Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 434
11 332
113
Aha. És előtte? Ebbő látszik, hogy ez nem bőrszínen múlik. Azon múlt, hogy hol voltak háziasítható állatok, abból kifejlődő és kellően erőszakos civilizációk.
A végén erről is szó van.

Szóval jó lenne lenállni ezzel a bőrszín összemosással, mert nettó hülyeség.

Tényleg nem vagy konstruktív korszakodban:eek:.
Szerinted passzióból fogalmaztam úgy, hogy a felfedezések kora óta!?
Amikor az egyiptomiak a piramisokat építették, akkortájt ( I.E., vagyis iniezione elettronica 2600 körül ), az Appennini-félsziget lakói tán még két kavicsot se tudtak egymásra rakni, pedig vélhetően - ha csak egy árnyalatnyit is - világosabb bőrűek voltak, mint az egyiptomiak.
Te akarsz ebből mindenáron bőrszínből következtethető fejlettséget, különbséget belemagyarázni a hozzászólásomba.

Szóval jó lenne leállni ezzel a bőrszín összemosással, mert nettó rosszhiszeműség.

Különböző korok, korszakok társadalmi, fejlettségi környezete értelemszerűen eltérően formálta az egyes egyén, illetve az egész népesség képességeit, mi több - elég hosszú idő esetén - ez az evolúciós szelekcióban is megjelent, ami generációkon átívelve kihat/kihathat kontinensek népességének képességeire, pl. kreativitására.
Ez nyilván nem végleges, mily meglepő, ahogy birodalmaknak is van felemelkedése/aranykora meg leszálló ága is, ugyanígy ez egész kontinensekre is kimutatható - súlyozva pl. a természeti környezet hatásaival.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Azon múlt, hogy hol voltak háziasítható állatok,...
Nem mindegy hogy min mult? A lenyeg, hogy az emberi faj eltero tulajdonsagokkal rendelkezo alfajokra szakadt. Mas kornyezet = eltero szelekcio. Ez van.


Egyebkent a video csak a mostanaban divatos amerikai narrativat tartalmazza. D-afrika, Ausztralia, japan stb helyeken miert nem halltak ki tomegesen az europaiakkal talalkozo oslakosok? Ertem en, ezzel a magyarazattal sokkal konnyebben alszanak az ameriaiak. De minderrol illene megkerdezni az indianokat is. Segitek: Mai napig ott laknak a rezervatumokban. A drotkerites mogott probald meg nekik bebeszelni, hogy tulajdonkeppen nem is az tortent amit ok gondolnak. :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: misinator
M

molnibalage

Guest
Nem mindegy hogy min mult? A lenyeg, hogy az emberi faj eltero tulajdonsagokkal rendelkezo alfajokra szakadt. Mas kornyezet = eltero szelekcio. Ez van.
Alfajokra. Jaj... A biológusok meg sírnak a komment láttán...


Egyebkent a video csak a mostanaban divatos amerikai narrativat tartalmazza. D-afrika, Ausztralia, japan stb helyeken miert nem halltak ki tomegesen az europaiakkal talalkozo oslakosok?
Ööö, ki mondta, hogy nem haltak meg tömegesen...????

Ertem en, ezzel a magyarazattal sokkal konnyebben alszanak az ameriaiak. De minderrol illene megkerdezni az indianokat is. Segitek: Mai napig ott laknak a rezervatumokban. A drotkerites mogott probald meg nekik bebeszelni, hogy tulajdonkeppen nem is az tortent amit ok gondolnak. :oops:
A populáció nagysága is megvan? Az, hogy a XIX. és XX. századi népességboom ellenére ma töredék őslakos él az USA területén, mint volt 500 éve?

Zeal, hozod a nettó formádat szokás szerint...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 778
46 896
113
Nem mindegy hogy min mult? A lenyeg, hogy az emberi faj eltero tulajdonsagokkal rendelkezo alfajokra szakadt. Mas kornyezet = eltero szelekcio. Ez van.


Egyebkent a video csak a mostanaban divatos amerikai narrativat tartalmazza. D-afrika, Ausztralia, japan stb helyeken miert nem halltak ki tomegesen az europaiakkal talalkozo oslakosok? Ertem en, ezzel a magyarazattal sokkal konnyebben alszanak az ameriaiak. De minderrol illene megkerdezni az indianokat is. Segitek: Mai napig ott laknak a rezervatumokban. A drotkerites mogott probald meg nekik bebeszelni, hogy tulajdonkeppen nem is az tortent amit ok gondolnak. :oops:
Nana, csak addig élnek ott a drótkerítés mögött zavartalanul és békében a rezervátumban, amíg ki nem találja néhány amerikai pénzember hogy kéne neki egy fasza kis vezeték keresztül a rezervátumon, amin csörgedezne némi olaj. Na olyankor még ott is pofa súlyba van az indiánoknak, a mai napig. HA hőbörögnek, le lesznek rendezve karhatalommal. Így megyen ez...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Alfajokra. Jaj... A biológusok meg sírnak a komment láttán...
Elnezest kerek a biologusoktol. Fajtat akartam irni, de nekem mindegy. Legyen rassz.
A populáció nagysága is megvan? Az, hogy a XIX. és XX. századi népességboom ellenére ma töredék őslakos él az USA területén, mint volt 500 éve?
Ez szokott lenni a masik tipikus erv, hogy ma is millio indian el amerikaban... Nekem ez az erveles santit. Nem 300 millioan vannak az usa-ban az oslakosok, szoval...
Ugyesen kell a szamokkal jatszani es akkor sokkal kevesbe tunik bunosnek az ember. A betegseg oldalan fel kell nagyitani a szamokat, a lemeszaroltak oldalan pedig csokkenteni. Nagyon ugyesen csinaljak. o_O
Zeal, hozod a nettó formádat szokás szerint...
Jaj,... sose fogod megszokni, hogy valaki nem ert valamiben egyet veled. :oops:
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Köztudomàsú, hogy az arab, afrikai és latino lakóssagú orszàgok a müszaki haladàs, a tudomany es a kultúra èlharcosai ezen a vilàgon.
Ennyit a relevanciàról. :)
Ajjaj, most akkor miről beszélünk?
Az afrikai és latin-amerikai országok alapvetően úgy és azért lettek megszervezve, hogy ki lehessen termelni az ott lévő nyersanyagokat. Most az, hogy 200-80 éve lecserélték a madámot (jópárszor), attól még a gazdasági és így a társadalmi modell megmaradt. Erre az európai kontinensen is tudunk bőven mondani példát: lasd a szilíciai citrus-exportot, ami az 1850-es évektől középvezetői szinten eletre hívta a maffiát. Miközben Firenzétől följebb mind a mai napig Európa legdurvább gazdasága parkol. Kb amióta létezik európai gazdaság. Lengyeleknél is választási-gazdasági-várható élettartambeli kihatása van annak, hogy kihez tartozott a terület az újra létrehozás előtt (plusz a kelet-német extrák...). Törököket meg folyton hallok anyázni a kis-ázsiai honfitársak irányába, az Égei-tenger mentén igencsak látszódnak az európai gyökerek (mégis csak ott pusztult meg a Római Birodalom legutóljára).
Másfelől meg az agyelszívás egy tudatos stratégia: a jó minőségű human erőforrásra mindenütt szükség van, úgyhogy a gempább helyekről ők húznak el a leggyorsabban (legálisan, papírokkal). Ezt Magyarországon szerintem nem kell már ecsetelni, de akkor gondoljunk bele, mondjuk mekkora veszteség lehet ez egy Burkina Faso esetében (egyáltalán: hallott-e bárki valaha valamit erről az országról?).
Saját szerény tapasztalataim alapján meg aztán végképp nem lehet eldönteni pofa alapján, hogy egy ember fejben mennyire használható - szoptam már be magyar hallgatóval is durván és csalódtam roppant kellemeseket külföldiekben is.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Na ha viszont elégedett vagy, többek közt a munkaidő rugalmas volta miatt is a jövedelmeddel/életeddel, akkor minek citáltad ide a Német kukást? Ő nem rugalmas munkaidőben, hanem kurva korán kel, és koszos/büdös dolgokat kell megfognia. Örülök hogy boldogabb vagy ez esetben itthon, mint Ő kint Németországban.

A Futballhuligánok régebben kellemetlenek voltak, viszont nem igen volt soha nemzetbiztonsági tényező a jelenlétük. Egy 80 milliós országban 20 millió török származású ember, akik a katonakorú fiatal - hadra fogható férfiak számában bőven felül vannak még ezen az arányon is reprezentálva, és nagy részük egyáltalán nem akar beilleszkedni a hagyományos Német társadalomba, illetve a demográfia azt mutatja hogy még jobban ők fognak sokasodni, na az viszont már nemzetbiztonsági tényező. Sokan jobban figyelnek a mai napon is már arra hogy mit mond Erdogan, mint hogy mit kér tőlük Merkel. Nem véletlenül van az hogy egyre jobban a szélliberális országok is kezdenek pontosan a társadalmi visszajelzések miatt, amelyek már kokikat osztottak le nekik választási eredmények, és közhangulat formájában reagálni ezekre úgy, hogy pl. tiltják az arc elfedését. Lesz ez még cifrább is, majd figyeld ki! De ami nagyon fontos, NEM OK nélkül.
Az hogy csak várják ezek az országok a végüket, ilyet én nem mondtam. Kezdenek észhez térni, csak soknak nagyon komoly problémát fog okozni megoldani, és azt gyanítom lesz olyan is aki nem is fogja tudni maradéktalanul megoldani.

De, sokan megjósolták pontosan azt hogy mi lesz mostanra, 20-25 évre is előre, az hogy a világ liberális oldala a virágos mezőket víziónáló Fukuyamára AKART figyelni, az már az Ő bajuk. Huntingtont vagy Toddot kellett volna komolyan venni, csak ők sokkal borúsabb dolgokat írtak le...
Hát én személy szerint olvastam Fukuyamát (volt is tőle könyvem valamikor), de nekem ő olyan mint a Tálas Péter ("júj rózsaszín"). A Huntington meg mint a Nógrádi ("meg fogtok dögleniii"). Anno azért is hagytam fel a biztonságpolitikai közélettel, mert nagy vonalakban mindig pontosan ugyanazt mondták el. Emlékszem még a Tálasra az első narancsos forradalom alatt mondta, hogy "az etnikai oroszok ukrajnában ugyan miért szakadnának el?" Nógrádi meg egyszer sértődötten elviharzott, mert egy csávó előtte felszólalva elmondta a mondókáját (szervezők meg elkezdtek futkározni, hogy töröljék a tiszteletdíj átutalását). Szóval nekem mind a huntingtoni, mind a fukuyamai megközelítés túl sarkalatos. Rádásul Fukuyama esetében az államiság egy a társadalmi bizalom kapcsolata nehezen vitatható. Huntingtonozni csak azért mert évente valami nagyvárosban valami kretén rendez egy kiadós ámokfutást azért mert a szakdolgálatok csorgó nyállal hagyják megint csak erős. A németek lennének az utolsók, akiket féltenék ezen a téren. Narratíva szintjén persze megy az entyem-pentyem, de azért annyira ne legyünk naívak. Még tíz év és úgy vágnak mindenkit fel az első hajóra aki nem a megfelelő kukába teszi a szemetet mint a hétszentség. A franciákat meg hagyjuk, ott az államiság mindig is hajlott az anarchisztikus működésre (lasd de Gaul előtt bármelyik köztársaság).
 
M

molnibalage

Guest
Különböző korok, korszakok társadalmi, fejlettségi környezete értelemszerűen eltérően formálta az egyes egyén, illetve az egész népesség képességeit, mi több - elég hosszú idő esetén - ez az evolúciós szelekcióban is megjelent, ami generációkon átívelve kihat/kihathat kontinensek népességének képességeire, pl. kreativitására.
Ez nyilván nem végleges, mily meglepő, ahogy birodalmaknak is van felemelkedése/aranykora meg leszálló ága is, ugyanígy ez egész kontinensekre is kimutatható - súlyozva pl. a természeti környezet hatásaival.
Akkor meg ez alapján mi a túrónak hoztad fel, hogy mennyi % fehér és menny % más volt? Kb. az evolúciós populáció nagyságára vonatkozó érdekes, de ebben a formában jelentéstartalom nélküli mutató....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 778
46 896
113
Hát én személy szerint olvastam Fukuyamát (volt is tőle könyvem valamikor), de nekem ő olyan mint a Tálas Péter ("júj rózsaszín"). A Huntington meg mint a Nógrádi ("meg fogtok dögleniii"). Anno azért is hagytam fel a biztonságpolitikai közélettel, mert nagy vonalakban mindig pontosan ugyanazt mondták el. Emlékszem még a Tálasra az első narancsos forradalom alatt mondta, hogy "az etnikai oroszok ukrajnában ugyan miért szakadnának el?" Nógrádi meg egyszer sértődötten elviharzott, mert egy csávó előtte felszólalva elmondta a mondókáját (szervezők meg elkezdtek futkározni, hogy töröljék a tiszteletdíj átutalását). Szóval nekem mind a huntingtoni, mind a fukuyamai megközelítés túl sarkalatos. Rádásul Fukuyama esetében az államiság egy a társadalmi bizalom kapcsolata nehezen vitatható. Huntingtonozni csak azért mert évente valami nagyvárosban valami kretén rendez egy kiadós ámokfutást azért mert a szakdolgálatok csorgó nyállal hagyják megint csak erős. A németek lennének az utolsók, akiket féltenék ezen a téren. Narratíva szintjén persze megy az entyem-pentyem, de azért annyira ne legyünk naívak. Még tíz év és úgy vágnak mindenkit fel az első hajóra aki nem a megfelelő kukába teszi a szemetet mint a hétszentség. A franciákat meg hagyjuk, ott az államiság mindig is hajlott az anarchisztikus működésre (lasd de Gaul előtt bármelyik köztársaság).

Nem nem, én ezt másként látom de nagyon, a Németek csak szeretnének majd mindenkit feltenni az első hajóra aki nem viselkedik szépen mint a hétszentség, de 10 év múlva már nem lesz hozzá erejük hogy megtalálják, begyűjtsék és felrakják őket...

Az USA sem a régi már, igen komoly és széles spektrumú problémahalmazzal néznek szembe.
Todd és Huntington szerintem igen jól látta a jelent jó sok évvel korábbról, hogy lesz nagy konfrontáció a civliziációk, főleg az iszlám és mindenki más közt, s jelenleg nyoma sincs annak amit Fukuyama mondott, hogy mindenki boldogan él egy háború és fegyvermentes világban, ahol csúcsrajáródott a tökéletes demokrácia.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993 and fip7
M

molnibalage

Guest
Elnezest kerek a biologusoktol. Fajtat akartam irni, de nekem mindegy. Legyen rassz.

Ez szokott lenni a masik tipikus erv, hogy ma is millio indian el amerikaban... Nekem ez az erveles santit. Nem 300 millioan vannak az usa-ban az oslakosok, szoval...
Ugyesen kell a szamokkal jatszani es akkor sokkal kevesbe tunik bunosnek az ember. A betegseg oldalan fel kell nagyitani a szamokat, a lemeszaroltak oldalan pedig csokkenteni. Nagyon ugyesen csinaljak. o_O

Jaj,... sose fogod megszokni, hogy valaki nem ert valamiben egyet veled. :oops:
Nem tökmindegy, hogy miben haltak meg? Meghaltak. Te meg számolgatni akartál. Szarul.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 434
11 332
113
Hát én személy szerint olvastam Fukuyamát (volt is tőle könyvem valamikor), de nekem ő olyan mint a Tálas Péter ("júj rózsaszín"). A Huntington meg mint a Nógrádi ("meg fogtok dögleniii"). Anno azért is hagytam fel a biztonságpolitikai közélettel, mert nagy vonalakban mindig pontosan ugyanazt mondták el. Emlékszem még a Tálasra az első narancsos forradalom alatt mondta, hogy "az etnikai oroszok ukrajnában ugyan miért szakadnának el?" Nógrádi meg egyszer sértődötten elviharzott, mert egy csávó előtte felszólalva elmondta a mondókáját (szervezők meg elkezdtek futkározni, hogy töröljék a tiszteletdíj átutalását). Szóval nekem mind a huntingtoni, mind a fukuyamai megközelítés túl sarkalatos. Rádásul Fukuyama esetében az államiság egy a társadalmi bizalom kapcsolata nehezen vitatható. Huntingtonozni csak azért mert évente valami nagyvárosban valami kretén rendez egy kiadós ámokfutást azért mert a szakdolgálatok csorgó nyállal hagyják megint csak erős. A németek lennének az utolsók, akiket féltenék ezen a téren. Narratíva szintjén persze megy az entyem-pentyem, de azért annyira ne legyünk naívak. Még tíz év és úgy vágnak mindenkit fel az első hajóra aki nem a megfelelő kukába teszi a szemetet mint a hétszentség. A franciákat meg hagyjuk, ott az államiság mindig is hajlott az anarchisztikus működésre (lasd de Gaul előtt bármelyik köztársaság).
Csakhogy az idő pl. a reprodukciós ráta miatt nem nekik - neki sem dolgozik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 778
46 896
113
Ja értem, ha nem tudod alátaásztani valódi stattal a mondadódat, akkor ignorálod a valóságot...
Bakker te ignoràlod a valóságot, ha szerinted nálunk a valóság feltakar a statisztikára, és 100 ból csak minden 3 ember cigány ahogy az önbevallás szerint kijött, akkor te tényleg egy alternatív valóságban élsz hozzám képest. Te a statisztikáidnak hiszel, én meg a szememnek.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Csakhogy az idő pl. a reprodukciós ráta miatt nem nekik - neki sem dolgozik.
Hát, van egy ilyen néni, aki sok éven át aranyozta be életemet, na ő keveredett bele a demográfiának ebbe a fertilitasi meg reprodukciós témájába. Ebből kifolyólag kényszerből nekem is kellett ilyesmit olvasnom (majd teleholdkor éjfélkor death metálra rituálisan elégetnem). Egyfelől a büdös életben nem tanultam demográfiát és eme trauma hatására azóta is lírai gitárriffeket vélek hallani, ha csak előkerül az "idősödés" témaköre....
Szóval amit sikerült kihámoznom, hogy marha jó statisztikák vannak arról, hogy mé nem szaporodik a zeurópai. Meg meg a sírás rívás, hogy jááj, áfrikában meg igen. De ahogyan Molni is leírta, meg ahogyan nekem a könyökömön jön ki:
- Nézzük már meg, Európában meg USA-ban mekkora guppi-boom volt a 2. vh után. Elég sok ideig fog eltartani amíg visszafogyunk arra a szintre.
- A többi régióban meg most csökken le ugyanúgy a szaporodási ütem.
- Afrika tök mindegy, lehet, hogy szaporák, de a halandóság meg nagy. Ha a természetes hajlandóság le is megy, akkor sajnos egymást fogják ölni. Vagy kapunk valami szexy járványt (nem véletlen, hogy mindenki tolja beléjük a védőoltásokat, mert senkinek nem hiányzik valami egzotikus himlő, tbc, stb).
- Latin-Amerika már 10 éve is pont egyensúlyban volt (1 szülőképes nő 2 gyerek)
- most ha a migráns be is megy Németországba, akkor előbb-utóbb a többségük felveszi a helyi életstílust. Szóval ő se fogja szétszaporodni magát. Oké, kretének vannak-voltak-lesznek. De nézzük már meg, az eddigi európai merénylők nem épp iq huszárok voltak. Idiótakat meg a jóléti társadalmak is kitermelnek magukból, ld Unabomber, aki korának legtehetségesebb matemtikusa volt, míg be nem ketyózott(tatták) és ki nem költözött tanyára (sajnos a magas iq szeret alacsony eq-val párosulni - ld szociopátia). Vagy mondjuk Breivik is több áldozatot termelt, mint az eddigi random belga-marokkói-mittomén népelemek. Most komolyan: az olasz maffia, az észak-írek vagy a baszkok a 70-es években durvábban nyomták mint most ezek a szerencsétlenek. Kedvencem volt az a brit hibbant, aki a saját etnikai csoportjaba tartozó honfitársaira támadt késsel (ők meg pozdorjázták szorgosan). Le merem fogadni, hogy az ilyen idiótáktól (valláskárosult / bűnöző / szervezett bűnöző) leginkább a saját szomszédságuk (többi migráns) szenved leginkább, Hansot meg pont nem erdekli, amíg nem őt késelik meg/ütik el. De erre minimális az esélye, szóval Hansot sokkal valószínűbben ütik el csak úgy natúr, mint ideológaiai alapon.

Az állam meg szépen teszi a dolgát. Franciáknál a huppogás ellenére bedaráltak pár nyomortelepet. Persze lehet mondani, hogy de utána visszamentek. Oké, de innentől majd gyakrabban jár arra a buldózer, utána meg nem kell sok ahhoz, hogy a helyi hatóság azt mondja: öcsém mi tényleg mindent megtettünk, látvanyosan nem akarsz itt maradni, úgyhogy skera fel a hajóra. Skandinávok is szépen elkezdték vágni a segílyeket, a többit meg majd végzik a mínuszok. Finneknél voltak szép példák arra, amikor irakiak húztak haza az első tél után (ezt amúgy meg tudom erteni, nekem 1 hét elég volt, pedig engem etettek-itattak). Svájcot is meg lehet nézni: az utcán látni mindenféle nációt, de valahogy ott még senki se próbalkozott be. Bizonyára a jó hegyi levegő, meg a minőségi takarmány. Mondjuk asszony volt, hogy keresztül gázolt egy focihuligán-rendőr bunyón, de minek pont a vasútállomason ölik azok is egymást. Meg persze valaki valmiért mindig tüntetett a parlament előtt (mint a próféták a Brian életében...).

Szóval: a demográfiai modellek szerintem túl sok minőségi információt nem mesélnek. Olyanok mint a virsli, a GDP meg a termelkékenységi mutató, hogy annyi minden van bele darálva, hogy nem szabad túl komolyan venni.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Nem nem, én ezt másként látom de nagyon, a Németek csak szeretnének majd mindenkit feltenni az első hajóra aki nem viselkedik szépen mint a hétszentség, de 10 év múlva már nem lesz hozzá erejük hogy megtalálják, begyűjtsék és felrakják őket...

Az USA sem a régi már, igen komoly és széles spektrumú problémahalmazzal néznek szembe.
Todd és Huntington szerintem igen jól látta a jelent jó sok évvel korábbról, hogy lesz nagy konfrontáció a civliziációk, főleg az iszlám és mindenki más közt, s jelenleg nyoma sincs annak amit Fukuyama mondott, hogy mindenki boldogan él egy háború és fegyvermentes világban, ahol csúcsrajáródott a tökéletes demokrácia.
Huntingtontól pont ezért mászok a falra: konfliktus az "iszlám meg a kersztenység között". Mi?! Hun?!
- Most ezt orszagok szintjén próbáljuk értelmezni (nemröhög!), akkor hm... iráni atomprogramot lehetne talán felhozni példanak, ami talán veszélyes lenne esetleg a "keresztény világra". De bakker az iszlám világ Marokkótól Indonéziáig ér, meg a szunnik amúgy is jobban utálják a shiákat, és szorgalmasan darálják is egymást.
- Egyének szintjén meg azt mondani, hogy a gazdasági migránsok civilizaciós kultúrkampfot tolnának is minimum vitatható. Ezt most abból szűrjük le, hogy pár piti bűnöző elgazolt pár embert, meg rendezett egy olyan lövöldözest, amit az amerikaiak helyből kiröhögnének.
- Most lehet azt mondani, hogy bejön a képzetlen szerencsétlenje és hozza a kultúráját. De ha nem integrálódik, akkor egy ideig el tud lavírozni a jóléti állam kebelén. Csak az nem túl sok mindenre elég. Onnantól meg megy a böribe, mert munkát nem nagyon fog kapni. Ha már USA-t idézünk, ott pont jól látható, hogy minden bevandorló csoport kitermelte a maga bűnözői csoportjait. Ez már inkább releváns probléma, de a rendőrséget meg pont ezért tartják. Egy terroristának rettenetesen meg kellene gebednie ahhoz, hogy az alvilághoz mérhető nyomorúságot idézzen elő (meg mint konkurenciát hamarabb el is tennék láb alól...).
 
M

molnibalage

Guest
Bakker te ignoràlod a valóságot, ha szerinted nálunk a valóság feltakar a statisztikára, és 100 ból csak minden 3 ember cigány ahogy az önbevallás szerint kijött, akkor te tényleg egy alternatív valóságban élsz hozzám képest. Te a statisztikáidnak hiszel, én meg a szememnek.
Hogy a francba lehet az, hogy az ország n+1 részén járva valhogy visszaigazolódnak ezek az arnyok kb. a átlagban. Egyes területeken és korcsoportban országosan vannak kilengések, de az ország kurvanagy. Naponta százszámra látok embereket és igen kevés külsőre ecthe cigányt látok és attól, hogy nem mind atomfizikus, attól még vannak, akik elkaristolnak. Képzeld, még dolgoztam is velük fiatal koromban és egyetem alatt is.

Valami elképesztően irritáló vagy hülyeségeiddel és hiteddel... Mert másod nincs...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd