Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Stimmt. most hirtelen elkezdtem összeszámolni, hány ennek nagyjából megfelelő hírügynökséget találtam, ahol jó eséllyel nem kell keresgélnem egy hír után, hogy valóban így történt-e a dolog.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem úgy értettem. Úgy, hogy most vannak bizonyos szereplők, akik az adott médiában az ördög szerepét kapják, mások meg a jóságos és hibátlan Atyaúristen szerepét. Nem lehetne elvárni egy médiától, hogy az atyaúristen szerepében lévő seggén lévő pattanásokról is tudósítson, az ördögnél meg bemutatná, hogy milyen ügyesen kosárlabdázik? És akkor innen tudnánk fejlődni...
Bármit elvárhatunk, csak ők azt le....ják. Nem azért fizetik a sajtót/médiát hogy korrektek legyenek, hanem hogy korrektnek és őszintének mondva magukat tolják valakinek a szekerét!
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 570
15 517
113
Ha már Ördög és Atyaúristen........ Melyik melyik? Ha Ördög vagyok, akkor Atyaúristent játszok? Ha én vagyok az Atyaúristen, attól még lehetek ördögi? Korrekt? Kihez, mihez? Demokratikus értékek? Jogállamisági értékek? uniós értékek? Ezeket KI határozza meg? Az Atyaúristen vagy az Ördög? Vagy együtt, egymásért, hisz az egyik nem létezhet a másik nélkül. Szívem szerint egy fajta JÓ média létezhet: amelyik kizárólagos, nincs versenytársa és egyik nap 0-12 óráig ellenzéki, 12-24 óráig kormánypárti. Utána fordítva. A "médiafogyasztó" pedig azt a felét nézi, amelyiket akarja.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 570
15 517
113
Ki határozza meg.. Ez olyan farkát kergető kutya lenne, (képzavar) ha VALAKI határozza meg,már nem az..
Ezek az elvek, a felvilágosodás korától kezdve folyamatosan alakultak ki a a modern társadalomban.
https://regi.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/2011_0001_519_40137/ch14s27.html

Amit írsz, a linkkel együtt nem egyéb, mint szimpla demagógia. Például a jogállamiság kereteit, definícióját kellene meghatározni. Félek, ekkor nagyon sok MOST nem b..szogatott, demokráciabajnok ország belebukna. Vagy..... csak nem azért találták ki ezt, hogy ráhúzhassák arra, akinek önálló gondolata mer lenni? Mellesleg Bihari gondolatai közt is van néhány olyan, amiért ma a Nyílt Társadalom ölni tudna...
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and fip7
T

torsen

Guest
Ha már Ördög és Atyaúristen........ Melyik melyik? Ha Ördög vagyok, akkor Atyaúristent játszok? Ha én vagyok az Atyaúristen, attól még lehetek ördögi? Korrekt? Kihez, mihez? Demokratikus értékek? Jogállamisági értékek? uniós értékek? Ezeket KI határozza meg? Az Atyaúristen vagy az Ördög? Vagy együtt, egymásért, hisz az egyik nem létezhet a másik nélkül. Szívem szerint egy fajta JÓ média létezhet: amelyik kizárólagos, nincs versenytársa és egyik nap 0-12 óráig ellenzéki, 12-24 óráig kormánypárti. Utána fordítva. A "médiafogyasztó" pedig azt a felét nézi, amelyiket akarja.

Nem lenne rossz ötlet amit írsz, ha a "közmédia" egyes csatornái más-más "irányultságot" kaphatnának. Az egyik az ördög, a másik az Atyaúristen szekerét tolná. A néző pedig megkapná MINDKETTÖT egy kézből. Ez így lehetne kiegyensúlyozott! M1 kormány, M2 ellenzék. Ugyanannyi pénzből, ugyanolyan lefedettséggel. A néző meg dönthetne, hogy melyiken látott kép van közelebb a valósághoz.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Szerintem olcsóbb és egyszerűbb lenne a kiegyensúlyozott tájékoztatás, szerintem. Na meg akkor a médiafogyasztó polgár egy műsorban láthatná az eltérő véleményeket, nem csak a saját véleményét kontroll nélkül megerősítő csatornát látna -ld pld CNN és FOX Tv, mint szekérvárak.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Amit írsz, a linkkel együtt nem egyéb, mint szimpla demagógia. Például a jogállamiság kereteit, definícióját kellene meghatározni. Félek, ekkor nagyon sok MOST nem b..szogatott, demokráciabajnok ország belebukna. Vagy..... csak nem azért találták ki ezt, hogy ráhúzhassák arra, akinek önálló gondolata mer lenni? Mellesleg Bihari gondolatai közt is van néhány olyan, amiért ma a Nyílt Társadalom ölni tudna...

De pontosan melyik bajnok ország bukna bele. és miért?
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 570
15 517
113
De pontosan melyik bajnok ország bukna bele. és miért?

Például Németország és szinte az egész EU a sajtószabadság értelmezése miatt. Majdnem a teljes EU a kereskedelmi szankciók megsértése miatt. A kisebbségi jogok nem-védelme miatt....stb... Vagy Biharinál: ....minden szuverenitás elve természeténél fogva a nemzetben lakozik…; illetve senkit meggyőződése, vallása és egyéb nézetei miatt háborgatni nem szabad…; a további felsorolás ITT annyi időt és energiát venne igénybe, amim nincs...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Például Németország és szinte az egész EU a sajtószabadság értelmezése miatt. Majdnem a teljes EU a kereskedelmi szankciók megsértése miatt. A kisebbségi jogok nem-védelme miatt....stb... Vagy Biharinál: ....minden szuverenitás elve természeténél fogva a nemzetben lakozik…; illetve senkit meggyőződése, vallása és egyéb nézetei miatt háborgatni nem szabad…; a további felsorolás ITT annyi időt és energiát venne igénybe, amim nincs...
pontosan mit értesz a sajtószabadság megsértése alatt?
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 570
15 517
113
pontosan mit értesz a sajtószabadság megsértése alatt?

Nézlek annyira intelligensnek, hogy tudod, miről van szó. Ezért is méltatlak válaszra, vitára. A sajtószabadság megsértése az EU-ban már-már rendszernek számít a vélemény-terror és a másként gondolkodás elhallgatása miatt. Valamint - a belbiztonsági okokból érthető - elhallgatása azoknak az eseményeknek, melyek nem illenek bele a Nyílt Társadalom ideológiájába.... Röviden ennyi...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Nézlek annyira intelligensnek, hogy tudod, miről van szó. Ezért is méltatlak válaszra, vitára. A sajtószabadság megsértése az EU-ban már-már rendszernek számít a vélemény-terror és a másként gondolkodás elhallgatása miatt. Valamint - a belbiztonsági okokból érthető - elhallgatása azoknak az eseményeknek, melyek nem illenek bele a Nyílt Társadalom ideológiájába.... Röviden ennyi...
oké, erre később válaszolok, összeszedem a véleményemet.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 687
113
A Liberalizmust a saját védencei fogják kihalásra ítélni. Eltűnnek majd, mint a dínók.
20140331permtriasz-kihalas-kihalo-dinoszauruszok-metantermelo.jpg