Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 291
113
A diósgyőri vár amúgy tényleg nagyon faja lett, voltam ott 10-15 éve, akkor nagyon lehangoló volt, a mostani helyreállított egy álom ahhoz képest!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Hát, megint csak az arányok. A Pécs - Szekszárd autópályára + műtárgyak mondtak 300 milliárdos ajánlatokat.
Amúgy a legfaszább autópálya az M6, mert a kutya se közlekedik rajta, tök üres az egész. :D

Na most akkor válassz - autópálya Szekszárd és Pécs között, vagy sportlétesítmények az egész országban + egy világszínvonalú budapesti stadion régi omladozó szoci épületek helyett...?



Oké, akkor számold ki nekünk hogy évi 35 milliárd forintból te milyen fejlesztéseket hajtottál volna végre az egészségügyben.

Az a baj látod, hogy ebből a nyavajás 350 milliárdból te már a világ minden baját megoldottad volna, csak az nem világos hogy ez hogyan jön ki.

De nézzük egy kisléptékű példán. Legyen egy átlagember havi rezsije, megélhetése 200 000 forint. Ebből 0,15%-ot sportra költ (300 forint, vesz belőle egy Sportszeletet), de rájön, hogy ez pazarlási, mert megírja a négy!!4!4.

Várom az ötleteket, hogy ebből a havi 300 forintból milyen alternatív fejlesztéseket hajtanál végre, és hogyan tennéd jobbá az példában szereplő átlagember életét.
M86 speciel karikatúrája egy autópályának,és már kezd amortizálódni.
És a főutakkal mi lészen?Mert elég leamortizáltak.Nem kicsit,nagyon
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Mondjuk én vallom ha a kupi szarul megy nem az épület a hibás hanem a qrvákat kell le cserélni !
Itt az a baj, hogy nemcsak, hogy az ország összes kurvája a kupiban van, hanem a többségük féllábú is. Mi több, ezt már évekkel ezelőtt észrevette a madam és rengeteg afrikai meg más kurvát hozott a kupiba, de nem javult az üzletmenet. Szóval nincs megoldás a jelen keretek között, maga a kupleráj, mint üzleti vállalkozás nem rentábilis ebben a közegben.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Azért azt érdekesnek tartom,hogy józanabb fideszes politikusok is elismerik,hogy a stadionokra illetve a magyar "profi" labdarúgásra költött állami pénzek a védhetetlen kategóriába tartoznak.


Azok is emberek !

Mellesleg még mindig jobb a helyzet mint Szent István királyunk idejében amikor rendeletbe adta , hogy minden 7 falu köteles templomot építeni fém keresztel a tetején ! Akkor bexarás volt , most annyira nem izgat senkit se !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
M86 speciel karikatúrája egy autópályának,és már kezd amortizálódni.
És a főutakkal mi lészen?Mert elég leamortizáltak.Nem kicsit,nagyon

Amúgy mellesleg nem az utakkal vagy nem csak az utakkal van baj . Irdatlan forgalmat visznek el ! Én heti 4x autópályázok de istentelenül sok autó és ezen belül kamion van ! Ez a vészhelyzetes idő teljesen felüdítő már több mint egy hónapja nem álltam dugóban ! LOL
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
W

Wilson

Guest
Itt az a baj, hogy nemcsak, hogy az ország összes kurvája a kupiban van, hanem a többségük féllábú is. Mi több, ezt már évekkel ezelőtt észrevette a madam és rengeteg afrikai meg más kurvát hozott a kupiba, de nem javult az üzletmenet. Szóval nincs megoldás a jelen keretek között, maga a kupleráj, mint üzleti vállalkozás nem rentábilis ebben a közegben.


Jó párszor leírták már,hogy a mostani TAO rendszer a jelenlegi magyar labdarúgás színvonalát nem fogja emelni.mivel az állami pénzeső a több évtizede a magyar labdarúgásban jelenlévő urambátyám rendszert konzerválja.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Itt az a baj, hogy nemcsak, hogy az ország összes kurvája a kupiban van, hanem a többségük féllábú is. Mi több, ezt már évekkel ezelőtt észrevette a madam és rengeteg afrikai meg más kurvát hozott a kupiba, de nem javult az üzletmenet. Szóval nincs megoldás a jelen keretek között, maga a kupleráj, mint üzleti vállalkozás nem rentábilis ebben a közegben.
Mivel ezek a qrvák nem a törzsvendégek kocsmai ügyességüket és szépségüket dicsérő szavai utáni forgalomnövekedés után kapják a pénzt(jobban mondva a madam nem ezután húzza a jövedelmét),hanem az adófizető,a kupira nem is kiváncsi állampolgár adójábol kapják csupán a létezésükért.Igy a madam minek is gondoskodna a kellemes élvezetet nyújtó leányzókrol?Nem az elégedett kuncsaftok hozzák néki a pénzt
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Jó párszor leírták már,hogy a mostani TAO rendszer a jelenlegi magyar labdarúgás színvonalát nem fogja emelni.mivel az állami pénzeső a több évtizede a magyar labdarúgásban jelenlévő urambátyám rendszert konzerválja.
Ez is a célja.Pénzkifizető hely
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Amúgy mellesleg nem az utakkal vagy nem csak az utakkal van baj . Irdatlan forgalmat visznek el ! Én heti 4x autópályázok de istentelenül sok autó és ezen belül kamion van ! Ez a vészhelyzetes idő teljesen felüdítő már több mint egy hónapja nem álltam dugóban ! LOL
Én igen.A magyar határon.És ez a forgalom kismiska a német,holland,belga,angol,stb forgalomhoz képest.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
M86 speciel karikatúrája egy autópályának,és már kezd amortizálódni.
És a főutakkal mi lészen?Mert elég leamortizáltak.Nem kicsit,nagyon
Cserébe a 8-as főút bővítésének és fejlesztésének vágott alá az M86. Minimum 20, ha nem több éve van már terítéken Veszprémet követően a 2*2 sávosítás (bár teljesen még Veszprémig sincsen meg a középen elválasztott úttest, az elkerülő meg ajvé főleg nyáron), ami nagy nehezen Herendig már megtörtént, de utána nem hiszem, hogy belátható időn belül akár Ajkáig is eljutna. Mondjuk legalább 2 éve rendberakták az 83-as főút csatlakozásáig, mert az a rész tényleg egy holdbéli tájra emlékeztetett.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan
T

Törölt tag 008

Guest

Pedig nem. Ha nekem a főnököm azt mondja, hogy a top management a vészhelyzet miatt új irányt jelölt ki és x y z-t csináljak mostantól, majd 2 hét múlva megkérdezi hogy állok és azt mondom hülye vagy a főnökséggel együtt, mert az a jó amit én csinálok ugyanígy kivágnának.

Sok sikert kívánok neki a versenyszférában. Nagy pofáraesések jönnek még majd neki :)
 
M

molnibalage

Guest
Oké, akkor számold ki nekünk hogy évi 35 milliárd forintból te milyen fejlesztéseket hajtottál volna végre az egészségügyben.
Az a baj látod, hogy ebből a nyavajás 350 milliárdból te már a világ minden baját megoldottad volna, csak az nem világos hogy ez hogyan jön ki.

De nézzük egy kisléptékű példán. Legyen egy átlagember havi rezsije, megélhetése 200 000 forint. Ebből 0,15%-ot sportra költ (300 forint, vesz belőle egy Sportszeletet), de rájön, hogy ez pazarlási, mert megírja a négy!!4!4.

Várom az ötleteket, hogy ebből a havi 300 forintból milyen alternatív fejlesztéseket hajtanál végre, és hogyan tennéd jobbá az példában szereplő átlagember életét.
Senki nem mondta, hogy a világ összes gondját.
De amíg kb. szarszag van egy kórház WC-jében és nincs levakolva sem, az iskolák nyílászárói 30-50 évesek, akkor én azt mondom, hogy nem kell stadion.
Egy sem. Minek? Mi ebből nekem vagy az átlagembernek a profit? Mit kap cserébe?

A tömegsport támogatásra meg 0 pénz van.
Megérteném a stadionokra és akadémiákra költött pénzt, ha 1. látnék bátmilyen fejlődést a magyar futballban, de nincs, 2. nem bontották volna el az atlétikát kiszolgáló részeket majdnem mindenhol, pedig az is tömegsport lehetőséget biztosít, 3. nrm vágnának alá bármilyen tömegsport-rendszernek azzal, hogy minden sportágban csak a versenysport jelent valamit, és ér dotációt. "Csak a sport kedvéért" már alig valahová tudom elvinni a gyerekeket, úszni szinte alig, mert egy edző kivételével csak akkor járhat edzésre, ha versenyezni akar. És minden nap menjen, ha kimarad, kirakják. Ő meg csak úszni szeretne, és jót tesz az asztmájának...
Látod K. ezt a kommented lájkoltad és nekem is ez a bajom.
Stadion = foci = 0 eredmény.
A 2016-os EB "siker" kb. a véletlen műve volt, ahogy a görögök is nyertek egy EB-t, Se előtte, se utána semmi. Az első komoly tétmeccsen meg a belgák átgázoltak a csapaton különösebb erőlködés nélkül 4:0-ra, kb. az volt a valóság.

Csak cserébe már futópálya sincs.

Az úszás is megérne egy misét. Az egész fővárosban (egy 1,5+ milliós város) nincs egyetlen szájbavert 50 méteres medence, ahol úszhatna az ember. Minden a fenenagy sportolóknak van, én meg bohóckodhatok a 25 méteresben. Ja, lehet menni az 50-esbe a Tüskébe, néha, ha éppen nem használja senki. Délelőtt 10-kor. "Köszi"...

Röplabdázni akarsz vagy bármi más beltéri sport? Kb. kihalásos alapon esetleg sikerül esete 6-8 táján kivenni egy iskola termét. Ha van. A BME Sportközpontban is a kezdetektől törzsbérlők voltunk, használtuk a termet. Majd jött valami szájbavert kosárlabda "versenycsapat", akik az edzések kb. 1/5-én jelentek meg. Na, mi emiatt az "versenysport" miatt vesztettük el a péntek du. 6-os idősávot és nincs azóta csak hetente kb. egy edzés, mert péntek esete fél 9-kor a többség valahogy nem akart járni. Honnan tudom, hogy nem voltak ott? Mert mikor odaértünk gyakorlatilag soha nem volt ott senki. És övék volt az idősáv. Mert csak. Mert ők a versenycsapat.

Nekem ennyit jelent a "versenysport".

Bosszúságot.

És még én fizetek ezért. Meg saját pénzből az egész röplabdát. Ami egyre drágább. Az a hely, amit anno 5k HUF-ért kezdtük el bérelni, az asszem már 8k HUF/órát számol fel. Este 8-as idősávban.

De az "élsportra", arra bezzeg van pénz.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 118
2 958
113
Miért is?

Sportlétesítményre nem kell költeni? Sportra nem kell költeni?

Mire nem kell még költeni?

Engem speciel totál hidegen hagy a labdrarúgás, de ettől még egy csomó embert érdekli és használja is ezeket, arányaiban pedig nem megy el rá sok.

De kell költeni ahol van rá igény, pl Szolnokon a férfi kosárlabda, Győrben a női kézilabda/ kosárlabda hétről hétre megtölti a stadiont. A másfélezres faluba háromezres létesítmény a pazarlás.
A legnagyobb gond az h nincs teljesítménykényszer, a semmire tolják a pénzt.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Sok sikert kívánok neki a versenyszférában.
Marad a kórházban közalkalmazottként, csak igazgatónak nem akarják.
Eléggé rossz a helyzet a megyében. Sok más helyen eljátszhatta volna ezt, de nem ott. Lehet később még tudunk meg részleteket, mert most megy a köpködés rendesen. Gondolom a minisztériumnak sem hiányzik ennyi durcás dolgozó. Valami jobb magyarázattal kell előállniuk.