Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem kellene meghallgatni a 444-en kívül másokat is?
Mert most csak a független-objektív/sorosista 444.hu cikke miatt megy itt a hiszti és az agyatlan jogvédő duma. Ne már! :confused:
Nem akarlak elkeseríteni, de annyira nem hallgatok a "444"re, hogy azt se tudom mi az. Azt viszont látom, hogy bármilyen hírre (mindegy honnan jön) személyes jelenlét/tanúbizonyság nélkül úgy köpköditek egymást mint akik egyik oldalnak isteni nyilatkozatként bármit, a másiknak semmit se hisztek el. Holott csak azt tudjátok hova szavaztatok, de az még nem bizonyítja senkinek a tökéletességét. Én is tudom hova szavaztam, de nem azért mert az a párt az isteni tökéletességet hordozza ... magyarán időnként van miért köpködjek rájuk. Ha viszont valaki ennek a jogát alapból kétségbe vonja, annak a jóhiszeműségében nem tudok hinni. Sajnos de ez van ...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Csak arra hoztam példaként, hogy szokott lenni "forgács", kiélezett helyzetben. Ha a csajt indokolatlanul utasították ki, lehet hogy majd egyszer évek múlva a javára ítél a bíróság, biztos lesz jogvédő szervezet amelyik felkarolja az ügyét...
Ja, csak ez neki kb. pont annyit fog érni mint az akasztottnak a rehabilitálás ... :(:mad:
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
W

Wilson

Guest
Ez szimpla aktuálpolitikai csűrés-csavarás, hogy beetessenek minket!
Teljesen tiszta és világos a helyzet, ha elemzitek!
..
A mindig éppen aktuális országrombolók igyekeztek így "megalapozni" a behatolási szándékukat, legyen szó Habsburgról, internacionalista beférkőzésről, vagy korunk liberális felhigítási, beszivárgási törekvéseiről!
..
Vekerdi József kicsit részletesebb elemzése erről alapvető fontosságú!
https://szibella.blogspot.com/2015/10/szent-istvan-intelmei-valaszhu.html
..
"Mindenekelőtt az Intelmek leggyakrabban idézett mondatát helyesbíti, amely szerint "az egynyelvű és egy erkölcsű ország gyenge és törékeny". Erre a szövegrészre alapozták a soknemzetiségű Habsburg-birodalom politikusai éppúgy, mint a mai internacionalista-globalista világ politológusai a Szent István-i állameszmének nevezett tévtant, amely szerint minél több külföldi bevándorló befogadásával kívánta soknemzetiségűvé tenni az országot Szent István király. Bár Mályusz Elemér, az 1945 után félreállított kiváló történész már 1939-ben rámutatott, hogy a latin szövegben szereplő regnum szó jelentése itt nem "ország", hanem "királyi környezet, királyi kíséret", tehát nem az ország etnikai felhígítását, hanem a király kíséretének erősítését javasolja István, figyelmeztetését szándékosan elhallgatták (elhallgatják)."
..
"Bollók fordítja először "királyság" szóval "ország" helyett a regnum szót. A nyelvi tények cáfolhatatlanul igazolják Mályusz megállapítását. A tíz fejezetre oszló Intelmeknek mind a tíz fejezetében a "királyi udvar" (aula), "királyi palota" (regia, regale palacium), "királyi korona", "királyi trón", "királyi tekintély", "kormányzás", "királyi törvénykezés" kifejezés szerepel a regnum szó szinonimájaként, sohasem az ország egészéről van szó, amelyre a szöveg a monarchia, patria, provincia szót használja. A szövegrész értelemszerű fordítása: "Az egyetlen nyelvet és egyetlen szokásrendet ismerő királyi hatalom (környezet, kormányzat) gyenge, törékeny.""
..
"Az Intelmek hatodik fejezetének címét (amelyben az említett mondat szerepel) szintén először Bollók fordítja helyesen. Eddig következetesen "a vendégek befogadásáról" alakban fordították, Bollóknál: "A vendégek marasztalásáról (detentio) és ellátásáról". A latin detentio szó sohasem jelent "befogadás"-t, hanem visszatartást, marasztalást. ("Befogadás" latinul receptio volna.) E fejezetben azt tanácsolja István, hogy a máshová készülő bölcs papokat, valamint a bármi okból hazájukból távozó, másutt megélhetést kereső nemes lovagokat beszélje rá Imre az udvarában (nem általában "az országban") maradásra, és ott illő módon gondoskodjék eltartásukról, "hogy szívesebben maradjanak nálad, mint hogy máshol lakjanak". Ugyanezt tette István is, amikor Gellértet rábeszélte az udvarában maradásra, és a legenda szerint fia nevelését is rábízta."
..
"Ugyanebben a fejezetben érdemes felfigyelnünk a külföldi lovagok királyi kíséretben tartásának indokolására. A magyar fordításban: "fegyveres erőt" (diversa arma) hoznak magukkal. A diversa "különféle" jelző mutatja, hogy nem pusztán fegyveres erőt jelent az arma szó, hanem különböző harcmodort, hadi ismereteket. Hogy erre miért van szükség, azt nyíltan kimondja a szöveg folytatása: hogy a külföldi hadviselés fortélyait is jól ismerő, jól szervezett hadsereg elvegye a külföld kedvét a támadástól, követelőzéstől (perterritant exteroroum arrogantiam), és a kilencedik fejezetben is megismétli, hogy mindenkor számítani kell a külföldi betörésekre. Ez rávilágít az Intelmeknek a szövegben ismételten visszatérő, de szándékosan elhallgatott gondolatára: István király tisztában volt vele, hogy a "keresztény Európától" nem számíthat jóindulatra: a szomszéd államok állandóan készen állnak a támadásra, hódításra..."
..
"Szintén lényeges a nyolcadik fejezet egyik mondatának helyes fordítása, illetve értelmezése. A fejezet az uralkodóházbeli ősök (antecessores patres) példájának követését szorgalmazza: "Nehéz lesz megtartani királyi hatalmadat ezen a vidéken, ha nem fogod utánozni az előtted uralkodó elődeidet", azaz az Árpád-házi fejedelmeket. A szöveg hasonlattal folytatódik: a görögöket görög, a latinokat latin szokás szerint kormányozták. Tehát a külföldi minták szolgai utánzásától óvja fiát Szent István: a magyarokat magyar szokás szerint kell kormányozni. Ez a mondat rávilágít István nemzeti hagyománytiszteletére, amit a hagiográfia (és a történelemtudomány) hallgatással mellőz. Ráadásul Imre fejedelmi elődei az atya kivételével pogányok voltak, mégis példaként állítja őket fia elé a mélyen keresztény király."
..

"Ez a gondolat semmiképpen sem származhatott az Intelmek szövegét megfogalmazó, ismeretlen keresztény főpaptól, csakis magától Istvántól. Nehezen eldönthető vita tárgyát képezi a kérdés, hogy mennyiben tekinthető maga István az Intelmek tényleges szerzőjének, ha nem is a pontos megszövegezőjének (a formába öntés szemmel láthatólag egy tudós és igen kegyes pap műve volt), de legalábbis a témák sugalmazójának. A szöveg figyelmes olvasása talán közelebb visz a kérdés megközelítéséhez. Tudnillik a tíz fejezet közül hétben, és még inkább a bevezetésben, meglehetősen semmitmondó erkölcsi elvek olvashatók kegyességről, igazságosságról, hitbuzgalomról, papok tiszteletéről, ugyanúgy, mint a többi középkori "királytükörben". Ezek a fejezetek tömve vannak bibliai idézetekkel. Viszont a fentiekben tárgyalt három fejezet, amelyekben konkrét államvezetési tanácsokat ad fiának a király, tartalmilag erősen elüt a hasonló, külföldi királytükröktől. És ebben a három fejezetben egyetlen bibliai hivatkozás sem fordul elő! Ez a feltűnő különbség nehezen magyarázható mással, mint azzal, hogy itt maga István beszél, a pap csak megfogalmazta a király utasításait, míg az általános kegyes elvek kifejtését rábízta a papra.
..
Tehát ha kellő figyelemmel olvassuk és fordítjuk az Intelmek latin szövegét, arra a megállapításra jutunk, hogy a Szent István-i állameszme nem az ország etnikai felhígítását és külföldi szokások szolgai átvételét jelenti, hanem ellenkezőleg: a nemzeti hagyományok őrzését, és a külföld hódító szándéka elleni védekezést."

Köszönöm a kiigazítást többek között ezért is hasznos a Htka látogatása számomra,de abban szerintem egyetérthetunk,ha csak a Szent Istvántól kezdődő történelmi korszakokat nézzük uralkodóink jó pár alkalommal fogadtak be más kultúrájú és vallású népeket.És amelyeket sikeresen integráltak kisebb nagyobb zökkenőkkel a magyar társadalom és ezek a népek egyértelműen gazdagították a magyar társadalmat.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem bebörtönözték, hanem kiutasították az országból, Magyarországra jönni és a magyar állam pénzén tanulni (bár nem tudom ő is azon tanult-e, de rengeteg iráni diák tanul az országban a Stipendium Hungaricum jóvoltából) nem jog, hanem kiváltság. Ha valaki úgy viselkedik, hogy méltatlanná vált erre, nyugodtan ki lehet utasítani, ennyi. A nagy demokratikus USA-ban ha a bevándorlási tisztviselőnek nem tetszik valami rajtad, akkor simán visszafordíthat, meg sem kell indokolnia komolyan, és nem is fellebbezhetsz a döntése ellen sehol (sőt olvastam olyan sztorit is, hogy valaki Kanadából vonaton ment az USA-ba, és az USA közepén igazoltatta a határőr, és ott helyben kiutasította az országból azonnali hatállyal, mert az útlevelében volt egy arab pecsét, gondolom jogilag ugyanolyannak számított, mintha a reptéren lennének).

Ez a diák tandíjas volt, amit ő maga fizetett, de nem is ez a lényeg, ettől még simán kiraknám én is, HA VALÓBAN randalírozott.
Viszont a 444 szerint nem randalírozhatott, mert amikor a többiek randalíroztak (amiért kiment a rendőrség is) ő még nem is volt beutalva a korházba, amit a korházi beutaló bizonyít.
De szerintem hagyjuk is abba, hisz jelenleg csak a 444 verzióját ismerjük és azért eléggé bebizonyította már magáról, hogy sokszor akkor is hazudik, amikor kérdez. Pár nap múlva gondolom reagálni fog a rendőrség is és meglátjuk mi volt.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Köszönöm a kiigazítást többek között ezért is hasznos a Htka látogatása számomra,de abban szerintem egyetérthetunk,ha csak a Szent Istvántól kezdődő történelmi korszakokat nézzük uralkodóink jó pár alkalommal fogadtak be más kultúrájú és vallású népeket.És amelyeket sikeresen integráltak kisebb nagyobb zökkenőkkel a magyar társadalom és ezek a népek egyértelműen gazdagították a magyar társadalmat.

Ez igaz.

Ugyanakkor én nem vagyok olyan lelkes támogatója idegen kultúrák integrációjának mert nap mint nap szembesülök az egyik országunkat gazdagító rejtett erőforrással aminek esetében az integráció sajnos a kívántnál pár száz évvel többet vesz igénybe.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ez szépen hangzik és igaz is, csak az emberek többsége nem így gondolkodik. Ne játsszuk már a naív kislányt, tök mindegy ki van hatalmon a regnáló hatalomra hatással van minden hír amit az emberek kapnak a médiától. Az egészségügy is állami, ha baj van a rendszerrel a kormány a hibás. Elbaszott valamit a rendőrség? A kormány a hibás.. Katasztrófa van, hibáztak a tűzoltóságnál, a kormány a hibás. A mindenkori ellenzék veri az asztalt, hogy történhetett ilyen, mondjon le... Nem ismerős?
És ha ismerős akkor mi van, az állami szervezetek működéséért nem a kormány felel? Azért választottuk őket FELELŐS pozícióba, de nem istennek jelöltük őket, emberek, tehát időnként hibázhatnak is. Csak ezt nem úgy kell megoldani, hogy csakazértis, és punktum!! Az ellenzéknek meg szintén ki van jelölve a helye ... amíg ilyenek, addig jó helyen vannak ott ahol vannak ... Csak én attól tarok, ha túl sok lesz a "csakazértis, meg punktum", akkor még visszajöhet a mai ellenzék is FELELŐTLEN pozícióba.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 1711

Guest
Viszont a 444 szerint nem randalírozhatott, mert amikor a többiek randalíroztak (amiért kiment a rendőrség is) ő még nem is volt beutalva a korházba, amit a korházi beutaló bizonyít.

Töltöttem már hétvégét kórházban úgy, hogy csak hétfő reggel vettek fel és rögtön el is engedtek saját felelősségre, mivel sürgősségivel vittek be így csak ágyat kaptam, ellátást nem.
Aztán kuncsoroghattam a háziorvosnál táppénzes papírért mert munkahelyről vitt el a mentő...

Ez igaz.

Ugyanakkor én vagyok olyan lelkes támogatója idegen kultúrák integrációjának mert nap mint nap szembesülök az egyik országunkat gazdagító rejtett erőforrással aminek esetében az integráció sajnos a kívántnál pár száz évvel többet vesz igénybe.

Ma más világot élünk, az ide jövőknek semmi okuk integrálódni, könnyedén tudják tartani a kapcsolatot az otthoniakkal, nincsenek rákényszerítve kulturális szokások átvételére (templomba járás stb.), a mindennapi teendőkhöz is bőven elég ha a közösségük pár tagja töri a helyi nyelvet.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez
T

Törölt tag 2822

Guest
Töltöttem már hétvégét kórházban úgy, hogy csak hétfő reggel vettek fel és rögtön el is engedtek saját felelősségre, mivel sürgősségivel vittek be így csak ágyat kaptam, ellátást nem.
Aztán kuncsoroghattam a háziorvosnál táppénzes papírért mert munkahelyről vitt el a mentő...



Ma más világot élünk, az ide jövőknek semmi okuk integrálódni, könnyedén tudják tartani a kapcsolatot az otthoniakkal, nincsenek rákényszerítve kulturális szokások átvételére (templomba járás stb.), a mindennapi teendőkhöz is bőven elég ha a közösségük pár tagja töri a helyi nyelvet.

Bocsi, de szerkesztettem a hozzászólásomat azóta. Egy nem lemaradt a mondat elejéről. :D
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ebben igazad van. De több okot adott arra a 444, hogy nekik ne higgyek el egy betűt sem. Nincs bajom az ellenzéki lapokkal ha legalább megpróbálnak korrektek vagy néha objektívak lenni mint pl az index. A 444 egy vicc. Ezt kéne felfogni. Nem vagyok a hatalom vagy a rendőrség vakon hívő imádója, de ha választanom kell a rendőrség és a 444 között kinek hiszek hát nálam magasan a rendőrség vezet.. Ha ez nálatok nem így van akkor óriási baj van a fejetekben.
Nem tudom ki az a "nálatok", én csak a magam nevében írogatom itt a hülyeségeimet. A 444-ről meg azt se tudom kicsoda-micsoda (itt hivatkoztok rá sokan pro és kontra), kinek-minek a nótáját fújja.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Nem tudom ki az a "nálatok", én csak a magam nevében írogatom itt a hülyeségeimet. A 444-ről meg azt se tudom kicsoda-micsoda (itt hivatkoztok rá sokan pro és kontra), kinek-minek a nótáját fújja.

Igazából mindenkire értettem aki a két fél között inkább a 444-nek hisz. Ha az index, hoz egy normális cikket amiben kiderítik az iratok átírását, vagy kikényszerítenek valamilyen nyilatkozatot a rendőrségből az már nekem ok, de a 444-en én csak mosolygok. Az index is milliószor csúsztat és próbál rengeteg hírt úgy megírni, hogy az a kormányra rossz fényt vessen, akkor is ha amúgy pozitív lenne, de még sokszor így is több hírértéket közölnek mint az összes többi lap akár a konzervatív oldalon.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Csak jelzem, hogy egy büntetőügyben akár 10szer is változhat az hogy pontosan mivel gyanúsítják az adott személyt. Tehát először volt egy alap feljelentés, ami alapján megindították az eljárást. Kihallgatásokat, meg sok bizonyíték összegyüjtési cselekményt csak büntetőügy megindítását követően lehet elvégezni. Ment az eljárás, kihallgattak tanúként még x számú embert, meg begyüjtöttek mondjuk kamerafelvételeket. Ezen új infók alapján módosították a dolgokat. Egyébként meg aki egészségügyi egyetemi oktatásban vesz részt évek óta, és úgy viselkedik, mint egy laikus civil, az menjen is kifelé az országból, mert azzal csak baj lesz.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 291
113
Legyél akkor te a forgács...

Magyar állampolgár vagyok, nem megyek én innen sehová. Ez idegenrendészeti kérdés, jelenleg eleve be sem engednek ide senkit, aki nem állampolgár.

Ha meg Iránban tanulnék és kidobnak, hát, szemétség de szívük joga. Ő placcuk. Járvány kellős közepén nem azt kell nézni, hogy az amúgy eleve balhés csoportban az egyén felelőssége hogy alakul és hogyan lehet rajta maszatolni, kiraknak és kész, az a biztos. Ilyen helyzetben minden ország a saját állampolgárai érdekét nézi.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 291
113
Köszönöm a kiigazítást többek között ezért is hasznos a Htka látogatása számomra,de abban szerintem egyetérthetunk,ha csak a Szent Istvántól kezdődő történelmi korszakokat nézzük uralkodóink jó pár alkalommal fogadtak be más kultúrájú és vallású népeket.És amelyeket sikeresen integráltak kisebb nagyobb zökkenőkkel a magyar társadalom és ezek a népek egyértelműen gazdagították a magyar társadalmat.

Ha emlékeim nem csaltak, a kunokat többször is kib*sztuk innen, a német lovagrendnek meg egy rövid erdélyi próbálkozása után megmondtuk, hogy akkor kívül tágasabb. Mentek is a lengyeleket, litvánok és poroszokat boldogítani. Utóbb nézve jó döntés volt. :D
Lényeg hogy ez nem ilyen feltétlen elfogadósdi - avagy ha Rómában vagy, élj úgy mint a rómaiak, vagy mehetsz ahova akarsz.
 
W

Wilson

Guest
Nem tette azt, elhagyta a kurva szobáját.. Nem egy hat évesről beszélünk aki megszegte a szobafogságot hanem egy gyógyszerész hallgatóról pandémia idején.



Igen, pontosan! Bocs, én a rendőrségnek hiszek, nem a 444-nek. Nem érdekel, hogy előtte mintapolgár volt, miért érdekeljen? Megszegett egy kurva fontos szabályt, igen csak egyszer, hiba volt. Ha egy gyilkos érvel azzal, hogy még nincs priusza sose tett semmi rosszat, az se érdekelne.

Ha tévedek, akkor magamat tudom ismételni és visszakanyarodok a korábbi kommentemhez.

"Ha nekem ki kellene mennem UAE-be vagy a környéken bármelyik iszlám országba (ne adja az ég, úgyse mennék oda) többed magammal, pl magyarokkal, és ha ott többen közülünk elkezdenének részegen randalírozni meg letépni a nőkről a fekete lepedőt én kurvára nem lepődnék, nem sértődnék meg ha az egész csürhét velem együtt hazazavarnák."

Sajnos úgy látom,hogy alapvetően máshogy látjuk a világot,de ezzel nincs semmi gond hiszen nem vagyunk egyformák.De mondok neked egy nagyon lesarkított példát, ha egy kínai diák került volna karanténba és úgy dönt,hogy hiányoznak neki a hazai ízek és fogja magát,felveszi kedvenc O1G feliratú pólóját elhagyja a kórházi szóbáját majd elballag a Kossuth térre és ott a Parlament előtt el kezd grillezni néhány denevért biztos vagyok benne,hogy nem hogy kiutasítás nem lenne a dologból, hanem éppen ellenkezőleg a kínai diáknak személyesen Pintér Sándor nyújtana át ünnepélyes keretek között pár db nemzeti színu szalaggal átkötött faszenet tartalmazó zsákot,ezzel is erősítve a két ország megbonthatatlan szövetségét.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Sajnos úgy látom,hogy alapvetően máshogy látjuk a világot,de ezzel nincs semmi gond hiszen nem vagyunk egyformák.De mondok neked egy nagyon lesarkított példát, ha egy kínai diák került volna karanténba és úgy dönt,hogy hiányoznak neki a hazai ízek és fogja magát,felveszi kedvenc O1G feliratú pólóját elhagyja a kórházi szóbáját majd elballag a Kossuth térre és ott a Parlament előtt el kezd grillezni néhány denevért biztos vagyok benne,hogy nem hogy kiutasítás nem lenne a dologból, hanem éppen ellenkezőleg a kínai diáknak személyesen Pintér Sándor nyújtana át ünnepélyes keretek között pár db nemzeti színu szalaggal átkötött faszenet tartalmazó zsákot,ezzel is erősítve a két ország megbonthatatlan szövetségét.

Ez most egy rohadt nagy trollkodás volt. Ha csak trollkodni akarsz nem kéne írogatnod.