Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Ráadásul a foglalkoztatottság nem egyenlő a szakképzettséggel. Alig lehet találni normális gáz, villany és vízszerelőt, informatikust, buszvezetőt, pedagógust, orvost, ápolót stb. Az , hogy a gazt elgereblyézik a közmunkások meg ukrán melósok húznak fel házakat( itt a környékünkön szinte csak ők vannak építkezéseken) az statisztikailag valóban látszódik és nem is tartom rossz elgondolásnak, csak rengeteg a hiányszakma sajnos.
Belekerültünk a melósmigrációba. Sajna már a rendszerváltáskor kelett volna valami hosszútávú stratégia,hogy megmaradjon a munkaerő. Mert a cél nagyon hamar az EU lett, annak szabad munkavállalási szabályával együtt.
Nem tudom mit gondoltak fent! Ja hiszen a magyarok 50 KM -t sem költöznek,bizti nem mennek külföldre! Hát nem jött be, négyszer anyiért 5000 Km-t is bevállal sok ember.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 970
113
Az egész dolog oka és forrása a rendszer?váltás mikéntje és levezénylői. A nyolcvanas évek liberális reformkommunistái privatizálták a közvagyont - jellemzően maguknak. Akkor születtek a Németh, Gyurcsány, Medgyessy stb. vagyonok. A MI pénzünkből. A kurzusváltás után ezek az MSZP és az SZDSZ prominensei lettek, elvtársból urak lettek.Mi megint a sz@rban maradtunk. ÉS EKKOR KEZDŐDÖTT A KIVÁNDORLÁS! Az Antal-, a Horn-kormány - különböző okokből - de nem nyúltak a rendszer alapjaihoz. Mi megint sz@rban maradtunk. ÉS KIVÁNDOROLTUNK.Medgyessy és Fletó pedig ott folytatta a szabadrablást, ahol Hornék abbahagyták. És lőn 2010...... Az a szemét, mocsok, fasiszta Orbán hozzá mert nyúlni olyan dolgokhoz, amihez más nem! Lett is hacacáré! Miközben a "baloldali" meg a "liberális" orzágvesztők farkast és kivándorlást kiáltanak, Orbánék több szociális intézkedést hoztak, mint az elődök összesen. Két hibát elkövettek! 1 Nem csukták le elődeiket! 2. Befogadták azokat is, akik nem sokban különböznek Fletóéktól..... pénz... pénz.... pénz...Ezért fizettek most Budapesten. Ettől még van három év, hogy az egyszerű emberek tanuljanak mostani hibájukból.... KariGeri, Fletó, Draskovics, Demszky, Fekete-Győr, Cseh-abortusz-nőgyógyász (agyrém).... Hol egy kemény, tökös tábornok?
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Értelmezem,csak van egy kimenetele a választásoknak. Miért lenne jobb a bal,főleg az önkormányzati választások óta elindult ámokfutásukat látva? Bár nem kérdezem,mert tudom a választ,nem lenne jobb. Csak furcsálom ezt a nagy elköteleződést,miközben másokat azzal vádolsz,hogy vakon hisznek. Amúgy szuperduper nyugodt vagyok. ;)
Lezárásként: NEM mondom azt, hogy jobb a baloldal mint a jobboldal. Egyetlen esetnél tettem egy különbséget, ebből nem kéne általánosítani. Olvass vissza amúgy, a vakon hívőknél, mind a két oldalt írtam.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 021
113
Az egész dolog oka és forrása a rendszer?váltás mikéntje és levezénylői. A nyolcvanas évek liberális reformkommunistái privatizálták a közvagyont - jellemzően maguknak. Akkor születtek a Németh, Gyurcsány, Medgyessy stb. vagyonok. A MI pénzünkből. A kurzusváltás után ezek az MSZP és az SZDSZ prominensei lettek, elvtársból urak lettek.Mi megint a sz@rban maradtunk. ÉS EKKR KEZDŐDÖTT A KIVÁNDORLÁS! Az Antal-, a Horn-kormány - különböző okokből - de nem nyúltak a rendszer alapjaihoz. Mi megint sz@rban maradtunk. Medgyessy és Fletó pedig ott folytatta a szabadrablást, ahol Hornék abbahagyták. És lőn 2010...... Az a szemét, mocsok, fasiszta Orbán hozzá mert nyúlni olyan dolgokhoz, amihez más nem! Lett is hacacáré! Miközben a "baloldali" meg a "liberális" orzágvesztők farkast kiáltanak, Orbánék több szociális intézkedést hoztak, mint az elődök összesen. Két hibát elkövettek! 1 Nem csukták le elődeiket! 2. Befogadták azokat is, akik nem sokban különböznek Fletóéktól..... pénz... pénz.... pénz...Ezért fizettek most Budapesten. Ettől még van három év, hogy az egyszerű emberek tanuljanak mostani hibájukból.... KariGeri, Fletó, Draskovics, Demszky, Fekete-Győr, Cseh-abortusz-nőgyógyász (agyrém)....
Nagyon érekes a szemüveged. Az SZDSZ prominensei között nem igazán voltak MSZMP tagok (nem úgy, mint az MDF és a többi, magát jobboldalinak nevező párt tagjai között). Az SZDSZ-es fiúk (és lányok) - tisztelet a kivételnek - viszont eldobták minden elvüket a húsosfazék illatára. Azért én emlékszem az MDF és a Fidesz székházügyére, amiből sikerült milliárdos profittal kiszállni (akkor!): az akkori legerősebb kormánypárt és az (akkor) legnépszerűbb ellenzéki párt közös buliját, mellyel sok-sok közpénzt emeltek át a pártkasszába és a pártközeli zsebekbe. Nagyvonalúan kifelejtetted még az első Orbán kormány időszakát is.
Azt azért megjegyezném, hogy Czinege Lajos ny. hadseregtábornokot úgy b...ták ki Endrődi Sándor utcai villájából, mint macskát sz@rni. Merthogy nem az övé volt, hanem a HM-é... Fekete-Győr meg nem is tudtam, hogy állami pozícióban van és már harácsolt.

Sajnos ilyen a politikai "elit": mindegyik lop - tőlünk. Zászlótól függetlenül. És egyre pofátlanabbul.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 970
113
Kedves Masztiff! Igazad van. Nagyrészt a keserűség beszél - budapestiként - belőlem... Cseh és Fekete-Győr pedig a romániai "produkcióért" szerepel a felsorolásban. Méltók rá.. :) A tábornokot pedig azért írtam, hogy talán jó lenne, ha a mai fiatalok megtanulnák, mi a VALÓDI diktatúra!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Azért én emlékszem az MDF és a Fidesz székházügyére,
Rosszul emlékszel. A fideszt csak megpróbálták besározni egy hazugsággal (ahogy teszik azt manapság is), de gondolom kitalálod, hogy melyik az egyetlen párt amelyik a hosszú évtizedek alatt sem mutyizta el a székházát?... Bizony. Hazugság volt akkor is és ma is.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Lezárásként: NEM mondom azt, hogy jobb a baloldal mint a jobboldal. Egyetlen esetnél tettem egy különbséget, ebből nem kéne általánosítani. Olvass vissza amúgy, a vakon hívőknél, mind a két oldalt írtam.
Ha védhetetlen a baloldal, akkor le kell mellé húzni a jobboldalt? Ez így nem igazságos, sőt... :hadonaszos:
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 414
4 453
113
Egy normális politikai légkörben számtalan elvárásom lenne a baloldal irányába, de jelenleg annak is örülök hogy kevesebbet lopnak mint a jobboldaliak és visszavezetik a Fővárost a nyugati szférába. Már ennyivel többet tesznek a magyarokért mint az elmúlt elvesztegetett 9 év alatt a másik.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and Schurrer

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Egy normális politikai légkörben számtalan elvárásom lenne a baloldal irányába, de jelenleg annak is örülök hogy kevesebbet lopnak mint a jobboldaliak és visszavezetik a Fővárost a nyugati szférába. Már ennyivel többet tesznek a magyarokért mint az elmúlt elvesztegetett 9 év alatt a másik.
Nyugati szférába? A budapestiek lerohanják Ausztriát? Ezért volt a nagy összefogás a jobbikal? Hálátlán khérem!
Különben azt hiszed Tarlós alatt a pestiek az utcán szartak? Mitől voltak keleti barbárok? Én nem tapasztaltam.
Mert a lakosok formálnak egy várost,országot. Lehet ezernyi mecsetet építeni Rómába,ha a helyiek juszt is templomba járnak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Fordítva ugyanezt csinálod. Elmúlt mittomén hány év már. Igyál egy ( liter) pezsgőt, szebb lesz a baloldal.
Megint összemosod őket, pedig van különbség. (Persze lehet, hogy te nem látod.)
A pezsgő sem segít rajtuk. Már próbáltam eccer. :rolleyes:
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 226
4 578
113
Ráadásul a foglalkoztatottság nem egyenlő a szakképzettséggel. Alig lehet találni normális gáz, villany és vízszerelőt, informatikust, buszvezetőt, pedagógust, orvost, ápolót stb. Az , hogy a gazt elgereblyézik a közmunkások meg ukrán melósok húznak fel házakat( itt a környékünkön szinte csak ők vannak építkezéseken) az statisztikailag valóban látszódik és nem is tartom rossz elgondolásnak, csak rengeteg a hiányszakma sajnos.
Nagy lendülettel leépítettük a szakmunkásképzét. Olyan régen, hogy lassan olyan sincs, aki taníthatná, ha újraindulna. Mire felépítjük a szakoktatást újra, addigra a világ a robotizáció felé tart már. Fáziskésésben vagyunk...
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 021
113
Rosszul emlékszel. A fideszt csak megpróbálták besározni egy hazugsággal (ahogy teszik azt manapság is), de gondolom kitalálod, hogy melyik az egyetlen párt amelyik a hosszú évtizedek alatt sem mutyizta el a székházát?... Bizony. Hazugság volt akkor is és ma is.
Bizony, bizony, te emlékszel rosszul. Az a pártház nem az a pártház... Utána lehet nézni. Az ügyes húzásoknak is, amivel adómentessé tették a jövedelmet.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 021
113
Kedves Masztiff! Igazad van. Nagyrészt a keserűség beszél - budapestiként - belőlem... Cseh és Fekete-Győr pedig a romániai "produkcióért" szerepel a felsorolásban. Méltók rá.. :) A tábornokot pedig azért írtam, hogy talán jó lenne, ha a mai fiatalok megtanulnák, mi a VALÓDI diktatúra!
Jogod van keserűnek lenni, de nem érdemes. Az ember befogja az orrát, és a legkevésbé büdösnek hitt mellé húz egy x-et, aztán meg alámerül (c) Antall József. Azt nem tudom, mit csinált Fekete-Győr, mert nem követem az életművét. Nekem egyébként nagyon nyolcvanas évek közepe feelingem van, és ettől nem vagyok túl boldog.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Megint összemosod őket, pedig van különbség. (Persze lehet, hogy te nem látod.)
A pezsgő sem segít rajtuk. Már próbáltam eccer. :rolleyes:
Van különbség ez igaz, kilenc éve vannak hatalmon és ki is alakították a maffiájukat az EUs pénzek szervezett lenyúlására, stróman Lölö vezetésével. :p
 
Status
Not open for further replies.