stílust elfogadottá tette a mindennapi kommunikáció minden szintjén. Mivel ideológiai vezető szerepe van, a követők szerint is bárkire lehet ilyen stílusban véleményt mondani.
Nem mondtam, hogy ...magyarok a munkamorál okán. De tény, hogy óriási problémák vannak. Azt mondta Molni is, hogy a kínaiaké jobb. A dél-koreai, meg a japán is. Másképp szocializálódtak. Nekem nem hiányzik az a mentalitás, de a hatékonysága a munkavégzésben tagadhatatlan.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Soha nem írnám le az általad használt jelzőt másik emberről. Pont az egyik nagy hibája a szemenben a lovagkeresztes úriembernek, hogy az általad is használt stílust elfogadottá tette a mindennapi kommunikáció minden szintjén. Mivel ideológiai vezető szerepe van, a követők szerint is bárkire lehet ilyen stílusban véleményt mondani.
Nem mondtam, hogy ...magyarok a munkamorál okán. De tény, hogy óriási problémák vannak. Azt mondta Molni is, hogy a kínaiaké jobb. A dél-koreai, meg a japán is. Másképp szocializálódtak. Nekem nem hiányzik az a mentalitás, de a hatékonysága a munkavégzésben tagadhatatlan.
Most lehet lemaradtam, de miben jobb a kínai? Biorobotnak összeszereléshez lehet. Heti 6*10 óra és ehhez jöhet a túlóra. Viszont túl alázatos, ha hülyeséget mondanak és tudja hogy faszság, akkor is megcsinálja, mert a főnöktől jön.
Nem játszanak nyílt lapokkal. A lebaszás miatti félelemből adatokat hamisít, vagy csak nagyvonalúan kihagyja. Bólogat mindenre és ehhez idegesítően mosolyog. :D
Sztem összeségében kiegyenlítik egymást az előnyök és a hátrányok.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 696
113
Reménytelen ezeket a dolgokat összehasonlítani, csak egymás parttalan baszogatása lesz belőle. Senkinek sincs teljes rálátása. Én ahány helyen csak megfordulok, látok ilyet és olyat is. Voltam olyan magyar mérnökirodában, ahol kidolgozták a belüket a tagok, mert mindenki azt csinálta, amit szeret, jól is kerestek és a főnökeik okosan motiválták őket. Öröm volt velük dolgozni. Két irodaházzal arrébb meg a koreai multi magyar emberei látszólag ugyanezt a tempót hozták, csak annyit nyomasztották őket az anyacégtől, hogy savat hánytak az idegtől. Melyik a jobb, a hatékonyabb, melyiket vegyük alapul az összehasonlításban?