Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
"... semmiképpen sem lehet számonkérni rajta a nagyapja múltját..."
Pontosan. Még az apja politikai beállítottságáért sem felelős senki. Különben elég determinált lenne bárki politikai lehetősége, akinek az ősei között volt náci vagy kommunista.

Ès ez is lenne rendjèn. Az ilyeneknek semilyen politikai lehetöség nem jár. Èljenek bèkében, de ne tanitsâk ki azokat, akik kedves szüleik tetteitöl szenvedtek. Ez vonatkozik Tuskra ugyanúgy mint Dobrev Klárâra. Ez szerintem politikai mentâlhygènia kërdèse.
Forradalmat kellett volna 1989-ben csinâlni és a kommunista elitet birósâg elè âllitani. Ami a nyilasoknak kijárt, ki kellett volna járjon a kommunistâknak is.
Az én csalâdom ( mint sokezer mâsé is) megszenvedett a kommunista rezsim uralma alatt. Mindenünket âllamositottâk, apâm lecsukták. Minimum ezt vártam, volna el, hogy igazsâgot szolgâltatnak 1989 után, nem pedig hogy mindenfèle âvospereputty ül a nyakunkba és magyarâzza, mi a juropeaisâg.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Nagyon belpol, de ügynök-kommunista kérdésben a jobboldal ugyanolyan sáros elszámoltatásilag. Szerintem nincs igazad teljesen, sok jobboldali politikus volt az elmúlt 30 évben, aki még maga is KISZ-, vagy MSZMP-vonalon kezdte, mégis jobboldali gondolkásúvá lett. 800.000 párttag volt Magyarországon. Majd' minden 10. ember. Nem nehéz párttagot találni sokak családjában. Ettől még nem lesznek kommunisták.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77
W

Wilson

Guest
Ès ez is lenne rendjèn. Az ilyeneknek semilyen politikai lehetöség nem jár. Èljenek bèkében, de ne tanitsâk ki azokat, akik kedves szüleik tetteitöl szenvedtek. Ez vonatkozik Tuskra ugyanúgy mint Dobrev Klárâra. Ez szerintem politikai mentâlhygènia kërdèse.
Forradalmat kellett volna 1989-ben csinâlni és a kommunista elitet birósâg elè âllitani. Ami a nyilasoknak kijárt, ki kellett volna járjon a kommunistâknak is.
Az én csalâdom ( mint sokezer mâsé is) megszenvedett a kommunista rezsim uralma alatt. Mindenünket âllamositottâk, apâm lecsukták. Minimum ezt vártam, volna el, hogy igazsâgot szolgâltatnak 1989 után, nem pedig hogy mindenfèle âvospereputty ül a nyakunkba és magyarâzza, mi a juropeaisâg.

Tehát akkor szerinted a fiúk felelősek az apáik vagy a nagyapjuk tetteikért?Hiszen azt mondod hogy "az ilyeneknek semmilyen politikai lehetőség nem jár".
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 118
2 958
113
Valljuk be tök mindegy ebben a szituban , hogy SS vagy Wehrmacht legény volt e a papi ! Ne nácizzon az akinek Lengyel létére a megszállókat szolgálta -az a nem Német nem is lehetett volna katona ha nem hithű náci Wehrmachtban se - a papája ! Tipikus eset akinek vaj van a fején .... Pont mint anno Pokorni az ügynöközéssel csak itt a kicsi Tusk pontosan tudta ki és mi volt a papi .

Gondolom aki a Néphadseregben volt katona az se komcsizzon.
Ha èn Horngyuszi alatt vonultam, akkor komcsizhatok?
 
M

molnibalage

Guest
Nagyon belpol, de ügynök-kommunista kérdésben a jobboldal ugyanolyan sáros elszámoltatásilag. Szerintem nincs igazad teljesen, sok jobboldali politikus volt az elmúlt 30 évben, aki még maga is KISZ-, vagy MSZMP-vonalon kezdte, mégis jobboldali gondolkásúvá lett. 800.000 párttag volt Magyarországon. Majd' minden 10. ember. Nem nehéz párttagot találni sokak családjában. Ettől még nem lesznek kommunisták.
Azért azóta eltelt 30 év, igen sokan meghaltak...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Égéstér 386: A nagy élettartam-összeesküvés
A hang elég rossz minőségű, de azért érdekes adás.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 024
87 792
113
Valljuk be tök mindegy ebben a szituban , hogy SS vagy Wehrmacht legény volt e a papi ! Ne nácizzon az akinek Lengyel létére a megszállókat szolgálta -az a nem Német nem is lehetett volna katona ha nem hithű náci Wehrmachtban se - a papája ! Tipikus eset akinek vaj van a fején .... Pont mint anno Pokorni az ügynöközéssel csak itt a kicsi Tusk pontosan tudta ki és mi volt a papi .
Egy lengyel esetében azért nácinak lenni elég necces volt, akár sorozták, akár nem. Ahogy a Négy páncélos és a kutya se a szokásos lengyel-orosz barátság miatt lett azzá, ami. :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 024
87 792
113
"... semmiképpen sem lehet számonkérni rajta a nagyapja múltját..."
Pontosan. Még az apja politikai beállítottságáért sem felelős senki. Különben elég determinált lenne bárki politikai lehetősége, akinek az ősei között volt náci vagy kommunista.
De azért ilyen múlttal nácizni? Mintha Mussolini unokája fasisztázná Contét a válságkezelés okán.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 024
87 792
113
Ès ez is lenne rendjèn. Az ilyeneknek semilyen politikai lehetöség nem jár. Èljenek bèkében, de ne tanitsâk ki azokat, akik kedves szüleik tetteitöl szenvedtek. Ez vonatkozik Tuskra ugyanúgy mint Dobrev Klárâra. Ez szerintem politikai mentâlhygènia kërdèse.
Forradalmat kellett volna 1989-ben csinâlni és a kommunista elitet birósâg elè âllitani. Ami a nyilasoknak kijárt, ki kellett volna járjon a kommunistâknak is.
Az én csalâdom ( mint sokezer mâsé is) megszenvedett a kommunista rezsim uralma alatt. Mindenünket âllamositottâk, apâm lecsukták. Minimum ezt vártam, volna el, hogy igazsâgot szolgâltatnak 1989 után, nem pedig hogy mindenfèle âvospereputty ül a nyakunkba és magyarâzza, mi a juropeaisâg.
Anyámékat kitelepítették, + volt föld, boltok, erdő einstand is. Emellé nagyapám születéti helye is USA volt. Képzelheted mennyire repdestek az elvtársak amikor ilyen múlttal anyám egyetemre akart menni ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 024
87 792
113
Nagyon belpol, de ügynök-kommunista kérdésben a jobboldal ugyanolyan sáros elszámoltatásilag. Szerintem nincs igazad teljesen, sok jobboldali politikus volt az elmúlt 30 évben, aki még maga is KISZ-, vagy MSZMP-vonalon kezdte, mégis jobboldali gondolkásúvá lett. 800.000 párttag volt Magyarországon. Majd' minden 10. ember. Nem nehéz párttagot találni sokak családjában. Ettől még nem lesznek kommunisták.
Nehéz úgy elszámoltatni, hogy haveri kezek Kuncze alatt mindent átnéztek, szétszedtek, ami pedig maradt, arra vagy nem volt idő, vagy szartak rá, nekik nem volt fontos, esetleg otthagyták, mint pl. a zenész besúgók, sportoló besúgók aktáját, hogy idővel szedje ki más. Ezt 1990ben kellett volna, de akkor még itt voltak a szovjetek, és volt egyéb probléma is. 1994ben pedig ugye történt ami történt.

Mivel ahhoz, hogy egyetemre menj, külföldön tanulhass, ösztöndíjas legyél, stb., be kellett valami szarba lépni, már annak, aki nem gürizve akart karriert építeni, hanem úgy, mint a jó káderek. Volt aki megtette, lásd politikusok, és volt aki nem.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
De azért ilyen múlttal nácizni? Mintha Mussolini unokája fasisztázná Contét a válságkezelés okán.
Tehát ha annak látja, nem mondhatja el a véleményét? Akkor Kun Miklós sok kutatásba bele sem kezdhetett volna a kommunistákkal kapcsolatban.
Ha más szemszögből nézzük, ő biztos tudja, mi a nácizmus, lehet, hogy felismer olyasmit, amit mi nem látunk :cool: ;)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Tehát ha annak látja, nem mondhatja el a véleményét? Akkor Kun Miklós sok kutatásba bele sem kezdhetett volna a kommunistákkal kapcsolatban.
Ha más szemszögből nézzük, ő biztos tudja, mi a nácizmus, lehet, hogy felismer olyasmit, amit mi nem látunk :cool: ;)
Azért ne mossuk össze a történelemtudományt, történelmi kutatásokat a percembernyi politikai haszonszerzéssel.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Erről két dolog jut eszembe az első az,hogy semmiképpen sem lehet számonkérni rajta a nagyapja múltját,hiszen hogyan is lehetne ő is felelős a nagyapja tetteiért.Másodszor azért van különbség,hogy valaki a Wehrmacht vagy az SS tagja volt.
Ezzel egyet értek. Nen a nagyapja miatt kell megítélni Tuskot. Mondjuk így sem vagyok benne biztos, hogy a nagypapi nem ugyan úgy kikérné magának, hogy ne ez után az unoka után ítélje meg bárki is őt!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 024
87 792
113
Tehát ha annak látja, nem mondhatja el a véleményét? Akkor Kun Miklós sok kutatásba bele sem kezdhetett volna a kommunistákkal kapcsolatban.
Ha más szemszögből nézzük, ő biztos tudja, mi a nácizmus, lehet, hogy felismer olyasmit, amit mi nem látunk :cool: ;)
Kun Miklós zseniális. De nem is kommunistázik le vezetőket. :)
 
  • Tetszik
Reactions: migfun