Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 750
5 888
113
Az a hipotetikus példa amit felvázolsz az már eleve törvénybe ütközik, mert a törvény kijátszására létesült létesült házassági kapcsolat. Magyarul csalás!

Na most kiváncsi lettem. Milyen törvényt lehet “kijátszani” azzal, hogy megházasodsz?
Btw a csalás (Btk 373 szakasz) a vagyon elleni büncselekmények körébe tartozik, erröl itt szó nem esett.

Ez így van ezért írtam,hogy egy ilyen próbálkozás precedens teremthet,hogy a kormány erre egy törvényt alkosson amellyel börtönbüntetéssel fenyegetheti egy esetlegesen ezzel próbálkozó meleg párokat.

Egyrészt Magyarországon nincs precedensjog, az a common law jogrendszerek sajátja. Másrészt ha valaki ‘csalást’ követ el, azt annak a személynek a szexuális preferenciájától függetlenül ítélik el.

Sajnos most sem jött be, kedves Wilson.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
1. Ezt most komolyan kérdezed?
2.Az alaptörvény és hozzá kapcsolódó törvény szerint ma Magyarországon örökbefogadással gyakorlatilag nulla esélye van gyerekre.
3.Büntető tényállás akkor lesz ha mint az általam felvázolt hipotetikus példa alapján annak szankcionálására a kormány alkot egy törvényt,így büntethetővé vállnak a melegek tehát mivel egy ilyen törvény nem ütközik az alaptörvény szellemiségébe így az alaptörvény lehetővé teszi a melegek kriminalizálását.



1.Az alaptörvény szerint az azonos neműek nem házasodhatnak össze tehát tilos számukra a házasság( a példámban egy színlelt házasságot írtam le ahol egy meleg férfi köt házasságot egy nővel),örökbefogadással kapcsolatban pedig az a helyzet,hogy az azonos neműek nem fogadhatnak örökbe közösen gyereket,külön külön igen,csak,hogy november 10-n benyújtott salátatörvény szerint az egyéni örökbefogadásnál a házastársi kapcsolatban élőknek kedveznek és egyéni elbírálás alapján döntenek az örökbefogadásról tehát gyakorlatilag ellehetetlenítik az azonos nemű párok számára az örökbefogadást.Ezek tények mindenki döntse el,saját maga,hogy ez jó vagy rossz.
2.Az,hogy álságosnak tartod a meleg jogokért folytatott küzdelmet az a te véleményed amit én tiszteletben tartok.
3.Már korábban leírtam,és alátámasztottam,hogy szerintem miért teremti meg a melegek kriminizálásának a lehetőségét az alaptörvény,de ebben a hozzászólásomban is megtalálhatod,amúgy nem szoktam vergődni hanem csak leírom a véleményemet ahogyan te is vagy bárki más.
Továbbra is dilettáns butaság amit írsz, de nem ütközik az alaptörvénybe, hogy ragaszkodj hozzá, meg nem is kriminalizálható. :cool:
 
W

Wilson

Guest
Na most kiváncsi lettem. Milyen törvényt lehet “kijátszani” azzal, hogy megházasodsz?
Btw a csalás (Btk 373 szakasz) a vagyon elleni büncselekmények körébe tartozik, erröl itt szó nem esett.



Egyrészt Magyarországon nincs precedensjog, az a common law jogrendszerek sajátja. Másrészt ha valaki ‘csalást’ követ el, azt annak a személynek a szexuális preferenciájától függetlenül ítélik el.

Sajnos most sem jött be, kedves Wilson.

Mi nem jött be?Ki beszélt precedensjogról? Én végig egy reális lehetőségről beszéltem.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 750
5 888
113
Az erdekhazassag az bumtetendo. Fuggetlenul attol hogy vagyonszerzes allampolgarsag megszerzese vagy buzikent gyerek az erdekhazassag oka...

Ne feledjuk a hazassag egy jogi forma!!! Is

Már miért lenne büntetendö? Jóhogynem azt mondod, hogy csak a szerelemházasság ér ipiapacs.

Olyan van, hogy házassággal való visszaélés, de az az állampolgárság megszerzésére irányulva valósítható meg kizárólag.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and kamm

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Már miért lenne büntetendö? Jóhogynem azt mondod, hogy csak a szerelemházasság ér ipiapacs.

Olyan van, hogy házassággal való visszaélés, de az az állampolgárság megszerzésére irányulva valósítható meg kizárólag.
A 2013 as btk ba csalasnak minosul az erdekhazassag. /ez ugye altalaba valaskor jon elo.../ ajandek visszavonas vagy esetleg hagyatek vagy osztozkodas... /hazassag szedelges is van a mai napig. Ahogy a kitartottsag is/
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 754
113
Egy picit rossz nyomon jársz, egy szóval sem mosdatom. Kellett a Szájer baromsága és beállítottsága a botrányhoz, semmi kétség, de azért, na!
Ne legyél már olyan naív, hogy magától alakul úgy minden, ahogy alakult, egy olyan brüsszeli vita közepén, ahol tárgyalásokkal nem, vagy csak nagyon lassan lehetne eredményt elérni és ráadásul az egész egy nap alatt kiszivárog. A belga rendőrségtől. Akik nyilván bel- és/vagy külügyminiszteri, a miniszter meg miniszterelnöki utasításra tehetik ezt meg.
Az "Amikor a farok csóválja" c. film jut eszembe, amiben kitalálnak egy háborút az agresszor Albánia ellen, a plebs meg örjöng az utcán a győzelemért.
Mit nem értesz abból, írtam? Ha volt is titkosszolgálati munka az akció mögött, még megerőltetniük sem kellett magukat, mert a Szájer tálcán kínálta magát.

Nem tagadtam egy pillanatig sem annak lehetőségét,
hogy, ez politikai játszma része, csak arra a hülyeségekre reagáltam amiket irtál, hogy ő nem akart lemászni az ereszen csak rávették, meg ilyenek.

Tudom persze, nehéz feldolgozni, hogy a Fidesz egyik első embere ekkora idióta tud lenni főleg ilyen kritikus időkben.

Javaslom, próbáld meg végre elfogadni, és elengedni ezt a sztorit, mert minél tovább próbálsz új kifogásokat vagy mentségeket keresni, csak egyre szánalmasabb lesz az erőlködés.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 750
5 888
113
A 2013 as btk ba csalasnak minosul az erdekhazassag. /ez ugye altalaba valaskor jon elo.../ ajandek visszavonas vagy esetleg hagyatek vagy osztozkodas... /hazassag szedelges is van a mai napig. Ahogy a kitartottsag is/

A magyar Btk nem ismer olyan büntetöjogi kategóriát/tényállást, hogy « érdekházasság », nem definiálja, nem szankcionálja.

« Házasságszédelgés » szintén nem létezik.

Kitartás a prostitúcióval összfüggésben jelenik meg, házasságtól teljesen függetlenül, persze akár házasságon belül is elkövethetö (gyakorlatilag a férj a striczi ebben az esetben).

Itt a hatályos (2012/C. tv) szövege, nyilvánosan böngészhetö: https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A1200100.TV
 
K

kamm

Guest
Na most kiváncsi lettem. Milyen törvényt lehet “kijátszani” azzal, hogy megházasodsz?
Btw a csalás (Btk 373 szakasz) a vagyon elleni büncselekmények körébe tartozik, erröl itt szó nem esett.

Nem vagyok ennyire kepben az utobbi 10-20 ev gyokeres jogi atalakitasait koveto hatalyos hazai jogszabalyokban, torvenyekben, de ketlem, hogy ne lenne a bevandorlast szabalyozo torvenynek ill vegrehajtasi szabalyzatnak ezugyben kitetele (ti szinlelt hazassag bevandorlasi cellal)... avagy tenyleg nincs? Mert az nagyon amator lenne.

Egyrészt Magyarországon nincs precedensjog, az a common law jogrendszerek sajátja.

Hala istennek. Nincs primitivebb jogrendszer a Foldon, mint a common law rendszerek es alapvetoen harom okbol, amelyekbol az egyik a case law (masik ketto a vegtelenul primitiv adversarial system, valamint a teljesen kepzetlen, buta, korrupt es/vagy inkompetens, minden ellenorzes nelkul amokfuto, amator idiotak pentekrol hetfore birova torteno kinevezese - bar ez utobbi lehet, hogy inkabb amerikai specialitas.)

Másrészt ha valaki ‘csalást’ követ el, azt annak a személynek a szexuális preferenciájától függetlenül ítélik el.

Sajnos most sem jött be, kedves Wilson.

Elvileg igen, de sajnos ez ma mar nem mindenhol igaz, meg hirtelen is tudnek sorolni par peldat, ahol a ferfiakat joval sulyosabban/gyorsabban megmerik.
 
K

kamm

Guest
A 2013 as btk ba csalasnak minosul az erdekhazassag. /ez ugye altalaba valaskor jon elo.../ ajandek visszavonas vagy esetleg hagyatek vagy osztozkodas... /hazassag szedelges is van a mai napig. Ahogy a kitartottsag is/

Dehogy van, raadasul sosem volt egyik sem ebben a formaban szerintem ill a szedelges valoszinuleg utoljara a komcsik alatt lehetett, marmint valami hasonlo (ma max poligamiakent lehet a csalasok kozott?)
Az a kitartas inkabb Szalasihoz kapcsolodott, amire te gondolsz, az szerintem a kitartottsag, de az meg prostitucioval kapcsolatos, nem hazassaggal - hiaba sokkal gyakoribb az utobbiban, az nem buntetendo sehol. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 750
5 888
113
Nem vagyok ennyire kepben az utobbi 10-20 ev gyokeres jogi atalakitasait koveto hatalyos hazai jogszabalyokban, torvenyekben, de ketlem, hogy ne lenne a bevandorlast szabalyozo torvenynek ill vegrehajtasi szabalyzatnak ezugyben kitetele (ti szinlelt hazassag bevandorlasi cellal)... avagy tenyleg nincs? Mert az nagyon amator lenne.

Ezt említettem volt.


Olyan van, hogy házassággal való visszaélés, de az az állampolgárság megszerzésére irányulva valósítható meg kizárólag.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Mit nem értesz abból, írtam? Ha volt is titkosszolgálati munka az akció mögött, még megerőltetniük sem kellett magukat, mert a Szájer tálcán kínálta magát.

Nem tagadtam egy pillanatig sem annak lehetőségét,
hogy, ez politikai játszma része, csak arra a hülyeségekre reagáltam amiket irtál, hogy ő nem akart lemászni az ereszen csak rávették, meg ilyenek.

Tudom persze, nehéz feldolgozni, hogy a Fidesz egyik első embere ekkora idióta tud lenni főleg ilyen kritikus időkben.

Javaslom, próbáld meg végre elfogadni, és elengedni ezt a sztorit, mert minél tovább próbálsz új kifogásokat vagy mentségeket keresni, csak egyre szánalmasabb lesz az erőlködés.
Relax! Vegyél egy mély levegőt és számolj el tízig!
Kb. ugyanarról beszélünk, csak te egy kicsit túltolod a bringát.
Én azt mondtam, hogy ha a szolgálat akciója volt, ami sztem 100%, akkor a lejáratásra mentek, (az Orbán-kormányéra, nem a Szájerére) annak meg ütnie kell, ezért felteszem, hogy ki van színezve a történet (ehhez persze kellett a Szájer is).
Ezért írtam FELTÉTELES MÓDBAN, amin te most pörögsz.
 
M

molnibalage

Guest
Mikor jönnek majd az ürgebőrbe vart békaemberek...?
Édes istenem, fel sem merül bennetek az, hogy ezek az emberek ennyire végletesen el vannak szakadva a valóságtól és ekkora baromságokra képesek és azt hiszik, hogy megússzák.

Azt a keveset látjuk, aki belebukott ebbe.
Aztán jöttök itt mindennel, hogy titkosszolgálati akció meg anyámkínja. A borkainál is csak egy prosti kellett, akinél otthagyták a telefont. Mert ennyi eszük nincs az eresztényi erkölcs mellett....
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 754
113
Relax! Vegyél egy mély levegőt és számolj el tízig!
Kb. ugyanarról beszélünk, csak te egy kicsit túltolod a bringát.
Én azt mondtam, hogy ha a szolgálat akciója volt, ami sztem 100%, akkor a lejáratásra mentek, (az Orbán-kormányéra, nem a Szájerére) annak meg ütnie kell, ezért felteszem, hogy ki van színezve a történet (ehhez persze kellett a Szájer is).
Ezért írtam FELTÉTELES MÓDBAN, amin te most pörögsz.
Én baromi nyugodt vagyok, sőt jókat derülök az ilyen hozzászolásokon, hogy... "ki van szinezve a történet"
Pont ez az a mosdatás amit csinálsz és amire utaltam.

Ugyan mit kell kiszinezni ezen a sztorin jóember? A kissé homofób, erkölcs prókátor, Magyarország első embere az EU parlamentben, Fidesz alapító, járvány idején, gyülekezési korlátozások ellenére 25fős melegpartin vesz részt, majd a rendőrök érkezésekor, az ereszcsatornán menekül...

Ezt kitalálni se lehetett volna jobban.
Persze a drogot meg más tette a zsebébe, és én vagyok a naiv...
 
K

kamm

Guest
Én baromi nyugodt vagyok, sőt jókat derülök az ilyen hozzászolásokon, hogy... "ki van szinezve a történet"
Pont ez az a mosdatás amit csinálsz és amire utaltam.

Ugyan mit kell kiszinezni ezen a sztorin jóember? A kissé homofób, erkölcs prókátor, Magyarország első embere az EU parlamentben, Fidesz alapító, járvány idején, gyülekezési korlátozások ellenére 25fős melegpartin vesz részt, majd a rendőrök érkezésekor, az ereszcsatornán menekül...

Ezt kitalálni se lehetett volna jobban.
Persze a drogot meg más tette a zsebébe, és én vagyok a naiv...

Meg az is lehet, igazabol teljesen mindegy a drog is, meg akar egy titkos akcio is.

Az, hogy a 10PM curfew elott egy oraval , a maximum 3-4 fos gyulekezesi korlatozas alatt Szajer, a tortenete legkomolyabb politikai csatajat vivo magyar kuldottseg feje, a legnagyobb europai partfrakcio alelnoke, keptelen uralkodni magan es a legmelegebb horny gay idiotakat megszegyenito modon kepes beallitani egy huszoneves forro kifligyerekek partijara, az onmagaban mindent elmond Szajerrol ill. az egeszrol.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 754
113
Meg az is lehet, igazabol teljesen mindegy a drog is, meg akar egy titkos akcio is.

Az, hogy a 10PM curfew elott egy oraval , a maximum 3-4 fos gyulekezesi korlatozas alatt Szajer, a tortenete legkomolyabb politikai csatajat vivo magyar kuldottseg feje, a legnagyobb europai partfrakcio alelnoke, keptelen uralkodni magan es a legmelegebb horny gay idiotakat megszegyenito modon kepes beallitani egy huszoneves forro kifligyerekek partijara, az onmagaban mindent elmond Szajerrol ill. az egeszrol.
Pontosan.

De akkor menjünk tovább...
hogy nem volt valaki a Szájer mellett, aki barátian szólt volna, ....ne most Józsika, vagy legalább ne így, menjetek szobára páran, és amit ott csináltok az magánügy.

Vagy a mi szolgálatunk hol van ilyenkor, hogy a kezére csapjon, mielött letolt gatyával besétál a f@szerdőbe!?
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 183
10 699
113
Azt nem törölték el, ma is létezik.
Mondjuk adatvédelmi szempontból van értelme;ha egy adatodhoz hozzájutnak, nem látják mindenedet. Ügyintézés szempontjából meg rémálom ...

Igen, a solyom verte át, az akkorra már elterjedt és jól működő személyiszám rendszer megszüntetését, merthogy azzal össze lehet vonni a klf. adatbázisokat.
A zállam megoldotta, összevonta az apehet és a nyugdijintézetet (is).
Jól kifizettetném vele meg az összes szadeszessel az így okozott fölösleges költségeket...óccsó állam...nesze b+
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 285
55 522
113
Meg az is lehet, igazabol teljesen mindegy a drog is, meg akar egy titkos akcio is.

Az, hogy a 10PM curfew elott egy oraval , a maximum 3-4 fos gyulekezesi korlatozas alatt Szajer, a tortenete legkomolyabb politikai csatajat vivo magyar kuldottseg feje, a legnagyobb europai partfrakcio alelnoke, keptelen uralkodni magan es a legmelegebb horny gay idiotakat megszegyenito modon kepes beallitani egy huszoneves forro kifligyerekek partijara, az onmagaban mindent elmond Szajerrol ill. az egeszrol.


Nem, nem az egészrol, csak Szájerról.