Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Jelentsd ki. Abból vezettem le, hogy kb. 8-10% ra, tehát 100 emberből 8-10 re saccolom a számukat, hogy van szemem, és járom az országot, és látom azt ami elém kerül, illetve azt tudom hogy hogyan készülnek általában a statisztikák, no meg azt is hogy ez EXTRA VICC, mert bevallottan ÖNBEVALLÁSOS alapon készül minden a nemzetiségekre vonatkozó statisztika.

Ebben ennyi van, engedd el.
De te meg nem értzett zseni, én is járom az országot....
... a 8. kerületben lakom és ott nincs 10% az arány, amerre járok...

Ez alapján az én saccolásom lehetne 4% alatti is. De én nem így saccolok, hanem statisztikára alapozok. Vagy akkor most a te megfigyelésed és hasraütésed milyen érvrendszer alapján erősebb, mint másé vagy a statisztika...?

Olyan szinten röhejes "érvrendszered" van, hogy arra szavak nincsenek. Gyakorlatilag a homeopátia hívő idióták szintjén vagy.
 
T

Törölt tag 008

Guest
...... a 8. kerületben lakom és ott nincs 10% az arány, amerre járok....
A 8. kert már kitisztították. Csomó új építésű van és felmentek az ingatlanárak így kiszorultak onnan.
Amúgy pár hónapja még nem az agglomerációban laktál?

Szoktunk vidékre járni picit "elhagyatottabb" helyekre, pihenni. Hát néha azt hiszem nem Magyarországon vagyok, hanem valahol a török-iráni határon. :(
 
M

molnibalage

Guest
A 8. kert már kitisztították. Csomó új építésű van és felmentek az ingatlanárak így kiszorultak onnan.
Amúgy pár hónapja még nem az agglomerációban laktál?
Nagyon le vagy maradva...
4 éve Bp-n lakom...
Egyébként nem tök mindegy, hogy anno hol laktam...?

(Megjegyezem Szigetszentmiklóson is cigánysor volt mellettünk, szóval onnan is van mintám...)
 

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
A fent linkelt oldalt gyorsan átfutottam. Idézet a forrásokkal:

Egyes felmérések szerint a magyarországi cigányság népessége jócskán meghaladja a hivatalosan közzétett adatokat. A hivatalos források 205 984 főt jelölnek,[3] de ismertek a 394 000 és 2 000 000 fő közötti népességről szóló kutatási eredmények is.

  1. Hablicsek László: A magyarországi cigányság demográfiája
  2. Ugrás fel ↑ The New York City Times: Roma make up an estimated 8 to 10 percent of Hungary’s population
  3. Ugrás fel ↑ The christian science monitor: "[...] the Roma, who account for between 8 and 10 percent of Hungary's 10 million people."
A 2011-es népszámlálás nemzetiségi hovatartozásra vonatkozó kérdésére 1 398 731 fő nem válaszolt, illetve nem kívánta megadni az adatait.[12] Feltehető, hogy közülük néhány százezer cigány nemzetiségű lehet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
De te meg nem értzett zseni, én is járom az országot....
... a 8. kerületben lakom és ott nincs 10% az arány, amerre járok...

Ez alapján az én saccolásom lehetne 4% alatti is. De én nem így saccolok, hanem statisztikára alapozok. Vagy akkor most a te megfigyelésed és hasraütésed milyen érvrendszer alapján erősebb, mint másé vagy a statisztika...?

Olyan szinten röhejes "érvrendszered" van, hogy arra szavak nincsenek. Gyakorlatilag a homeopátia hívő idióták szintjén vagy.
De szerencsémre itt vagy TE nekem, aki mindig tudja a frankót :D ! Én ezt befejeztem veled, te megértett statisztika hívő idióta zseni.
 
M

molnibalage

Guest
A fent linkelt oldalt gyorsan átfutottam. Idézet a forrásokkal:

Egyes felmérések szerint a magyarországi cigányság népessége jócskán meghaladja a hivatalosan közzétett adatokat. A hivatalos források 205 984 főt jelölnek,[3] de ismertek a 394 000 és 2 000 000 fő közötti népességről szóló kutatási eredmények is.

  1. Hablicsek László: A magyarországi cigányság demográfiája
  2. Ugrás fel ↑ The New York City Times: Roma make up an estimated 8 to 10 percent of Hungary’s population
  3. Ugrás fel ↑ The christian science monitor: "[...] the Roma, who account for between 8 and 10 percent of Hungary's 10 million people."
A 2011-es népszámlálás nemzetiségi hovatartozásra vonatkozó kérdésére 1 398 731 fő nem válaszolt, illetve nem kívánta megadni az adatait.[12] Feltehető, hogy közülük néhány százezer cigány nemzetiségű lehet.
De szerencsémre itt vagy TE nekem, aki mindig tudja a frankót :D ! Én ezt befejeztem veled, te megértett statisztika hívő idióta zseni.
Látom egyikőtök sem érti meg...

1. Te szeritned a stat semmire sem jó...
2. Szerinted a teljesen szubjektív érzésed mérvadó...
3. Arra nem tudsz semmilyen érvet adni, hogy a te szubjektív érdézed mitől mérvadóbb, mint bárki másé...

Tudod, ez az áltudományos érvelés jellemzője. Egy hadiTECHNIKAI blogon ehhez igen vastag arcbőr kell...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Hopp hopp, nédd e mán! Ott vannak azok a számok, amiről én is beszélek. Csak ezek nem a hivatalos ÖNBEVALLÁS alatt értendő statisztikák, mik vannak!
Az egy pillanatra se zavarjon meg, hogy a szórás akkora, hogy a te "bérzett" számodnál a legnagyobb becsléshez képest is 3-szoros eltérés van...

Mondom, ez alapján bárimt le lehet írni, súlya nincs... Max. bohóckodni jó..
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Látom egyikőtök sem érti meg...

1. Te szeritned a stat semmire sem jó...
2. Szerinted a teljesen szubjektív érzésed mérvadó...
3. Arra nem tudsz semmilyen érvet adni, hogy a te szubjektív érdézed mitől mérvadóbb, mint bárki másé...

Tudod, ez az áltudományos érvelés jellemzője. Egy hadiTECHNIKAI blogon ehhez igen vastag arcbőr kell...

Ma már sokadjára bizonyítod, hogy mérnök létedre a racionális gondolkozás, érvelés és levezetés nem az erősséged. Idézel engem, és többes számban beszélsz. Mi az amit én nem értek meg? Nem is mondtam semmit a cigány lakosságszám témában, csak a linkelt oldalról idéztem egy részletet. A vastag arcbőr pedig a bunkó stílusodhoz kell amivel egész nap válaszolgatsz az embereknek.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Önbevallásos alapon működik. Mint minden etnikummal/nemzetiséggel kapcsolatos adat. Innentől ahogy írod valóban EZ a statisztika (ahogy saját tapasztalatom szerint a legtöbb mivel irányítottak) csak bohóckodni jó. Innentől van az, hogy még az is többet ér hogy az egyes emberek mit "éreznek be" hogy úgy fogalmazzak hogy te is megértsd. Még amit TE leírtál, hogy mit "érzel be" az is reálisabb "adat" nekem ezzel kapcsolatban, mint a hivatalos statisztika, azt kéne megértened.
Én olyan arányaiban 8-10 % ra teszem őket, te meg máshova. Ezt el tudom fogadni, de ne gyere nekem egy "HIVATALOS STATISZTIKÁVAL" amit önbevallás alapján állított össze még 2011 ben megint utánad szabadon: " több tízezer munkaórával egy hivatalos szerv"...

Ja és természetesen neked van igazad.
 
M

molnibalage

Guest
Ma már sokadjára bizonyítod, hogy mérnök létedre a racionális gondolkozás, érvelés és levezetés nem az erősséged. Idézel engem, és többes számban beszélsz. Mi az amit én nem értek meg? Nem is mondtam semmit a cigány lakosságszám témában, csak a linkelt oldalról idéztem egy részletet. A vastag arcbőr pedig a bunkó stílusodhoz kell amivel egész nap válaszolgatsz az embereknek.
Ja értem. Egyetlen érved az, hogy szerinted bunkó vagyok. Esetleg jó lenne azonos optikával nézni a kommenteket...
 

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Ja értem. Egyetlen érved az, hogy szerinted bunkó vagyok. Esetleg jó lenne azonos optikával nézni a kommenteket...

Én szégyellem magam ahelyett aki neked diplomát adott... Milyen egyetlen érvem??? Én nem írtam egyetlen érvet, sem önálló gondolatot ebben a cigány lakosságszám témában, csak idéztem egy szöveget a linkelt oldalról. Ezt másodszor írom ide, benne volt az általad olvasott, és idézett kommentben. Másodjára fel tudod fogni?
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Nos, akkor egy kis belevau:
- átlag 3 gyerek van a bevándorlóknál (bōrszínre tekintet nélkül. A román, olasz, lengyel, sok magyar, az afrikai, az arab, stb..), mert ebbōl vastagon meg lehet élni. 800Eur csak a családipótlék, ehhez jön a lakhatási segély, kompenzációs segélyek kb. 12500Eur/év alalhangon. Ehhez hozzájön még a telefon-hozzájárulás (mivel alapjog), étkezési segély, nyelvtanulási pótlékok. Elmegy valami alibi monijob-ot csinálni, adómentesen dolgozik, 4-5 órás himi-humi munkáért kap 700Eur-t. Az egészségügyi ellátás jár. Fogorvos az implantátum és a prpfesszionális fehérítés kivételével ingyenes. Emiatt van az, hogy ezek a pénzek csábítóak,az emberkereskedōket fōként ez motiválja. Adóbevallást nem kell leadnia. Tehát van egy komoly csábítóerō arra, hogy a rendszeren élōsködjön..
- rengeteg töröknek van P.hD-ja, tanulnak. Egész komoly dolgokat csinálnak. Itt megint van többféle török. Van, ahol 1 gyerek van, disznóhúst megeszi, világias, meg van a másik véglet, szóval az áltanosítás nem valós. Én is pipa vagyok, amikor lemigráció háttereseznek és a fent említett csoportba gondol bele az átlaghans, mert szerinte idejöttem elvenni a munkáját - miközben csak érettségire futotta neki..

Mocskos módon antiszociális vagyok, de akkor sem vonok egyenlōségjelet az ember bōrszín viszonylatban. Nálam a viselkedés a mérvadó. Ebbōl a szempontból javaslok mindenkinek egy kis külföldi tapasztalatot. Mi jelenleg török, lengyel, szlovák, marokkói, német, magyar, bolíviai, román, osztrák tagokból álló csapatot alkotunk. Nem ettek meg, sem robbantottak fel.

A gondot - vagyis inkább a "nem értelmezhetō jelenlegi helyzetet" ez a sok céltalanul lōdörgō, fiatal taknyos jelenti. Egy szíriai család gyerekekkel tudja értékelni, hogy itt van villany, fűtés, fedél a feje felett, van busz és nincs fegyverropogás. Hálás, hogy itt lehet - persze, kapnak egy nagy valog lóvét. Ezzel nem is lenne baj. Kezdje el az életét. Lehet, hogy az apja meg az anyja takarítani fog vagy buszsofōr lesz, de ha dolgozik, a gyerekei már bármik lehetnek - pozitív értelemben. A baj akkor van, ha ezt automatikusan úgy adagolják be a kezdet kezdetén, hogy EZ NEKED JÁR és jogaid vannak. Erre nem az egyszerű ember tehet - rengeteg európai is ezt csinálja.

- Németekre nem a migráció a legfōbb veszélyforrás, hanem a politikusai. Az, hogy mit engedsz és mit nem, ez csak elhatározás kérdése. Adsz és kötelességet kérsz cserébe ugyanolyan döntés, mint a willkommen. Deportálják a deviánst? Támogatom. Adjanak menedéket akinek kell? Támogatom, de azt nem, hogy a rendszert visszaélésre használják ki.

Nekem a fizetésem 35%-a lakhatás, 15% a munkábajárás, 15%-a betegbiztosítás és ezért napi 8-9 órát melózok és utazok legalább 2 órát és egy kurva euró segélyt vagy bármi hozzájárulás nem kapok. Cserébe az összes felelōsség rám van tolva. Nem lázadok a munkám ellen, az ellen lázadok, hogy valakik csak azért jönnek ide és szülnek több gyereket, hogy a rendszert kihasználva több pénzbōl éljenek munka nélkül abból a befizetésbōl, amit mi termelünk meg... Ez pedig kurvára politikai döntés, hogy így működik. :(
Törököknél én már full nem tudom belőni, hogy valaki európai vagy ázsiai török életmódot követ: max lakóhely alapján (Izmírben vannak kék szemű, sötét hajú kollégák - tök jól néz ki :-D ).
Tegnap is együtt söröztem egy isztanbuli gyerekkel, ma meg népszerűsíteni kellett a műintézményemet, szóval kiraktam egy halom szalámit meg kóbászt (+ uborka) egy kései tokai furmint társaságában meg egy rakás színes képet meg számot. Na a borra rárepült a nép (a portugálok menten elő is vettek valahonnan egy üveg Portóit), de egy szakajtónyi török kislány meg elzarkózott a disznótól. Pedig semmi turban vagy miegyéb meg asszem ugyanaz az egyetem. Mondjuk a cseheket és az ingyen alkoholt nem lehet huzamosabb ideig egy helyen tárolni, mert reakcióba lépnek... (lengyel nem volt, pediggggg....)
Azt viszont mindenki elismerte, hogy tudjuk mit kell csinálni a disznóval :hadonaszos:
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Én szégyellem magam ahelyett aki neked diplomát adott... Milyen egyetlen érvem??? Én nem írtam egyetlen érvet, sem önálló gondolatot ebben a cigány lakosságszám témában, csak idéztem egy szöveget a linkelt oldalról. Ezt másodszor írom ide, benne volt az általad olvasott, és idézett kommentben. Másodjára fel tudod fogni?


no comment