Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Par napja voltam a nemet ismerosnel. Folyton Mdr, Ndr-t neznek. Egyszer csak ugy hirtelen rakerdez hogy tenyleg sok gyerek ehezik Magyarorszagon? Na gondoltam ezek megint lattak valamit a tv-ben.
Mondtam nekik nezzetek, ovodaban napi 3x etkezes van, teljesen ingyenes mert 3 gyerek van(nem akartam eloadast tartani az egy fore eso jovedelemeloszlasrol). Iskolaban pedig 50% amit fizetek a napi 3x kajara. Kerdezik az mennyi? Mondom kb 10 euro. Egy hetre? Nem, egy honapra. Mi 10 euro egy honapra? Aha. Osszeneznek, hat az zer billig. Mondtam nekik itt laktok mar tobb mint husz eve, hany ehezo gyereket lattatok az utcan? Nem tobb mint Nemetorszagban.
Sőt, az egyik szomszéd faluban a helyi gyerekeknek mindnek, anyagi és gyerekszámtól függetlenül tök ingyenes az étkeztetés az oviban és az iskolában.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 036
66 546
113
Tájékozatlan olvasóinkk kedvéért:
Ineterszex.
Az interszexuális vagy interszex emberek olyan biológiai nemi jellegzetességekkel rendelkeznek, amelyek nem sorolhatóak be kizárólagosan tipikus női vagy férfi kategóriába, vagy mindkettőnek megfelelnek.[1][2][2] Ezek a különbözőségek megjelenhetnek a kromoszómákban, nemi mirigyekben, hormonokban vagy nemi szervekben is, tehát eredményezhetnek kívülről látható vagy nem látható tulajdonságokat. Nehéz megbecsülni hány ember interszexuális, a legtöbb számítás 0,5-1,7% közé teszi, amely nagyjából olyan gyakori, mint a vörös haj.[3][4]
A koszi, eloszor internetszexet olvastam.
Tehat akinek ferficsocse van az ilyen interszexes. Akkor egy csomo ilyen faxi van.
De van itt egy full lapos mellu csaj is a cegben, akkor o is interszexes. Erdekes a segge jo. Olyan lapos mint a lapos tv. A vegen meg kiderul hogy ez nem is kisebbseg igy mar hanem tobbseg.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 477
24 146
113
Rászoktatta a cigire, az meg láncdohányos lett.
Innen indulva téged meg úgy a többséget rászoktatják a buzik elfogadására majd te is az leszel... Csak szólok, hogy az nincs benne a szeretetbékeegyünkvirágot világnézetedben, hogy valakit visszataszít a buzipropaganda, valakinek nem normális az amit te 21. századi devianciád képvisel?
Kedvenc új kifejezésem a homofóbia, a fóbia félelmet jelent, holott nem félünk a buziktól, hanem undorodunk attól amit ránk akarnak erőltetni, az undor pedig nem egyenlő a félelemmel. Extraként a jelképek kisajátítása is zavaró.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 036
66 546
113
AZ interjú linkje egx ex szélsőjobbos interszexuális személlyell lemaradt, érdemes átolvasni, (gyenge poénok gyártása helyett) https://24.hu/elet-stilus/2020/04/26/interszex-interju-baba-dorottya-lmbtq/
Na varjunk csak. Te ezt elolvastad? Mert frankon tobbszor leirjak hogy a csaj(?) szegenykem az bizony hormonzavaros. Aki hormonzavaros az meg beteg nem? Szoval ez az I az nagyon nem a normalitas mivel betegseg. Szoval engem frankon meggyoztel hogy az LMBTQI stb az nem normalis dolog.
Mondjuk szerintem ebbe lassan barki belekerulhet mett eloszor volt az LMB, aztan az LMBT aztan par eve a Q is hozzajuk csapodott, most mar az I is. Lassan egyszerubb lenne csak ABC- nek nevezni a sok betu miatt. Amugy miert az L betu van elol? Ez diszkriminativ az utolso helyen levo I-nek.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 972
19 223
113
Tudom és ezzel sem jön ki az arány. Ameddig FR-en kívül a csúcs AUT és GER 5% tájával de úgy, hogy ez is 50 év (!) alatt jött összes és nem is mind ott született...

Ahol 0,1 meg ilyenek vannak. Ha felteszed, hogy ha már ma 50% lenne a muszlim aránya, a másik oldal nem szül egyet sem és a muszlim két gyereket, akkor is feleződne az arány.

De ez milyen modell...? Szerinted ez valós? Nem.

A valóság az Fr-ben is, hogy a nem muszlim családok átlaga közel 2. A maradék 9% átlaga meg 3 alatt picivel.
Ebbőlé hol lesz 50 év alatt 50%? Sehol.

Téríteni is tudnak amúgy, szerintem dominó effektus lesz. Már most is megszállták a kultúrát, már iszlám imát tanítanak az iskolákban, a kulturális sokszínűség megismerése nevében, stb. Másrészt a kisebb arányuk ellenére erőszakosan nyomatják a politikai társadalmi agendájuk, egyenlőbbek az egyenlők közt, és ez megint probléma forrása lesz, így vagy úgy de ennek következménye lesz.

Először csak
- az iskolákban ne legyen sertéshús,
- aztán legyen imaszünet,
- aztán ramadánkor ne kelljen dolgozniuk,
stb...

Persze az ateisták közül is sokan támogatni fogják, mert a fentikhez példa:

- akkor legyen vegán a menü, hogy a bolygót megmentsük
- addig is az én gyerekem pihenhet
- dejó, nekem is extra szabadnap lesz

és a végén lopakodva a társadalmon átnyomják az agendájuk, a saját képükre formálva a nyugati világot.

https://index.hu/kulfold/2020/11/14/a_himnuszt_nem_kerik_iszlamoktatas_kene/

Francia diákok egy csoportja szerint a szekuláris állam elavult, haladni kéne a korral és iszlamizálódni.

Szerintem érdemes összevetni ezeket, és végiggondolni, hogy valójában van-e esély az iszlimizálódásra nyugaton, ahol "csak 5%" a muzulmán lakosság. Már a közbeszédet tematizálják.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 866
9 825
113
AZ interjú linkje egx ex szélsőjobbos interszexuális személlyell lemaradt, érdemes átolvasni, (gyenge poénok gyártása helyett) https://24.hu/elet-stilus/2020/04/26/interszex-interju-baba-dorottya-lmbtq/

Csak azt nem értem, hogy kinek a kedvéért nyomod itt ezt a LMBTQ stb cuccot már oldalak óta?
Valami önjelölt hittérítő vagy? Szerintem már rég leeshetett neked a tantusz, hogy nem nagyon érdekli az itteni embereket a téma.
Szóval esetleg csinálhatnál egy youtube csatornát magadnak. Ott szerintem még nagyobb közönséget is találnál magadnak és a fura hobbidnak, például a freeSZFE csapatból.;)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 375
113

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 400
27 586
113
Szerintem érdemes összevetni ezeket, és végiggondolni, hogy valójában van-e esély az iszlimizálódásra nyugaton, ahol "csak 5%" a muzulmán lakosság. Már a közbeszédet tematizálják.
PF_11.29.17_muslims-update-20.png

PF_11.29.17_muslims-update-23.png
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
A kalifátust vizionáló réteg valami oknál fogva mindig elfelejti a bevándorlók tendenciáit megnézni.
Svéd példa: Még a muszlim bevándorlóknak is csak az 50% gyakorolja a hitét. A gyerekeik közt ugyanez a mutató 15%. Ezen felül a születési ráta normális, azaz svéd szintre esik az első beérkező generáció után.
Persze könnyebb és számukra hasznosabb is rettegést kelteni.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
A kalifátust vizionáló réteg valami oknál fogva mindig elfelejti a bevándorlók tendenciáit megnézni.
Svéd példa: Még a muszlim bevándorlóknak is csak az 50% gyakorolja a hitét. A gyerekeik közt ugyanez a mutató 15%. Ezen felül a születési ráta normális, azaz svéd szintre esik az első beérkező generáció után.
Persze könnyebb és számukra hasznosabb is rettegést kelteni.


itt altalaban nem a nagyobb resze a gond.
epp az a 1-5% a gond, akik kicsitt jobban el vannak szalva a hittel a tarsaikhoz kepest.

1. a balhe 100% ok viszik el az elejen (eleg 1-5 okos aki elinduul dzihadolni vmi eu varosba es hatalmas cirkusz lesz)
2. ezzel amit csinalank negativan hatnak a tobbire
3. amikor negativan hatnak a tobbire, a tobbi 95% is elkezd problemazni

a muszlimok akor bekesek ha hagyod oket hogy az csinaljonak amit akarnak.
azt meg nem lehet megengedni. a nyugati civilizacio es a muszlim civilizacio par 100 ev kulonbseg mentalitasban es visalkedesban (mi itt nem a kozepkorban elunk).

es meg valami ami fontos, amin egesz europa jatsza az eszet, es ami miatt en pofoznak minden europait sorban.
az hogy nekem kussolnom kell nehogy megsertsem oket, ok meg nyugodtan csinalhatnak amit akarnak (leszarjak hogy ok engem sertenek) az nem demokracia.
az egy kretenseg. ha demokracia van, akor ok is bizony kussolnak ha nekik valami bajuk van ugyanugy mint mi.

az emberi tortenelem kezdete ota, az az egyik legfontosabb iratlan szabaly hogy amikor elmesz valakihez vendegsegbe, masik orszagba vagy akarhova, kulonosen ha bajban vagy, akor elfogadod az ottani torvenyeket es nem basztatod azt aki segit rajtad. ez a szabaly most fel van rugva, es az a legnagyobbb problema itt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 036
66 546
113
Miert lesz itt 4,5 % muszlim 0,4-rol mikor a romanoknal ugyanennyirol csak 0,9- novekszik? Naluk meg a muszlimok se szaporodnak? Ha jol remlik 2000 es 2010 kozt 15000 rol 40000-not a szamuk, azota ez csak tovabb emelkedett az fix mert sokszor latok turki tarkan csadoros nepeket.