Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Sajnos úgy látom,hogy alapvetően máshogy látjuk a világot,de ezzel nincs semmi gond hiszen nem vagyunk egyformák.De mondok neked egy nagyon lesarkított példát, ha egy kínai diák került volna karanténba és úgy dönt,hogy hiányoznak neki a hazai ízek és fogja magát,felveszi kedvenc O1G feliratú pólóját elhagyja a kórházi szóbáját majd elballag a Kossuth térre és ott a Parlament előtt el kezd grillezni néhány denevért biztos vagyok benne,hogy nem hogy kiutasítás nem lenne a dologból, hanem éppen ellenkezőleg a kínai diáknak személyesen Pintér Sándor nyújtana át ünnepélyes keretek között pár db nemzeti színu szalaggal átkötött faszenet tartalmazó zsákot,ezzel is erősítve a két ország megbonthatatlan szövetségét.
Feltételezéseket és főleg jóslásokat inkább valami másik topikba kellene elsütni. "Biztos vagyok benne .." - tehát nem tény, még csak nem is esemény, így csak a te hitvilágodat mutatja, persze mindenkinek joga van azt hinni amit akar. Csak ne akarja tényként kezelni/felhasználni ...
 
W

Wilson

Guest
Ha emlékeim nem csaltak, a kunokat többször is kib*sztuk innen, a német lovagrendnek meg egy rövid erdélyi próbálkozása után megmondtuk, hogy akkor kívül tágasabb. Mentek is a lengyeleket, litvánok és poroszokat boldogítani. Utóbb nézve jó döntés volt. :D
Lényeg hogy ez nem ilyen feltétlen elfogadósdi - avagy ha Rómában vagy, élj úgy mint a rómaiak, vagy mehetsz ahova akarsz.

Bizony a kunokkal kapcsolatban igazad van ezért is írtam azt,hogy "kisebb nagyobb zökkenőkkel"integrálódtak a magyar társadalomba.Az általad említett Német Lovagrend pedig az én olvasatomban pedig azért nem a legjobb példa mert hiszen ők is keresztények voltak,még ha nem is keresztényi módon viselkedtek.De (teljesség igénye nélkül)ott voltak például a jászok vagy a böszörmények (amelyek feltehetően muzulmánok voltak) akik sikeresen beilleszkedtek a magyar társadalomba.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
W

Wilson

Guest
Feltételezéseket és főleg jóslásokat inkább valami másik topikba kellene elsütni. "Biztos vagyok benne .." - tehát nem tény, még csak nem is esemény, így csak a te hitvilágodat mutatja, persze mindenkinek joga van azt hinni amit akar. Csak ne akarja tényként kezelni/felhasználni ...
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Köszönöm a kiigazítást többek között ezért is hasznos a Htka látogatása számomra,de abban szerintem egyetérthetunk,ha csak a Szent Istvántól kezdődő történelmi korszakokat nézzük uralkodóink jó pár alkalommal fogadtak be más kultúrájú és vallású népeket.És amelyeket sikeresen integráltak kisebb nagyobb zökkenőkkel a magyar társadalom és ezek a népek egyértelműen gazdagították a magyar társadalmat.
Ezzel a befogadással kapcsolatban az a helyzet, hogy a jövevények a feudális rendszerben a Korona fennhatósága alá csatlakoztak be. Tehát nem "a magyarokhoz", nem is a királyhoz, hanem a mindenkori, elvont akár spirituális értelemben is vett Országhoz kellett hűséget fogadniuk. Nagyon nem ugyanaz a felállás, mint ma. Sem a fejekben, sem a szívekben, sem a jogban.

Az Intelmekben szereplő, befogadott idegenek gyarapítják a Korona birtokait, és ez a lényeg.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and ZeiG

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
Sajnos úgy látom,hogy alapvetően máshogy látjuk a világot,de ezzel nincs semmi gond hiszen nem vagyunk egyformák.De mondok neked egy nagyon lesarkított példát, ha egy kínai diák került volna karanténba és úgy dönt,hogy hiányoznak neki a hazai ízek és fogja magát,felveszi kedvenc O1G feliratú pólóját elhagyja a kórházi szóbáját majd elballag a Kossuth térre és ott a Parlament előtt el kezd grillezni néhány denevért biztos vagyok benne,hogy nem hogy kiutasítás nem lenne a dologból, hanem éppen ellenkezőleg a kínai diáknak személyesen Pintér Sándor nyújtana át ünnepélyes keretek között pár db nemzeti színu szalaggal átkötött faszenet tartalmazó zsákot,ezzel is erősítve a két ország megbonthatatlan szövetségét.

Pff, ez nagyon gyenge volt. Egyébkét Iránnal is barátkoztunk, már amennyire engedélyezett...

https://www.direkt36.hu/igy-lettek-baratokbol-a-koronavirus-bunosei-az-iraniak/
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
W

Wilson

Guest
Feltételezéseket és főleg jóslásokat inkább valami másik topikba kellene elsütni. "Biztos vagyok benne .." - tehát nem tény, még csak nem is esemény, így csak a te hitvilágodat mutatja, persze mindenkinek joga van azt hinni amit akar. Csak ne akarja tényként kezelni/felhasználni ...

Hát pedig ez a topik pont erre való,nem értem,hol láttad,a hozzászólásomban,hogy tényként hivatkozok az általam lesarkított példára.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 023
87 790
113
Nem akarlak elkeseríteni, de annyira nem hallgatok a "444"re, hogy azt se tudom mi az. Azt viszont látom, hogy bármilyen hírre (mindegy honnan jön) személyes jelenlét/tanúbizonyság nélkül úgy köpköditek egymást mint akik egyik oldalnak isteni nyilatkozatként bármit, a másiknak semmit se hisztek el. Holott csak azt tudjátok hova szavaztatok, de az még nem bizonyítja senkinek a tökéletességét. Én is tudom hova szavaztam, de nem azért mert az a párt az isteni tökéletességet hordozza ... magyarán időnként van miért köpködjek rájuk. Ha viszont valaki ennek a jogát alapból kétségbe vonja, annak a jóhiszeműségében nem tudok hinni. Sajnos de ez van ...

Én nem tudom mi ez a partizán, nem is érdekel. Elég volt a videóra ránéznem. A szokásos, lejárt szavatosságú jogvédők. Ha vkit egy ország ki akar dobni, akkor ki is fogja. Hogy most kicsit sáros, vagy nagyon, lényegtelen.

És nyilván nem csak egy dolog miatt utasítanak ki bárkit. Ráadásul Iránnal sem vagyunk rosszban. Ne csináljunk már "ártatlan kis Józsikát" ebből a diákból se!
Nem tök mindegy mit ír a 444, és a Soros-szervezetből való az ügyvédje? Van a bandának elég antimagyar tevékenység a számlájukon, migránssimogatás kategóriában pedig élen járnak. Ha hosszú idő után VÉGRE szopatják őket, csak tapsolni tudok.
 
M

molnibalage

Guest
Én nem tudom mi ez a partizán, nem is érdekel. Elég volt a videóra ránéznem. A szokásos, lejárt szavatosságú jogvédők. Ha vkit egy ország ki akar dobni, akkor ki is fogja. Hogy most kicsit sáros, vagy nagyon, lényegtelen.

És nyilván nem csak egy dolog miatt utasítanak ki bárkit. Ráadásul Iránnal sem vagyunk rosszban. Ne csináljunk már "ártatlan kis Józsikát" ebből a diákból se!
Nem tök mindegy mit ír a 444, és a Soros-szervezetből való az ügyvédje? Van a bandának elég antimagyar tevékenység a számlájukon, migránssimogatás kategóriában pedig élen járnak. Ha hosszú idő után VÉGRE szopatják őket, csak tapsolni tudok.
Fogalmazzunk úgy, hogy annak, akinek az aláírása nettó kormipropi volt régen is (ráadásul wall of text...) annak kommentjeit nehéz komolyan vennem. Magát a személy is. Hogy idézzek, "elég csak ránézem"...
Lejárat szavatosságú kommentelő....
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Én nem tudom mi ez a partizán, nem is érdekel. Elég volt a videóra ránéznem. A szokásos, lejárt szavatosságú jogvédők. Ha vkit egy ország ki akar dobni, akkor ki is fogja. Hogy most kicsit sáros, vagy nagyon, lényegtelen.

És nyilván nem csak egy dolog miatt utasítanak ki bárkit. Ráadásul Iránnal sem vagyunk rosszban. Ne csináljunk már "ártatlan kis Józsikát" ebből a diákból se!
Nem tök mindegy mit ír a 444, és a Soros-szervezetből való az ügyvédje? Van a bandának elég antimagyar tevékenység a számlájukon, migránssimogatás kategóriában pedig élen járnak. Ha hosszú idő után VÉGRE szopatják őket, csak tapsolni tudok.
Mármint ha ártatlanon keresztül, meghamisított rendőrségi papírral szopatnak valakit ahhoz tapsolsz? Ez így baromság, azt kell szopatni aki valóban bűnös.
A Fidesznek is hivatkozási alap volt egy kupac soros szervezet amíg az mszp kormány faszságait kritizáltak, csak ellenük is meg mernek szólalni azóta van bajuk velük
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Fogalmazzunk úgy, hogy annak, akinek az aláírása nettó kormipropi volt régen is (ráadásul wall of text...) annak kommentjeit nehéz komolyan vennem. Magát a személy is. Hogy idézzek, "elég csak ránézem"...
Lejárat szavatosságú kommentelő....
Személyeskedsz? :oops:
Az emberek fele támogatja a kormányt. 10 éve van kétharmad (nagyrészt köszönhetően a degenerált ellenzéknek). És ezek után meglepődsz ha találkozol egy kormánypártival? Szerintem túl sok partizánt néztél és túlságosan beleélted magad. Nem kéne!
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 291
113
A Fidesznek is hivatkozási alap volt egy kupac soros szervezet amíg az mszp kormány faszságait kritizáltak, csak ellenük is meg mernek szólalni azóta van bajuk velük

Nem az a baj. Az a baj hogy kb. 2011 óta azon dolgoznak, hogy megbuktassák az amúgy erős demokratikus felhatalmazású magyar kormányt.

CEU-s Vaccpávr / nemtetszikarendszer zsófika megvan még? Próbálták kesztyűbábnak felépíteni Bajnait, ‘a civileket’, ‘a tanárokat’, a felbolond aktalobogtató navost, goodfriendet, a LIBE-t, Karácsonyt, Lattmant és még nem tudom hányat, volt tünti amíg annyira kevesen és mindig ugyanazok mentek el, hogy már nevetségbe nem torkollott, a tömegbe se lőtt senki, most helyette megy az NGO és a brüsszeli lobbitevékenység.

Egyébként nem csak itthon. A cél mindenütt a destabilizácio és a jogrendszer és média felhasználása az államszervezettel szemben. Csak itthon nem nagyon jön össze nekik, de pl. Ukrajnában összejött. Egy olyan szervezeti háló, akit soha, senki nem választott meg, leváltani sem lehet, mert csak a pénz és a hasznos idióták működtetik, egy amerikai spekuláns érdekeit és világnézetét szolgálja. Bár érdekes módon mindig valahogy az USA érdekei mentén destabilizálnak, és otthon nem nagyon baszogatják őket ezért, szóval van egy spurim hogy az öreg, hirtelen csodálatosan felemelkedő spekuláns bácsinak is van egy hárombetűs gazdája.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
Jó lenne mindenkinek kicsit visszafogni a személyeskedésből, mert ezt a topikot is be fogják zárni egy időre a végén.
 
W

Wilson

Guest
Ezzel a befogadással kapcsolatban az a helyzet, hogy a jövevények a feudális rendszerben a Korona fennhatósága alá csatlakoztak be. Tehát nem "a magyarokhoz", nem is a királyhoz, hanem a mindenkori, elvont akár spirituális értelemben is vett Országhoz kellett hűséget fogadniuk. Nagyon nem ugyanaz a felállás, mint ma. Sem a fejekben, sem a szívekben, sem a jogban.

Az Intelmekben szereplő, befogadott idegenek gyarapítják a Korona birtokait, és ez a lényeg.

Igen de a végeredmény az,hogy ezekkel a befogadott népekkel a magyarság nem gyengült hanem erősödött.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll
T

Törölt tag 2822

Guest
Ja értem. Aki narancsos az nyugodtan lehet paraszt?

Egymással eddig normális hangnemben beszélt szerintem mindenki még ha a vélemény nem is egyezik. Nem kell kézen fogva ugyanazt a nótát énekelnie mindenkinek, de mi az, hogy lejárt szavatosságú kommentelő? Nem olvastam semmi sértőt feléd vagy a többi fórumozó felé J.-től. Persze bocsánat ha tévedek.

Meg most komolyan valakinek a fórum aláírása vagy pártszimpátiája miatt nehezen veszed komolyan amit ír? Bakker, olvasd el mit ír aztán azt véleményezd, kit érdekel kire szavaz? Ha meg nem akarod akkor ott az ignore. És ha jó dolgot ír, ha hasznos infót oszt meg akkor is leszarod csak mert fideszes? lol
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Oké, akkor hagyjunk mindent annyiban mert vannak akik nem hajlandók a szabályokat betartani, és a rendőrség is inkább elnéző?! Ilyen alapon Országgyűlés feloszlatható, mert hiába hoznak törvényeket ha csak azok tartják be akik maguktól is betartanák azokat, a be nem tartókkal meg nem is érdemes foglalkozni!! Jöhet a vadnyugat - vagy vadkelet?!!

A tényt írtam le. Most ezen mi a francot kell háborogni, meg beleképzelni olyat, amit se nem írtam, se nem gondoltam?

Hol írtam, hogy a szabályokat nem kell betartani?
Hol írtam, hogy a szabályokat nem kell betartatni?
Hol írtam, hogy a rendőrség elnéző?

Tényleg eljut oda az ember, hogy már a tényeket sem meri leírni, mert mindig van, aki beleképzel nemlétezőket és dührohamot kap.