M
molnibalage
Guest
USA-ra vetítve egy filmben azt láttam, hogy kb. minden egyes okostelefon mögé oda lehet képzelni egy kisebb méretű hűtőgépet, annyit fogyasztanak átlagosan egy emberre számolva az onlie szolgáltatások. Tehát egy négy fős családnak, mint 1 db nagy hűtője mellett lenne 4 db kicsi még.Az autózás csak a jéghegy csúcsa, nem old meg semmit, ha holnaptól nem csinálja senki. De pl. ha a fejlett világ leállna a fölösleges kínai vackok online megrendelésével, máris óriási szennyezést takarítanánk meg. És egyszer valaki kiszámolhatná, hogy mekkora a lábnyoma egy-egy instagram-fotónak, facebook videónak stb. Nem tűnik nagy dolognak egy emberre vetítve, de nagyon komoly hardverparkok állnak ezek mögött, a hálózat sem működik és bővül szennyezés nélkül, és a közösségi média nagyon húzza magával az értelmetlen fogyasztást és szennyezést (új telefonok, tabletek, turistahordák, fogyasztási divatok stb-stb.).
https://www.forbes.com/sites/forbes...rowing-problem-for-data-centers/#5e6bba755a30
U.S. data centers use more than 90 billion kilowatt-hours of electricity a year, requiring roughly 34 giant (500-megawatt) coal-powered plants. Global data centers used roughly 416 terawatts (4.16 x 1014 watts) (or about 3% of the total electricity) last year, nearly 40% more than the entire United Kingdom. And this consumption will double every four years.
Ha ez igaz, akkor aztán lesz itt baj. Az különösen vicces, hogy az Apple és más azzal haknizik, hogy ők zöldek, mert naperőművek. Aha. A 0-24 órás áramigény vs. intermittens forrás.
És ráadásul a hasznuk megkérdőjelezhető.Kriptovaluták? Többet szennyeznek mint Magyarország.