Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 971
22 907
113
Ez ne hívőség. A statisztika valamin nyugszik. A hited meg semmin.
Valahol epic egyébként, hogy egy 8.kerben élő embernek magyarázod a rasszok arányát... Szemed és tapasztalat? Vazz, én mit írtam? Kersztül kasul bringázok a városban, azelőtt BKV, n+1 részén jártam az országnak. Árul már el, hogy akkor hogy a búbánatos rohadt életbe nem látom sehogy sem a globálisan 1/10 arányt? Közeledtemre mindenki a föld alá bújk, mint egy vakond?

Hozod a szokásos formádat... Forrás semmi, hit az van...

LOL - mindig ez jut eszembe erről :cool:

http://www.urbanlegends.hu/2010/01/...tatisztikaban-hiszek-amit-en-magam-hamisitok/
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Kivételek mindig vannak, de kevés van ahhoz, hogy a nagy képet befolyásolni tudják. Például lehet, hogy van egy tök jó fej, értelmes, muszlim migráns akivel el lehet dumálni egy csésze kávé mellett de ez nem jelent semmit egy egész népesség szempontjából.

Általánosítani KELL. Rendkívül hasznos dolog, a túlélésünk záloga a bolygón. Általánosítás útján tudjuk, hogy a medve nem játék, mert lehet, hogy egyszer valaki találkozott egy medvével és békésen elsétált mellette, de az esetek többségében ez nem ilyen szépen végződött. Ha egy dolog sokkal többször jár negatívumokkal akkor általánosítunk, hogy ez veszélyes és elkerüljük.

Ott van Franciaország példája. Biztosan vannak értelmes bevándorlók által született, tanult és a társadalom számára hasznos muszlim tagjai. Ennek ellenére a többség több generáció óta nem volt képes beilleszkedni és még a felsőfokú képesítéssel rendelkezők is radikalizálódtak. Erre jön, hogy több gyermeket vállalnak, természetesen olyan helyen élnek ahol azonos kultúrkörnyezetben lehetnek és így létre is jöttek a muszlim negyedek ahová egy idő után már nappal is félve kell bemenni.

Változtat ezen a helyzeten, hogy vannak kivételek? Nem. Általánosítani kell, mert az a biztonságunk és túlélésünk szempontjából fontos, mindegy, hogy medvékről, légyölő galócákról, szokásokról, vagy akár emberi népcsoportokról van szó. Ez nem azt jelenti, hogy sovinisztának kell lenni, hogy gyűlölni kell másokat. Nem, a tapasztalatot ezek nélkül is levonhatjuk. A medvéket sem utáljuk azért mert veszélyesek. Csak nem akarunk együtt élni velük.
Pff.. Almát körtével. Egy ember tanítható, a maci nem, de ha ez összehasonlítási alap és általánosítani kell, akkor ez most rád nézve nem lenne túl hízelgō...
 

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Most te is komolyan úgy teszel, hogy a dolgozó nem színes fehérbőrű a ritkaság...? Ember, a németek nagyon jól tudják, hogy a számukra alantas munkákat kb. már a nem fehér ember végzni. Ha ők nem lennének, megálln az élet ott. És ezt nem néhány "kivétel" embert jelent.

Nem, egyáltalán nem ezt írtam. Idézted az írásomat, ami után a kommented értelmetlen. Az, hogy dolgozik-e Ali két nemierőszak között nekem teljesen lényegtelen. Kivételekről beszéltem, olyanokról akik értelmes emberek, akiktől nem kell félni, nem hajlamosak az erőszakra, nem radikalizálódtak, a többségi felvilágosult társadalomba beilleszkedni képes emberekről.

Ha ostobán csinálod akkor kb. semmi értelme.

Egyetértek.

Fr-ben a muszlimok repro rátája már 3.0 körül van és trendszerűen csökken. Az ország átlagos rátája kicsivel van 2.0 felett egyedülikén Európba fejlett részén.

Nem tudom, hogy ezzel most az én mondanómat szeretted volna alátámasztani, mindenesetre azt tetted. Az országos átlagos rátában nevéből adódóan benne van a muszlimok rátája is. Ha a muszlim rátánál az átlag alacsonyabb az azt jelenti, hogy a többségi és eredeti fehér lakosság húzza le az arányt, vagyis a muszlimok túlszaporodják az őslakosságot.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Két apróság:
- Franciaországban úgy rémlik nincs terrorkészültség. Hivatalosan. Ugyanis ha jól emléxem, az új belbiztonsági törvénybe vagy mibe, simán átemelték annak egye részletit, így az intézkedés egy része marad, csak a kormánynak nem kell kihirdetnie a rendívüli állapotot.

Más: pár napja láttam valamelyik oldalon egy izraeli szakcikket, csak most nem látom sehol. Na amit írtak, nem túl szívderítő: 2060-ra szerintük az egészségteln életmód etc miatta nyugati fehér férfiak szaporítóképessége 60%-al fog csökkeni .
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Nem, egyáltalán nem ezt írtam. Idézted az írásomat, ami után a kommented értelmetlen. Az, hogy dolgozik-e Ali két nemierőszak között nekem teljesen lényegtelen. Kivételekről beszéltem, olyanokról akik értelmes emberek, akiktől nem kell félni, nem hajlamosak az erőszakra, nem radikalizálódtak, a többségi felvilágosult társadalomba beilleszkedni képes emberekről.
Itt meg most az általánosításod azt jelenti, hogy minden muszlim erőszakoskodó...

Nem tudom, hogy ezzel most az én mondanómat szeretted volna alátámasztani, mindenesetre azt tetted. Az országos átlagos rátában nevéből adódóan benne van a muszlimok rátája is. Ha a muszlim rátánál az átlag alacsonyabb az azt jelenti, hogy a többségi és eredeti fehér lakosság húzza le az arányt, vagyis a muszlimok túlszaporodják az őslakosságot.
Ez a túlszaporodás azt jelenti, hogy a legborulátóbb modellek szerint a mostani kb. 8,3%-os arány 2050-re lehet akár 11% is. Ha ez neked túlszaporodás...
Nekem egyre inkább az a talapsztalatom, hogy egyeseknek a négy alapművelet használata is kihívás...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Pff.. Almát körtével. Egy ember tanítható, a maci nem, de ha ez összehasonlítási alap és általánosítani kell, akkor ez most rád nézve nem lenne túl hízelgō...

A cigány kisebbséget több száz év után még mindig különböző kormányzati programok támogatásával próbáljuk beilleszteni a többségi társadalomba. A franciák évtizedek óta próbálják beilleszteni a saját bevándorlóikat. Ha ismersz olyan módszert, speciális tantervet amivel ez sikerül szerintem garantált állásod lehet számos európai országban.

Mindegy miről van szó, minden dolgot a legszélsőségesebb példákkal és hasonlatokkal szemléltetve lehet a legkönyebben megértetni az emberekkel. Az érvelésed pedig hibás. A medve is tanítható, mint sok más állat. Amit mondtam nem vélemény hanem a természet örök törvénye aminek az ember is a része. Ha nem általánosítottunk volna az elmúlt több több tízezer évben embert, állatot, növényt, természeti jelenséget akkor kihalt volna az emberi faj. Azt hiszed bármin változtat, hogy lándzsa helyett kalasnyikov van a kézben? A technikai fejlettségünk nőtt, de ha megtagadjuk a túléléshez szükséges alapvető ösztöneinket fals önimádat miatt akkor kihalásra vagyunk itélve, legalábbis az a csoport ami ezt megteszi mindenképp.

Az önimádást azért hoztam szóba, mert szerintem ez az oka az ilyen gondolatoknak. Azt hisszük, hogy a technológiai fejlődésünkkel együtt elértünk valamilyen magasabb síkú, magasztosabb értékekért létező szintet mint emberiség. Pedig semmit sem változunk. Szeretjük hangoztatti nagyszerűségünket, kiállni az emberi jogokért meg a többi csak papíron létező dologért miközben akárhányszor tör ki egy háború oldaltól függetlenül hazsnáljuk azokat a fegyvereket és bombákat amiket mi írtunk alá, hogy többet nem dobunk le. Ha a nagyhatalmak érdekei megkívánják akkor kivívják más népek szabadságát az emberi jogokra és önrendelkezésre hivatkozván, míg ha érdekeik nem kívánják ezt meg, akkor elítélnek minden szeparatista, függetlenségi mozgalmat.

Semmit sem változtunk, csak "élesebb" és "hosszab" lándzsákat készítünk.
 

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Itt meg most az általánosításod azt jelenti, hogy minden muszlim erőszakoskodó...

Undorító szokásod van, hogy ha valamivel nem értesz egyet akkor kiforgatod az ember szavait. Az előző kommentedben is olyat adtál a számba amit nem mondtam. Pont te írtad fent, hogy az általánosításnak ha ostobán csinálod semmi érteme. A mostani kommented alapján te ostoba vagy. Általánosítás útján szerzünk tapasztalatot, az hogy neked mit jelent amit írtam sajnálatos. Főleg annak fényében, hogy leírtam vannak kivételek, te mégis azt írod, hogy mindegyik erőszakoskodik. A megfelelően levont tapasztalat az lett volna, hogy a népcsoportjuk többsége veszélyes.

Ez a túlszaporodás azt jelenti, hogy a legborulátóbb modellek szerint a mostani kb. 8,3%-os arány 2050-re lehet akár 11% is. Ha ez neked túlszaporodás...
Nekem egyre inkább az a talapsztalatom, hogy egyeseknek a négy alapművelet használata is kihívás...

Amit írsz nem igaz.

Google második találata is 20%-os arány vetít előre.
https://www.gatestoneinstitute.org/9964/france-muslim-future

Ami hosszabb távon probléma, hogy a korábbi felsőfokú végzettséget szerzett generáció is megtartotta a gyermekvállalási szokásait, vagyis több gyermeket vállalnak mint az őslakosok. Tehát, minél nagyobb az arányuk a társadalomban, úgy egyre gyorsabb ütemben veszik át az őslakosoktól a többségi szerepet.

Ettől olvastam már sokkal borúlátóbb jelentést is, de nem fogok egy olyan ember miatt keresgélni aki kiforgatja a szavaimat, olyat ad a számba amit nem mondtam. Mivel értelmesen érvelni nem tudsz, marad a sértegetés? A stílus maga az ember.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 867
113
Ez ne hívőség. A statisztika valamin nyugszik. A hited meg semmin.
Valahol epic egyébként, hogy egy 8.kerben élő embernek magyarázod a rasszok arányát... Szemed és tapasztalat? Vazz, én mit írtam? Kersztül kasul bringázok a városban, azelőtt BKV, n+1 részén jártam az országnak. Árul már el, hogy akkor hogy a búbánatos rohadt életbe nem látom sehogy sem a globálisan 1/10 arányt? Közeledtemre mindenki a föld alá bújk, mint egy vakond?

Hozod a szokásos formádat... Forrás semmi, hit az van...
Írtam hogy láttam hogyan készül hivatalos statisztika, olyanhoz is volt szerencsém amit utána beolvastak minden országos szórású televízió esti híradójában, és mivel ott voltam amikor "elkészült", nekem erről nem te fogod megmagyarázni hogy a statisztika az valamin nyugszik feltétlen, és minden esetben.

Tudod min nyugszik egy ilyen statisztika ebben a konkrét esetben amit csavarunk 3 oldal óta?

Azon hogy ki mit vall be, nem fizikai törvényszerűségeken!

Valamint én is sokat járkálok az országban, látom azt hogy vidéken mennyi olyan falu van, ahol 9/10 az arány. Arra te nem bringázol ezek szerint, de ettől még ilyen térségek vannak, nem egy egy elszórt falu.

Amúgy azt sem értem hogy te Pesten mit látsz, ha már írod hogy BKV, meg 8. ker, de azt te tudod, én ott simán látom átlagban a 1/10 arányt, sőt. Kell menni egy kanyart bármikor az 1-es vagy 4-6 os villamossal, aztán láss csodát.
 
M

molnibalage

Guest
Undorító szokásod van, hogy ha valamivel nem értesz egyet akkor kiforgatod az ember szavait.
Nem forgattam ki semmit. Te írtad le általánosítva, hogy "nem érdekel, hogy Ali..." Vagy máshogy értetted?

Google második találata is 20%-os arány vetít előre.
https://www.gatestoneinstitute.org/9964/france-muslim-future
Anno linkeltem több modellt is... Egyébként 20% neked hol túlszaporodás...? Halkan jegyztem meg, hogy Észtországban 24% orosz arány van, ilyen arányban szavaztak az oroszpártiakra és mégsem hatalomalkotó tényezők...

A muszlimok sem egységes massza, van akik falnak mennek a szélsőséges hülyéktől. Van akiről meg sem tudnád mondani, mert olyan szinten lightosan vagy egyáltalán nem vallásos.

(Személyesen ismerek pl. olyan iránit, aki azért jött el az országból, mert elege volt a vallásos faszságokból és nem vágyott a sorkatonai szolgálatra sem. Inkáb mérnökként dolgozik itt és tud egész jól magyarul.)


Ettől olvastam már sokkal borúlátóbb jelentést is, de nem fogok egy olyan ember miatt keresgélni aki kiforgatja a szavaimat, olyat ad a számba amit nem mondtam
Ó persze, magas lóról duma megy.

Mivel értelmesen érvelni nem tudsz, marad a sértegetés?
Sehol nem sértegettelek.

A stílus maga az ember
Eddig kb. ötvenszer írhattam le, hogy ez a legnevetségesebb kijelentések között van é kb. szarok bele. Sajnos odáig süllyedtek már egyesek, hogy stílus szerint értékelnek és nem tartalom szerint. Ezzel kb. pozícionáltad magad nálam valahova...

Kurvára érdekes, hogy egyesek szerint az nem a stílus része, hogy ostoba módon, források nélkül általánosítasz, vagy a "szerintem" az erőbb érve, mint egy hivatalos több tízezer órával összehozott statisztika....

Ezen gondolkozz el te és más is.
A HTKA-n elérhető referencia munkáim miről árulkodnak...? Hm...?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ez ne hívőség. A statisztika valamin nyugszik. A hited meg semmin.
Valahol epic egyébként, hogy egy 8.kerben élő embernek magyarázod a rasszok arányát... Szemed és tapasztalat? Vazz, én mit írtam? Kersztül kasul bringázok a városban, azelőtt BKV, n+1 részén jártam az országnak. Árul már el, hogy akkor hogy a búbánatos rohadt életbe nem látom sehogy sem a globálisan 1/10 arányt? Közeledtemre mindenki a föld alá bújk, mint egy vakond?

Hozod a szokásos formádat... Forrás semmi, hit az van...

A statisztikában úgy szerepelnek, ahogy magukat bevallják az emberek, senki nem ellenőrzi, hogy minek vallja magát. Pl. erdélyben nagyon sok magyar mind a mai napig románnak vallja magát, mert azt hiszi, hogy valamiféle retorzió éri, ha esetleg kitudódik, hogy magyar. Hiába no, a kommunista idők nem múltak el nyomtalanul.
A cigányok is így vannak ezzel mindenhol, nem szívesen vallják be, hogy cigányok.
De hogy mondjak egy konkrét példát. Most néztem meg, a kormány oldaláról letölthető legutóbbi hivatalos népszámlálás szerint a szülőfalumban van 3 német és 0 cigány. Ez egy kicsi falu, mindenkit ismerek és tudom jól, hogy nincs egy német sem, de van egy cigány család, 7 fővel. Ott a faluban ők nyíltan vállalják, hogy cigányok, de papiron úgy látszik már nem vállalták.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 867
113
A statisztikában úgy szerepelnek, ahogy magukat bevallják az emberek, senki nem ellenőrzi, hogy minek vallja magát. Pl. erdélyben nagyon sok magyar mind a mai napig románnak vallja magát, mert azt hiszi, hogy valamiféle retorzió éri, ha esetleg kitudódik, hogy magyar. Hiába no, a kommunista idők nem múltak el nyomtalanul.
A cigányok is így vannak ezzel mindenhol, nem szívesen vallják be, hogy cigányok.
De hogy mondjak egy konkrét példát. Most néztem meg, a kormány oldaláról letölthető legutóbbi hivatalos népszámlálás szerint a szülőfalumban van 3 német és 0 cigány. Ez egy kicsi falu, mindenkit ismerek és tudom jól, hogy nincs egy német sem, de van egy cigány család, 7 fővel. Ott a faluban ők nyíltan vállalják, hogy cigányok, de papiron úgy látszik már nem vállalták.
Erről van szó. Ennyi. Én ugyanezt látom, láttam, csak nagyban. Leírtam neki többször hogy ÖNBEVALLÁS, de le se szarja. Statisztika, statisztika, az nyugszik valamin, ezt hajtogatja, ennyi megy neki.
 

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Nem forgattam ki semmit. Te írtad le általánosítva, hogy "nem érdekel, hogy Ali..." Vagy máshogy értetted?


Anno linkeltem több modellt is... Egyébként 20% neked hol túlszaporodás...? Halkan jegyztem meg, hogy Észtországban 24% orosz arány van, ilyen arányban szavaztak az oroszpártiakra és mégsem hatalomalkotó tényezők...

A muszlimok sem egységes massza, van akik falnak mennek a szélsőséges hülyéktől. Van akiről meg sem tudnád mondani, mert olyan szinten lightosan vagy egyáltalán nem vallásos.

(Személyesen ismerek pl. olyan iránit, aki azért jött el az országból, mert elege volt a vallásos faszságokból és nem vágyott a sorkatonai szolgálatra sem. Inkáb mérnökként dolgozik itt és tud egész jól magyarul.)



Ó persze, magas lóról duma megy.


Sehol nem sértegettelek.


Eddig kb. ötvenszer írhattam le, hogy ez a legnevetségesebb kijelentések között van é kb. szarok bele. Sajnos odáig süllyedtek már egyesek, hogy stílus szerint értékelnek és nem tartalom szerint. Ezzel kb. pozícionáltad magad nálam valahova...

Ezt most nem fogom külön szedni. Igen te egy bunkó vagy, látszik a kommentedből, hogy ezt sanszos nem először mondják neked, tisztában is lehetsz vele. Nem csak tartalom alapján ítélünk meg, pláne nem egy embert. Ha valaki elmagyarázza a relatívitás elméletet udvariasan, vagy úgy, hogy közben beleköp az arcodba akkor az utóbbit negatívan fogod elkönyvelni. Ez téged minősít nem engem, az pedig, hogy te hová pozicionáltál engem nem érdekel. :)

"Az egyeseknek a négy alapművelet használata is kihívás" már a sértés kategóriájába esik. Mint mondtam te egy bunkó ember vagy.

Magas lóról duma megy? Mi olyan hihetetlen ebben? Voltak olyan tanulmányok, melyek szerint a muszlimok kiszakítanak majd egy darabot Franciao.-ból. Persze ez erős túlzás, de kétségbevonni egyáltalán a létezését is a te általad idézett tanulmánytól negatívabbaknak... Persze tudom, hogy nem írtad komolyan mert egy 8 általánossal rendelkező, felrészeg kommentelő is felfogta volna, és nem ír vissza ilyen hülyeséget.

Tudom, hogy szoktál jó dolgokat is kommentelni, de a lexikális tudás nem helyettesíti az intelligenciát. Hogy lehet egy diplomás embernek ennyire alacsony a vitakultúrája?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 867
113
Ezt most nem fogom külön szedni. Igen te egy bunkó vagy, látszik a kommentedből, hogy ezt sanszos nem először mondják neked, tisztában is lehetsz vele. Nem csak tartalom alapján ítélünk meg, pláne nem egy embert. Ha valaki elmagyarázza a relatívitás elméletet udvariasan, vagy úgy, hogy közben beleköp az arcodba akkor az utóbbit negatívan fogod elkönyvelni. Ez téged minősít nem engem, az pedig, hogy te hová pozicionáltál engem nem érdekel. :)

"Az egyeseknek a négy alapművelet használata is kihívás" már a sértés kategóriájába esik. Mint mondtam te egy bunkó ember vagy.

Magas lóról duma megy? Mi olyan hihetetlen ebben? Voltak olyan tanulmányok, melyek szerint a muszlimok kiszakítanak majd egy darabot Franciao.-ból. Persze ez erős túlzás, de kétségbevonni egyáltalán a létezését is a te általad idézett tanulmánytól negatívabbaknak... Persze tudom, hogy nem írtad komolyan mert egy 8 általánossal rendelkező felrészeg kommentelő is értette volna. :)

Tudom, hogy szoktál jó dolgokat is kommentelni, de a lexikális tudás nem helyettesíti az intelligenciát. Hogy lehet egy dipomás embernek ennyire alacsony a vitakultúrája?
Igen, ő az, és igen jó sokan mondták már neki.
 
T

torsen

Guest
A cigány kisebbséget több száz év után még mindig különböző kormányzati programok támogatásával próbáljuk beilleszteni a többségi társadalomba. .

Dehogy próbáljuk! Csak elköltünk egy csomó pénzt, amit valakik "elhaszonélveznek". Bocs, de saját szememmel látom, hogy roma kulturális programokra nyújtott milliárdokból mi lesz. Semmi. A tűz közelében lévők csinálnak jobbára használhatatlan szarokat, vagy újracsomagolják a korábbi dolgaikat és lenyúlják a romapénzeket. Ismert magyar író, egyetemi tanár által roma óvodapedagógusok számára készített szöveggyűjteményben egyetlen fehér ember (nemhogy roma) számára értelmezhető írás sincs! Csak korábbi magasröptű tudományos dolgozatok amikért egyszer (kétszer, hétszer) már felvette a pénzt. És ami a roma felzárkóztatásban és beillesztésben használhatatlan. B verzió: farkas Flórián.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
  • 1930: 242.656 (1,6%)
  • 1956: 104.216 (0,6%)
  • 1966: 64.197 (0,3%)
  • 1977: 227.398 (1,05%)
  • 1992: 409.723 (1,8%)
  • 2002: 535.250 (2,5%)
  • 2011: 621.573 (3,0%)

Ez meg egy másik statisztika. Romániai cigányok száma a hivatalos statisztika szerint. Nem keresem most meg a magyart, de ki merem jelenteni, hogy az is kb. így néz ki.
1930 és 1966 között majdnem elfogytak, aztán megy 50 év alatt a 10-sére nőtt a számuk.
Gyorsan nő a számuk, de azért 50 év alatt 64000-ről 621000-re biztos nem nőtt a számuk. Ráadásul 30 és 66 között miért fogytak el? Ok, 1940-44 között lehet deportáltak közülük, de 1956 és 66 között is fogyott a számuk, akkor már nem voltak deportálások.
Inkább az lehet a háttérben, hogy a legkeményebb kommunista elnyomás idején nem merték magukat cigánynak vallani, utána meg egyre többen merték.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 867
113
Dehogy próbáljuk! Csak elköltünk egy csomó pénzt, amit valakik "elhaszonélveznek". Bocs, de saját szememmel látom, hogy roma kulturális programokra nyújtott milliárdokból mi lesz. Semmi. A tűz közelében lévők csinálnak jobbára használhatatlan szarokat, vagy újracsomagolják a korábbi dolgaikat és lenyúlják a romapénzeket. Ismert magyar író, egyetemi tanár által roma óvodapedagógusok számára készített szöveggyűjteményben egyetlen fehér ember (nemhogy roma) számára értelmezhető írás sincs! Csak korábbi magasröptű tudományos dolgozatok amikért egyszer (kétszer, hétszer) már felvette a pénzt. És ami a roma felzárkóztatásban és beillesztésben használhatatlan. B verzió: farkas Flórián.

Nem sikeres az integrációjuk, és valóban alacsony a hatékonysága azoknak a programoknak amik ezt a célt szolgálnák ár/érték arányban, de ez sem ennyire fekete és fehér, mivel van még itt bőven más nemzetség is, akikkel igazából az ég világon semmi probléma nincsen, nincs miért ilyen célra milliárdokat elkölteni hogy integrálva legyenek, mert megtették maguktól.

Az integrációjukat meg kell oldani, és hatékonyabban kéne csinálnunk mint eddig csináltuk, ebben egyet értek.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and ozymandias

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Erről van szó. Ennyi. Én ugyanezt látom, láttam, csak nagyban. Leírtam neki többször hogy ÖNBEVALLÁS, de le se szarja. Statisztika, statisztika, az nyugszik valamin, ezt hajtogatja, ennyi megy neki.

Egyébként veled sem értek egyet. :)
A hivatalosnál bizonyára többen vannak, de a 10% az szerintem túlzás.
Én kissé képlékenynek tartom a cigány fogalmat. Cigánynak én azt tartom, aki azt az életformát éli.
Aki saját magát magyarnak tartja, magyarul beszél otthon a családban is, rendesen dolgozik, nem lopásból él, az nálam magyar akkor is, ha kicsit tovább volt a napon. :)
Viszont vannak olyanok is, akik ugyan magyarul beszélnek, magyarnak tartják magukat, de pont olyan életformát élnek, mint a cigányok. Putriban lakik, nem dolgozik, nem törődik a gyerekekkel, csak a napi kaja, pia legyen meg, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Tudom, hogy szoktál jó dolgokat is kommentelni, de a lexikális tudás nem helyettesíti az intelligenciát. Hogy lehet egy diplomás embernek ennyire alacsony a vitakultúrája?
Miféle lexikális tudás az, hogy az ember nekiáll számolgatni és valahogy nezen akar kijönni a 20%...? Ezen felül a 20% mellé a korfa sem mindegy, hogy abból mennyi éppen a 18 év alatt és 55 év feletti.

Na ennyit a "kultúráról"...