Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Személyeskedsz? :oops:
Az emberek fele támogatja a kormányt. 10 éve van kétharmad (nagyrészt köszönhetően a degenerált ellenzéknek). És ezek után meglepődsz ha találkozol egy kormánypártival? Szerintem túl sok k partizánt néztél és túlságosan beleélted magad. Nem kéneQUOTE]

Hát azért az,hogy az emberek fele támogatja a kormányt finoman szólva is barokkos túlzás,már csak ha a számok szemszögéből is.
 
W

Wilson

Guest


Hát azért az,hogy az emberek fele támogatja a kormányt finoman szólva is barokkos túlzás,már csak ha a számok szemszögéből is.[/
 
M

molnibalage

Guest
Egymással eddig normális hangnemben beszélt szerintem mindenki még ha a vélemény nem is egyezik. Nem kell kézen fogva ugyanazt a nótát énekelnie mindenkinek, de mi az, hogy lejárt szavatosságú kommentelő? Nem olvastam semmi sértőt feléd vagy a többi fórumozó felé J.-től. Persze bocsánat ha tévedek.

Meg most komolyan valakinek a fórum aláírása vagy pártszimpátiája miatt nehezen veszed komolyan amit ír? Bakker, olvasd el mit ír aztán azt véleményezd, kit érdekel kire szavaz? Ha meg nem akarod akkor ott az ignore. És ha jó dolgot ír, ha hasznos infót oszt meg akkor is leszarod csak mert fideszes? lol
Ja értem. Csuklóból le lehet hülyézni és lejárat szavatosságúnak nevezni bárkit, csak mert nincs itt...? Elég csak ránézni? És ez érv...?
Csak pusztán ráhúztam az ő módszerét az ő kommentjére. Semmi több...
Nem tetszik a végeredmény? IJ...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Hát, igen, partizánoskodni, a partizán -értsd burkoltan kommunista- tartalmakat, eszméket gyártani, terjeszteni, 89-után 31 évvel marha korszerű, ésszerű és etikus. :D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and megazez
T

Törölt tag 2822

Guest
Ja értem. Csuklóból le lehet hülyézni és lejárat szavatosságúnak nevezni bárkit, csak mert nincs itt...? Elég csak ránézni? És ez érv...?
Csak pusztán ráhúztam az ő módszerét az ő kommentjére. Semmi több...
Nem tetszik a végeredmény? IJ...

Igen képzeld el, bármiről is legyen szó legyen az politika, híroldalak, autók, stb és valaki azt mondja, hogy az MTK egy rakás szar mert a DVTK a jobb, vagy hogy az MSZP vagy a 444 menjen a picsába az egy vélemény amit lehet cáfolni, lehet reagálni rá, de ha magát a vitapartnert kezded el anyázni csak mert nem értesz vele egyet akkor azért kár megszólalni, mert az nem vita. A vita lehet alacsony színvonalú vagy magas, de ha te a másikkal kezdesz bunkóskodni akkor azzal a fórumot rombolod.

Egyébként eddig fogalmam nem volt mi az a partizán, J. kommentje miatt rákerestem, bár ne tettem volna. 3 percet néztem belőle sokkal cifrább szavakat tudnék rá mondani mint ami J. kommentjében volt. A számodra nehezen komolyan vehető kommentje teljesen jogos a partizánról.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Köszönöm a kiigazítást többek között ezért is hasznos a Htka látogatása számomra,de abban szerintem egyetérthetunk,ha csak a Szent Istvántól kezdődő történelmi korszakokat nézzük uralkodóink jó pár alkalommal fogadtak be más kultúrájú és vallású népeket.És amelyeket sikeresen integráltak kisebb nagyobb zökkenőkkel a magyar társadalom és ezek a népek egyértelműen gazdagították a magyar társadalmat.

Igen. És értelmes keretek és létszámhatárok között, szabályozott módon, ezzel nincs is semmi gond!
..
Aki nyitvatartási időben kopog papírokkal, és nem "nyitvatartási időn kívül" rúgja be a bejárati kaput, azok közül be lehet és kell is fogadni azt, aki arra érdemes!
Ez folyamatosan és most is működik a megfelelő jogi mederben:
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_wnvn003.html
..
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_wnvn001b.html
 
W

Wilson

Guest
Igen. És értelmes keretek és létszámhatárok között, szabályozott módon, ezzel nincs is semmi gond!
..
Aki nyitvatartási időben kopog papírokkal, és nem "nyitvatartási időn kívül" rúgja be a bejárati kaput, azok közül be lehet és kell is fogadni azt, aki arra érdemes!
Ez folyamatosan és most is működik a megfelelő jogi mederben:
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_wnvn003.html
..
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_wnvn001b.html

Ebben a kérdésben egyetértünk.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Értem én,hogy Tusk vont párhuzamot O.V és a harmadik birodalom jogtudósai között,de azért a fiúk utána nézhettek volna Tusk nagyapjának miellőtt tényként lehozták volna annak állítólagos náci múltját,ezzel csak egy méretes öngólt lőttek.
https://index.hu/kultur/media/2020/04/23/tusk_lengyelorszag_nacizas_magyarorszag/
Az összes lengyel és német újság megírta már régesrég, hogy Tusk nagyapja a Wehrmacht katonája volt, még dögcédulája számát is (8241)!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
2005-ös lengyel választásokkor került elő a téma, Tusk nem tagadta, igazából a részletek nem ismertek. Szóval az alapállás az, hogy a lengyelek nácizzák egymást.

2005-ben is írt az ügyről pl. a haaretz.
"But on Friday two TV channels reported that documents in Berlin archives showed Tusk's grandfather, Jozef, served in an auxiliary training battalion in Germany's Wehrmacht for several months towards the end of the war before joining a Polish exile army that fought with the Allies in late 1944.

The documents did not say whether Tusk's grandfather joined the Wehrmacht voluntarily or was forced to enlist - a frequent occurrence in the northern Kashubia region during the war.

"I didn't know anything about it. I learnt it today. This is a day of a big challenge for me. I am shocked by the fate of my grandfather," Tusk told public television on Friday night."

Meg is jelent a frissítés a cikk alá:
"A vezető képen a lengyel médiaforrások szerint is a Tusk-nagyapa látható, míg az alsó fotó is hiteles, megszállt lengyel területen készült kép (ITT megtalálható), de azt sokan vitatják, hogy elől az akkoriban a gdanski vasútállomáson távíróként dolgozó Józef Tusk ülne az SS-ek társaságában."

Ami tény, hogy Tusk lenácizta Magyarország Miniszterelnökét, ami tagadhatatlanul ordas nagy hazugság. Ezért:

Ha a lengyel-magyar barátság továbbra is értéket jelent számukra, kérjenek bocsánatot Magyarország Miniszterelnökétől a róla írt hazugságaikért és azonnal távolítsák el ezeket a cikkeket az oldalaikról.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Valljuk be tök mindegy ebben a szituban , hogy SS vagy Wehrmacht legény volt e a papi ! Ne nácizzon az akinek Lengyel létére a megszállókat szolgálta -az a nem Német nem is lehetett volna katona ha nem hithű náci Wehrmachtban se - a papája ! Tipikus eset akinek vaj van a fején .... Pont mint anno Pokorni az ügynöközéssel csak itt a kicsi Tusk pontosan tudta ki és mi volt a papi .
 
W

Wilson

Guest
Valljuk be tök mindegy ebben a szituban , hogy SS vagy Wehrmacht legény volt e a papi ! Ne nácizzon az akinek Lengyel létére a megszállókat szolgálta -az a nem Német nem is lehetett volna katona ha nem hithű náci Wehrmachtban se - a papája ! Tipikus eset akinek vaj van a fején .... Pont mint anno Pokorni az ügynöközéssel csak itt a kicsi Tusk pontosan tudta ki és mi volt a papi .

Erről két dolog jut eszembe az első az,hogy semmiképpen sem lehet számonkérni rajta a nagyapja múltját,hiszen hogyan is lehetne ő is felelős a nagyapja tetteiért.Másodszor azért van különbség,hogy valaki a Wehrmacht vagy az SS tagja volt.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
"... semmiképpen sem lehet számonkérni rajta a nagyapja múltját..."
Pontosan. Még az apja politikai beállítottságáért sem felelős senki. Különben elég determinált lenne bárki politikai lehetősége, akinek az ősei között volt náci vagy kommunista.