Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Bakker te ignoràlod a valóságot, ha szerinted nálunk a valóság feltakar a statisztikára, és 100 ból csak minden 3 ember cigány ahogy az önbevallás szerint kijött, akkor te tényleg egy alternatív valóságban élsz hozzám képest. Te a statisztikáidnak hiszel, én meg a szememnek.
Egyébként van-e bármilyen minőségi következménye annak, hogy pontosan hányan vannak? Ha többen vannak a statisztikánál, akkor mi van?
A KSH ezt amúgy is tudja kontrollálni: nemzetiségi választásokon részvétel, iskolák is gyűjtenek ilyen adatokat, munkaügyi hivatalok (tudom, annak se ez a neve) is látják, közmunka/segélyek esetében is érezhető. Pályázati pénzt is lehet erre hivatkozva lehívni/nyúlni.
Ami a gáz, hogy ez az embertömeg milyen körülmények között él. Na az pontosan mindent elmond a honi vidékpolitikáról úgy teljes egészében. Meg az addiktológiai pusztulatról amiben leledzünk: avagy hogyan zárkóznak fel az alkoholizmus mellé a dizájner-cuccok... Szóval pont nem érdekel, hogy 300 vagy 900 ezer, ha összességében saját magunkat meg őket meg úgy mindenkit szivatjuk az egésszel és olykor nagyjaink ellopják az erre szánt pénzt (is). Jelenleg a honi felsőoktatásban könnyebb találni más földrészről származó embert mint romát. És ezt így kollektíve magunknak hoztuk össze, nem a Putyin-Brüsszel-Güllen-Soros. Lehet itt jönni káultúrával meg egyéb szociológiai marhaságokkal, pont nem érdekel 2017-ben. Ha azoknak a kölköknek nincs rendes oktatásuk, akkor jövőjük se lesz (vagyis van, de olyanért meg senki nem állna sorba, valszeg ők sem...).
 
M

molnibalage

Guest
Vagy mondjuk Breivik is több áldozatot termelt, mint az eddigi random belga-marokkói-mittomén népelemek.
Potosan ez jutott eszembe hazfelé tekerve. Kicsit olyan ez, hogy mindenki a cápatámadástól fél és nem attól, hogy agyoncsapja egy lahulló kókuszdió...

Most komolyan: az olasz maffia, az észak-írek vagy a baszkok a 70-es években durvábban nyomták mint most ezek a szerencsétlenek.
Nem kicsit. Meg voltak ugyebár kocsmi hátterű és ideológiáú terrorpisták NSZK-ban is. A Vörs Hadsereg Frakció...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Félórás sztori.....csak hogy el ne felejtsem melyik országban járok épp...

Rokonlátogató, gondoltam elugrok bicajozni egyet++ beugrok régen látott ismerőshöz. . Defekt. Sötétbe ragasztgassa aki akarja, meg ugye defektjavító cucc sincs épp nálam, de nem gond, mert van hozzá belső, csak nem nálam... Na jó, kölcsön downhill bicajjal haza, terv szerint elhozom gyorsan kicseréljük ...
Bicikliúton, lépésben, mert esik az eső, ezen meg ugye nincs sárhányó, és baromira utálom ha beterítődik trutyival a hátizsák. . Fakabátautó elém áll.
két fatörzs fejére húzza az óvszeres sapkát, igazoltatás.
Után megállapítja, hogy az egyesületi versenykerékpáron nincs csengő.
Kérdi miért.
Elmondom.
"Elismeri a szabálysértést?"
legyen meg az örömötök, meg tényleg nincs rajta csengő, elismerem.

jó akkor, legyek hálás hogy hogy csak egy ötezres csekk, mert neki meg KELL büntetnie.

jó. add ide azt csekket, nem állok le ilyeneknek könyörögni.

na melyik ország volt?
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Potosan ez jutott eszembe hazfelé tekerve. Kicsit olyan ez, hogy mindenki a cápatámadástól fél és nem attól, hogy agyoncsapja egy lahulló kókuszdió...


Nem kicsit. Meg voltak ugyebár kocsmi hátterű és ideológiáú terrorpisták NSZK-ban is. A Vörs Hadsereg Frakció...
Elvileg a tehén általi agyontaposódás nagyságrendekkel nagyobb valószínűségű. Ezt próbáltuk észben tartani, amikor a balatoni kéktúra útvonalán belefutottunk egy jókora legelőbe (valahol Kékkút meg a szedres erdő között...).
Vagy mint amikor pár éve Derekegyházon a közmókok meg a földmérők egymásra hívták a rendőröket, mert "jönnek a migránsok" (nem lehet eltévedni eléggé a pusztában ehhez... igaz, a legendák szerint Békéssámsont is csak ezért "szabadították fel" a szovjetek).

Csak az olaszoknál a Tiszta Kezek bíróságáig a maffia megölt annyi embert, amitől ma x-be állna a média szeme. A body count vezetett aztán a tömeges maffiaperekhez a 80-as évek végén. Pedig ott egy jól beágyazott, pénzzel alaposan megzsírozott rendszerről volt szó, nem néhány hülyegyerekről.
RAF is érdekes konstrukció volt, igazi szép iparosmunka, rendes titkosszolgálati háttérrel. Ma már ilyet se lehetne csinálni (nem mintha hiányozna). Meg azok a jófajta drogügyletekből finanszírozott fegyvereladások meg háborúk a 3. világban... hm... olyan asszem akad...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 169
54 947
113
Félórás sztori.....csak hogy el ne felejtsem melyik országban járok épp...

Rokonlátogató, gondoltam elugrok bicajozni egyet++ beugrok régen látott ismerőshöz. . Defekt. Sötétbe ragasztgassa aki akarja, meg ugye defektjavító cucc sincs épp nálam, de nem gond, mert van hozzá belső, csak nem nálam... Na jó, kölcsön downhill bicajjal haza, terv szerint elhozom gyorsan kicseréljük ...
Bicikliúton, lépésben, mert esik az eső, ezen meg ugye nincs sárhányó, és baromira utálom ha beterítődik trutyival a hátizsák. . Fakabátautó elém áll.
két fatörzs fejére húzza az óvszeres sapkát, igazoltatás.
Után megállapítja, hogy az egyesületi versenykerékpáron nincs csengő.
Kérdi miért.
Elmondom.
"Elismeri a szabálysértést?"
legyen meg az örömötök, meg tényleg nincs rajta csengő, elismerem.

jó akkor, legyek hálás hogy hogy csak egy ötezres csekk, mert neki meg KELL büntetnie.

jó. add ide azt csekket, nem állok le ilyeneknek könyörögni.

na melyik ország volt?


Bármelyik.
A rendőr kevés helyen dolgozik bíróként(is),nem volt csengő fizetsz,mi a kérdés?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 798
56 312
113
Félórás sztori.....csak hogy el ne felejtsem melyik országban járok épp...

Rokonlátogató, gondoltam elugrok bicajozni egyet++ beugrok régen látott ismerőshöz. . Defekt. Sötétbe ragasztgassa aki akarja, meg ugye defektjavító cucc sincs épp nálam, de nem gond, mert van hozzá belső, csak nem nálam... Na jó, kölcsön downhill bicajjal haza, terv szerint elhozom gyorsan kicseréljük ...
Bicikliúton, lépésben, mert esik az eső, ezen meg ugye nincs sárhányó, és baromira utálom ha beterítődik trutyival a hátizsák. . Fakabátautó elém áll.
két fatörzs fejére húzza az óvszeres sapkát, igazoltatás.
Után megállapítja, hogy az egyesületi versenykerékpáron nincs csengő.
Kérdi miért.
Elmondom.
"Elismeri a szabálysértést?"
legyen meg az örömötök, meg tényleg nincs rajta csengő, elismerem.

jó akkor, legyek hálás hogy hogy csak egy ötezres csekk, mert neki meg KELL büntetnie.

jó. add ide azt csekket, nem állok le ilyeneknek könyörögni.

na melyik ország volt?
Németorszàg.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Félórás sztori.....csak hogy el ne felejtsem melyik országban járok épp...

Rokonlátogató, gondoltam elugrok bicajozni egyet++ beugrok régen látott ismerőshöz. . Defekt. Sötétbe ragasztgassa aki akarja, meg ugye defektjavító cucc sincs épp nálam, de nem gond, mert van hozzá belső, csak nem nálam... Na jó, kölcsön downhill bicajjal haza, terv szerint elhozom gyorsan kicseréljük ...
Bicikliúton, lépésben, mert esik az eső, ezen meg ugye nincs sárhányó, és baromira utálom ha beterítődik trutyival a hátizsák. . Fakabátautó elém áll.
két fatörzs fejére húzza az óvszeres sapkát, igazoltatás.
Után megállapítja, hogy az egyesületi versenykerékpáron nincs csengő.
Kérdi miért.
Elmondom.
"Elismeri a szabálysértést?"
legyen meg az örömötök, meg tényleg nincs rajta csengő, elismerem.

jó akkor, legyek hálás hogy hogy csak egy ötezres csekk, mert neki meg KELL büntetnie.

jó. add ide azt csekket, nem állok le ilyeneknek könyörögni.

na melyik ország volt?

Nem lőttek agyon ezért az USA nem lehet :p
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Nem , ott a rendőr elugrott a belsőért.
Nem egészen, de hasonló sztori.
Mondjuk, azért úgy kezdte az ember, hogy kezek jól látható helyen legyenek:) Biztos ami biztos....
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Félórás sztori.....csak hogy el ne felejtsem melyik országban járok épp...

Rokonlátogató, gondoltam elugrok bicajozni egyet++ beugrok régen látott ismerőshöz. . Defekt. Sötétbe ragasztgassa aki akarja, meg ugye defektjavító cucc sincs épp nálam, de nem gond, mert van hozzá belső, csak nem nálam... Na jó, kölcsön downhill bicajjal haza, terv szerint elhozom gyorsan kicseréljük ...
Bicikliúton, lépésben, mert esik az eső, ezen meg ugye nincs sárhányó, és baromira utálom ha beterítődik trutyival a hátizsák. . Fakabátautó elém áll.
két fatörzs fejére húzza az óvszeres sapkát, igazoltatás.
Után megállapítja, hogy az egyesületi versenykerékpáron nincs csengő.
Kérdi miért.
Elmondom.
"Elismeri a szabálysértést?"
legyen meg az örömötök, meg tényleg nincs rajta csengő, elismerem.

jó akkor, legyek hálás hogy hogy csak egy ötezres csekk, mert neki meg KELL büntetnie.

jó. add ide azt csekket, nem állok le ilyeneknek könyörögni.

na melyik ország volt?
Jáj. Országútin volt mindig valahol eldugva egy alibi-csengő a kormányon. Gyk, koskormányon vagy fékezel-kormányzol, vagy csengetsz. Ami gáz, hogy még 2006 februárjában vettem egy gyönyörű kék sünt, ami később sajátos másodlagos jelentést kapott. De amellé is volt egy dugi-csengő, ha a hatóság nem fogadná el a sünnögést.

Anno Vásáhely-dögkútnál volt egy rettenet bicsigliút (gyökér, fa, lyukak, ami kell). 47-esen akkor még kint kellett menni az úton, csak itt a faluban kellett lemenni arra a trágyára. Országútival meg se próbálta senki. Én volt, hogy próbáltam nem beérni az előttem haladó rendőrautót, meg ismerőst meg is állították. Gyerek megkérdezi, hogy mennyi a bírság. 5000. Jól van, akkor ez a felni meg a küllők meg az agy annyiba kerül, hogy egy évig lehetne csekkezgetni :p

Kedvencem mondjuk az volt, amikor egy rutinos kollégát mertek be trafival és utána megállították, hogy ezt azért így csak nem kéne...

Engem bármilyen hihetetlen, még sosem intettek ki. Mondjuk világítok mint a karácsonyfa az elém ugráló nyulak-őzek-szarvasok-kuvaszok-rendőrök miatt (éjjel sosem tudhatod, mi ugrik eléd az árokból). Idén nyáron alig tudtam kimenni pászor, de csúcsosra tudtam volna rakni kajával a csomagtartót.

Amúgy azért is érdekes, mert régen dolgoztunk együtt rendőrökkel (lámpákat szereltünk kivilágítatlan idiótákra, hogy azt is elhagyják/rontsák/igyák). Na ott pl nem sok csekk fogyott, mert a forgalom 30%-a akadt fenn rajtunk (pontosan dokumentáltuk), de mindenkinek pont most lopták el, merült le, mittomén. Illetve akkor volt egy olyan szabály, hogy csak olyat büntet, ami a napi parancsban van. Szóval ha a főboss biciklista kampányt indított, akkor pár napig olyan volt, de amúgy meg tényleg égbekiáltó dolgot kellett művelni. Mondjuk volt egy olyan sötétzöld csaj, akit meg akartak lámpa miatt állítani, az a hülye meg próbált elmenekülni. Nem jött össze, a sétáló utcán már szabályosan rávetődtek, majd előállították a rend őrei. Mondjuk ő aztán "hírhedt", mármint olyan szinten űzi az elmebajt, hogy az amúgy halvérű biztosítási csapatvezető üvöltve zavarta haza mert a kreténje nem tudott zárva tartani egy sávot 10 percig. Ami egyhelyben állást és folyamatos be és kilégzést igényelne.

Elvileg amúgy ügyvéddel lehet kérni az ilyen bírság elengedését. Egy másik barátomat csónazázták ki békés pancsikolasa közepette, miszerint kéne a személyije. Na ő erre belenézett a fürdőgatyájába és nem találta. De később valahogy le tudta alkudni. Azóta rájött, hogy folyóban úgy kell úszkálni, hogy az ember mellett lebegjen egy kajak is... (verseny kajaknál ez amúgy simán megvan magától is, nekem szélcsendben, hullám egy szál se környezetben sikerült borulnom, mert túl magasan ültem portyában, ami a legalja...)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
-Nézzük már meg, Európában meg USA-ban mekkora guppi-boom volt a 2. vh után. Elég sok ideig fog eltartani amíg visszafogyunk arra a szintre.
- A többi régióban meg most csökken le ugyanúgy a szaporodási ütem.
Peldaul Azsiaban mar gondot okozott a tulnepesedes. Kina es India legalabb tudomasul vettek es probaljak szabalyozni, masok inkabb honfoglalot jatszanak.
- Afrika tök mindegy, lehet, hogy szaporák, de a halandóság meg nagy.
A magas halandosaggal egyutt(!) ilyen szaporak es ott is a migracioban latjak sokan a megoldast. Nem kell nagy szamokra gondolni, de ha csak egy ezreleknek jut eszebe minden evben, hogy az eu-ba induljon...
- most ha a migráns be is megy Németországba, akkor előbb-utóbb a többségük felveszi a helyi életstílust.
Jo lenne. Ez tetszene mindenkinek, (tehat rasszizmus kizarva), de nekem ugy tunik inkabb csak behodolnak.
Az állam meg szépen teszi a dolgát. Franciáknál a huppogás ellenére bedaráltak pár nyomortelepet.
Allando(!) terrorkeszultseg van. A belugyesek a katonakkal egyutt az utcakon...
Vagy mondjuk Breivik is több áldozatot termelt, mint az eddigi random belga-marokkói-mittomén népelemek.
...
Csak az olaszoknál a Tiszta Kezek bíróságáig a maffia megölt annyi embert ...
Nem mosnam ossze a bunozest a migransok okozta problemaval. Alma-korte.
(Breivik a balosokat gyilkolta politikai okbol. Azt nem tudom a migranssimogatasnak mekkora resze volt ebben.)
Egyébként van-e bármilyen minőségi következménye annak, hogy pontosan hányan vannak? Ha többen vannak a statisztikánál, akkor mi van?
Peldaul ki akarnak szakitani 4 megyet az orszagbol, masok mecseteket epitenek, iszlamizalnak, no-go zonakat hoznak letre... Mondjuk olyan kultura is van ahonnan nem jelent ekkora terhet a migransok befogadasa. (Pl.: Kina.)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
na mindegy.
azért most olyan a hangulatom, hogy nesze, ötezer, közösüljetekacsekkel...de mincs az az isten hogy sünnek akár csak egy marék levegőt adjak magamtól...
na jó, ez akkor is csak dobogóss sztori, az első hely az átkosbeli pacsai őrsparancsnoké, aki azt hitte megfogta az imperialista kémeet, de azt hiszem ezt már meséltem...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
na mindegy.
azért most olyan a hangulatom, hogy nesze, ötezer, közösüljetekacsekkel...de mincs az az isten hogy sünnek akár csak egy marék levegőt adjak magamtól...
na jó, ez akkor is csak dobogóss sztori, az első hely az átkosbeli pacsai őrsparancsnoké, aki azt hitte megfogta az imperialista kémeet, de azt hiszem ezt már meséltem...

utóirat.... úszónadrág: akad akit itt az alatt büntettek megg, amíg kivitte pizsamában a szemetet a kukába...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 867
113
Hogy a francba lehet az, hogy az ország n+1 részén járva valhogy visszaigazolódnak ezek az arnyok kb. a átlagban. Egyes területeken és korcsoportban országosan vannak kilengések, de az ország kurvanagy. Naponta százszámra látok embereket és igen kevés külsőre ecthe cigányt látok és attól, hogy nem mind atomfizikus, attól még vannak, akik elkaristolnak. Képzeld, még dolgoztam is velük fiatal koromban és egyetem alatt is.

Valami elképesztően irritáló vagy hülyeségeiddel és hiteddel... Mert másod nincs...
Akkor ha így látod, itt abba is hagyhatjuk. A lényeg az hogy ehhez is jobban értesz, természetesen, én meg irritáló és hülye vagyok. Hozzátenném, hogy szóval nem mondtam hogy ne karistolnának el, sőt van olyan is akinek sikerült kitörni, sajnos ilyen nem sok van, de van. Teljesen más miatt lett általam megemlítve, az miatt hogy lássa mindenki azt, hogy mennyire reális egy ilyen statisztika, ami önbevalláson alapul, mert más NEM KÉSZÍTHET ilyen statisztikát, ez maradt. Szerinted a reális nálunk 3%, cigány, és 6,6% török arab a Németeknél. Szerintem meg a stat. megint félrevisz. Ennyi.
 
T

torsen

Guest
Allando(!) terrorkeszultseg van. A belugyesek a katonakkal egyutt az utcakon...

Melyik országról van szó? Csak nem Mo.? Hol kettes, hol hármas fokozatban....

Nem mosnam ossze a bunozest a migransok okozta problemaval. Alma-korte.
(Breivik a balosokat gyilkolta politikai okbol. Azt nem tudom a migranssimogatasnak mekkora resze volt ebben.)

Ugye mennyivel megnyugtatóbb, ha egy bedrogozott izomagy (színtiszta hazai termék) erőszakolja meg a szomszédasszonyt, mint ha egy szíriai migráns! És tényleg...
 
M

molnibalage

Guest
Akkor ha így látod, itt abba is hagyhatjuk. A lényeg az hogy ehhez is jobban értesz, természetesen, én meg irritáló és hülye vagyok. Hozzátenném, hogy szóval nem mondtam hogy ne karistolnának el, sőt van olyan is akinek sikerült kitörni, sajnos ilyen nem sok van, de van. Teljesen más miatt lett általam megemlítve, az miatt hogy lássa mindenki azt, hogy mennyire reális egy ilyen statisztika, ami önbevalláson alapul, mert más NEM KÉSZÍTHET ilyen statisztikát, ez maradt. Szerinted a reális nálunk 3%, cigány, és 6,6% török arab a Németeknél. Szerintem meg a stat. megint félrevisz. Ennyi.
A baj az, hogy a "szerinted" részt semmivel sem támasztod alá. Annyit mondasz, hogy mert csak. És kész. Epic az érvelési kultúrád...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
- most ha a migráns be is megy Németországba, akkor előbb-utóbb a többségük felveszi a helyi életstílust. Szóval ő se fogja szétszaporodni magát.

Nos, akkor egy kis belevau:
- átlag 3 gyerek van a bevándorlóknál (bōrszínre tekintet nélkül. A román, olasz, lengyel, sok magyar, az afrikai, az arab, stb..), mert ebbōl vastagon meg lehet élni. 800Eur csak a családipótlék, ehhez jön a lakhatási segély, kompenzációs segélyek kb. 12500Eur/év alalhangon. Ehhez hozzájön még a telefon-hozzájárulás (mivel alapjog), étkezési segély, nyelvtanulási pótlékok. Elmegy valami alibi monijob-ot csinálni, adómentesen dolgozik, 4-5 órás himi-humi munkáért kap 700Eur-t. Az egészségügyi ellátás jár. Fogorvos az implantátum és a prpfesszionális fehérítés kivételével ingyenes. Emiatt van az, hogy ezek a pénzek csábítóak,az emberkereskedōket fōként ez motiválja. Adóbevallást nem kell leadnia. Tehát van egy komoly csábítóerō arra, hogy a rendszeren élōsködjön..
- rengeteg töröknek van P.hD-ja, tanulnak. Egész komoly dolgokat csinálnak. Itt megint van többféle török. Van, ahol 1 gyerek van, disznóhúst megeszi, világias, meg van a másik véglet, szóval az áltanosítás nem valós. Én is pipa vagyok, amikor lemigráció háttereseznek és a fent említett csoportba gondol bele az átlaghans, mert szerinte idejöttem elvenni a munkáját - miközben csak érettségire futotta neki..

Mocskos módon antiszociális vagyok, de akkor sem vonok egyenlōségjelet az ember bōrszín viszonylatban. Nálam a viselkedés a mérvadó. Ebbōl a szempontból javaslok mindenkinek egy kis külföldi tapasztalatot. Mi jelenleg török, lengyel, szlovák, marokkói, német, magyar, bolíviai, román, osztrák tagokból álló csapatot alkotunk. Nem ettek meg, sem robbantottak fel.

A gondot - vagyis inkább a "nem értelmezhetō jelenlegi helyzetet" ez a sok céltalanul lōdörgō, fiatal taknyos jelenti. Egy szíriai család gyerekekkel tudja értékelni, hogy itt van villany, fűtés, fedél a feje felett, van busz és nincs fegyverropogás. Hálás, hogy itt lehet - persze, kapnak egy nagy valog lóvét. Ezzel nem is lenne baj. Kezdje el az életét. Lehet, hogy az apja meg az anyja takarítani fog vagy buszsofōr lesz, de ha dolgozik, a gyerekei már bármik lehetnek - pozitív értelemben. A baj akkor van, ha ezt automatikusan úgy adagolják be a kezdet kezdetén, hogy EZ NEKED JÁR és jogaid vannak. Erre nem az egyszerű ember tehet - rengeteg európai is ezt csinálja.

- Németekre nem a migráció a legfōbb veszélyforrás, hanem a politikusai. Az, hogy mit engedsz és mit nem, ez csak elhatározás kérdése. Adsz és kötelességet kérsz cserébe ugyanolyan döntés, mint a willkommen. Deportálják a deviánst? Támogatom. Adjanak menedéket akinek kell? Támogatom, de azt nem, hogy a rendszert visszaélésre használják ki.

Nekem a fizetésem 35%-a lakhatás, 15% a munkábajárás, 15%-a betegbiztosítás és ezért napi 8-9 órát melózok és utazok legalább 2 órát és egy kurva euró segélyt vagy bármi hozzájárulás nem kapok. Cserébe az összes felelōsség rám van tolva. Nem lázadok a munkám ellen, az ellen lázadok, hogy valakik csak azért jönnek ide és szülnek több gyereket, hogy a rendszert kihasználva több pénzbōl éljenek munka nélkül abból a befizetésbōl, amit mi termelünk meg... Ez pedig kurvára politikai döntés, hogy így működik. :(
 

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Nos, akkor egy kis belevau:
- átlag 3 gyerek van a bevándorlóknál (bōrszínre tekintet nélkül. A román, olasz, lengyel, sok magyar, az afrikai, az arab, stb..), mert ebbōl vastagon meg lehet élni. 800Eur csak a családipótlék, ehhez jön a lakhatási segély, kompenzációs segélyek kb. 12500Eur/év alalhangon. Ehhez hozzájön még a telefon-hozzájárulás (mivel alapjog), étkezési segély, nyelvtanulási pótlékok. Elmegy valami alibi monijob-ot csinálni, adómentesen dolgozik, 4-5 órás himi-humi munkáért kap 700Eur-t. Az egészségügyi ellátás jár. Fogorvos az implantátum és a prpfesszionális fehérítés kivételével ingyenes. Emiatt van az, hogy ezek a pénzek csábítóak,az emberkereskedōket fōként ez motiválja. Adóbevallást nem kell leadnia. Tehát van egy komoly csábítóerō arra, hogy a rendszeren élōsködjön..
- rengeteg töröknek van P.hD-ja, tanulnak. Egész komoly dolgokat csinálnak. Itt megint van többféle török. Van, ahol 1 gyerek van, disznóhúst megeszi, világias, meg van a másik véglet, szóval az áltanosítás nem valós. Én is pipa vagyok, amikor lemigráció háttereseznek és a fent említett csoportba gondol bele az átlaghans, mert szerinte idejöttem elvenni a munkáját - miközben csak érettségire futotta neki..

Mocskos módon antiszociális vagyok, de akkor sem vonok egyenlōségjelet az ember bōrszín viszonylatban. Nálam a viselkedés a mérvadó. Ebbōl a szempontból javaslok mindenkinek egy kis külföldi tapasztalatot. Mi jelenleg török, lengyel, szlovák, marokkói, német, magyar, bolíviai, román, osztrák tagokból álló csapatot alkotunk. Nem ettek meg, sem robbantottak fel.

A gondot - vagyis inkább a "nem értelmezhetō jelenlegi helyzetet" ez a sok céltalanul lōdörgō, fiatal taknyos jelenti. Egy szíriai család gyerekekkel tudja értékelni, hogy itt van villany, fűtés, fedél a feje felett, van busz és nincs fegyverropogás. Hálás, hogy itt lehet - persze, kapnak egy nagy valog lóvét. Ezzel nem is lenne baj. Kezdje el az életét. Lehet, hogy az apja meg az anyja takarítani fog vagy buszsofōr lesz, de ha dolgozik, a gyerekei már bármik lehetnek - pozitív értelemben. A baj akkor van, ha ezt automatikusan úgy adagolják be a kezdet kezdetén, hogy EZ NEKED JÁR és jogaid vannak. Erre nem az egyszerű ember tehet - rengeteg európai is ezt csinálja.

- Németekre nem a migráció a legfōbb veszélyforrás, hanem a politikusai. Az, hogy mit engedsz és mit nem, ez csak elhatározás kérdése. Adsz és kötelességet kérsz cserébe ugyanolyan döntés, mint a willkommen. Deportálják a deviánst? Támogatom. Adjanak menedéket akinek kell? Támogatom, de azt nem, hogy a rendszert visszaélésre használják ki.

Nekem a fizetésem 35%-a lakhatás, 15% a munkábajárás, 15%-a betegbiztosítás és ezért napi 8-9 órát melózok és utazok legalább 2 órát és egy kurva euró segélyt vagy bármi hozzájárulás nem kapok. Cserébe az összes felelōsség rám van tolva. Nem lázadok a munkám ellen, az ellen lázadok, hogy valakik csak azért jönnek ide és szülnek több gyereket, hogy a rendszert kihasználva több pénzbōl éljenek munka nélkül abból a befizetésbōl, amit mi termelünk meg... Ez pedig kurvára politikai döntés, hogy így működik. :(

Kivételek mindig vannak, de kevés van ahhoz, hogy a nagy képet befolyásolni tudják. Például lehet, hogy van egy tök jó fej, értelmes, muszlim migráns akivel el lehet dumálni egy csésze kávé mellett de ez nem jelent semmit egy egész népesség szempontjából.

Általánosítani KELL. Rendkívül hasznos dolog, a túlélésünk záloga a bolygón. Általánosítás útján tudjuk, hogy a medve nem játék, mert lehet, hogy egyszer valaki találkozott egy medvével és békésen elsétált mellette, de az esetek többségében ez nem ilyen szépen végződött. Ha egy dolog sokkal többször jár negatívumokkal akkor általánosítunk, hogy ez veszélyes és elkerüljük.

Ott van Franciaország példája. Biztosan vannak értelmes bevándorlók által született, tanult és a társadalom számára hasznos muszlim tagjai. Ennek ellenére a többség több generáció óta nem volt képes beilleszkedni és még a felsőfokú képesítéssel rendelkezők is radikalizálódtak. Erre jön, hogy több gyermeket vállalnak, természetesen olyan helyen élnek ahol azonos kultúrkörnyezetben lehetnek és így létre is jöttek a muszlim negyedek ahová egy idő után már nappal is félve kell bemenni.

Változtat ezen a helyzeten, hogy vannak kivételek? Nem. Általánosítani kell, mert az a biztonságunk és túlélésünk szempontjából fontos, mindegy, hogy medvékről, légyölő galócákról, szokásokról, vagy akár emberi népcsoportokról van szó. Ez nem azt jelenti, hogy sovinisztának kell lenni, hogy gyűlölni kell másokat. Nem, a tapasztalatot ezek nélkül is levonhatjuk. A medvéket sem utáljuk azért mert veszélyesek. Csak nem akarunk együtt élni velük.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 867
113
A baj az, hogy a "szerinted" részt semmivel sem támasztod alá. Annyit mondasz, hogy mert csak. És kész. Epic az érvelési kultúrád...
Te meg statisztika hívő vagy, én viszont csináltam már néhány statisztikát, illetve dolgoztam belőlük - tudom őket a helyén kezelni - ezért inkább a szememnek és a tapasztalatomnak hiszek.
 
M

molnibalage

Guest
Te meg statisztika hívő vagy, én viszont csináltam már néhány statisztikát, illetve dolgoztam belőlük - tudom őket a helyén kezelni - ezért inkább a szememnek és a tapasztalatomnak hiszek.
Ez ne hívőség. A statisztika valamin nyugszik. A hited meg semmin.
Valahol epic egyébként, hogy egy 8.kerben élő embernek magyarázod a rasszok arányát... Szemed és tapasztalat? Vazz, én mit írtam? Kersztül kasul bringázok a városban, azelőtt BKV, n+1 részén jártam az országnak. Árul már el, hogy akkor hogy a búbánatos rohadt életbe nem látom sehogy sem a globálisan 1/10 arányt? Közeledtemre mindenki a föld alá bújk, mint egy vakond?

Hozod a szokásos formádat... Forrás semmi, hit az van...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Kivételek mindig vannak, de kevés van ahhoz, hogy a nagy képet befolyásolni tudják. Például lehet, hogy van egy tök jó fej, értelmes, muszlim migráns akivel el lehet dumálni egy csésze kávé mellett de ez nem jelent semmit egy egész népesség szempontjából.
Most te is komolyan úgy teszel, hogy a dolgozó nem színes fehérbőrű a ritkaság...? Ember, a németek nagyon jól tudják, hogy a számukra alantas munkákat kb. már a nem fehér ember végzni. Ha ők nem lennének, megálln az élet ott. És ezt nem néhány "kivétel" embert jelent.

Általánosítani KELL. Rendkívül hasznos dolog, a túlélésünk záloga a bolygón.
Ha ostobán csinálod akkor kb. semmi értelme.


Erre jön, hogy több gyermeket vállalnak, természetesen olyan helyen élnek ahol azonos kultúrkörnyezetben lehetnek és így létre is jöttek a muszlim negyedek ahová egy idő után már nappal is félve kell bemenni.
Fr-ben a muszlimok repro rátája már 3.0 körül van és trendszerűen csökken. Az ország átlagos rátája kicsivel van 2.0 felett egyedülikén Európba fejlett részén.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd