Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Pogány

N+1 szer be lett bizonyítva, hogy ismerték a kereket, a szekeret, a bronzot, a vasat , a darut, sőt még a fogas kereket is.:)
Értem, hogy nem illenek bele a világ képedbe, de ezek tények.
Az is tény, hogy a Dél Amerikai és Ázsiai piramisok sokkal később épültek. Európában Colosseum meg Hagia Sofia épült akkor amikor ezek még csak gúla alakba lapátoltak köveket....
Amikor azok a népek Ázsiában még csak szikla falakat díszítgettek, addigra Európában katedrálisok belsejét faragták ki, meg beütött a reneszánsz :D
Nem véletlenül linkeltem a kis mese sorozatot neked. Se időben se térben nem vagy képben.:(

Meg jössz itt nekem a csillagképes meg égtájas tájolással XD
Szerinted ma mihez mérik az épületeket? Láttál már helyszín rajzot? Vágod, hogy fenn van rajta az Északi irány, és abból kiindulva tájolnak és terveznek még ma is házat? Szerinted az ókorban máshogyan volt ez? Randomra szúrtak le egy pontot amihez mértek? o_O
Adott számukra fontos csillagászati elemhez viszonyítva tették le a zérus pontot és onnan kiindulva mértek!
Aki volt építkezésen az nagyon jól tudja, hogy kapa vágás sincsen amíg meg nem határozzuk a 0 vagyis a zérus pontot. Minden onnan van mérve.
De ugyan így nem értetted a derék szögek nem létező problémáját sem, ami csak neked volt megoldhatatlan rejtély (meg Denikenéknek).
Aztán amikor megmutattam, hogy van erre egy 6000 éves gyakorlati tudás, akkor annyi a válasz , hogy biztos nem ismerték..... De ismerték, a babiloniak ezzel építettek zikuratot és le is írták ezt az összefüggést agyagtáblára.
Az is le lett írva, hogy az első piramis azért lépcsős, mert Sumér mintára készült. Ennek is írásos történelmi nyoma van. Ergo, a tudás már akkor megjött a Suméroktól Egyiptomba ;)

Fából akarsz vaskarikát csinálni :)
Csak azért tűnnek bonyolultnak ezek a dolgok neked , mert nincs rálátásod bizonyos dolgokra. Pl. Arra, hogyan mérnek egy építkezésen.
Az egész vita valójában ebből fakad, szerintem.
És félre ne értsetek, nincs a zsebemben a bölcsek köve, nem tudok mindenre válaszolni, ebben a témában sem vagyok szakértő, csak nekem valahogy nem tűnnek bonyolultnak ezek az ókori dolgok.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Tudod, akiknek szabályok szerinti felépülő írott nyelve van az a civilizáció minden, csak nem állatbőrökben rohangáló társadalom.

Most csak erre az egyre reagálok, nem hinném, hogy lenne sok mondanivalónk egymásnak miután legyökereztél. A lenti képeken szereplő tárgyak a középső kőkorból valók. Nem én, hanem a tudós emberek akik írást kutatnak szerte a világban, az első konkrétan feliratot tartalmazó leleteknek gondolják ezeket, cca 25-30 000 évvel ezelőttről. Szóval ennek függvényében gondold át szerintem a fentebbi mondatodat.
a-engraved-pebble-from-reportedly-Howiesons-Poort-levels-at-Kleinkliphuis-River.png



Engraved-ostrich-eggshell-from-the-c-60-ka-Howiesons-Poort-levels-at-Diepkloof-Rock.png


Engraved-ochre-from-the-M1-phase-78-72-ka-at-Blombos-Cave.png


images
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Pogány

N+1 szer be lett bizonyítva, hogy ismerték a kereket, a szekeret, a bronzot, a vasat , a darut, sőt még a fogas kereket is.:)
Értem, hogy nem illenek bele a világ képedbe, de ezek tények.
Az is tény, hogy a Dél Amerikai és Ázsiai piramisok sokkal később épültek. Európában Colosseum meg Hagia Sofia épült akkor amikor ezek még csak gúla alakba lapátoltak köveket....
Amikor azok a népek Ázsiában még csak szikla falakat díszítgettek, addigra Európában katedrálisok belsejét faragták ki, meg beütött a reneszánsz :D
Nem véletlenül linkeltem a kis mese sorozatot neked. Se időben se térben nem vagy képben.:(

Meg jössz itt nekem a csillagképes meg égtájas tájolással XD
Szerinted ma mihez mérik az épületeket? Láttál már helyszín rajzot? Vágod, hogy fenn van rajta az Északi irány, és abból kiindulva tájolnak és terveznek még ma is házat? Szerinted az ókorban máshogyan volt ez? Randomra szúrtak le egy pontot amihez mértek? o_O
Adott számukra fontos csillagászati elemhez viszonyítva tették le a zérus pontot és onnan kiindulva mértek!
Aki volt építkezésen az nagyon jól tudja, hogy kapa vágás sincsen amíg meg nem határozzuk a 0 vagyis a zérus pontot. Minden onnan van mérve.
De ugyan így nem értetted a derék szögek nem létező problémáját sem, ami csak neked volt megoldhatatlan rejtély (meg Denikenéknek).
Aztán amikor megmutattam, hogy van erre egy 6000 éves gyakorlati tudás, akkor annyi a válasz , hogy biztos nem ismerték..... De ismerték, a babiloniak ezzel építettek zikuratot és le is írták ezt az összefüggést agyagtáblára.
Az is le lett írva, hogy az első piramis azért lépcsős, mert Sumér mintára készült. Ennek is írásos történelmi nyoma van. Ergo, a tudás már akkor megjött a Suméroktól Egyiptomba ;)

Fából akarsz vaskarikát csinálni :)
Csak azért tűnnek bonyolultnak ezek a dolgok neked , mert nincs rálátásod bizonyos dolgokra. Pl. Arra, hogyan mérnek egy építkezésen.
Az egész vita valójában ebből fakad, szerintem.
És félre ne értsetek, nincs a zsebemben a bölcsek köve, nem tudok mindenre válaszolni, ebben a témában sem vagyok szakértő, csak nekem valahogy nem tűnnek bonyolultnak ezek az ókori dolgok.

Legyenek kedvesek a Colosseumot meg a Hagia Sophiát a Macchu Picchu csúcsára felhúzni, és akkor elhiszem, hogy sokkal előrébb van amit csináltak, mint azok akik a dzsungelben hegytetőre dolgoztak sok tonnákkal.

Nekem nem gond, ha ismerték a vasat, a fogaskereket,a kereket, kurva király kovácsok is lehettek tőlem. Én ezzel kezdtem a mondanivalómat, amire kaptam rézfúrós videókat, hogy nem kellett oda semmi komoly technológia. Én azt állítottam, hogy de és mivel a bronzkor ahol a bronz volt a tömeges világszerte legfejlettebb anyag, csak ezután jött, egyiptomban pedig a technológiának nincs utóélete, valakitől kaptak egy számukra messze jövőbeli technológiát olyantól akinek volt. Oldalakon keresztül bizonygattátok, hogy mekkora hülyeség, hogy nem tudták volna gyorsan felhúzni pár év alatt a rézeszközökkel, azóta meg, amióta belementem abba, ahogy én látom, hogy mit lehet tenni azokkal az eszközökkal amiket mint mindent vivő bizonyítékokat elémraktatok, azóta azt hangoztatjátok, hogy nem is azokkal csinálták, hanem fejlettebb technológiával.

Nem én keveredtem el a mondanivalómmal, ti nem tudjátok eldönteni, hogy a konteós technológiai pluszom kellett-e a megépítéséhez, de ha én mondom akkor nem, mert nézd rézfúróval is megy (kibaszott lassan), vagy pedig eleve nem rézfúróztak, de hello, ez ugyanaz a konteó amiről én beszélek. :D Teljesen ellentmondtok annak, amivel megpróbáltatok legyalulni mint ábrándos hülyét és teljesen ellentmond a hivatalos egyiptológia állításainak, akik ezeket az állításaikat az általuk fellelt tárgyak ismeretében tették. :D

Ennek az egésznek akkor lenne értelme, már amit megmagyaráztál nekem, hogy mit gondolok, ha a modellezés, leképzés szavak ekvivalensei lennének a tájolás szónak. Nem azok!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Pogány

"Legyenek kedvesek a Colosseumot meg a Hagia Sophiát a Macchu Picchu csúcsára felhúzni, "

Szerinted nincs ott elég kő helyben?
80_-_Machu_Picchu_-_Juin_2009_-_edit.jpg


Vagy mire célzol? Hogy huh de magasan van, UFO-k építették?
A 14. században épült!
A potala palota régebbi, meg 1000 méterrel magasabban épült, és nem mellesleg sokkal komplexebb épület, mint egy helyben teraszossá vájt hegytető....:
Potala.jpg


Gondolom amikor beütött a reneszánsz Európába , akkor az UFO-k nem oda látogattak el, vagy Ázsiába, hanem a kőkor és az ókor határán tengődő Dél-amerikai őscivilizációkhoz.....
Ilyenkor jön elő amit írok az időbeliségről és a térbeliségről.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Pogány

"Legyenek kedvesek a Colosseumot meg a Hagia Sophiát a Macchu Picchu csúcsára felhúzni, "

Szerinted nincs ott elég kő helyben?
80_-_Machu_Picchu_-_Juin_2009_-_edit.jpg


Vagy mire célzol? Hogy huh de magasan van, UFO-k építették?
A 14. században épült!
A potala palota régebbi, meg 1000 méterrel magasabban épült, és nem mellesleg sokkal komplexebb épület, mint egy helyben teraszossá vájt hegytető....:
Potala.jpg


Gondolom amikor beütött a reneszánsz Európába , akkor az UFO-k nem oda látogattak el, vagy Ázsiába, hanem a kőkor és az ókor határán tengődő Dél-amerikai őscivilizációkhoz.....
Ilyenkor jön elő amit írok az időbeliségről és a térbeliségről.

Ha pusztán ennyi az előző reakciómra a reakció, maradjunk ennyinél. De, szerintem is van ott kő bőven elég helyben. Aogyan ennél is amit ide bevágtál alá. Ugyanúgy volt elég kő szerintem helyben. Ez sem a Hagia Sophia, ez is tömbépítészet. Szóval akkor ez az épület könnyebb vagy nehezebb volt mint Macchu Picchu? Ha olyan volt mint az, akkor mit bizonyít? Az általatok előrébbsorolt európai templomok építése a maguk szépségével és bonyolultságával, nehezebb munka volt, mint ez, vagy Macchu Picchu? Ritkább levegőben tömbökből rohadt magasra, vagy iszonyatos páratartalom és esőzések közepette tömbökből hegycsúcsra építkezni nem ér fel a kecses gótikus építészek munkájával? Építsenek ilyen helyre katedrálist és máris elismerem, hogy plusz teljesítmény ezekhez képest. Persze a korabeli eszközökkel kérném, hogy mérhessük.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nálad valami nagyon elcsúszott.
Halászó-vadászó állatbőrben mászkálós életstílust rég magunk mögött hagytuk mire őseink nekiálltak az első piramisoknak.
Szövőszéket meg már a barlangi ősember is használt...
+megint abból indulsz ki, hogy őseink hülyék voltak.

Erre a szövőszékre adnál egy forrást vagy képet? El nem tudom képzelni, hogy milyet használhattak.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Olyan emberekről beszélünk, akiknek a java része még állatbőrökbe öltözve kő meg fa meg csonteszközökkel végezte a tevékenységeit. Ma akárhogy is, de nyolc általánost elvégezve is képes volt egy cigánygyerek rácsodálkozni arra, hogy a nap egy csillag. Hacsak nem volt magas iq-jú tudós az egész óegyiptomi társadalom, akkor elég kevés agyas ember alá, elég sok ilyen volt rendelve, aki evett, vadászott, állatbőrökben mászkált, baszott, evett, átbeszélte hogy a szomszéd Mentuhotep hogy megvágta megát egy kővel oszt elüszkösödött. És ezekkel nekiálltak megépíteni egy sor egyre nagyobb évezredekre szóló objektumot megépíteni, gigantikus szobrokat tükörképi szintű jobb és baloldallal megfaragni.

Tudod ma sem tud mindenki atomerőművet, vagy repülőgépet tervezni és mégis épülnek ilyenek. Ma is az emberiség elég nagy része csak szalagmunkára alkalmas, de ez is bőven elég ahhoz, hogy néhány okos irányításával pl. autógyárat működtessenek.

A gazdagoknak voltak réz és aranyeszközei, a leggazdagabbaknak vas talán és aztán egyből tervezés nélkül olyan gépeket alkottak ezek az emberek, amik aztán sosem voltak többet mikor az emberiség fejlődik folyamatosan a techológiájában elvileg.

Igen, hosszú távon állandó a fejlődés, de nagy visszaesések is szoktak lenni.
Pl. a rómaiak is mi mindent elértek, aztán jött az elpuhulás és a vándornépek és 1000 évnyi fejlődés ment a levesbe. Amit ők elértek az 200-as évekre, azt kb. az 1200-as évekre érték el ismét Európában.
Az egyiptomiakat is jól taccsraverte egy népvándorlás, aztán meg az arab invázió.
Vagy pl. a mai Európa fejlettségét is taccsraverheti a migráció ha nem figyelünk oda.

Szerintem az emberek okosak voltak régen is, meg emberek is voltak, akik nem szerették volna elkúrni az életüket pár valóban okos ember projektjével amit aztán nézegethettek, hogy de fasza, ezt is megcsináltuk, ha nem járt volna nekik haszonnal. Nekik szétment ízülettekkel járt, meg levágott ujjakkal meg halállal, meg elfertőződött sebekkel. Mit nyertek? Mert ha nincs nagy nyeremény, a kutya nem csinálta volna, főleg nem állatbőrökbe öltözött ősemberek, akik agyonverik inkább a sok nagyokost, elveszik az aranyukat és elcserélik valami baromságra, vagy nézegetik hogy milyen szép fényes a nagy kőrakások helyett ami elvitte az életüket.

Mit csodálkozol? A nagy katedrálisokat is építették évszázadokig is, sőt még a kis falusi templomok is folyamatosan épültek/átépültek az évszázadok alatt, mert ez volt Isten/papok akarata.
Egyiptomban a fáraót is istenként tisztelték, akkor neki nem épült volna amit akar? Főleg hogy ugye ő nem csak a túlvilágon büntetett, hanem ezen is, ha nem az akarata szerint történtek a dolgok.
A piramisokon meg azért dolgoztak, mert megfizették őket, mint ahogy ma is azért dolgoznak az emberek, mert élni akarnak.
És felejtsd már el azt a baromságot, hogy állatbőrbe bújt ősemberek.
Az egyiptomiak az akkori világ egyik legfejlettebb társadalmában éltek. Nem volt olyan, hogy agyonverték az okosokat, mert nekik már voltak erőszakszervezeteik, hadsereg, rendőrség, igazságszolgáltatás, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Halfdan

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Tudod ma sem tud mindenki atomerőművet, vagy repülőgépet tervezni és mégis épülnek ilyenek. Ma is az emberiség elég nagy része csak szalagmunkára alkalmas, de ez is bőven elég ahhoz, hogy néhány okos irányításával pl. autógyárat működtessenek.

A gazdagoknak voltak réz és aranyeszközei, a leggazdagabbaknak vas talán és aztán egyből tervezés nélkül olyan gépeket alkottak ezek az emberek, amik aztán sosem voltak többet mikor az emberiség fejlődik folyamatosan a techológiájában elvileg.

Igen, hosszú távon állandó a fejlődés, de nagy visszaesések is szoktak lenni.
Pl. a rómaiak is mi mindent elértek, aztán jött az elpuhulás és a vándornépek és 1000 évnyi fejlődés ment a levesbe. Amit ők elértek az 200-as évekre, azt kb. az 1200-as évekre érték el ismét Európában.
Az egyiptomiakat is jól taccsraverte egy népvándorlás, aztán meg az arab invázió.
Vagy pl. a mai Európa fejlettségét is taccsraverheti a migráció ha nem figyelünk oda.

Szerintem az emberek okosak voltak régen is, meg emberek is voltak, akik nem szerették volna elkúrni az életüket pár valóban okos ember projektjével amit aztán nézegethettek, hogy de fasza, ezt is megcsináltuk, ha nem járt volna nekik haszonnal. Nekik szétment ízülettekkel járt, meg levágott ujjakkal meg halállal, meg elfertőződött sebekkel. Mit nyertek? Mert ha nincs nagy nyeremény, a kutya nem csinálta volna, főleg nem állatbőrökbe öltözött ősemberek, akik agyonverik inkább a sok nagyokost, elveszik az aranyukat és elcserélik valami baromságra, vagy nézegetik hogy milyen szép fényes a nagy kőrakások helyett ami elvitte az életüket.

Mit csodálkozol? A nagy katedrálisokat is építették évszázadokig is, sőt még a kis falusi templomok is folyamatosan épültek/átépültek az évszázadok alatt, mert ez volt Isten/papok akarata.
Egyiptomban a fáraót is istenként tisztelték, akkor neki nem épült volna amit akar? Főleg hogy ugye ő nem csak a túlvilágon büntetett, hanem ezen is, ha nem az akarata szerint történtek a dolgok.
A piramisokon meg azért dolgoztak, mert megfizették őket, mint ahogy ma is azért dolgoznak az emberek, mert élni akarnak.
És felejtsd már el azt a baromságot, hogy állatbőrbe bújt ősemberek.
Az egyiptomiak az akkori világ egyik legfejlettebb társadalmában éltek. Nem volt olyan, hogy agyonverték az okosokat, mert nekik már voltak erőszakszervezeteik, hadsereg, rendőrség, igazságszolgáltatás, stb.
Ez mind szép és jó, de állatbőrbe varrt ősemberek akkor sem tudták volna azokat a köveket egymásra tenni. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Új orvosi bértábla. EÜ dolgozói bértábla. Oktató-kutatói bértábla. General közalkalmazotti bértábla.
Ugyebár garantált minimum bérekről beszélünk.
Ha megnyitjük az EÜ bértáblát, akkor látható, hogy valami rendezett dolog fogad minket 2022-től kezdődően. Ehhez kapták meg az orvosok a csak orvosokra vonatkozó "tuningot" néhány meglepi tüskével, mindazok mellett, hogy várható volt, hogy egyben büntethetővé válik a paraszolvencia.
Az EÜ dolgozó A osztálya az, aki olyan munkakörben dolgozik, amihez nem szükséges még általános iskolai végzettség sem, ez 244-el kezdődik új munkavállalónál és 290 fölé megy a ledolgozott évek számával, 34 évvel megy pont 277 fölé. Nézzük meg kik tanítják az orvosokat. ld oktatói-kutatói bértábla, mondjuk a tanársegéd 205 ezertől kezdődik egy esetleg gyakorlatot tartó PhD tudományos fokozattal rendelkező kutató pedig 277 ezret kap, ami nem emelkedik a ledolgozott évekkel. Az egyetemi adjunktus legmagasabb fizetési fokozatában haladja meg a kimaxolt általános iskolát sem végzett EÜ dolgozó minimálbérét....
De akkor nézzük meg a minden közalkalmazottra vonatkozó general bértáblát. A tábla 4/5-ét felülírta a minimálbér és a garantált bérminimum, főiskolai végzettséggel, nyugdíj előtt sem kell többet fizetni a közalkalmazottnak, mint a garantált bérminimum.
Mikor fog ez a feszültség kipukkanni? Most ezek a közalkalmazottak meglátják ezt az új orvosi bértáblát, tessék beleképzelni a helyükbe magunkat... ez sajnos nagyon kevés embernek megy... ezért történnek meg azok, hogy csak az kap béremelést, aki ki tudja kényszeríteni...
Lesznek itt még bajok... szerintem a rendvédelmi és honvédelmi dolgozók szájíze is keserű ezt látva, mert a közszférában is óriási különbségek vannak. A rendvédelmiek még valamennyire tárgyalási pozícióban vannak, de a többieknél max el lehet menni... aztán aki marad... meg lehet nézni hogyan alakul a jelenleg is fényes színvonal.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 834
113
Új orvosi bértábla. EÜ dolgozói bértábla. Oktató-kutatói bértábla. General közalkalmazotti bértábla.
Ugyebár garantált minimum bérekről beszélünk.
Ha megnyitjük az EÜ bértáblát, akkor látható, hogy valami rendezett dolog fogad minket 2022-től kezdődően. Ehhez kapták meg az orvosok a csak orvosokra vonatkozó "tuningot" néhány meglepi tüskével, mindazok mellett, hogy várható volt, hogy egyben büntethetővé válik a paraszolvencia.
Az EÜ dolgozó A osztálya az, aki olyan munkakörben dolgozik, amihez nem szükséges még általános iskolai végzettség sem, ez 244-el kezdődik új munkavállalónál és 290 fölé megy a ledolgozott évek számával, 34 évvel megy pont 277 fölé. Nézzük meg kik tanítják az orvosokat. ld oktatói-kutatói bértábla, mondjuk a tanársegéd 205 ezertől kezdődik egy esetleg gyakorlatot tartó PhD tudományos fokozattal rendelkező kutató pedig 277 ezret kap, ami nem emelkedik a ledolgozott évekkel. Az egyetemi adjunktus legmagasabb fizetési fokozatában haladja meg a kimaxolt általános iskolát sem végzett EÜ dolgozó minimálbérét....
De akkor nézzük meg a minden közalkalmazottra vonatkozó general bértáblát. A tábla 4/5-ét felülírta a minimálbér és a garantált bérminimum, főiskolai végzettséggel, nyugdíj előtt sem kell többet fizetni a közalkalmazottnak, mint a garantált bérminimum.
Mikor fog ez a feszültség kipukkanni? Most ezek a közalkalmazottak meglátják ezt az új orvosi bértáblát, tessék beleképzelni a helyükbe magunkat... ez sajnos nagyon kevés embernek megy... ezért történnek meg azok, hogy csak az kap béremelést, aki ki tudja kényszeríteni...
Lesznek itt még bajok... szerintem a rendvédelmi és honvédelmi dolgozók szájíze is keserű ezt látva, mert a közszférában is óriási különbségek vannak. A rendvédelmiek még valamennyire tárgyalási pozícióban vannak, de a többieknél max el lehet menni... aztán aki marad... meg lehet nézni hogyan alakul a jelenleg is fényes színvonal.
Oké, hogy folyamatosan emelmedik a bér az évekkel, meg az orvos tapasztalata is ezáltal az "értéke" is, de egy 70évesnek miért kell több pénz mint egy 30-40nek? Gyerekei már addigra nagykoruak, elvileg lakás+kocsi megvan, a fiatal meg hitelből hitelbe, gyerek viszi a lovét, stb. Nincs igazságos rendszer. De tízszer inkább ez mint újabb stadionok.
 
M

molnibalage

Guest
Új orvosi bértábla. EÜ dolgozói bértábla. Oktató-kutatói bértábla. General közalkalmazotti bértábla.
Ugyebár garantált minimum bérekről beszélünk.
Ha megnyitjük az EÜ bértáblát, akkor látható, hogy valami rendezett dolog fogad minket 2022-től kezdődően. Ehhez kapták meg az orvosok a csak orvosokra vonatkozó "tuningot" néhány meglepi tüskével, mindazok mellett, hogy várható volt, hogy egyben büntethetővé válik a paraszolvencia.
Az EÜ dolgozó A osztálya az, aki olyan munkakörben dolgozik, amihez nem szükséges még általános iskolai végzettség sem, ez 244-el kezdődik új munkavállalónál és 290 fölé megy a ledolgozott évek számával, 34 évvel megy pont 277 fölé. Nézzük meg kik tanítják az orvosokat. ld oktatói-kutatói bértábla, mondjuk a tanársegéd 205 ezertől kezdődik egy esetleg gyakorlatot tartó PhD tudományos fokozattal rendelkező kutató pedig 277 ezret kap, ami nem emelkedik a ledolgozott évekkel. Az egyetemi adjunktus legmagasabb fizetési fokozatában haladja meg a kimaxolt általános iskolát sem végzett EÜ dolgozó minimálbérét....
De akkor nézzük meg a minden közalkalmazottra vonatkozó general bértáblát. A tábla 4/5-ét felülírta a minimálbér és a garantált bérminimum, főiskolai végzettséggel, nyugdíj előtt sem kell többet fizetni a közalkalmazottnak, mint a garantált bérminimum.
Mikor fog ez a feszültség kipukkanni? Most ezek a közalkalmazottak meglátják ezt az új orvosi bértáblát, tessék beleképzelni a helyükbe magunkat... ez sajnos nagyon kevés embernek megy... ezért történnek meg azok, hogy csak az kap béremelést, aki ki tudja kényszeríteni...
Lesznek itt még bajok... szerintem a rendvédelmi és honvédelmi dolgozók szájíze is keserű ezt látva, mert a közszférában is óriási különbségek vannak. A rendvédelmiek még valamennyire tárgyalási pozícióban vannak, de a többieknél max el lehet menni... aztán aki marad... meg lehet nézni hogyan alakul a jelenleg is fényes színvonal.
Nem akartam belpol flémet, de nekem is kb. ezek a dolgok jutottak az eszembe.

  • Csak az orvosok, mindenki más agyvize ettől felforr majd.
  • Én azt sem értettem, hogy akkor az ápolók/nővérek és egyéb nem orvos beosztásúaknál ez hogyan lesz nem vörös posztó.
  • Azt a részét sem értem, hogy akkor az egyetemi oktatók és orvoslást végzők között akkor ez most határt húz vagy sem?
  • A magánrendelésekkel mi lesz? Mert aki időérzékeny, az eleve sokszor azt vette igénybe...
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Nem akartam belpol flémet, de nekem is kb. ezek a dolgok jutottak az eszembe.

  • Csak az orvosok, mindenki más agyvize ettől felforr majd.
  • Én azt sem értettem, hogy akkor az ápolók/nővérek és egyéb nem orvos beosztásúaknál ez hogyan lesz nem vörös posztó.
  • Azt a részét sem értem, hogy akkor az egyetemi oktatók és orvoslást végzők között akkor ez most határt húz vagy sem?

Ezzel sokan nem fogtok talán egyetérteni de én kereken nulla emelést adnék 1 millió fölött az orvosoknak. Nevetséges az egész, és felháborító, hogy a kamara veri/verte az asztalt az egy milliós fizetéseknél is. Sokan mondják, mert elhitették az emberekkel, hogy nincs Magyarországon elég orvos mert a legtöbb kimegy külföldre dolgozni. Csak, hogy ez kurvára nem igaz. Lakosságszámra levetítve kb ugyanannyi orvos van az országban arányaiban mint bármelyik nyugat-európai országban, sőt 1-2-t még verünk is. A gond egyik része, hogy rettentesen szarul vannak szétosztva, ugyanis szükségtelenül sok kórház működik az országban, illetve a baj azzal van, hogy az ápolókból van kevés, és sokszor az orvos végez olyan munkát amit valójában nem neki kellene csinálni. Az ápolók fizetését kellene duplázni.. Erre rájön, hogy eddig kismillió orvos ledolgozta/dolgozgatta az ideje egy részét 'a' helyen, aztán magánrendelésben kétszer annyit 'b' helyen. Most lesz aki bőven két misi fölött visz haza, de ez sem elég, erre miért sír most a kamara az utóbbi napokban? Hogy ne korlátozzák az orvosokat a másodállás vállalásában. Ez már gyomorforgató..
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Én azt sem értettem, hogy akkor az ápolók/nővérek és egyéb nem orvos beosztásúaknál ez hogyan lesz nem vörös posztó.
Családban van ápoló. Közöltem vele, hogy szervezzenek sztrájkot, gyakoroljanak nyomást. Azt nem lehet, mert ki látja el a betegeket, erkölcsileg nem lehet. Hát akkor nem lesz béremelés. ¯\_(ツ)_/¯