Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Sztem Pogány kérdései nagyon is helytállóak, mert még ha a válaszokban nem is jutunk dűlőre, rámutatnak a történelemszemléletünk hatalmas lyukaira. Olyan mennyiségű leletanyag mond ellent a mainstreamnek, hogy ezeket a kérdéseket fel kell tenni. Az "ufók" nem az egyetlen lehetséges válasz, és oktalanság lenne nem kérdezni pusztán amiatt, mert az ufós válasz nem tetszik. Egy vitatott válasz ellenére a kérdés még lehet jogos.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 848
57 823
113
ogretankHU

"Ezt a melót még ha akadna is szaki , pénzbe kifejezni nem lehetne !"

Ne nevettesd már ki magad :)
Egy kicsit nagyobb stadion 100 milliárd forintban kifejezve.
Ha hoznék 100 kőfaragót, egy jobb mérnököt, meg pár leleményes építés vezetőt 10 év alatt megcsinálnák ókori szerszámokkal is :D
100 milliárd ma állami szinten nem pénz , oszd el 150 emberre meg 10 évre. Évi 66 milliós fizetés :rolleyes:
Elmondom neked, hogy ezeket a cuccokat eszközökkel együtt max 20+ milliárdból megcsinálnák még ma is ókori eszközökkel !

A különbség az, hogy akkoriban egy 100,000 fős civilizációban volt 1000 kőfaragó, ma meg a 10 milliós Magyarországon jó ha van 100 db....

ogretankHU

"Rámernél bízni a mostani kőmérgesekre egy ilyet ?"

Régen és ma is voltak kontárok. Esélyes, hogy ma %-osan több van belőlük. De ismerek jó pár sikeres egyéni vállalkozót, aki csak kőműves vagy csak burkoló és nincs hiba a munkájában.
Kőfaragót személyesen nem ismerek, de láttam "modern" kőszobrokat, nem silányabbak, mint az közép vagy ókoriak. Ergo aki készítette ért ahhoz amit csinál.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 848
57 823
113
Pogány

"A mai kőművesek így csinálják akkor régen is így volt, etc, etc... "

A derékszög aránypár számokkal való kimérését azért hoztam példának, mert már 6000 éve ismert és használt módszer.
Te ezt Pitagorasz tételként tanultad az iskolában. Ennek a megfordítása az amit írtam és amit kb. 6000 éve használ az emberiség:
"Ha egy háromszög két oldalhosszának négyzetösszege egyenlő a harmadik oldal hosszának négyzetével, akkor a háromszög derékszögű."
Így lehet derékszögű sarkot csinálni szögmérő nélkül. ;)
https://hu.wikipedia.org/wiki/Pitagorasz-tétel

Ahogy olvastam a vita abban van köztünk, hogy :
Szerintünk az emberek okosak voltak az ókorban is, képesek voltak agyszerű mechanikus gépeket alkotni, használni és a matematikát alkalmazni.
Te szerinted meg az emberek tufák voltak, de jöttek az Annunakik azt azok megmondták, hogy mi legyen.:oops:
Én meg amikor ezt olvasom ilyen fejet vágok: o_O
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Ez neked mióta MÉLYművélésű bánya? Nem azonos a szótárunk ezek szerint...

Értem, tehát ha nem kellett 600 000 tonna rézhez mélyművelniük, akkor is mélyművelniük kellett volna, hogy 600 000 tonnát kibányászhassanak, mert csak akkor van kibányászva, ha mélyműveléses a 'bányszattyuk'. Ha nem mélyművelve bányászták, akkor aztán szaremberek voltak, mert akkor nem is kellett nekik az anyag? Vagy mi szeretnél ezzel mondani?


A mire...?

Ezen a bolygón, annak a globálisan vett társadalomnak a tudósai , amiben élsz, túrkásszák a főd rétegeit. Élőlények maradványait is találják ebben, meg lenyomatait, meg sok esetben megnövekedett iridiumtartalmat egyes korszakok rétegeiben amik lerakodtak egymásra. Az iridum ami egy fém, jelentős mennyiségben van jelen a naprendszerünkben találtható meteorokban az Oort felhő objektumaiban is. Ezek a tudósok osztán arra jutottak, hogy akkó megvizsgálják eztet. Megvizsgáták. Arra jutottak, hogy 26x10x10x10x10x10x10, azaz 26 millió évenként történik valami, ami a gyíklények, meg halak meg a fődőn és abba csúszómászó férgek közibe hatalmas pusztítást végez. Osztán elméletbe az okos fejükkel arra jutottak a komák töprengésükbe, hogy lehetséges vagyon, hogy az napunknak van vala egynémely társojjektuma, amely ojjektum egy barnás törpe, vagy veres törpe amely jelen időkbe nem vala a felfedezések közibe mert afélijumába ippeg takarásba vagyon egynémely porfelhők révén, az napot melyet kend is láthat az égre tekintve, perihéliumába megkerűvén, behatol egészen közel ahhoz, hogy az Oort felhő egyes nagyobb ojjektumajit a főd felé lökvén, azokat ütközőpályára indítván komoly bombázásba veszi az vilángukat, melynek a felszínén jelenleg élünk, a többi ojjektumma együttesen,.

Eztet eenevezték Nemezisnek a végzetessége okán, oszt beemeeték a többi szóba gyühető elmélet közibe.

Gondolom azért vetődött fel benned ez a sok éllel fetett komoly kérdés a többi után, hogy igazolhasd a prejudikációdat, miszerint szerintem huszonhat millió évenként bizonyosan konteós emberek pusztulnak. Nagyon sajnálom, hogy nem, de ha akarod, akkor nekilátok valaminek az összeütésére erről oksa? Mert én bizony ennyire nagyon nagyon konteós vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ne nevettesd már ki magad :)
Egy kicsit nagyobb stadion 100 milliárd forintban kifejezve.
Ha hoznék 100 kőfaragót, egy jobb mérnököt, meg pár leleményes építés vezetőt 10 év alatt megcsinálnák ókori szerszámokkal is :D
100 milliárd ma állami szinten nem pénz , oszd el 150 emberre meg 10 évre. Évi 66 milliós fizetés :rolleyes:
Elmondom neked, hogy ezeket a cuccokat eszközökkel együtt max 20+ milliárdból megcsinálnák még ma is ókori eszközökkel !


Most akkor te ne nevettesd már ki magad mert kevered a szezont a fazonnal ! Kevered a technológiai előnyt és hatékonyságot a kézi erővel és művészettel ! Pontosan tudod , ha egy stadiont csak kézi erővel lehetne megépíteni akkor 1000x drágább lenne és vagy 50x annyi ideig tartana megépíteni ! Szvsz nem 20+ ból nem hanem 200+ se ! De jelzem nem találnál rá megfelelő tudású szakebereket rabszolga lélekkel , a mai elpuhult világunkba , a mai emberi hozzáállással 20 szakit se tudnál össze szedni hozzá , pedig kéne vagy 1000 ! De mintha nem tudnád , hogy a mai építő iparba az emberi tényező a leggyengébb !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Régen és ma is voltak kontárok. Esélyes, hogy ma %-osan több van belőlük. De ismerek jó pár sikeres egyéni vállalkozót, aki csak kőműves vagy csak burkoló és nincs hiba a munkájában.
Kőfaragót személyesen nem ismerek, de láttam "modern" kőszobrokat, nem silányabbak, mint az közép vagy ókoriak. Ergo aki készítette ért ahhoz amit csinál.


Én is ismerek elég sokat , még kőfaragókat is , jó szakembereket is ! De ehhez rutinos , igénytelen rabszolga lelkű kéne vagy 1000 . Az 1000 fő minden nyűgével bajával . A modern kőszobrokat gyakran öntik , de jelentős modern szerszámot és technológiát használnak , töredéknyi "művész" nem lenne ha csak véső és kalapács lenne !
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Pogány

"A mai kőművesek így csinálják akkor régen is így volt, etc, etc... "

A derékszög aránypár számokkal való kimérését azért hoztam példának, mert már 6000 éve ismert és használt módszer.
Te ezt Pitagorasz tételként tanultad az iskolában. Ennek a megfordítása az amit írtam és amit kb. 6000 éve használ az emberiség:
"Ha egy háromszög két oldalhosszának négyzetösszege egyenlő a harmadik oldal hosszának négyzetével, akkor a háromszög derékszögű."
Így lehet derékszögű sarkot csinálni szögmérő nélkül. ;)
https://hu.wikipedia.org/wiki/Pitagorasz-tétel

Ahogy olvastam a vita abban van köztünk, hogy :
Szerintünk az emberek okosak voltak az ókorban is, képesek voltak agyszerű mechanikus gépeket alkotni, használni és a matematikát alkalmazni.
Te szerinted meg az emberek tufák voltak, de jöttek az Annunakik azt azok megmondták, hogy mi legyen.:oops:
Én meg amikor ezt olvasom ilyen fejet vágok: o_O

Olyan emberekről beszélünk, akiknek a java része még állatbőrökbe öltözve kő meg fa meg csonteszközökkel végezte a tevékenységeit. Ma akárhogy is, de nyolc általánost elvégezve is képes volt egy cigánygyerek rácsodálkozni arra, hogy a nap egy csillag. Hacsak nem volt magas iq-jú tudós az egész óegyiptomi társadalom, akkor elég kevés agyas ember alá, elég sok ilyen volt rendelve, aki evett, vadászott, állatbőrökben mászkált, baszott, evett, átbeszélte hogy a szomszéd Mentuhotep hogy megvágta megát egy kővel oszt elüszkösödött. És ezekkel nekiálltak megépíteni egy sor egyre nagyobb évezredekre szóló objektumot megépíteni, gigantikus szobrokat tükörképi szintű jobb és baloldallal megfaragni. A gazdagoknak voltak réz és aranyeszközei, a leggazdagabbaknak vas talán és aztán egyből tervezés nélkül olyan gépeket alkottak ezek az emberek, amik aztán sosem voltak többet mikor az emberiség fejlődik folyamatosan a techológiájában elvileg. Ismerték páran a derékszögelést? Szuper. Ebből fakadóan ki is számolták egyből a kő, réz, vas, étel, fa, homok, hajó, görgő, szerszám, tüzelő, állat, GÉP, út, temető, idő igényeket és már neki is láttak. A derékszögelés ismeretéből, ami elég bénán megy a valóságban sokszor ma is, simán tudák, mennyire kell minden oldal minden sorát enyhén befelé dönteni az épület magjára, még az épületen kívül mennyire és milyen szögben megvágni a majd beépítve sorok és oszlopk tucatjain végigfutó vájatokat. A római technológiai szintet egyből megugorva gépeket készíteni, amiről aztán meg is feledkeztek, mert túl könnyűvé tette volna az életüket.

Szerintem az emberek okosak voltak régen is, meg emberek is voltak, akik nem szerették volna elkúrni az életüket pár valóban okos ember projektjével amit aztán nézegethettek, hogy de fasza, ezt is megcsináltuk, ha nem járt volna nekik haszonnal. Nekik szétment ízülettekkel járt, meg levágott ujjakkal meg halállal, meg elfertőződött sebekkel. Mit nyertek? Mert ha nincs nagy nyeremény, a kutya nem csinálta volna, főleg nem állatbőrökbe öltözött ősemberek, akik agyonverik inkább a sok nagyokost, elveszik az aranyukat és elcserélik valami baromságra, vagy nézegetik hogy milyen szép fényes a nagy kőrakások helyett ami elvitte az életüket.

Az annunaki sztori szerint nem csak megmondták mi legyen, eleve dolgozni hozták létre az emberiséget. Azért ha az istened parancsolja a technológiájával felvértezve, szerintem inkább nekilátsz egy ilyen projektnek, mint ha csak úgy hobbiból csinálod.

Vágd a fejet amikor olvasod, de hol az előzménye a nagy okosságnak? A szudáni 2000 évvel korábbi meg ezek között? Elfelejtették 2000 évre és megint feltalálták a pitagorasz tételt ami miatt hirtelen acélt tudtak kovácsolni fogaskerekes áttétté? A 2000 évvel korábbiak is olyan kurva okosak voltak, hogy tudtak egyszerű gépeket gyártani? Mennyire egyszerű az a gép amivel hetven tonnát hetvenöt méter magasba felviszünk?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Olyan emberekről beszélünk, akiknek a java része még állatbőrökbe öltözve kő meg fa meg csonteszközökkel végezte a tevékenységeit. Ma akárhogy is, de nyolc általánost elvégezve is képes volt egy cigánygyerek rácsodálkozni arra, hogy a nap egy csillag. Hacsak nem volt magas iq-jú tudós az egész óegyiptomi társadalom, akkor elég kevés agyas ember alá, elég sok ilyen volt rendelve, aki evett, vadászott, állatbőrökben mászkált, baszott, evett, átbeszélte hogy a szomszéd Mentuhotep hogy megvágta megát egy kővel oszt elüszkösödött. És ezekkel nekiálltak megépíteni egy sor egyre nagyobb évezredekre szóló objektumot megépíteni, gigantikus szobrokat tükörképi szintű jobb és baloldallal megfaragni. A gazdagoknak voltak réz és aranyeszközei, a leggazdagabbaknak vas talán és aztán egyből tervezés nélkül olyan gépeket alkottak ezek az emberek, amik aztán sosem voltak többet mikor az emberiség fejlődik folyamatosan a techológiájában elvileg. Ismerték páran a derékszögelést?

Nálad valami nagyon elcsúszott.
Halászó-vadászó állatbőrben mászkálós életstílust rég magunk mögött hagytuk mire őseink nekiálltak az első piramisoknak.
Szövőszéket meg már a barlangi ősember is használt...
+megint abból indulsz ki, hogy őseink hülyék voltak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 848
57 823
113
Pogány

Nem szeretnék személyeskedni, de nagyon vakon vagy. Milyen állat bőrbe mászkáló ősemberek? Meg miket hordasz itt össze :D
Ma is élnek köztünk ősemberek akik nem tudják, hogy a nap egy csillag..... Aztán mégis embert küldtünk a holdra :cool:
Most meg még nem tudunk embert küldeni oda :rolleyes:
Nah ezt add össze ;)

Az a baj, hogy olyan dologban hinted az igéd, amivel kapcsolatban nem rendelkezel mélyebb tudással. Ez Önmagában nem baj.
A probléma ott van, hogy amikor tonna szám dobjuk az infót pár fórumtárssal, hogy mennyi az annyi, az lepereg rólad, meg se fontolod.
Kicsit unalmas már nekem is magyarázni azt, hogy 2+2 az 4. Mert kb. ilyen dolgokról beszélünk.
Ez gyerekeknek készült, de elég jól elmagyarázza az emberiség történelmének alapjait. 50 évvel le van maradva a mai ismereteinktől, de alapnak jó lesz:
Szerintem az Eric von Deniken helyet itt kellene kezdened a történelemmel való ismerkedést.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Nálad valami nagyon elcsúszott.
Halászó-vadászó állatbőrben mászkálós életstílust rég magunk mögött hagytuk mire őseink nekiálltak az első piramisoknak.
Szövőszéket meg már a barlangi ősember is használt...
+megint abból indulsz ki, hogy őseink hülyék voltak.

Még ma is bőségesen vannak főleg azon a kontinesen, akik állatbőrökben rohangálnak. Meg tudnád mondani nekem, hogyha ennyire nem volt határ az intelligens ember előtt rádöbbenni az anyagok megmunkálásának és formázásának titkaiban, akkor miértis nem volt egy tuti wolfrám kompozit kovácsolósora a cro-magnoniaknak mondjuk ötvenezer évvel ezelőtt? Addigra volt legalább 50 000 évük létrehozni. Meg a neandervölgyieknek is, akiknek elég jó logikus agya volt szintén. Homo Sapiens Palestinus? Ő hogy állt a szövőszékekkel és acél fogaskerekekkel?

Szóval létezik-e az a fejlődési vonal amire az elején igyekeztetek hivatkozni, hogy iganis megcsinálták rézvésővel meg homokkal, mert akkor az volt nekik, vagy gépesített civilizáció voltak, aminek a hangozatásáért én konteós vagyok és bizonyítékokat kell sorolnom, ti meg nem, hanem gépeik voltak és kész?

Aha, mert az ókorban és a középkorban nem így működött??!! Akkoriban szerinted nem számított ki diktál sok másnak, kié a hatalom, kinek a kezében a fegyver, hanem népszavazásokon döntöttek a (kevés) jóléti cikkek elosztásáról?

Dehogynem számított, de azt azért vedd figyelembe, hogy aki a hatalmat képviselte, az ugyanolyan eszközökkel volt felszerelve, mint akin uralkodott. És ahogy azt ti is említitek, elég kemény emberek voltak akkoriban. Vagy nem? :D Eléggé meg kellett fontolnia a hatalomnak, hogy mennyi ideges embert szeretne.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Pogány

Nem szeretnék személyeskedni, de nagyon vakon vagy. Milyen állat bőrbe mászkáló ősemberek? Meg miket hordasz itt össze :D
Ma is élnek köztünk ősemberek akik nem tudják, hogy a nap egy csillag..... Aztán mégis embert küldtünk a holdra :cool:
Most meg még nem tudunk embert küldeni oda :rolleyes:
Nah ezt add össze ;)

Az a baj, hogy olyan dologban hinted az igéd, amivel kapcsolatban nem rendelkezel mélyebb tudással. Ez Önmagában nem baj.
A probléma ott van, hogy amikor tonna szám dobjuk az infót pár fórumtárssal, hogy mennyi az annyi, az lepereg rólad, meg se fontolod.
Kicsit unalmas már nekem is magyarázni azt, hogy 2+2 az 4. Mert kb. ilyen dolgokról beszélünk.
Ez gyerekeknek készült, de elég jól elmagyarázza az emberiség történelmének alapjait. 50 évvel le van maradva a mai ismereteinktől, de alapnak jó lesz:
Szerintem az Eric von Deniken helyet itt kellene kezdened a történelemmel való ismerkedést.

Nagyjából mindenre sorban választ adok amit felvetettetek, ti meg eléggé elkerültétek a választ pár kérdésemre már jó ideje.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 848
57 823
113
ogretankHU

"De jelzem nem találnál rá megfelelő tudású szakebereket rabszolga lélekkel , a mai elpuhult világunkba , a mai emberi hozzáállással 20 szakit se tudnál össze szedni hozzá , pedig kéne vagy 1000 ! De mintha nem tudnád , hogy a mai építő iparba az emberi tényező a leggyengébb !"

Tény, hogy ma a melósok a leggyengébb láncszemek az építkezéseken. Szakmunkásnak nevezi magát sok olyan forma aki valójában segédmunkás.
Az is tény, hogy ma el vagyunk puhulva.
Már csak azt mond el nekem, hogy miért a mai állapotokat vetítjük vissza a 4-6000 évvel ezelőttiekre?
Más világ volt az, más mentalitással.

" töredéknyi "művész" nem lenne ha csak véső és kalapács lenne !"

Erre mondták, hogy van az a pénz amiért korpás a hajam :)
De ma ezt a bulit nem fizetik meg. Ez van. Megint mai irreleváns állapotból reflektálunk a múltra.
Ma egy kőműves vagy kőfaragó szakmának nincs presztizse. Azokban az időben meg elég "menő" dolog volt egy fazekas vagy kőfaragó.
Talán az orvosok megítélése nem változott meg 6000 év alatt. A többi szakmáé jelentősen.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 939
7 821
113
@Pogány

Gyönyörűek ezek a templomok, de viszonylag újak, 1000 körül fejezték be őket, ráadásul -a piramisoktól eltérően- gazdagon vannak díszítve faragványok és szobrok képében a helyi hitvilág figuráival, szóval ufók kizárva.
Nem, mi, emberek, ennyire jók vagyunk. Tényleg. Erre vagyunk képesek, lazán, kisujjból, ha hagynak minket.
Statikailag nem nagy kunszt, két emelet, tömör, fél méteres gránit tömbök, mindent elbírnak, gyakorlatilag szögletesre faragott barlangok. Ne feledjük, hogy csak 2-300 évvel vagyunk az ulmi katedrális megkezdése előtt, 160 méter magas, leheletfinom, pókhálószerű kőcsipkék, amik elosztják a terhelést!
Na EHHEZ kell a tudomány és a matematika:

ulm-cathedral-long.jpg


Ha van elég embered az idő sem olyan durva tényező, a Parthenónt a görögök 10 év alatt felhúzták!
Itt is vannak hatalmas kőtömbök, meg szemmel alig látható illesztések, meg művészi vésetek, meg minden, és azért nekik már nem segítettek az ufók, szóval az egész bányászos kérdést kilőhetjük, mi erre képesek vagyunk. Lazán.
(Csak telibe kapta az iszlám hódítást, meg a lőporraktárat sem ott kellett volna berendezniük a törököknek.)

The_Parthenon_in_Athens.jpg


A gránit már más tészta, különösen a bronzkorban, az asszuáni kőfejtőben található ősi fejtés nyomainak értelmezésével egész könyvtárat írtak teli csak az utóbbi száz évben, de ettől függetlenül csak sejtjük hogyan csinálták. De, hogy nem az ufók voltak az biztos, mert a hatalmas, több száz tonnás tükörsima gránit obeliszkeken tűéles, mélyen befaragott hieroglifák mesélik el az oszlopok és állítóik történetét. Idegenek sehol nem szerepelnek a sztoriban. Hatsepszut egyik obeliszkje a karnaki komplexumban áll, 30 méter magas, rózsaszín gránitból van és 330 tonna. A talapzatán olvasható hieroglifák szerint 7 hónapba kerül a kifaragása és felállítása. (https://swift.christogenea.org/articles/erm-hatshepsut-obelisk-translation) Szóval valahogy megcsinálták, aminek módja technikatörténeti érdekesség, de az nem kérés, hogy az egyiptomiak képesek voltak rá.

karnak_hatshepsut_south.jpg

A sokba kerül sem érv, ezek koruk hatalmas állami nagyberuházásai voltak, sok ezer rabszolgával, mögöttük volt egy birodalom kincstára. Hérodotosz szerint a piramisépítőknek csak az élelmezése 1600 ezüst talentumba (~70 tonna) került.
A prehisztorikus rézbánya izgalmas, a szénbánya még izgalmasabb, de sajnos nyoma sincs bennük magas technológiai szintnek, a leírások nem szólnak korrodált sínekről, csillékről, esetleg antigravitációs kosarak maradványairól, vagy akármiről. Rézeszközöket és ütőköveket találtak bennük (http://copperculture.homestead.com), ez ugyanaz a technika amit a félbemaradt gránit obeliszknél is találtak Asszuánban. (Mondjuk azért megnéznék egy ilyet. Hogy van kialakítva a fal, vannak-e dúcolások, stb.) Magam is szívesen hajlok afelé, hogy volt prehisztorikus civilizáció, de amennyire meg tudjuk ítélni nem képviselt magas technológiát.
(Vagy ha igen, azt teljesen másképp tette mint mi, de hogyan lehet másképp, és főleg miből?)

26 millió év? Már ebből is valami ezoterikus mítosz lett? Le vagyok maradva, én még a 26 ezer évnél (egy asztrológiai világkorszak) tartottam, érdekes lenne visszakeresni, hogy hogyan honosodott meg a popkultúrában. Mint minden ilyesminek van halovány alapja, egyesek úgy vélik, hogy felfedezhető valamilyen 25-30 millió éves ciklicitás a bolygó biodiverzitásának csökkenésében. Mások szerint nincs ilyen. Dönts el te, biodiverzitás a fosszíliákban, sárgák a nagyobb, kékek a kisebb kihalási események:

Phanerozoic_biodiversity_blank_01.png


Innen eljutni az ufókig nekem elég merész ugrásnak tűnik.
Én szétválasztanám a kérdéskört, mert több dolog keveredik:
- Képesek voltak-e az ókorban masszív építményeket emelni? (Egyértelműen igen.)
- Volt-e prehisztorikus fejlett (milyen értelemben?) civilizáció? (Elképzelhető.)
- Volt-e az ufóknak köze bármihez? (Nagyon valószínűtlen.)

Az annunaki sztori szerint
Mert a tudomány azokat is csalónak tartja, akik kimondják, hogy Kheopsz nevét a piramisba egy csaló írta fel, ahogy az aztán be is bizonyosodott, mégis kheopsz piramisként tartják számon. :D Ki csal ez esetben?

Ezt egybe vettem, mert a két kérdés origója közös, megint szóba kerül a jó Sitchin mester.
Válaszoljon helyettem az ifjú trónkövetelő:
http://www.titkostortenelem.org/tor...o-nevenek-meghamisitasarol-ki-volt-a-hamisito
Ennyit arról mi bizonyosodott be, és ez nagyjából válasz a mester Annunakis sztorijára is. (Amit egyébként Däniken fedezett fel egy évtizeddel Sitcin előtt.)
Értem, hogy ezek a művek teljesen megkapóak, lebilincselőek, elvarázsolnak és egyben mindent megmagyaráznak. Mindjárt felosztják a világot és határozott ellenségképet is gyártanak. (Ez elemi érdekük, háborús propaganda, hiszen az 'ellenség' írásait olvasni sem szabad, még lelepleződnének és nem vennéd meg a következő könyvüket.) Kielégítenek egy egész sor mély emberi késztetést. Nem kell bemutatni, rengeteget elolvastam, különféle nyelveken, és bevallom nagyon szeretem őket. Ahogy nagy rajongója vagyok a tudományos fantasztikumnak is, ezt fel lehet fogni történelmi fantasztikumnak, és nem kevésbé szórakoztató. Mivel a történetekben vannak igazságmagvak, már csak a dolgoknak utánajárás is egy élmény. Sajnos azonban szinte minden amit mondanak a képzelet szüleménye, amit kihagyással, torzítással, vagy egyenesen kitalációval próbálnak alátámasztani. Mondjuk elég hatásosan.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Szóval létezik-e az a fejlődési vonal amire az elején igyekeztetek hivatkozni, hogy iganis megcsinálták rézvésővel meg homokkal, mert akkor az volt nekik, vagy gépesített civilizáció voltak, aminek a hangozatásáért én konteós vagyok és bizonyítékokat kell sorolnom, ti meg nem, hanem gépeik voltak és kész?

Milyen rézvéső?
Pattintó kő! (nem pattintott)
Fém drága mulattság volt, ott használták ahol muszály volt (kisebb fedő kövek elfűrészelése egyenesre stb.).
Még a húsvét szigeteki szobrok is ezzel a technikával készültek, az egész sziget tele van félbehagyott faragásokkal és kőszerszámokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
M

molnibalage

Guest
Ma egy kőműves vagy kőfaragó szakmának nincs presztizse. Azokban az időben meg elég "menő" dolog volt egy fazekas vagy kőfaragó.
Talán az orvosok megítélése nem változott meg 6000 év alatt. A többi szakmáé jelentősen.
Az HBO-s Rome sorozat utolsó részében pontosan ez hangzik el, amikor Pullo elmeséli, hogy Vorenus fiából kőfaragó lett.

ui. Nem gondoltam volna, hogy egy római vízvezetékről betett kép ide fog vezetni...
 
M

molnibalage

Guest
@Pogány
26 millió év? Már ebből is valami ezoterikus mítosz lett? .
Én ennél a pontnál már sírva röhögtem...
Az, hogy mi, hogyan és mikor én milyen periódus szerint hal ki. Főleg a háromtest és egyéb probémák miatt is.
Barátunk, hogy egy vicces bolygót ránt elő, hogy egy barna törpét, de nehogymár kiderüljön, hogy az ember nem hülye. Már aki, mert tényleg sokan azok. De nem is balfaszok vezették soha az emberiség megaprojektjeit

Ennyi a dolog titka.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán