Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
oké, értelme van, sokféleképpen használható, de négy darab kevés:
ugusztus 8-án írta ki a közbeszerzést a Terrorelhárítási Központ 4 darab motorkerékpár beszerzésére vonatkozóan - írja az mfor. Ez egy, a közbeszerzési hatóság oldalán közzétett dokumentumból derül ki.

A dokumentumok közé most került fel az összefoglaló tájékoztatás, eszerint november 7-e után megköthetik a szerződést a nyertes és egyedüli pályázóval, a Wallis Motor Pesttel.

A tájékoztatás szerint 4 darab BMW R1200 típusú motorkerékpárt (92kw-os, benzines) fog beszerezni a Terrorelhárítási Központ, ezt a típust a túramotorok etalonjaként emlegetik. A Wallis Motor Pest ezt darabonként nettó 5,946 millió forintért szállítja le, vagyis összesen nettó 23,78 millióért. Az már biztos, hogy motorokat megkülönböztető fény- és hangjelzésekkel is el fogják látni. Ezeket alvállalkozóként a Rózswagen Bt. fogja leszállítani.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Halkan megjegyzem, az izraeli spec motoros egység is BMW-t használ... igaz ők tesztek után kiválasztották az F800 GS a magyar "vakulj magyar ne láss tót" jellegű" beszerzés árának kevesebb mint kétharmadáért...
1200px-Patrouille_police_Yasam_BMW_F800GS_J%C3%A9rusalem_juillet_2014.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 787
30 563
113
Bayerische Motoren Werke, BMW, német. Kb egyet holokusztoztak és máris esett az ár legalább 50%-ot. Ha tengeralattjárót ingyen (segélyből) kapnak majd pont pár szaros túramotrot nem tudnak lealkudni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
az az érzésem megint ugrottál egyet védőháló nélékül
A motorok piaci ára átszámítva kb ugyanaz.
és láss csodát, ha rámész egy motorkerékpár szakkereskedés árlapjára, mindjárt látni mennyivel olcsóbb az F80 Gs
nettó 5,946 millió forintért versus
http://www.bmw-motorrad.hu/Modellek/Adventure/F800GS

Alapár: 3 742 000 Ft*
Nem ugyanaz a ket motor! Te a GS 800-rol beszelsz, de a TEK nem olyat vett. (Hasonlo a szinuk vagy mi? :D)
R 1200 GS 5.048.000 huf-rol indul. Az R 1200 RT 5.771.000+.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Persze ő csak az árakat nézte. De azt már nem gondolja, hogy esetleg más szempontok is voltak ott. Pl. az izraelieké valószínűleg ideális a sivatagban való motorozáshoz, míg nekünk nem az a fő szempont, hogy sivatagban is használhassuk.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Neki az a problémája, hogy ha az izraelieknek jó az olcsóbbik, akkor a TEK miért nem azt vette? :)
Valamibe bele kell kötni.
...
Persze ő csak az árakat nézte. De azt már nem gondolja, hogy esetleg más szempontok is voltak ott. Pl. az izraelieké valószínűleg ideális a sivatagban való motorozáshoz, míg nekünk nem az a fő szempont, hogy sivatagban is használhassuk.
Valoban jo motor az F 800 GS. A brazil favellak kiralya. :)
Szuk utcakon, padkara fel, padkara le, lepcsozni es a rossz utakra. Tok jo lehet az izraeli(?) varosokba is. De nalunk nem veletlenul szerzik be az 1000cc folotti motorokat. Amint ki kell lepni a varosbol egybol latszik az elonyuk. PL.: FJR1300 van a mentoknek. Az ha gyorsan megy is stabil marad. Egy nagy sebessegnel instabil 800-assal 160 folott kerulgetni az autosokat erotartalek nelkul... Ehh! Az nem erre a videkre valo.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Persze ő csak az árakat nézte. De azt már nem gondolja, hogy esetleg más szempontok is voltak ott. Pl. az izraelieké valószínűleg ideális a sivatagban való motorozáshoz, míg nekünk nem az a fő szempont, hogy sivatagban is használhassuk.

Az izraeli spec egység, Jeruzsálemben (nem épp sivatag)és környékén működik
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
http://www.origo.hu/nagyvilag/20171028-utazas-dubajba-olcson-csaladdal.html

Családi nyaraláshoz is kiváló célpont, leginkább az ősztől tavaszig terjedő időszakban. Nyáron ugyanis 43-45 fok is lehet napközben, az eddigi rekord pedig egy júliusi napon született: 52 fokosnál is nagyobb hőség volt akkor. Persze ez még az itt élőknek is szinte elviselhetetlen, ezért csúcsra járatják a légkondit szinte mindenhol. Sőt, az embernek az az érzése, hogy még a csúcson is túl.
A szállodákban, a bevásárlóközpontokban, a taxikban, tulajdonképpen minden zárt helyen 19-20 fokra hűtik le a levegőt. De kapaszkodjanak meg, még a buszmegállókban is. Tényleg, merthogy azok is zártak és hűtöttek, ami teljesen érthető: 10-15 percet állni a tűző napon 40 fokban még az itt élőknek is nagy megpróbáltatás lenne. Viszont tény, az is nagy kihívás, hogy az ennyire lehűtött helyiségekben az egyszerű turista ne fagyjon félholtra. Vagyis érdemes mindig egy hosszú ujjú felsőt magunknál tartanunk, esetleg zoknit is. Hogy ezt nem mindenki tudja, az is mutatja, hogy a repülőgépen a hazafele tartó járaton, amerre csak néztem, minden sorban ült valaki, aki végigköhögte az utat.


Sosem értettem, hogy ahol vannak légkondik, ott miért kell csúcsrajáratni? Ez nagyon sok helyen így van, bemegyek nyáron egy óriási bevásárlóközpontba és fagyok meg. Sokkal kevesebbet fogyasztana, ha csak 23-24 fokra hűtik le a helységet 18-19 helyett, ráadásul az embereknek is jobb 40 fokból 24-be belépni, mint 18-ba, kilépni meg főleg szar a 18-ból 40-be. Főleg idegesítő, hogy tudom, én mint vásárló fizetem ki az óriási villanyszámlát, azért hogy fázzak.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 461
10 578
113
http://www.origo.hu/nagyvilag/20171028-utazas-dubajba-olcson-csaladdal.html

Családi nyaraláshoz is kiváló célpont, leginkább az ősztől tavaszig terjedő időszakban. Nyáron ugyanis 43-45 fok is lehet napközben, az eddigi rekord pedig egy júliusi napon született: 52 fokosnál is nagyobb hőség volt akkor. Persze ez még az itt élőknek is szinte elviselhetetlen, ezért csúcsra járatják a légkondit szinte mindenhol. Sőt, az embernek az az érzése, hogy még a csúcson is túl.
A szállodákban, a bevásárlóközpontokban, a taxikban, tulajdonképpen minden zárt helyen 19-20 fokra hűtik le a levegőt. De kapaszkodjanak meg, még a buszmegállókban is. Tényleg, merthogy azok is zártak és hűtöttek, ami teljesen érthető: 10-15 percet állni a tűző napon 40 fokban még az itt élőknek is nagy megpróbáltatás lenne. Viszont tény, az is nagy kihívás, hogy az ennyire lehűtött helyiségekben az egyszerű turista ne fagyjon félholtra. Vagyis érdemes mindig egy hosszú ujjú felsőt magunknál tartanunk, esetleg zoknit is. Hogy ezt nem mindenki tudja, az is mutatja, hogy a repülőgépen a hazafele tartó járaton, amerre csak néztem, minden sorban ült valaki, aki végigköhögte az utat.


Sosem értettem, hogy ahol vannak légkondik, ott miért kell csúcsrajáratni? Ez nagyon sok helyen így van, bemegyek nyáron egy óriási bevásárlóközpontba és fagyok meg. Sokkal kevesebbet fogyasztana, ha csak 23-24 fokra hűtik le a helységet 18-19 helyett, ráadásul az embereknek is jobb 40 fokból 24-be belépni, mint 18-ba, kilépni meg főleg szar a 18-ból 40-be. Főleg idegesítő, hogy tudom, én mint vásárló fizetem ki az óriási villanyszámlát, azért hogy fázzak.
Én azt nem értem miért megy oda egyáltalán valaki... Csak a sivatag van, modern épületek meg nagyképű arabok+ a paki rabszolgamunkások.Ha a taxisofőr beszól a zsaruknak hogy részeg az utasa az ittas személy megy a sittre...Ha az őslakos arab úgy gondolja hogy tiszteletlen vagy, vagypedig nèzed a feleségét csak telefonál és mész a sittre. Persze esténként ők vedelnek meg szívják a kokaint és kurváznak...Rohadt felsőbbrendűségű komplexusos képmutató egy brigád az ott. A modern épületek a gazdagság és a csillogás mögött mindenhol kosz és rohadás. Látszik rajtuk hogy 50 évvel ezelőtt még tevét hajkurásztak a sivatagban. A civilizált életforma és a nagyság nem nyerhető pénzen....Nyaralásra az egyik utolsó célpontom lenne..
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Én azt nem értem miért megy oda egyáltalán valaki... Csak a sivatag van, modern épületek meg nagyképű arabok+ a paki rabszolgamunkások.Ha a taxisofőr beszól a zsaruknak hogy részeg az utasa az ittas személy megy a sittre...Ha az őslakos arab úgy gondolja hogy tiszteletlen vagy, vagypedig nèzed a feleségét csak telefonál és mész a sittre. Persze esténként ők vedelnek meg szívják a kokaint és kurváznak...Rohadt felsőbbrendűségű komplexusos képmutató egy brigád az ott. A modern épületek a gazdagság és a csillogás mögött mindenhol kosz és rohadás. Látszik rajtuk hogy 50 évvel ezelőtt még tevét hajkurásztak a sivatagban. A civilizált életforma és a nagyság nem nyerhető pénzen....Nyaralásra az egyik utolsó célpontom lenne..

Nem is azért osztottam meg, hogy arra bátorítsak bárkit is, hogy arab országba menjen nyaralni. Csak a cikket olvasva eszembejutottak a légkondik. :)
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Lator

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
http://www.origo.hu/nagyvilag/20171028-utazas-dubajba-olcson-csaladdal.html

Családi nyaraláshoz is kiváló célpont, leginkább az ősztől tavaszig terjedő időszakban. Nyáron ugyanis 43-45 fok is lehet napközben, az eddigi rekord pedig egy júliusi napon született: 52 fokosnál is nagyobb hőség volt akkor. Persze ez még az itt élőknek is szinte elviselhetetlen, ezért csúcsra járatják a légkondit szinte mindenhol. Sőt, az embernek az az érzése, hogy még a csúcson is túl.
A szállodákban, a bevásárlóközpontokban, a taxikban, tulajdonképpen minden zárt helyen 19-20 fokra hűtik le a levegőt. De kapaszkodjanak meg, még a buszmegállókban is. Tényleg, merthogy azok is zártak és hűtöttek, ami teljesen érthető: 10-15 percet állni a tűző napon 40 fokban még az itt élőknek is nagy megpróbáltatás lenne. Viszont tény, az is nagy kihívás, hogy az ennyire lehűtött helyiségekben az egyszerű turista ne fagyjon félholtra. Vagyis érdemes mindig egy hosszú ujjú felsőt magunknál tartanunk, esetleg zoknit is. Hogy ezt nem mindenki tudja, az is mutatja, hogy a repülőgépen a hazafele tartó járaton, amerre csak néztem, minden sorban ült valaki, aki végigköhögte az utat.


Sosem értettem, hogy ahol vannak légkondik, ott miért kell csúcsrajáratni? Ez nagyon sok helyen így van, bemegyek nyáron egy óriási bevásárlóközpontba és fagyok meg. Sokkal kevesebbet fogyasztana, ha csak 23-24 fokra hűtik le a helységet 18-19 helyett, ráadásul az embereknek is jobb 40 fokból 24-be belépni, mint 18-ba, kilépni meg főleg szar a 18-ból 40-be. Főleg idegesítő, hogy tudom, én mint vásárló fizetem ki az óriási villanyszámlát, azért hogy fázzak.
A 40 fokról nekem elsőre mindig egy kajak meg némi behűtött sör jut eszembe egy szimpatikusan fás folyóparttal.