Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 460
11 502
113
Olvasgatom a parttalan vitákat, amelyek anélkül zajlanak, hogy bizonyos személyek változtatnának/árnyalnának véleményükön, álláspontjukon - mindenki által egyformán érzékelt változások kapcsán - érvek hatására.
Régebben én is belefolytam ezekbe, de már belefásultam.
Belefásultam, mert beégett világnézettel vitatkozni annyira érdemes, mint lóval imádkozni.

Erre mit olvasok?

S előre szólok, hogy nem a cikkben felhozott példa a lényeg (mert egy rohadt csúsztatás, jelentéktelenítés) hanem egy példából következtetés.
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazda...e=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

De ha már a példa:
Amúgy más téren értelmes sógorom és sógornőm nekünk szegezte a kérdést szerdán, hogy visszaküldtük e már a konzultációs válaszborítékot!?
- Nem
- Neeem!?
- Nektek van egy felesleges szobátok a migránsoknak!?:hadonaszos:
- ???
Olyan sokkot kaptam, hogy hirtelen oxigént sem kaptam, csak széndioxidot...
Aztán próbáltam türelmesen elmagyarázni, hogy a konzultáció nem egyfordulós kérdezz-felelet, hanem tanácskozás, ahol érvelve kitudja mindkét fél fejteni az álláspontját.
Aztán azt is mondtam, hogy most momentán nekünk nem ez a legaktuálisabb problémánk, hanem az, ami miatt pl. a Zemplén jobb esetben(?) csak elnéptelenedik, rosszabb esetben khm. metamorfózison esik át. (Évente ált. egyszer bejárva az útvonalat nagyon látványos a negatív tendencia, pl. állítólag az abaújszolnoki görög katolikus templom padjait már eltüzelték, szerencsére az ikonosztáziont még időben kimentették)
Aztán azt is mondtam, hogy momentán nem a majdani migránsoktól kell tartani, hanem azoktól, akik már Nyugat-Európába belakták magukat és életképesebb a reprodukciós rátájuk.
Soroltam, hogy állítólag a századelőn a Föld lakosságának 30% körül volt a fehérek aránya, most meg 8%, a termékeny korban levő nőké meg talán 2%, szóval ez a hajó így elmegy, ezt nem azzal hozzuk vissza, hogy jól megmondjuk az asztal körül ülve, borozva Brüsszelnek!
Ha meg meg kéne állítani a határon milliókat, ahhoz haderőfejlesztés kéne, s nem...ááá...hagyjuk...

Hogy én mit kaptam ezért! Voltam én migránssimogató, meg sorosbérenc, meg minden!:confused::eek:

A szemünk előtt levő problémákkal, gyorsuló változásokkal érdemben nem foglalkozunk, de a tematizálásnak bedőlünk.:confused:
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Tehàt azèrt, mert a màr az Európaba beszivàrgott idegenek gyorsabban szaporodnak, mint az un "őslakóssàg", engedjünk be még többet belölük?
Mèrnök kell legyél...:)
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 460
11 502
113
És a bőrszínnek miféle értékmérő faktora van...?
Most akkor migránsozunk vagy nem?:)

Viccet félretéve: Nem értékmérő faktor, hanem - tetszik, vagy nem - megkülönböztető.
Nem a bőr színe miatt, hanem mert eltérő a társadalmi, vallási, kulturális szocializáció: A fehérek túlnyomórészt Európában és Észak-Amerikában éltek/élnek, a más árnyalatok meg nem.
A felfedezések kora óta eltelt időben pedig ez a két földrajzi terület diktálta a tempót a technikai fejlődéstől kezdve a popkultúráig.
Ezt a tempót meg vagy átvette maradéktalanul a többi terület vagy nem.
Te most azt remélted, hogy rám sütheted a rasszizmus bélyegét?:eek:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Most akkor migránsozunk vagy nem?:)


Viccet félretéve: Nem értékmérő faktor, hanem - tetszik, vagy nem - megkülönböztető.
Nem a bőr színe miatt, hanem mert eltérő a társadalmi, vallási, kulturális szocializáció: A fehérek túlnyomórészt Európában és Észak-Amerikában éltek/élnek, a más árnyalatok meg nem.
A felfedezések kora óta eltelt időben pedig ez a két földrajzi terület diktálta a tempót a technikai fejlődéstől kezdve a popkultúráig.
Ezt a tempót meg vagy átvette maradéktalanul a többi terület vagy nem.
Te most azt remélted, hogy rám sütheted a rasszizmus bélyegét?:eek:
Èrdekes, hogy egyes területek sikeresen àtvették, de meg tovabb is fejlesztették a tempót.
Hosszas gondolkodâs után azonban mintha egy kultúrkör nem vett volna sokat àt. Tovabbfejlesztesröl nem is beszélhetünk, igy ezek alig ha gazdagitják civilizaciónkat, kultúrànkat. Persze lehet, hogy a németet, franciàt, belgàt igen :))
 
M

molnibalage

Guest
.
Te most azt remélted, hogy rám sütheted a rasszizmus bélyegét?:eek:
Nem. Csak simán ostoba a komment. Az USA lakosságában is egyre magasabb a színesbőrűek és latinok aránya. Ettől meg érdekes módon nem dől össze az ország. Ezért kuráva nem releváns az a %, amit írtál. Pusztán a 3. világ népességrobbanását írja le, ami 100-250 éves lemaradással követte le az ipari forradalamt. Ami egyébként ott is lecseng. Van olyan orszgá (pl. Banglades), ahol 40 év alatt több, mint megfeleződött a reprodukciós ráta.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Nem. Csak simán ostoba a komment. Az USA lakosságában is egyre magasabb a színesbőrűek és latinok aránya. Ettől meg érdekes módon nem dől össze az ország. Ezért kuráva nem releváns az a %, amit írtál. Pusztán a 3. világ népességrobbanását írja le, ami 100-250 éves lemaradással követte le az ipari forradalamt. Ami egyébként ott is lecseng. Van olyan orszgá (pl. Banglades), ahol 40 év alatt több, mint megfeleződött a reprodukciós ráta.
Arról nem is beszélve, hogy Európában a nepességboomok problémái az államiság fejlődésével jártak többnyire. A szegény országokban meg sajnos nyomnak egy huszi-tuti vagy rohingya deathmatchet, miután zeró öszegű játékról van szó. Mondjuk így belegondolva ilyen torta újraosztások a kontinensen is előfordultak párszor - és nem szolgáltak előnyére.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Nem. Csak simán ostoba a komment. Az USA lakosságában is egyre magasabb a színesbőrűek és latinok aránya. Ettől meg érdekes módon nem dől össze az ország. Ezért kuráva nem releváns az a %, amit írtál. Pusztán a 3. világ népességrobbanását írja le, ami 100-250 éves lemaradással követte le az ipari forradalamt. Ami egyébként ott is lecseng. Van olyan orszgá (pl. Banglades), ahol 40 év alatt több, mint megfeleződött a reprodukciós ráta.

Köztudomàsú, hogy az arab, afrikai és latino lakóssagú orszàgok a müszaki haladàs, a tudomany es a kultúra èlharcosai ezen a vilàgon.
Ennyit a relevanciàról. :)
 
M

molnibalage

Guest
Köztudomàsú, hogy az arab, afrikai és latino lakóssagú orszàgok a müszaki haladàs, a tudomany es a kultúra èlharcosai ezen a vilàgon.
Ennyit a relevanciàról. :)
Köztudomású, hogy az általánosítás hibákhoz vezet.... Érdekes módon az F-15 gépeken Ostravában volt távol-keleti, arab és más név is. Konkértan a pilótán kívül fehér embert nem láttam. Az USAF meg működik és nem bringát, hanem vadászgépeket üzemeltetnek, ami nem benzines fűnyíró szinten van.

A bőrszín és kultúrális háttér összemosása a legnagyobb faszság, amit csak elkövethetsz.
Általános iskolai egyik legjobb cimbin és egyetemi évfolyamtársam is totál cigány kinézetű és bőrszínű volt. Pusztán bőrszín alapján ezt mondtad volna. Oszt mindkettő műszaki ember lett. Na ennyit a releveanciáról...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Köztudomású, hogy az általánosítás hibákhoz vezet....
Ez minden oldalra igaz. Nem kell felmondani a kotelezo antifa szoveget. Teljesen folosleges atesni a lo tuloldalara. Maradj inkabb a tudomanyos tenyeknel.
Érdekes módon az F-15 gépeken Ostravában volt távol-keleti, arab és más név is. Konkértan a pilótán kívül fehér embert nem láttam. Az USAF meg működik és nem bringát, hanem vadászgépeket üzemeltetnek, ami nem benzines fűnyíró szinten van.

A bőrszín és kultúrális háttér összemosása a legnagyobb faszság, amit csak elkövethetsz.
Általános iskolai egyik legjobb cimbin és egyetemi évfolyamtársam is totál cigány kinézetű és bőrszínű volt. Pusztán bőrszín alapján ezt mondtad volna. Oszt mindkettő műszaki ember lett. Na ennyit a releveanciáról...
Csodalatos peldak
...arra, hogy a kulturanak es a nevelesnek milyen nagy hatasa van.

Hatalmas kulonbsegek vannak az egyedek kozott, szinten hatalmas kulonbsegek vannak a fajok kozott,- eddig nincs vita - de azt akarod mondani, hogy az alfajok/rasszok kozott csak a borszin mas? Ez nyilvan nem igaz. Azon a szinten is elkulonitheto tobb kulonbseg is. Gondolj nyugodtan mas fajokra es keress analogiat! Van amelyik intelligensebb, van amelyik erosebb, stb. Az eltero kornyezethez minden szinten alkalmazkodnak az alfajok. Ebbol nem kell hamis ideologiat gyartani vagy gyulolkodni, de a tagadas is csak hibakhoz fog vezetni. (pl. gyogyszerek hatekonysaga, de hosszan lehetne meg sorolni.)
 
M

molnibalage

Guest
Ez minden oldalra igaz. Nem kell felmondani a kotelezo antifa szoveget. Teljesen folosleges atesni a lo tuloldalara. Maradj inkabb a tudomanyos tenyeknel.
Semmi antifasiszta szöveg nincs itt....

Lehet, hogy én azért vagyok kurvára allergiás, mert szimulátorfejlesztőként egy olyan közösségban dolgoztam, ahol a földgolyó minden pontjáról dolgoztak emberek....
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Igen, de ha tudomásul veszi hogy ...ra nincs köze bőrszínnek a dologhoz, összeomlik a világképe....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
És mire alapozod ezt a veretes kijelentést? A tőled megszokott "mert csak" alapon érvelsz?
Nem veretes ez, egyértelmű törésvonal náluk, meg kell nézni milyen fegyveres - erőszakos konfliktusok voltak az elmúlt pár évben ebből kifolyólag. Ott a Black Lives Matters mozgalom, White Pride, Brown Pride, etc.

Persze ezeket tagadni lehet, csak értelmetlen.