Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Ennél bonyolultabb az ügy, mert ő azt mondja, hogy csináltak elég helyet határidőre. Vagyis nem igaz az a romantikus feltételezés sem, miszerint ő a betegei érdekében tiltakozott volna. Valami más lesz a bizalomvesztés hátterében.

Kevered a szezont a fazonnal, Cserháti Péter nem nyilatkozott az ügyről,amiben utalás van arra,hogy a kórház az utasításnak és az utasítás ütemtervének megfelelően felszabadította az ágyakat az a dolgozók által írt és a miniszterelnöknek és a belügyminiszternek címzett nyílt levél volt.
Az EMMI a kirúgásról kiadott közleményében többek között ezt írja "az intézetben ellátott rehabilitációs betegek áthelyezéséről nem gondoskodott"
tehát igaz az általad "romantikus feltételezésnek tartott"dolog miszerint Cserháti Péter megtagadta az a betegek áthelyezéséről szóló utasítást a betegei érdekében.Mivel a betegeket tényleg nem helyezték át más intézményekbe.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Kevered a szezont a fazonnal, Cserháti Péter nem nyilatkozott az ügyről,amiben utalás van arra,hogy a kórház az utasításnak és az utasítás ütemtervének megfelelően felszabadította az ágyakat az a dolgozók által írt és a miniszterelnöknek és a belügyminiszternek címzett nyílt levél volt.
Nem keverem és semmivel, csak az eredeti oldalon lévő videót is nézd meg:
Munkások Újsága - Spontán tüntetés - Nem viccelek. :D
Itt elmondja, hogy az elmúlt hetekben mindenben megpróbáltak megfelelni a kéréseknek. Semmiféle tiltakozásról nem beszélt.
 
W

Wilson

Guest
Nem keverem és semmivel, csak az eredeti oldalon lévő videót is nézd meg:
Munkások Újsága - Spontán tüntetés - Nem viccelek. :D
Itt elmondja, hogy az elmúlt hetekben mindenben megpróbáltak megfelelni a kéréseknek. Semmiféle tiltakozásról nem beszélt.


Nézd biztos forrásból tudom (egy jelenleg is az intézményben dolgozó)hogy a Cserháti Péter nem helyezte át illetve küldte haza a betegeket az utasítás ellenére.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nézd biztos forrásból tudom (egy jelenleg is az intézményben dolgozó)hogy a Cserháti Péter nem helyezte át illetve küldte haza a betegeket az utasítás ellenére.
Azt mondod, hogy a dolgozók levele nem állít igazat, azaz mégsem csináltak helyeket?
Jó, igaz, ők csak azt állítják, hogy holnapra lesz meg a 233 hely, vagyis lehet tegnap még nulla volt és akkor senki nem hazudik. o_O

Ha úgy gondolja, hogy szakmailag helyesen járt el, akkor mondja azt, és védje meg a betegeket. Ne kábítson az üres dumával, és a dolgozók se írjanak előkészített helyekről, ha nem igaz.
Müller utasítása szerint azokat a betegeket továbbra is el kell látni, akiknek tartós egészségkárosodása lenne az ellátás nélkül. Ha védhető szakmailag az álláspontja, akkor itt nem lehetne semmi kérdés.

Egyre jobb ez a sztori, de legalább nem pártpolitikai okok miatt váltották le. :rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Azt mondod, hogy a dolgozók levele nem állít igazat, azaz mégsem csináltak helyeket?
Jó, igaz, ők csak azt állítják, hogy holnapra lesz meg a 233 hely, vagyis lehet tegnap még nulla volt és akkor senki nem hazudik. o_O

Ha úgy gondolja, hogy szakmailag helyesen járt el, akkor mondja azt, és védje meg a betegeket. Ne kábítson az üres dumával, és a dolgozók se írjanak előkészített helyekről, ha nem igaz.

Egyre jobb ez a sztori de legalább nem pártpolitikai okok miatt váltották le. :rolleyes:


A részleteket nem tudom pontosan, mivel az illetőtől csak annyit tudtam meg,hogy Cserháti Péter nem volt hajlandó a betegeket áthelyezni (gyakorlatilag nincs hova)illetve hazaküldeni és ezt szakmai indokokkal alátámasztva közölte is az EMMI-l akik persze a már megjelent indokokkal kirúgták.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A részleteket nem tudom pontosan, mivel az illetőtől csak annyit tudtam meg,hogy Cserháti Péter nem volt hajlandó a betegeket áthelyezni (gyakorlatilag nincs hova)illetve hazaküldeni és ezt szakmai indokokkal alátámasztva közölte is az EMMI-l akik persze a már megjelent indokokkal kirúgták.
Csak az a fura így ebben a sztoriban, hogy ha igaz a pletykád, akkor az emmi mond igazat, és a volt igazgató meg a dolgozók... hát nem annyira. o_O
 
W

Wilson

Guest
Csak az a fura így ebben a sztoriban, hogy ha igaz a pletykád, akkor az emmi mond igazat, és a volt igazgató meg a dolgozók... hát nem annyira. o_O
Csak az a fura így ebben a sztoriban, hogy ha igaz a pletykád, akkor az emmi mond igazat, és a volt igazgató meg a dolgozók... hát nem annyira. o_O

Szerintem ebben az ágyszám dologban én nem törnék pálcát egyik oldal felett sem mivel nincs a birtokomban a pontos információ,hogy akkor mi is volt az időarányos pontos ütemterv.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A részleteket nem tudom pontosan, mivel az illetőtől csak annyit tudtam meg,hogy Cserháti Péter nem volt hajlandó a betegeket áthelyezni (gyakorlatilag nincs hova)illetve hazaküldeni és ezt szakmai indokokkal alátámasztva közölte is az EMMI-l akik persze a már megjelent indokokkal kirúgták.
Ez nagyon egyszerű.
A dolgozók nyílt levelében az szerepelt, hogy a szüksêges ágyszám rendelkezésre állt volna, mivel a főêpületben zajlik az áthelyezés. A normál rehabilitációs betegeket kiköltöztetik külső pavilonokba. Tegyük hozzá, hogy az OORI nem egy klasszikus kórház, hogy fogom, és áthelyezem a betegeket másik intézetbe. Nem igazán csinálja más azt, amit ott csinálnak. Mert míg egy belgyógyászati részleget pikk-pakk átraksz szakemberek keze közé egy másik intézetbe, addig rehab. szakember nem biztos, hogy minden sarki kórhàzban lesz...
Egy sérült ember rehabilitációja hónapok is lehetnek. Ezen folyamatok megszakításával az addigi melót nagyjából le is húzhatják a budin. A leírtak alapján a főigazgató csak ezt akarta elkerülni, hogy ha nem is vesznek fel új embereket, legalább a futó rehab. programok végig mehessenek...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Lehet, de katonai irányítás alatt van az ország. Ha kórházigazgató akkor gyanítom van olyan idős, hogy volt katona.
Akkor meg tudnia kéne, hogy a parancs nem azért van, hogy megb@sszuk, hanem hogy végrehajtsuk.
Utána lehet vitatkozni.
Nincs katonai irányitás alatt az ország.Nem hirdettek katonai diktatúrát,vajdaság van továbbra is.Nem hirdették ki a statáriumot sem.És még a vajda is azt mondta,hogy a kirendelt katonai "parancsnokok" nem szolhatnak bele orvosi szakmai kérdésekbe.
 
W

Wilson

Guest
Eddig kellett olvasni és már most biztos, hogy nem. :D

Valószínűleg félreértettél mivel én pöcshuszár hozzászólására írtam,hogy "Valószínűleg ez az igazság" csak valamiért a fórum nem rakta be idézetként az ő hozzászólását én pedig figyelmetlen voltam mert nem ellenőriztem le mielőtt elküldtem,
Tiszteletben tartva a véleményedet de én nem gondolom azt,hogy az úgynevezett ellenzéki sajtó nem tájékoztathat hitelesen.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 465
10 458
113
Nem is tudom az ilyenre mit lehet reagálni, ennyi erővel az utcáról bárkit behívva is lehet irányítani szervezeteket, lehet kisebb kárt okoznak vele.

A francia versenyhivatal (Autorité de la Concurrence) határozata értelmében a Google a jövőben a köteles fizetni a francia kiadóknak minden teljes mértékben vagy részben átvett cikk és kivonat után, ha az adott anyag megjelenik a Google Hírek oldalain vagy a keresőben. A hivatal ugyanakkor nem állapított meg általános hírárakat, azokról a társaságnak kell megállapodnia az érintett kiadókkal.
https://sg.hu/cikkek/it-tech/140582/a-google-koteles-fizetni-a-francia-hirek-megjeleniteseert

Magyarul a google fizessen azért mert "ingyen" reklámot biztosít a hírportáloknak, és teremt egy óriási jogi káoszt (gondolom ez volt a cél mert hát a jogászoknak meg kell élni valamiből ) a keresőoptimalizálásba ölt pénzeket most sikerült lehúzni a wc-n és még fordítva fel is ültek a lóra. Ezen a kontinensen a vezetők 90% biztos hogy alkalmatlan még árufeltöltőnek is. Európa folyamatosan lemarad az ilyen múlt századi gondolkodás miatt.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem tudják eloltani a csernobili tüzet, egyre közelebb kerül a volt atomerőműhöz
https://hu.euronews.com/2020/04/13/...C9YF8CXeUW2Be2nSW7VxkoVGLIiF9NrdQZCcE-ErzReyI

Nem tudom mire fel ez a nagy pánik a médiában. Jah, de, már megint a Greenpeace...
Kit érdekel, hogy egyre közelebb kerül a tűz az erőműhöz? Az erőmű nem az erdőben van, körülötte kopár minden, max a száraz fű kap lángra, de az aligha fogja felgyújtani a 36000 tonnás acélszarkofágot.
Az más dolog, hogy a radioaktív erdőből esetleg radioaktív füst szállhat fel, de azzal ne ijjesztgessék már a jónépet, hogy felgyull az erőmű.

https://www.google.ro/maps/place/Ch...1323043b5083d78!8m2!3d51.3885605!4d30.0992788
 
Last edited:

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem is tudom az ilyenre mit lehet reagálni, ennyi erővel az utcáról bárkit behívva is lehet irányítani szervezeteket, lehet kisebb kárt okoznak vele.

A francia versenyhivatal (Autorité de la Concurrence) határozata értelmében a Google a jövőben a köteles fizetni a francia kiadóknak minden teljes mértékben vagy részben átvett cikk és kivonat után, ha az adott anyag megjelenik a Google Hírek oldalain vagy a keresőben. A hivatal ugyanakkor nem állapított meg általános hírárakat, azokról a társaságnak kell megállapodnia az érintett kiadókkal.
https://sg.hu/cikkek/it-tech/140582/a-google-koteles-fizetni-a-francia-hirek-megjeleniteseert

Magyarul a google fizessen azért mert "ingyen" reklámot biztosít a hírportáloknak, és teremt egy óriási jogi káoszt (gondolom ez volt a cél mert hát a jogászoknak meg kell élni valamiből ) a keresőoptimalizálásba ölt pénzeket most sikerült lehúzni a wc-n és még fordítva fel is ültek a lóra. Ezen a kontinensen a vezetők 90% biztos hogy alkalmatlan még árufeltöltőnek is. Európa folyamatosan lemarad az ilyen múlt századi gondolkodás miatt.

Szerintem meg a franciák most vágnak vissza az amerikaiaknak az el nem adott helikopterhordozó miatt.
Egyre jobban rászáll az EU az amerikai cégekre. És ez így van jól! Ha az USA fúr minket, mi is fúrjuk őket.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
Nem tudom mire fel ez a nagy pánik a médiában. Jah, de, már megint a Greenpeace...
Kit érdekel, hogy egyre közelebb kerül a tűz az erőműhöz? Az erőmű nem az erdőben van, körülötte kopár minden, max a száraz fű kap lángra, de az aligha fogja felgyújtani a 36000 tonnás acélszarkofágot.
Az más dolog, hogy a radioaktív erdőből esetleg radioaktív füst szállhat fel, de azzal ne ijjesztgessék már a jónépet, hogy felgyull az erőmű.

https://www.google.ro/maps/place/Ch...1323043b5083d78!8m2!3d51.3885605!4d30.0992788
Meg minden évben kigyullad ám ott az avar és az erdő (mivel a sugárzás a talajszinten akkora, hogy nincsenek meg azok a baktériumok amik lebontanák a lehullott növényi részeket ahogy hallottam, de aki jobban ért hozzá majd kijavít), de csak most kapták fel a nagy koronás világvége hangulatban. Ha nem halunk meg a koronában akkor majd ebben címszóval. Már bocsánat, de tényleg egy tál moslékkal egyenértékűvé kezd válni a sajtó
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Meg minden évben kigyullad ám ott az avar és az erdő (mivel a sugárzás a talajszinten akkora, hogy nincsenek meg azok a baktériumok amik lebontanák a lehullott növényi részeket ahogy hallottam, de aki jobban ért hozzá majd kijavít), de csak most kapták fel a nagy koronás világvége hangulatban. Ha nem halunk meg a koronában akkor majd ebben címszóval. Már bocsánat, de tényleg egy tál moslékkal egyenértékűvé kezd válni a sajtó

Erre van valami forrásod?
Valahogy nem tudom elhinni, hogy ez igaz lenne. Amióta lezárták a Csernobili zónát, azóta burjángzik a természet, rengeteg az állat is, azokat sem öli meg a sugárzás, nemhogy a baktériumokat.
Egyébként avar minden erdőben nagyon sok van és máshol is sokszor ég. Pl. a szülőfalum mellett is szokott elég sűrűn.
A sajtó viselkedése meg tényleg kritikán aluli.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU