Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 778
46 896
113
Ezek nyugdíjas kanaszta klubbok az MS-13-hoz képest.
Van ott baj bőven ezzel kapcsolatban, a legközismertebbeket említettem direkt, amelyek alapból csináltak fesztivált Fergusontól kezdve szerte az államokban az elmúlt időszakban. Itt ott egy kis égő város, néha fehér rendőrökre vadászó ex katona fekete ember, kinek kinek kedve szerint. Akárki akármit mond a liberális elefántcsonttornyából, körbe véve safe space-el, ezt nagyon nem úgy tűnik számomra hogy az USA simán megoldja zökkenőmentesen az elkövetkező időben. Trump konkrétan ezért tudott nyerni, mert még utoljára megrázta magát a tradicionális fehér középosztálybeli melós/értékteremtő réteg, akiknek marhára elegük volt a sok fekete gengszterapperből, meg latino illegális falátmászó kartelles tesóból. A számok ott is azt mutatják, valami rejtélyes okból kifolyólag a rendőrök a feketéket sokkal nagyobb arányban lövik agyon intézkedés közben, még akkor is ha semmi fegyver nincs náluk. Gondolom semmi köze ennek ahhoz, hogy legtöbbször tapasztalati úton azzal szembesülnek a rendőrök, hogy rájuk meg ilyen emberek lövöldöznek leginkább... Az USA-nak polkorrektséget félretéve, őszintén azt gondolom azért IS lesz vége, mert a tradicionális becsületes fehér középosztálybeli fehér adófizető melóst kiszülték a hazájából a feketék, és főleg latinok. Akik közt nyilván vannak orvosok, melósok, tanárok etc. értékteremtő réteg, illetve a régi sápadtarcú amcsik közt is volt bűnöző, csak hát azok a rohadt arányok... Már megint.

Na lehet ezért rasszistázni, ettől ez még sajnos igaz marad amit írtam!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Nem veretes ez, egyértelmű törésvonal náluk, meg kell nézni milyen fegyveres - erőszakos konfliktusok voltak az elmúlt pár évben ebből kifolyólag. Ott a Black Lives Matters mozgalom, White Pride, Brown Pride, etc.

Persze ezeket tagadni lehet, csak értelmetlen.
A németeknél a török és egyéb vendékmunkások 40+ éve ott vannak. A német gazdaság fejlődése talán megtört? Szétesett a társadalom? Pedig még egy országegyesítés volt úgy, hogy a kelet egy hatalmas szarkupac volt.

Szélsőséges balfaszok meg mindenhol vannak, neonáciktól kezdve a komcsikig bármi. Csak ezek aránya és mögöttük álló nyíltan arccal megjelenő faszok egyre kevesebben vannak. Lásd KKK a jenkiknél...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 778
46 896
113
A németeknél a török és egyéb vendékmunkások 40+ éve ott vannak. A német gazdaság fejlődése talán megtört? Szétesett a társadalom? Pedig még egy országegyesítés volt úgy, hogy a kelet egy hatalmas szarkupac volt.

Szélsőséges balfaszok meg mindenhol vannak, neonáciktól kezdve a komcsikig bármi. Csak ezek aránya és mögöttük álló nyíltan arccal megjelenő faszok egyre kevesebben vannak. Lásd KKK a jenkiknél...
Megint nem ugyan azt a cselekményszálat nézzük - látjuk akkor mi ketten, mert Németországban SZINTÉN giga nagy szarkupac lesz abból amit felhoztál. Ott vannak a törökök, akik az elején még szépen szolidan meghúzták magukat, tették a dolgukat gombokért, szerényen, majd a második meg harmadik generációjuk már nyíltan követeli a mecseteket, tiltakozik a kereszt ellen, és összeütnek a kurdokkal pl. Német területen. Én azt látom hogy ebből is óriási probléma lesz, hogy amint megvan a kritikus tömeg, már Erdogan kezében pl. van egy egyre erősebb kártya az aktuális német vezetés felé, amit amúgy ki is használ, illetve a saját közel keleti problémáikat - konfliktusaikat viszik házhoz a káposztaevő derék németeknek. Ugyan úgy problémásnak látom a Németeket is ez miatt, s igen MÉG nem esett szét a Német társadalom, de ez is lesz egy szög a koporsójukba nekik is.

Hihetetlen hogy mennyire másképpen látjuk mi az egész világot Balázs...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Csak ezek aránya és mögöttük álló nyíltan arccal megjelenő faszok egyre kevesebben vannak.
Ebben tévedsz, az USA-ban pont most figyelhető meg, hogy ezek a sávok konszolidálják magukhoz, és tematizálják a többségiként emlegetett réteget.
A KKK egy hatalmas színtér marginális és nagyon különc szereplője, akinek átvették a mondókáját sokkal kompetensebbek. Ez nem gyengülés, hanem megújulás amelynek egyik táplálója a nyílt etnikai konfliktus.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
M

molnibalage

Guest
Megint nem ugyan azt a cselekményszálat nézzük - látjuk akkor mi ketten, mert Németországban SZINTÉN giga nagy szarkupac lesz abból amit felhoztál.
25 éve is ezt hallottam... Kicsit unalamasak ezt a kristálygömbös jósok, akik 50 évig szajkózzák ugyanazt és néha igazuk lesz. Tudod, egy álló óra is pontos naponta kétszer...

Ott vannak a törökök, akik az elején még szépen szolidan meghúzták magukat, tették a dolgukat gombokért, szerényen, majd a második meg harmadik generációjuk már nyíltan követeli a mecseteket, tiltakozik a kereszt ellen, és összeütnek a kurdokkal pl. Német területen.
Szerintem egy német kukás vagy raktáros többet keres, mint én itthon mérnökként...

Én azt látom hogy ebből is óriási probléma lesz, hogy amint megvan a kritikus tömeg, már Erdogan kezében pl. van egy egyre erősebb kártya az aktuális német vezetés felé, amit amúgy ki is használ, illetve a saját közel keleti problémáikat - konfliktusaikat viszik házhoz a káposztaevő derék németeknek.
Kurdok lakta terpületek és a szír-török határ hirtelen Németország mellé került? Jaj...

Hihetetlen hogy mennyire másképpen látjuk mi az egész világot Balázs...
Igen, ennek oka lehet az, hogy sanoszan nem vagyok nettó idegengyűlölő és bőrszín alapján ítélkező, mint egyesek, akik a kulturális és szociális háttérrel lazán 99%-ban összemossák ezt. Röhej.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 778
46 896
113
25 éve is ezt hallottam... Kicsit unalamasak ezt a kristálygömbös jósok, akik 50 évig szajkózzák ugyanazt és néha igazuk lesz. Tudod, egy álló óra is pontos naponta kétszer...


Szerintem egy német kukás vagy raktáros többet keres, mint én itthon mérnökként...


Kurdok lakta terpületek és a szír-török határ hirtelen Németország mellé került? Jaj...


Igen, ennek oka lehet az, hogy sanoszan nem vagyok nettó idegengyűlölő és bőrszín alapján ítélkező, mint egyesek, akik a kulturális és szociális háttérrel lazán 99%-ban összemossák ezt. Röhej.

Jaja, én netto idegengyűlölő vagyok azért, amiért kimondom néhány problémáról azt, hogy probléma. Lehet játszani azt hogy soha nem mondunk el semmiről semmit mert nem polkorrekt, csak szar lesz az ébredés.

A német kukás vagy raktáros biztos hogy többet keres mint te mérnökként, de hogy megnyugtassalak lehet hogy itthon is. Mert a kukások/raktárosok annyira nem keresnek szarul mint gondolod náluk sem, és több terük van ezt kiegészíteni mint neked. Ha még mindig annyit keresel MÉRNÖKKÉNT amit írtál pár éve nagyságrendileg (250 N környékére emlékszem), akkor komolyan azt tudom csak mondani neked, hogy már rég ideje lett volna munkahelyet váltanod, ha nem tetted, magadra vess.

Nem, nem került a szír-török határ Németország mellé, de egyre több nyílt összecsapás van köztük, vagy miattuk NÉMETORSZÁG területén. Tök jó lehetett pl. Düsseldorfban is a hőbörgő Kurdokkal a rendőröknek, kb. 1 hetes sincs a hír.

Az órás hasonlat jópofa, csak régi, és ennek amit írtam csak egyszer kell bejönni, és én veled ellentétben látom azt a gyorsuló negatív spirált, ami miatt be is fog.
 
M

molnibalage

Guest
A német kukás vagy raktáros biztos hogy többet keres mint te mérnökként, de hogy megnyugtassalak lehet hogy itthon is. Mert a kukások/raktárosok annyira nem keresnek szarul mint gondolod náluk sem, és több terük van ezt kiegészíteni mint neked. Ha még mindig annyit keresel MÉRNÖKKÉNT amit írtál pár éve nagyságrendileg (250 N környékére emlékszem), akkor komolyan azt tudom csak mondani neked, hogy már rég ideje lett volna munkahelyet váltanod, ha nem tetted, magadra vess.
Mindent összevetve bőven 300k nettó felett vagyok, ha már ennyire ezt a témát akarod feszegetni. Meg rugalmas munkaidő, amit pénzben kifejezni nehéz...

Nem, nem került a szír-török határ Németország mellé, de egyre több nyílt összecsapás van köztük, vagy miattuk NÉMETORSZÁG területén. Tök jó lehetett pl. Düsseldorfban is a hőbörgő Kurdokkal a rendőröknek, kb. 1 hetes sincs a hír.
Itthon meg részegekkel vagy futbalhuligánokkal volt ez régen rendszeres. Ettől az államiság és általános közbiztonság kurvára nincs veszélyben. Egyébként meg a társadalom és vezetés is reagált erre. Lásd osztrák választások. Ti úgy tesztek, mintha egy változó környezetre nem reagálna Európa sehogy és nem is tenné meg. Ehhez képest fr-ben a fejkendő viselését is már szabályozzák, ami valahol durva abban az országban, ami az egyik legliberálisabb alapokkal vágott neki többször a köztársaságainak, mert ez már gyak. a magánéletbe történő beavatkozás. Ennyi erővel a szoknya hosszát is elő lehetne írni...

A több európai országban is eléggé vicces és necces nézeteket valló pártok törtek előre. Tehát úgy tenni, mintha csak várná pár ország a véget egyszerűen nettó vicces kijelentés.

Az órás hasonlat jópofa, csak régi, és ennek amit írtam csak egyszer kell bejönni, és én veled ellentétben látom azt a gyorsuló negatív spirált, ami miatt be is fog.
Látom nem sikerült felfogni. Kurvára nem jósolt me a sok biztpolos szakértő soha semmit. Kb. lottóznak. Tehát szó nincs bejönről. Szerencsejáték az egész. Soha senki semit nem tudott még 3-5+ évre előre sem megjósolni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 778
46 896
113
Mindent összevetve bőven 300k nettó felett vagyok, ha már ennyire ezt a témát akarod feszegetni. Meg rugalmas munkaidő, amit pénzben kifejezni nehéz...


Itthon meg részegekkel vagy futbalhuligánokkal volt ez régen rendszeres. Ettől az államiság és általános közbiztonság kurvára nincs veszélyben. Egyébként meg a társadalom és vezetés is reagált erre. Lásd osztrák választások. Ti úgy tesztek, mintha egy változó környezetre nem reagálna Európa sehogy és nem is tenné meg. Ehhez képest fr-ben a fejkendő viselését is már szabályozzák, ami valahol durva abban az országban, ami az egyik legliberálisabb alapokkal vágott neki többször a köztársaságainak, mert ez már gyak. a magánéletbe történő beavatkozás. Ennyi erővel a szoknya hosszát is elő lehetne írni...

A több európai országban is eléggé vicces és necces nézeteket valló pártok törtek előre. Tehát úgy tenni, mintha csak várná pár ország a véget egyszerűen nettó vicces kijelentés.


Látom nem sikerült felfogni. Kurvára nem jósolt me a sok biztpolos szakértő soha semmit. Kb. lottóznak. Tehát szó nincs bejönről. Szerencsejáték az egész. Soha senki semit nem tudott még 3-5+ évre előre sem megjósolni.
Na ha viszont elégedett vagy, többek közt a munkaidő rugalmas volta miatt is a jövedelmeddel/életeddel, akkor minek citáltad ide a Német kukást? Ő nem rugalmas munkaidőben, hanem kurva korán kel, és koszos/büdös dolgokat kell megfognia. Örülök hogy boldogabb vagy ez esetben itthon, mint Ő kint Németországban.

A Futballhuligánok régebben kellemetlenek voltak, viszont nem igen volt soha nemzetbiztonsági tényező a jelenlétük. Egy 80 milliós országban 20 millió török származású ember, akik a katonakorú fiatal - hadra fogható férfiak számában bőven felül vannak még ezen az arányon is reprezentálva, és nagy részük egyáltalán nem akar beilleszkedni a hagyományos Német társadalomba, illetve a demográfia azt mutatja hogy még jobban ők fognak sokasodni, na az viszont már nemzetbiztonsági tényező. Sokan jobban figyelnek a mai napon is már arra hogy mit mond Erdogan, mint hogy mit kér tőlük Merkel. Nem véletlenül van az hogy egyre jobban a szélliberális országok is kezdenek pontosan a társadalmi visszajelzések miatt, amelyek már kokikat osztottak le nekik választási eredmények, és közhangulat formájában reagálni ezekre úgy, hogy pl. tiltják az arc elfedését. Lesz ez még cifrább is, majd figyeld ki! De ami nagyon fontos, NEM OK nélkül.
Az hogy csak várják ezek az országok a végüket, ilyet én nem mondtam. Kezdenek észhez térni, csak soknak nagyon komoly problémát fog okozni megoldani, és azt gyanítom lesz olyan is aki nem is fogja tudni maradéktalanul megoldani.

De, sokan megjósolták pontosan azt hogy mi lesz mostanra, 20-25 évre is előre, az hogy a világ liberális oldala a virágos mezőket víziónáló Fukuyamára AKART figyelni, az már az Ő bajuk. Huntingtont vagy Toddot kellett volna komolyan venni, csak ők sokkal borúsabb dolgokat írtak le...
 
M

molnibalage

Guest
A Futballhuligánok régebben kellemetlenek voltak, viszont nem igen volt soha nemzetbiztonsági tényező a jelenlétük. Egy 80 milliós országban 20 millió török származású ember, akik a katonakorú fiatal - hadra fogható férfiak számában bőven felül vannak még ezen az arányon is reprezentálva, és nagy részük egyáltalán nem akar beilleszkedni a hagyományos Német társadalomba, illetve a demográfia azt mutatja hogy még jobban ők fognak sokasodni, na az viszont már nemzetbiztonsági tényező.
Jelenleg a török + arab együtt 6,6%. Innentől fogva az ismert átlagos repro rátából az jön ki, hogy 2050-re ha totál borúlátó vagy, akkor ez lehet 9% tája, csak a 9% számottevő része 18 alatti és 50 feletti. Nagyon elegem van a demográfiai modellekkel szembemenő emberekkel, akik hasból írogatnak ekkora marhaságokat...

Az hogy csak várják ezek az országok a végüket, ilyet én nem mondtam. Kezdenek észhez térni, csak soknak nagyon komoly problémát fog okozni megoldani, és azt gyanítom lesz olyan is aki nem is fogja tudni maradéktalanul megoldani.
A világon maradéktalanul még soha semmit társadalmi problémát nem sikerült megoldani. A cél a balanszolt helyzet elérése.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 778
46 896
113
Jelenleg a török + arab együtt 6,6%. Innentől fogva az ismert átlagos repro rátából az jön ki, hogy 2050-re ha totál borúlátó vagy, akkor ez lehet 9% tája, csak a 9% számottevő része 18 alatti és 50 feletti. Nagyon elegem van a demográfiai modellekkel szembemenő emberekkel, akik hasból írogatnak ekkora marhaságokat...


A világon maradéktalanul még soha semmit társadalmi problémát nem sikerült megoldani. A cél a balanszolt helyzet elérése.
Jajj, statisztikát csináltam már én is. Figyelj, úgy igaz a Németeknél a hivatalos török+arab 6.6%, mint nálunk a cigányok hivatalos számaránya. Aki annak vallja magát, az lesz ott török, meg nálunk is cigány. Ki kell menni a németekhez, azt végigballagni bármelyik nagyvároson. Akárhol. Én voltam kint nem keveset, láttam eleget, de Nógrádi is kint élt és hasonlókat mond ahhoz amit én tapasztaltam, olyan 20 milliós nagyságrendre saccolja a "migrációs/bevándorló hátterű - főleg török" lakosság arányát mostanra.
 
M

molnibalage

Guest
Jajj, statisztikát csináltam már én is. Figyelj, úgy igaz a Németeknél a hivatalos török+arab 6.6%, mint nálunk a cigányok hivatalos számaránya. Aki annak vallja magát, az lesz ott török, meg nálunk is cigány. Ki kell menni a németekhez, azt végigballagni bármelyik nagyvároson. Akárhol. Én voltam kint nem keveset, láttam eleget, de Nógrádi is kint élt és hasonlókat mond ahhoz amit én tapasztaltam, olyan 20 milliós nagyságrendre saccolja a "migrációs/bevándorló hátterű - főleg török" lakosság arányát mostanra.
Ó persze. Ez alapján és akkor besacoolok bármit, mert az én szavam is ér annyit, mint Nógrádié...
Égnek áll a hajam... De tényleg...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 778
46 896
113
Ó persze. Ez alapján és akkor besacoolok bármit, mert az én szavam is ér annyit, mint Nógrádié...
Égnek áll a hajam... De tényleg...
Ha kint élsz annyit Németországban, és képben vagy napi szinten vele kapcsolatban, majd ér a te szavad is annyit.

Az az ember jobban ismeri Németországot, mint te Magyarországot ha politika/nemzetbiztonság a téma, ebben nyugodt lehetsz.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 778
46 896
113
Ez a dolog hol függ össze azzal hogy minden bizonnyal igen jól ismeri a valós Német viszonyokat?
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 434
11 332
113
Nem. Csak simán ostoba a komment. Az USA lakosságában is egyre magasabb a színesbőrűek és latinok aránya. Ettől meg érdekes módon nem dől össze az ország. Ezért kuráva nem releváns az a %, amit írtál. Pusztán a 3. világ népességrobbanását írja le, ami 100-250 éves lemaradással követte le az ipari forradalamt. Ami egyébként ott is lecseng. Van olyan orszgá (pl. Banglades), ahol 40 év alatt több, mint megfeleződött a reprodukciós ráta.
Faragatlan komment.
Neked néha vagy a szövegértés nem megy vagy a konstruktív - urambocsá' jóhiszemű - hozzáállás.
A többi felvetésedre helyettem kiválóan megválaszolt Zeal, illetve Zsolti.
 
M

molnibalage

Guest
Faragatlan komment.
Neked néha vagy a szövegértés nem megy vagy a konstruktív - urambocsá' jóhiszemű - hozzáállás.
A többi felvetésedre helyettem kiválóan megválaszolt Zeal, illetve Zsolti.

A felfedezések kora óta eltelt időben pedig ez a két földrajzi terület diktálta a tempót a technikai fejlődéstől kezdve a popkultúráig.
Aha. És előtte? Ebbő látszik, hogy ez nem bőrszínen múlik. Azon múlt, hogy hol voltak háziasítható állatok, abból kifejlődő és kellően erőszakos civilizációk.
A végén erről is szó van.

Szóval jó lenne lenállni ezzel a bőrszín összemosással, mert nettó hülyeség.