Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
De kell költeni ahol van rá igény, pl Szolnokon a férfi kosárlabda, Győrben a női kézilabda/ kosárlabda hétről hétre megtölti a stadiont. A másfélezres faluba háromezres létesítmény a pazarlás.
Pénzügyi szempontból a versenysport egy szórakoztatóipari vállalkozás. Gazdálkodja ki a saját beruházásait vagy húzza le a rolót!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
... És még én fizetek ezért. Meg saját pénzből az egész röplabdát. Ami egyre drágább. Az a hely, amit anno 5k HUF-ért kezdtük el bérelni, az asszem már 8k HUF/órát számol fel. Este 8-as idősávban.

De az "élsportra", arra bezzeg van pénz.


Sport tevékenységre havi párezret levonhatsz az adóból. Könyvelő ismerős vagy Dr. Google segít...

Kosarazók x "párezer"/hó ;)

...és megvan a kosarazás utáni sörözés ára :)
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 465
10 458
113
Politikai szempontból minden esetre öntökönlövés volt a stadion/focifétis, mert aki ellenzéki annak ez az első amit felhoz, aki meg nagyon elvakult kormánypárti az mond valami hivatalos szöveget, és anyáznak egyet egymásra.
A foci azért érdekel sok embert mert ez van eléjük tolva, ahol a mádia mást tol ott meg az , ha más sport lenne akkor az is érdekelné mert akkor azok lennének az idolok nem a focisták. Ahogy írták nem egy vészes összeg az egész, de az a 3-10 milliárdok is nyitogatják a bicskát ha tudják az emberek hogy annyian nem nézik a meccseket hogy még a körbekorlátozott pályán is lenne köztük egy méter.
Elb*szták, kész, beismerni nem fogják. Én személy szerint a tao pénzeket sokkal rosszabbnak tartom mert, tényleg az van hogy urambátyám tapló fiacskája bekerül a csapatba milliókért és rajtuk keresztül meg minden elképzelhető módon visszaosztják a pénzt a semmire. Akkor inkább támogatnának belőle egyetemeket vagy oda se adnák, térségi szinten elég b*szós kutatási munkát lehetne belőle finanszírozni.

Ha bukni fognak akkor az ilyen "márcsakazértis" hozzáállás miatt lesz. Mondom ezt úgy hogy nagyon elégedett vagyok a gazdaságpolitikájukkal, de a legtöbb ember azt nem érti nem érdekli hiába fontosabb de a stadiont azt megérti, ezért ott támadnak.
 
W

Wilson

Guest
Pedig nem. Ha nekem a főnököm azt mondja, hogy a top management a vészhelyzet miatt új irányt jelölt ki és x y z-t csináljak mostantól, majd 2 hét múlva megkérdezi hogy állok és azt mondom hülye vagy a főnökséggel együtt, mert az a jó amit én csinálok ugyanígy kivágnának.

Sok sikert kívánok neki a versenyszférában. Nagy pofáraesések még majd neki :)

Azért annyi különbség van,hogy itt olyan betegekről van szó akiket az elbocsájtott orvosigazgató szerint máshol nem lehet ugyanezen a színvonalon ellátni,tehát a kiadott utasítás ezen betegek egézségét,életét veszélyezteti.A kirúgott igazgató valójában kiált a betegei mellett az orvosi eskujének megfelelően ezért én nem ítélem el.Mindenesetre karakán ember mivel annak ellenére,hogy tudta a várható következményeket kiált a szakmai meggyőződése mellett.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Politikai szempontból minden esetre öntökönlövés volt a stadion/focifétis, mert aki ellenzéki annak ez az első amit felhoz, aki meg nagyon elvakult kormánypárti az mond valami hivatalos szöveget, és anyáznak egyet egymásra.
A foci azért érdekel sok embert mert ez van eléjük tolva, ahol a mádia mást tol ott meg az , ha más sport lenne akkor az is érdekelné mert akkor azok lennének az idolok nem a focisták. Ahogy írták nem egy vészes összeg az egész, de az a 3-10 milliárdok is nyitogatják a bicskát ha tudják az emberek hogy annyian nem nézik a meccseket hogy még a körbekorlátozott pályán is lenne köztük egy méter.
Elb*szták, kész, beismerni nem fogják. Én személy szerint a tao pénzeket sokkal rosszabbnak tartom mert, tényleg az van hogy urambátyám tapló fiacskája bekerül a csapatba milliókért és rajtuk keresztül meg minden elképzelhető módon visszaosztják a pénzt a semmire. Akkor inkább támogatnának belőle egyetemeket vagy oda se adnák, térségi szinten elég b*szós kutatási munkát lehetne belőle finanszírozni.

Ha bukni fognak akkor az ilyen "márcsakazértis" hozzáállás miatt lesz. Mondom ezt úgy hogy nagyon elégedett vagyok a gazdaságpolitikájukkal, de a legtöbb ember azt nem érti nem érdekli hiába fontosabb de a stadiont azt megérti, ezért ott támadnak.

Big like !

A TAÓ-t a legnagyobb hibának tartom én is !
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima
W

Wilson

Guest
Nem a faluról szól az a stadion. Az egy utánpótlás-nevelő akadémiának készült, a főnök által felajánlott területen. Nyugodtan megcsinálhatta volna más is bárhol, de nem tették.

Tiszteletben tartva a véleményed de a felcsúti foci stadionostól TAO pénzestul a vállalhatatlan kategória.Semmilyen szempontból(szakmai,pénzügyi,morális)nincs létjogosultsága,abszurd létezése az adófizetők pénzének és O.V agymenésének köszönhető.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Bleroka

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Miért is?
Sportlétesítményre nem kell költeni? Sportra nem kell költeni?
Engem speciel totál hidegen hagy a labdrarúgás, de ettől még egy csomó embert érdekli és használja is ezeket, arányaiban pedig nem megy el rá sok.
Ez az "élsport"-nak nevezett valami nem sport (a valódi sport az a tömegsport!), hanem tömegszórakoztatás - akar lenni. Csak sajnos egyetlen dolog miatt nem az: sehol a tömeg!! Egy bajnoki forduló ÖSSZES meccsén nincs annyi néző, mint EGYETLEN olasz, spanyol, német stb. bajnoki meccsen!! Manapság minden bajnokságot egyenesben nézhetünk valamelyik TV-csatornán, így nyugodtan meg lehet nézni a különbséget a lelátókon.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Hát, megint csak az arányok. A Pécs - Szekszárd autópályára + műtárgyak mondtak 300 milliárdos ajánlatokat.
Amúgy a legfaszább autópálya az M6, mert a kutya se közlekedik rajta, tök üres az egész. :D

Na most akkor válassz - autópálya Szekszárd és Pécs között, vagy sportlétesítmények az egész országban + egy világszínvonalú budapesti stadion régi omladozó szoci épületek helyett...?



Oké, akkor számold ki nekünk hogy évi 35 milliárd forintból te milyen fejlesztéseket hajtottál volna végre az egészségügyben.

Az a baj látod, hogy ebből a nyavajás 350 milliárdból te már a világ minden baját megoldottad volna, csak az nem világos hogy ez hogyan jön ki.

De nézzük egy kisléptékű példán. Legyen egy átlagember havi rezsije, megélhetése 200 000 forint. Ebből 0,15%-ot sportra költ (300 forint, vesz belőle egy Sportszeletet), de rájön, hogy ez pazarlási, mert megírja a négy!!4!4.

Várom az ötleteket, hogy ebből a havi 300 forintból milyen alternatív fejlesztéseket hajtanál végre, és hogyan tennéd jobbá az példában szereplő átlagember életét.
Ezzel csak egy a baj, de az nagyon nagy: a 350-milliárd az nem annyi hanem SOKKAL TÖBB, mert elfelejtetted hozzászámolni a TAO-forintokat!! Az meg nem érv, hogy rossz irányba építettek egy autópályát, egy-két jobb irányba meg csak két hidat, ahova viszont nem vezet semmiféle távolsági útvonal! Ott a dunaújvárosi és a szekszárdi Duna-híd, mindkettő csak egy-egy É-D irányú, egymástól alig 15-20km-re lévő útvonalat köt össze, miközben Mo.-on a nemzetközi és a belföldi hosszútávú forgalomnak is nagy része Ny-K-irányú! A dunaújvárosi hídhoz vezető M-8-tól jövő út építése még csak az M-7nél tart, ki tudja mikorra lesz kész - és akkor még mikor ér el az M-5-ig, Kecskemétig legalább?! De minek is épült a szekszárdi híd is (óránként kb. féltucat autó jár rajta!), mikor nem vezet oda se semmiféle K-Ny-i távolsági úthálózat?! Szóval szerintem lehetett volna sok pénzt okosabban is felhasználni mint stadionhoz ...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Azért annyi különbség van,hogy itt olyan betegekről van szó akiket az elbocsájtott orvosigazgató szerint máshol nem lehet ugyanezen a színvonalon ellátni,tehát a kiadott utasítás ezen betegek egézségét,életét veszélyezteti.A kirúgott igazgató valójában kiált a betegei mellett az orvosi eskujének megfelelően ezért én nem ítélem el.Mindenesetre karakán ember mivel annak ellenére,hogy tudta a várható következményeket kiált a szakmai meggyőződése mellett.
Lehet, de katonai irányítás alatt van az ország. Ha kórházigazgató akkor gyanítom van olyan idős, hogy volt katona.
Akkor meg tudnia kéne, hogy a parancs nem azért van, hogy megb@sszuk, hanem hogy végrehajtsuk.
Utána lehet vitatkozni.
 
W

Wilson

Guest
Lehet, de katonai irányítás alatt van az ország. Ha kórházigazgató akkor gyanítom van olyan idős, hogy volt katona.
Akkor meg tudnia kéne, hogy a parancs nem azért van, hogy megb@sszuk, hanem hogy végrehajtsuk.
Utána lehet vitatkozni.

Igen de itt élő emberek életéről a betegeiről van szó és ő orvos és nem katona ő mint orvos hozta meg a betegei érdekében azt döntést,hogy nem hajtja végre az utasítást.Ha pedig a katonáknál tartunk még egy katonának is van lehetősége a parancs megtagadására.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Igen de itt élő emberek életéről a betegeiről van szó és ő orvos és nem katona ő mint orvos hozta meg a betegei érdekében azt döntést,hogy nem hajtja végre az utasítást.
Ennél bonyolultabb az ügy, mert ő azt mondja, hogy csináltak elég helyet határidőre. Vagyis nem igaz az a romantikus feltételezés sem, miszerint ő a betegei érdekében tiltakozott volna. Valami más lesz a bizalomvesztés hátterében.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
A járvány előtt kezdtek bele egy átalakításba, mert tagadhatatlanul szánalmas az eddigi eredmény. Most ez csúszik pár hónapot, de kíváncsi vagyok később mi lesz belőle. Rosszabb már úgysem lehet. :rolleyes:
10 év alatt 0 eredmény. Senkit nem tudnék megnevezni, aki a felcsúti akadémia neveltjeként vitte valamire. Ezt nem a járvány akasztotta meg.
Ja, és gyerekként Miskolcon a Városházával szemközti téren fociztam nap, mint nap. Ha ma megpróbálnák a gyerkek a maradék füves részen, szerintem a közterületesek gyorsan intézkednének...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
10 év alatt 0 eredmény. Senkit nem tudnék megnevezni, aki a felcsúti akadémia neveltjeként vitte valamire. Ezt nem a járvány akasztotta meg.
Meglátjuk mi lesz. Igazából az uszodák engem jobban érdekelnek.
Közben az jutott eszembe, hogy az uszoda miatt nyugodtan szólhatnál a polgármesternek, illetve az országgyűlési képviselőnek, hátha tudnának segíteni. Egy próbát megérne.