Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 321
55 722
113
Közmű Alagút Folyosó a magyar neve, így néz ki. Csak ugye drága, mert fel kell túrni mindent és áthelyezni a közműveket, így utca felújítások során csinálják, ha lehet.

A képen burkoltan az is rajta van hogy miért nincsen / nem lehet fásítás - a régi közművek össze vissza vannak fektetve a régi utcákban, a fáknak meg ugya van gyökere.




Hát nem egy 8-as BMW a dekoráció?!
20 éve akarok egyet,na majd most,hogy lemegy a benzin ár.:cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Itthon 98 az átlag IQ. Most mit akarsz? :)
Hogy piros, vagy már sárga lámpánál tessék megállni, nem a gázra lépni!! Ez még 50-es IQ-val is érthető, akinek meg nem, attól jogsit elvenni 1 évre, és utána még lefoglalni a bűnjelet (a kocsit/slusszkulcsot) pár hónapra. Akkor talán jobban figyelnének ...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 1711

Guest
Ez nagyon szép, csak az nem mindegy, ez milyen skálán ennyi. Ugyanis MENSA által használt skálán ez egy nagyon magas átlag lenne. ;) A MENSA IQ mérés meg ugye az etalon minden másnak, valami olyan mint a hiteles méter rúd Párizsban. Amúgy a MENSA tesztek kidolgozói magyarok ;) Sokáig a szövetség elnöke is egy magyar volt. Most éppen nem tudom, mert nem foglalkozom vele egy ideje. De bárki megnézheti.

Azt hittem az is valami kókler sz*r.
Egyszer unalmamban kitöltöttem a online tesztjüket oszt kidobta, hogy vmi felső 5%-ban vagyok, menjek el papír alapúra. Úgy voltam vele szép próbálkozás, de belőlem pénzt nem húztok ki :D
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and Leonidas
T

Törölt tag 008

Guest
Hát nem egy 8-as BMW a dekoráció?!
20 éve akarok egyet,na majd most,hogy lemegy a benzin ár.:cool:
öööööö, dekorációnak? :)

Hogy piros, vagy már sárga lámpánál tessék megállni, nem a gázra lépni!! Ez még 50-es IQ-val is érthető, akinek meg nem, attól jogsit elvenni 1 évre, és utána még lefoglalni a bűnjelet (a kocsit/slusszkulcsot) pár hónapra. Akkor talán jobban figyelnének ...
Hát az a helyzet, hogy nagyon sok 60 alatti IQ-jú vezet, akinek se jogsija de még 8 általánosa sincs. Csak mercije. Szóval ennek te nem mondod meg, hogy milyen színen lehet hova menni. De legalább ha szabályosan sávot mersz váltani és elé kerülsz telitorokból ordibál át, hogy hogyan fog kinyírni. :(
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 321
55 722
113
Itthon 98 az átlag IQ. Most mit akarsz? :)


Az sok,vagy kevés?Egyszer nekem 108 lett,úgy 25 éve,költöztető cégnél dolgoztam nagyon magas,vezető beosztásban,platós Rábát vezettem :D ,és 1 hazánk fia költözött haza,valahonnan nyugatról,pszihológus volt a jóember,valami felmérést csinált,és önkénteseket keresett,így az "A" teamot is megtesztelhette,de nem azért lettünk önkéntesek,mert hozott sört :cool: ,dehogyis,pusztán a tudomány szeretete vezérelt minket. :rolleyes::D
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
:)
Hát az a helyzet, hogy nagyon sok 60 alatti IQ-jú vezet, akinek se jogsija de még 8 általánosa sincs. Csak mercije. Szóval ennek te nem mondod meg, hogy milyen színen lehet hova menni. De legalább ha szabályosan sávot mersz váltani és elé kerülsz telitorokból ordibál át, hogy hogyan fog kinyírni. :(

A kocsi bűnjelként való lefoglalása talán ezeken is segítene.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 321
55 722
113
öööööö, dekorációnak? :)


Hát az a helyzet, hogy nagyon sok 60 alatti IQ-jú vezet, akinek se jogsija de még 8 általánosa sincs. Csak mercije. Szóval ennek te nem mondod meg, hogy milyen színen lehet hova menni. De legalább ha szabályosan sávot mersz váltani és elé kerülsz telitorokból ordibál át, hogy hogyan fog kinyírni. :(



Dehogyis,lemenni vele a sarki boltba parizelért,pl.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 022
87 776
113
Ez lenne a kulcs, bár az is igaz, hogy sztem felelős szülők részéről a gyerekek közlekedési képzése is az "alapcsomag" része.
Az a baj, hogy a felnőttek se tudnak közlekedni, és mivel a gyerek már kétévesen a zebránál azt látja, hogy pirosnál is mennek át a bácsik és nénik, nos, nem lesz belőle felelős közlekedő. Kedvencem a nagymama aki többsávos úttesten megy át három méterre a zebrától a babakocsival.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and FilcTroll

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 022
87 776
113
öööööö, dekorációnak? :)


Hát az a helyzet, hogy nagyon sok 60 alatti IQ-jú vezet, akinek se jogsija de még 8 általánosa sincs. Csak mercije. Szóval ennek te nem mondod meg, hogy milyen színen lehet hova menni. De legalább ha szabályosan sávot mersz váltani és elé kerülsz telitorokból ordibál át, hogy hogyan fog kinyírni. :(
A 60 alatti IQról eszembe jut Bohár Dani "kungfus", speciál osztályos videójából a Ricsi, aki bár írni nem tudott, sőt, valószínűleg olvasni se, de "kegyelemből" volt 8 általánosa, és "jogsira akar"-t menni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and FilcTroll
T

Törölt tag 2822

Guest
Ez nagyon szép, csak az nem mindegy, ez milyen skálán ennyi. Ugyanis MENSA által használt skálán ez egy nagyon magas átlag lenne. ;) A MENSA IQ mérés meg ugye az etalon minden másnak, valami olyan mint a hiteles méter rúd Párizsban. Amúgy a MENSA tesztek kidolgozói magyarok ;) Sokáig a szövetség elnöke is egy magyar volt. Most éppen nem tudom, mert nem foglalkozom vele egy ideje. De bárki megnézheti.

Szerintem mensa mert én is azt olvastam valahol, hogy a magyar átlag IQ 90 és 110 között van, vagyis az a 98 jónak tűnik.

Ezt most a wikiről loptam:

Jellemzően a teszteken 70 alatti IQ-t mutatókat tekintik értelmi fogyatékosnak.

  • 80 feletti IQ már közel normális, de még sok ilyen esetben is előfordul sérülés, például enyhe retardáltság (a gyógypedagógia sem ezt a fogalmat, sem a debil(is), imbecil(lis), idióta fogalmakat már nem használja, mivel a politikai korrektség kiszorította őket).
  • határeset (régen: retardált): 70-84 IQ
  • enyhén értelmi fogyatékos (régen: debilis, "debil"): 50-69 IQ
  • középsúlyosan értelmi fogyatékos (régen: imbecillis, "imbecil"): 35-49 IQ
  • súlyosan értelmi fogyatékos (régen: idióta): 20-34 IQ
  • legsúlyosabb értelmi fogyatékos: 19 IQ, illetve az alatt
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Leonidas
G

Galthran

Guest
Én azt vettem észre, hogy ha a cégek segge alá nyomják a kiépített infrastruktúrát, akkor akár olyan helyre is mennek, ahova elsőre nem is gondolná az ember. Persze ha a város vezetőség nem tesz semmit, egy cég nem fog jönni azzal, hogy majd ő kiépíti.
normális lóvé is kéne... amíg fos fizetéseket adnak ezeken a félreeső helyeken addig inkább szopik az ember plusz 30 kilométert busszal.
Teljesen egyetértek. Valami történik, jártam frissiben megcsinált utakon, és azokkal elégedett vagyok, de kérdés, hogy utolérik-e a több évtizedes lemaradást, mire ezekhez újra hozzá kell nyúlni?
felénk(nógrád-heves határa) kis falvak vannak, kimerül az útfelújítás abban hogy néha szórnak egy kis aszfaltot a lyukakba... hadd ne mondjam édeskevés. a busz a falunkban is kb 25-tel szokott döcögni.
talán a szomszéd kisvárosban kezdődött valami átfogóbb munkálat, de nem akarom elkaibálni
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 321
55 722
113
Akkor az átlagnál egy picit jobb a problémamegoldó képességed, logikád.



Picit?
Nem láttad milyen logikusan oldottam meg ma vagy 1/3 tepsi túrós, meggyes, porcukros suti problémját!
2 burger után.... :rolleyes::D
A mérnokok a fórumról reggelig ott számolgatnák a fókuszokat, meg repulési profilokat, levego átfutásokat, a suti meg kirohogné oket.
Picit,hát.... :D:D
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
M

molnibalage

Guest
Kacsázás LVL100. Kővel nem menő...
94404247_1561876730636140_3702708163628236800_n.jpg
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 745
113
Szerintem mensa mert én is azt olvastam valahol, hogy a magyar átlag IQ 90 és 110 között van, vagyis az a 98 jónak tűnik.

Ezt most a wikiről loptam:

Jellemzően a teszteken 70 alatti IQ-t mutatókat tekintik értelmi fogyatékosnak.

  • 80 feletti IQ már közel normális, de még sok ilyen esetben is előfordul sérülés, például enyhe retardáltság (a gyógypedagógia sem ezt a fogalmat, sem a debil(is), imbecil(lis), idióta fogalmakat már nem használja, mivel a politikai korrektség kiszorította őket).
  • határeset (régen: retardált): 70-84 IQ
  • enyhén értelmi fogyatékos (régen: debilis, "debil"): 50-69 IQ
  • középsúlyosan értelmi fogyatékos (régen: imbecillis, "imbecil"): 35-49 IQ
  • súlyosan értelmi fogyatékos (régen: idióta): 20-34 IQ
  • legsúlyosabb értelmi fogyatékos: 19 IQ, illetve az alatt

Igazából a politikai korrektség már az IQ mérést ist kezdi kiszorítani, mert vannak bizonyos kényelmetlen tények (embercsoportok eltérő átlagai), amikkel nem nagyon lehet mit kezdeni, persze magyarázni lehet kizárólag környezeti és kulturális okokkal (bár a kultúrákat sem túl ildomos "rangsorolni", mert az is sovinizmus, kulturális imperializmus stb.), ezért inkább arrafelé haladunk, hogy az IQ irreleváns. Lehet, hogy be is fogják tiltani az IQ-teszteket vagy legalábbis statisztikák közlését előbb-utóbb.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A "van másik" trükköt bármikor előadják, hiába gyűjtögetik be rendszeresen az ilyen-olyan szarokat.
Oké, akkor hagyjunk mindent annyiban mert vannak akik nem hajlandók a szabályokat betartani, és a rendőrség is inkább elnéző?! Ilyen alapon Országgyűlés feloszlatható, mert hiába hoznak törvényeket ha csak azok tartják be akik maguktól is betartanák azokat, a be nem tartókkal meg nem is érdemes foglalkozni!! Jöhet a vadnyugat - vagy vadkelet?!!
 
W

Wilson

Guest
Ha a cikkben állítottak igaznak bizonyulnak akkor az nagyon rossz fényt vet a magyar államra.
Későbbi esetleges személyeskedő és parttalan viták elkerülése érdekében,előrebocsájtom nem a kedvenc időtöltésem a migránssimogatás,nem vagyok tagja a Magyar Helsinki Bizottságnak,semmilyen formában nem kapok támogatást Gyuri bácsitól,és nem vagyok tagja a gyurcsányisták táborának sem.Az illegális migráció problémájának megoldása tekintetében pedig nem szimpatizálok Angela Merkel politikájával.

https://444.hu/2020/04/22/a-magyar-...-lehetoseg-nelkul-tonkretette-egy-diak-eletet
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha a cikkben állítottak igaznak bizonyulnak akkor az nagyon rossz fényt vet a magyar államra.
Későbbi esetleges személyeskedő és parttalan viták elkerülése érdekében,előrebocsájtom nem a kedvenc időtöltésem a migránssimogatás,nem vagyok tagja a Magyar Helsinki Bizottságnak,semmilyen formában nem kapok támogatást Gyuri bácsitól,és nem vagyok tagja a gyurcsányisták táborának sem.Az illegális migráció problémájának megoldása tekintetében pedig nem szimpatizálok Angela Merkel politikájával.

https://444.hu/2020/04/22/a-magyar-...-lehetoseg-nelkul-tonkretette-egy-diak-eletet

Ajjaj, egy hónapja még nyelvi problémákra hivatkoztak a kórházi személyzettel szembeni konfliktusok miatt, most meg már nem is volt semmi.