Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nincs mit csodálkozni. Ha valaki részegen megy dolgozni általában gyorsan kipenderítik.
Szerintem ez azert tulzas. Nem taxisofor vagy sebesz a holgy. Artatlan hulyeseget csinalt, raadasul csak magat nevettette ki. Oke, nem szabad atesni a lo tuloldalara, de kellenek az ilyen kis hulyesegek az elethez. Szvsz. normalis esetben ilyenkor csak lesz egy vicces sztorja az embernek, aztan minden megy tovabb a megszokott kerekvagasban.
Bevallom sose volt szimpatikus a holgy. Annyit tudtam rola, hogy nem hulye es egy musort korrektul le tud vezetni. Most pedig kiderult, hogy tenyleg nem egy zombi droid es ezert kapott tolem egy piros pontot. :)
Asszem' az kiralyi tv-n volt egy eset par honapja, hogy a bajaiak leitattak egy riportert. Ot 3 honapra felfuggesztettek a kepernyorol. Az is vicces volt. :)
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 706
12 690
113
Szerintem ez azert tulzas. Nem taxisofor vagy sebesz a holgy. Artatlan hulyeseget csinalt, raadasul csak magat nevettette ki. Oke, nem szabad atesni a lo tuloldalara, de kellenek az ilyen kis hulyesegek az elethez. Szvsz. normalis esetben ilyenkor csak lesz egy vicces sztorja az embernek, aztan minden megy tovabb a megszokott kerekvagasban.
Bevallom sose volt szimpatikus a holgy. Annyit tudtam rola, hogy nem hulye es egy musort korrektul le tud vezetni. Most pedig kiderult, hogy tenyleg nem egy zombi droid es ezert kapott tolem egy piros pontot. :)
Asszem' az kiralyi tv-n volt egy eset par honapja, hogy a bajaiak leitattak egy riportert. Ot 3 honapra felfuggesztettek a kepernyorol. Az is vicces volt. :)
Ezzel még egyet is tudnék érteni, ha a szóban forgó hölgy nem egy riporter lenne, hanem mondjuk halőr. (Elnézést a halőröktől.) Jelen esetben viszont egy komoly hangvételű, politikai műsort kellett vezessen, amivel együtt, még az általam oly csekély mértékben tisztelt Szanyikapitánynak (mint ahogy ilyen helyzetben bárki másnak) is kijárt volna annyi tisztelet, hogy nem részegen ül le vele riportot csinálni. Ide tartozik szerintem az is, hogy aki nap mint nap a képernyőn exponálja magát, az viselkedjen tisztességesen, ha jó példát nem tud mutatni, legalább hozza a kötelezően elvárható minimumot.
Én is ittam már munka közben nem tagadom, ritkán de előfordult (névnapok, nőnap, stb.), de soha nem annyit, hogy a magam korlátait jól ismerve, a munkaképesség és a jómodor határait ne lépjem át. Akinek összeakadnak a szavak a szájában, galuskás a hangja és láthatóan nem feldobott, hanem nyomott, nyúlott arcú, zavart viselkedésű az már ezeket a határokat régen és jócskán átlépte. (Ismerve a hölggyel kapcsolatos korábbi információkat, nem gondolnám, hogy nincs tisztában azzal, hogy az alkohol tekintetében hol vannak az ő határai, azt gondolom inkább, hogy azon a határon nehezen tud megállni.)
Sajnos azt a kijelentést, hogy a hölgy nem hülye rengeteg örökbecsű felvétel cáfolja csuklóból.
Csak egy példa a sokból:
Azt, hogy egy műsort korrektül le tud vezetni, azt a szakmabeliek kérdőjelezik meg leginkább - és amint ez nekem, mint egy teljesen laikusnak is feltűnik - jogosan.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ezzel még egyet is tudnék érteni, ha a szóban forgó hölgy nem egy riporter lenne, hanem mondjuk halőr.
Abban semmi extra nem lenne, ha egy halor inna. Epp ez a lenyeg. :)
Szanyi otthonosan mozog ezen a terepen. O lenne az utolso akit ez zavarhatna. Ha felhaborodna akkor mindenki kirohogne.
Sajnos azt a kijelentést, hogy a hölgy nem hülye rengeteg örökbecsű felvétel cáfolja csuklóból.
Oke, nyilvan nem vagyok ugyved. En is tudom mekkora csusztatasok voltak a vedobeszedemben. :D
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Az ATV leghangsúlyosabb, zászlóvivő műsora az Egyenes Beszéd, baloldali körökben véleményformáló, nagy tiszteletnek örvendő gyártmány, a csatornának kulcsfontosságú valószínűleg pénzügyi szempontból is. Kálmán Olga távozásával az egész a szakadék szélén táncolt.
Olga után igyekezett a vezetőség mindent elsimítani, mindent az addig megszokotthoz hasonlóan csinálni (a célcsoport tipikusan a változásokat rosszul viselő réteg), a műsor imázsát megőrizni.
Erre jön ez a fiatal hölgy, és az egész műsort komolytalanná teszi, akaratlanul is felhozza a nézőkben Olgikajobbvót-ot. Sokmilliós veszteséget okozott ezt elhihetitek, és a folyamat öngeneráló (nézők fejében kialakult kép+hirdetők fejében kialakult kép). Sok már kifizetett, elvégzett munkát kezdhetnek az elejéről teljesen másképp.

A személyét legfeljebb Tibi atya fogja üzletileg előnyösnek tekinteni, nála és közönségénél jópofa ha egy műsorvezető beállva kezdi el az adás gyártását.

A menedzsment pedig nem, hogy kényszerhelyzetbe jött, hanem egyenesen egy lehetősége volt.
Másrészt felmondásának körülményei egyértelműen mutatják, hogy a kríziskommunikációt legfeljebb tankönyvből ismeri, szakmaisága nem elégséges. Ez a másik, ami miatt tiszta piaci körülmények fennállása esetén nem látjuk egy darabig.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113

A ripostra hivatkozni is egyfajta színvonalra vall. Ez az Echo tv kinek a holdudvarába tartozik? A múltkor néztem valami angard nevű műsort rajta. Érdekes volt, két enyhén balos fiatalemberrel szemben ült egy enyhén jobbos közvélemény kutató meg egy mélymagyar Gajdics Ottó. Ez az Ottó azon kívül hogy egy telitalpas paraszt, a főszerkesztője a Magyar Idők-nek. Elképesztő milyen szintű sötétség és kivagyiság sugárzott belőle. Olyan molninak való ember, sörözéshez.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
A ripostra hivatkozni is egyfajta színvonalra vall. Ez az Echo tv kinek a holdudvarába tartozik? A múltkor néztem valami angard nevű műsort rajta. Érdekes volt, két enyhén balos fiatalemberrel szemben ült egy enyhén jobbos közvélemény kutató meg egy mélymagyar Gajdics Ottó. Ez az Ottó azon kívül hogy egy telitalpas paraszt, a főszerkesztője a Magyar Idők-nek. Elképesztő milyen szintű sötétség és kivagyiság sugárzott belőle. Olyan molninak való ember, sörözéshez.
Szoktam tájékozódni, megosztani omae mind "jobboldalról" mind "baloldalról" és majd én eldöntöm, hogy mi az igaz. Teljes mindegy, hogy kinek a holdudvarához tartozik, attól még lehet, hogy igaz. Én rendszeres ATV és Echo TV néző is vagyok. Majd ÉN tájékozódok, gondolkodok és eljutok a konklúzióig. Köszönöm a véleményedet.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Szerintem ne vedd olyan gyorsan magadra a dolgokat, nem te hanem az Echo tv hivatkozott a ripostra. Szívesen máskor is.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 347
2 352
113
Kisértetiesen ugyan ezeken gondolkodtam az elmúlt hónapokban. Ebben az a legfélelmeteseb amit a végén mond, hogy fogalmunk sincs mit kezdjünk ezzel a helyzettel.
Nem hallottam még épkézláb ötletet arra, hogy a munkanélküliekkel mit csináljunk. Az én véleményem/megérzésem szerint ebből egy összeomlás lesz, vagy egyfajta disztópikus társadalom.
 
M

molnibalage

Guest
Kisértetiesen ugyan ezeken gondolkodtam az elmúlt hónapokban. Ebben az a legfélelmeteseb amit a végén mond, hogy fogalmunk sincs mit kezdjünk ezzel a helyzettel.
Nem hallottam még épkézláb ötletet arra, hogy a munkanélküliekkel mit csináljunk. Az én véleményem/megérzésem szerint ebből egy összeomlás lesz, vagy egyfajta disztópikus társadalom.
Én kicsit optimistábban látom a történetet. Ugyanis a képlet egyik fő eleme, hogy a gazdag is addig gazdag, amig létezik társadalom és bérek és fogyasztás van. Ha ez szétesik, akkor az ő gazdagságuknak sincs alapja. A legszélsőségesebb eset, hogy adott esetben tiltva lesz a robotok alkalmazása egyes területeken, de ezt ilyen távlatban nem látni.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 992
23 114
113
Én kicsit optimistábban látom a történetet. Ugyanis a képlet egyik fő eleme, hogy a gazdag is addig gazdag, amig létezik társadalom és bérek és fogyasztás van. Ha ez szétesik, akkor az ő gazdagságuknak sincs alapja. A legszélsőségesebb eset, hogy adott esetben tiltva lesz a robotok alkalmazása egyes területeken, de ezt ilyen távlatban nem látni.

Mondjuk ezt én is így látom. Kelloképpen korlátozva lesz ez, ha oda jutunk, nem illik bele a mindenre kiterjedo robotizált gyártás ebbe a korforgásba. Nagyon sokáig szukség lesz még humán eroforrásokra.