Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Egyébként veled sem értek egyet. :)
A hivatalosnál bizonyára többen vannak, de a 10% az szerintem túlzás.
Én kissé képlékenynek tartom a cigány fogalmat. Cigánynak én azt tartom, aki azt az életformát éli.
Aki saját magát magyarnak tartja, magyarul beszél otthon a családban is, rendesen dolgozik, nem lopásból él, az nálam magyar akkor is, ha kicsit tovább volt a napon. :)
Viszont vannak olyanok is, akik ugyan magyarul beszélnek, magyarnak tartják magukat, de pont olyan életformát élnek, mint a cigányok. Putriban lakik, nem dolgozik, nem törődik a gyerekekkel, csak a napi kaja, pia legyen meg, stb.
Na ez a másik fele...
De zsoltinak az ilyesfajta finomságok nem számítanak....
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem sikeres az integrációjuk, és valóban alacsony a hatékonysága azoknak a programoknak amik ezt a célt szolgálnák ár/érték arányban, de ez sem ennyire fekete és fehér, mivel van még itt bőven más nemzetség is, akikkel igazából az ég világon semmi probléma nincsen, nincs miért ilyen célra milliárdokat elkölteni hogy integrálva legyenek, mert megtették maguktól.

Az integrációjukat meg kell oldani, és hatékonyabban kéne csinálnunk mint eddig csináltuk, ebben egyet értek.

Egyszerű módszer és még polkorrekt is. Ugyebár van olyan, hogy gyerekvédelem. Namármost, időnként minden 18 év alatti gyerekkel rendelkező családot meglátogatna a felügyelet. Ha a gyerek nem olyan körülmények között él, ami elfogadható lenne, akkor figyelmeztetés. Egy hónap múlva ismét vizit, ha nem változott semmi, akkor büntetés. Újabb egy hónap, ha ismét semmi, a gyereket elvenni a szülőktől, a szülőket meg sterilizálni. Ez nem bizonyos csoportra vonatkozzon, mindenkire az országban.
És miért polkorrekt? Egy gyerek jogai előrébb valók, mint a kamatyoláshoz való jog.
Elképesztő, hogy milyen körülmények között élnek gyerekek. Ők nem tehetnek róla, hogy oda születtek, viszont a szülők miatt jó eséllyel ők is ilyenek lesznek.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Tudnék mesélni, hogy 1-1 elkészített statisztika hivatalos megjelenése előtt mennyi speciális rulesetet kell alkalmazni, hogy a várt eredmény jöjjön ki. :)
És nem Magyarországról.
 
  • Tetszik
Reactions: torx and zsolti

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Miféle lexikális tudás az, hogy az ember nekiáll számolgatni és valahogy nezen akar kijönni a 20%...? Ezen felül a 20% mellé a korfa sem mindegy, hogy abból mennyi éppen a 18 év alatt és 55 év feletti.

Na ennyit a "kultúráról"...

A kommented értelmetlen, mint ahogy az is aki írta. Különböző kommentekre adott reakciókra adott válaszokból ollózod össze a szavakat és kifejezéseket, hogy olyan érvet írj ami lényegében felesleges, mert senki sem írta az ellenkezőjét annak amire az érv szól. Lassan már én is belekavarodok a hülyeségedbe.

Biztosan nagy szárazanyag tudással rendelkezel, de végtelenül ostoba és unintelligens ember vagy. Ragaszkodsz hozzá, hogy tiéd legyen az utolsó szó még akkor is ha indulatból valamilyen teljesen értelmetlen dolgot kell írnod.

Nem is tudom hirtelen, hogyan kéne kihámozni az értelmet a kommentedből, ha van benne egyáltalán.

- A lexikális tudás sehogy nem jön a 20%-os értékhez, nem is azzal kapcsolatban merült fel. A stílusodat érintő kritikára részben azzal válaszoltál, hogy milyen referenciamunkáid vannak itt a HTKA-n, illetve mivel régóta olvasom, én is tudom, hogy mérnök vagy és, hogy bizonyos területeken igen nagy a lexikális tudásod.
- A 20% nem jött ki nehezen - ennek az írásodnak így értelme sincs igazából, linkeltem egy oldalt bizonyítva azt, hogy vannak az általad megadottnál negatívabb elképzelések is. Sőt, ettől is vannak negatívabbak a 20%-ost a példa kedvéért tettem be.
- A korfában igazad van, de ennek senki sem állította az ellenkezőjét, szóba sem került sehol a vita folyamán.
- Szerintem te a vitakultúrának a jelentését sem ismered.

Erre szokták mondani, hogy bölcsebb maradtál volna ha csendben maradsz.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
A gyermekvédelem????
Van fogalmad arról,a magyarországi gyermekvédelem mennyire nem működik???

https://www.vasarnapihirek.hu/fokusz/gyermekvedelem_bekerulni_konnyu_felnevelnel

Sterilizálni....
9337089.jpg





.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A gyermekvédelem????
Van fogalmad arról,a magyarországi gyermekvédelem mennyire nem működik???

https://www.vasarnapihirek.hu/fokusz/gyermekvedelem_bekerulni_konnyu_felnevelnel

Sterilizálni....
9337089.jpg





.

Működővé kéne tenni a gyerekvédelmet.
Szóval akkor szerinted sincs azzal probléma, ha pl. két alkoholista és hígítófüggő szülőnek nyomorék gyereke születik, aki aztán az utcán kéregetve kell felnőjjön? Vagy az aluljárókban a hajléktalanoknak? Mindez csak azért, hogy kamatyolhassanak a szülők. Én senki jogát nem korlátoznám. Sterilen is kamatyolhatnak.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Jah és mielőtt azt írod, hogy mindenkinek jogában áll gyereket vállalni, leírnám, hogy az ilyeneknek nem azért van gyerekük, mert szerettek volna gyereket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 748
46 674
113
Egyébként veled sem értek egyet. :)
A hivatalosnál bizonyára többen vannak, de a 10% az szerintem túlzás.
Én kissé képlékenynek tartom a cigány fogalmat. Cigánynak én azt tartom, aki azt az életformát éli.
Aki saját magát magyarnak tartja, magyarul beszél otthon a családban is, rendesen dolgozik, nem lopásból él, az nálam magyar akkor is, ha kicsit tovább volt a napon. :)
Viszont vannak olyanok is, akik ugyan magyarul beszélnek, magyarnak tartják magukat, de pont olyan életformát élnek, mint a cigányok. Putriban lakik, nem dolgozik, nem törődik a gyerekekkel, csak a napi kaja, pia legyen meg, stb.
Valahol 800.000-1millió közt lehet a realitás, de semmiképp sem a hivatalos statisztika a frankó. Az meg hogy te kit tartasz cigánynak teljesen mellékes ebben az esetben, cigány származású emberekről van szó. Nekem ahogy már többször utaltam is rá, van olyan kollégám akit nagyon szeretek/tisztelek, és értelmiségi cigány származású ember, illetve ismerek több olyat is akik bár nem értelmiségiek, de teljesen korrekt becsületes kétkezi munkás életet élnek. NEM cigányozni akartam egy sort, csak felnyitni néhány szemet azzal kapcsolatban, hogy az hogy ki a cigány származású valóban, meg az hogy mit mond a statisztika, amit BEVALLÁS alapján készítenek, az két egymástól távol álló dolog. S ez sem öncélúan jött elő, hanem azért, mert én azt állítottam hogy a hivatalos Német számok a bevándorló/török vonalon is pont úgy elütnek a valóságtól, a 6.6% al, mint nálunk ez a statisztika. Ennyit állítottam, semmi többet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 748
46 674
113
Egyszerű módszer és még polkorrekt is. Ugyebár van olyan, hogy gyerekvédelem. Namármost, időnként minden 18 év alatti gyerekkel rendelkező családot meglátogatna a felügyelet. Ha a gyerek nem olyan körülmények között él, ami elfogadható lenne, akkor figyelmeztetés. Egy hónap múlva ismét vizit, ha nem változott semmi, akkor büntetés. Újabb egy hónap, ha ismét semmi, a gyereket elvenni a szülőktől, a szülőket meg sterilizálni. Ez nem bizonyos csoportra vonatkozzon, mindenkire az országban.
És miért polkorrekt? Egy gyerek jogai előrébb valók, mint a kamatyoláshoz való jog.
Elképesztő, hogy milyen körülmények között élnek gyerekek. Ők nem tehetnek róla, hogy oda születtek, viszont a szülők miatt jó eséllyel ők is ilyenek lesznek.
Igazad van részben sok mindenben, viszont ez kivitelezhetetlen rengeteg okból. Sterilizálni nem lehet senkit akarata ellen, és nincs a világon az a mennyiségű szociális otthon, nevelőintézet, nevelő vagy nevelőszülő aki a te eljárásod után nyakunkba zuhanó gyerekmennyiséghez elég lenne. Illetve konkrétan lázongás/erőszak lenne amikor vinni akarnád a gyerekeket a szülőktől.

Kivitelezhetetlen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 748
46 674
113
Tudnék mesélni, hogy 1-1 elkészített statisztika hivatalos megjelenése előtt mennyi speciális rulesetet kell alkalmazni, hogy a várt eredmény jöjjön ki. :)
És nem Magyarországról.
Ez internacionális :D. Én olyat is láttam, ahol viszont ordít a felettes, hogy neki azonnal statisztikát KELL kapni, MOST, mert baszogatják de erősen. Nos, hát az ilyen kapott is. Azonnal. Aztán este meg néztük a TV-ben :p.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Melyik országról van szó? Csak nem Mo.? Hol kettes, hol hármas fokozatban....
Fro. Eppen most allandositottak a terrorkeszultseget.
Ugye mennyivel megnyugtatóbb, ha egy bedrogozott izomagy (színtiszta hazai termék) erőszakolja meg a szomszédasszonyt, mint ha egy szíriai migráns! És tényleg...
A bunozesi statisztikak elerhetoek a neten. A tendencia vilagos minden orszag eseteben.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mocskos módon antiszociális vagyok, de akkor sem vonok egyenlōségjelet az ember bōrszín viszonylatban. Nálam a viselkedés a mérvadó. Ebbōl a szempontból javaslok mindenkinek egy kis külföldi tapasztalatot. Mi jelenleg török, lengyel, szlovák, marokkói, német, magyar, bolíviai, román, osztrák tagokból álló csapatot alkotunk. Nem ettek meg, sem robbantottak fel.
A macis hasonlatot kritizaltad, de te magad egy olyan braindrain-csoportbol vonsz le kovetkeztetest, ahol alig vannak muzulmanok?
Azt azert tisztazzuk mar, hogy nem atomfizikus az atlag muszlim migrans, meg ha teged veletlenul eppen azok is vesznek korul. :rolleyes:
(Azt sem hiszem, hogy a magyar kollegaval ne ennetek meg egymast. :p)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Valahol 800.000-1millió közt lehet a realitás, de semmiképp sem a hivatalos statisztika a frankó..
Ismételten megkérdezem, hogy ez milyem megyfigyelésből vezetted le....??????
Ez alapján én kijelethetek BÁRMIT... Azt is, hogy pisaivó marslakóból is ennyi van, csak nem merik bevallani és közeledtemre pincébe rejtőzik el mind.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 748
46 674
113
Ismételten megkérdezem, hogy ez milyem megyfigyelésből vezetted le....??????
Ez alapján én kijelethetek BÁRMIT... Azt is, hogy pisaivó marslakóból is ennyi van, csak nem merik bevallani és közeledtemre pincébe rejtőzik el mind.
Jelentsd ki. Abból vezettem le, hogy kb. 8-10% ra, tehát 100 emberből 8-10 re saccolom a számukat, hogy van szemem, és járom az országot, és látom azt ami elém kerül, illetve azt tudom hogy hogyan készülnek általában a statisztikák, no meg azt is hogy ez EXTRA VICC, mert bevallottan ÖNBEVALLÁSOS alapon készül minden a nemzetiségekre vonatkozó statisztika.

Ebben ennyi van, engedd el.