Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
Az is nagyon fárasztó, hogy egyesek éppenhogycsak nem avatják szentté a narancsos tolvajbandát...

A szentté avatástól Isten óvjon.... Mindössze tárgyilagos próbálok lenni. Neked Molni - elismerésre méltó - mérnöki tudásod van, amit - tudás hiányában - én még nem vitattam, sőt.... érdeklődéssel olvasom nagy munkával elért írásaidat. Azzal sincs bajom, hogy narancsos tolvaj bandának nevezel minket, akik REAGÁLUNk a másik oldal minősíthetetlen trollkodásaira. Nekünk humán, pl. történészi végzettségünk van és olyan életkor, amely óriási társadalomtudományi tapasztalattal vértez fel. Ettől még nincs automatikusan igazunk, de véleményünk lehet.
Kérdés: mit szólnál, ha valaki - mert nem ért Veled egyet -, letolvajozna Téged úgy, hogy nem is ismer?
Te most ezt tetted.....
Köszi
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
A szentté avatástól Isten óvjon.... Mindössze tárgyilagos próbálok lenni. Neked Molni - elismerésre méltó - mérnöki tudásod van, amit - tudás hiányában - én még nem vitattam, sőt.... Azzal sincs bajom, hogy narancsos tolvaj bandának nevezel minket, akik REAGÁLUNk a másik oldal minősíthetetlen trollkodásaira. Nekünk humán, pl. történészi végzettségünk van és olyan életkor, amely óriási társadalomtudományi tapasztalattal vértez fel. Ettől még nincs automatikusan igazunk, de véleményünk lehet.
Kérdés: mit szólnál, ha valaki - mert nem ért Veled egyet -, letolvajozna Téged úgy, hogy nem is ismer?
Te most ezt tetted.....
Köszi

Bravó!
Anélkül, hogy a Ponyvaregényben lennénk, és a "problémamegoldó ember" tanácsa szerint cselekednék, azt csak megírom,
marhára bírom ha valaki ilyen irónia, szarkazmus, illetve cinizmus nélkül, szofisztikáltan tud válaszolni. (y)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
M

molnibalage

Guest
A szentté avatástól Isten óvjon.... Mindössze tárgyilagos próbálok lenni. Neked Molni - elismerésre méltó - mérnöki tudásod van, amit - tudás hiányában - én még nem vitattam, sőt.... érdeklődéssel olvasom nagy munkával elért írásaidat. Azzal sincs bajom, hogy narancsos tolvaj bandának nevezel minket, akik REAGÁLUNk a másik oldal minősíthetetlen trollkodásaira. Nekünk humán, pl. történészi végzettségünk van és olyan életkor, amely óriási társadalomtudományi tapasztalattal vértez fel. Ettől még nincs automatikusan igazunk, de véleményünk lehet.
Kérdés: mit szólnál, ha valaki - mert nem ért Veled egyet -, letolvajozna Téged úgy, hogy nem is ismer?
Te most ezt tetted.....
Köszi
Minket? Talán Mészáros Lölőhöz van szerencsém személyesen?
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 363
14 248
113
Kérdés: mit szólnál, ha valaki - mert nem ért Veled egyet -, letolvajozna Téged úgy, hogy nem is ismer?
Te most ezt tetted.....
Köszi

Az, aki a narirendszerrel kapcsolatban nem képes megállapítani a maffiarendszerben történő országkifosztás tényét (ennek eredőjeként pedig a tagok és szimpatizánsok kvázi együttműködést/elfogadását), annak vagy az értelmi képességei hiányosak, vagy olyan szinten fanatikus, hogy ahhoz képest azt SS tisztjei is egy csapat hitetlennek számítottak.
Ahogy el van ismerve a rendszer sok eredménye (az oldal tematikáját figyelembe véve a példa legyen a haderőfejlesztés, de sok más is van, érdemek tudomásul véve), úgy el kell ismerni a teljesen nyílvánvaló, maffiarendszerű működést is. Amiben nincs semmi meglepő, mert nem ismerek olyan politikai rendszert a bolygón, ami ne lenne velejéig korrupt. Csak jobb a PR-ja.
Ennélfogva a szememben bármiféle politikusnak/pártnak hinni és követni, nem figyelembe venni, hogy mi is valójában az, amit tesz (hatalommal való visszaélés, eszetlen gazdagodás, stb...), az simán csak debilség. Persze értem ennek okát - az ember vágyik egy igazi vezetőre, ki nem? Követnék én is bárkit, ha az kiérdemelé, legyen az király, hadvezér, bármi - de ne haragudj, olyan vezető nincs ma se itt, sem máshol a világon, aki ezt megérdemelné. Mert a vezető réteg a jelenlegi rendszerben is a legkorruptabb, hiszen nem a jó lelkű, tenni akaró, hanem a törtető, letapsó jut előre, így vezető pozícióba. A vezető így a legroszabb traitekkel rendelkező lesz, mert azon jellemhalmaz visz el a pozícióig a leghatékonyabban.
Így bármiféle (főleg ekkora, tévedhetetlenséget bemesélő) áhitatot akármelyik politikai párt iránt egyszerűen akkora hülyeségnek tekintek, mint a szektásokat vagy a vallási fanatikusokat.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
Minket? Talán Mészáros Lölőhöz van szerencsém személyesen?

Elárulom, nem Lölő vagyok, meg nem is Fletó, stb.
Molni, tanulmányoztad valaha is a kapitalizmus kialakulását? Eredeti tőkefelhalmozás? Ford, Morgan, Rotschild...... vajon hogyan szerezték első milliárdjaikat? Elárulom, helyzetbe hozták őket. Ma mégsem tolvajnak tekintik őket, hanem hazafinak. Magyarországon NEM VOLT ilyen tőkés osztály. Akik voltak, Ganz, Goldberger, Weiss Manfréd, stb., azokat a nyilas, majd a kommunista hataalom semmisítette meg.
Újra ki kell alakítani, bármilyen fájdalmas is. Ez szükségszerű.
Általában úgy elfogadott, hogy a gengszterváltáskor 50 év volt a társadalmi fejlettség lemaradása az áhított nyugattól. Ez 2010-ig 40-re redukálódott... 2010 óta - a nagy lopássorozat következményeként 20 évre, bizonyos elemekben ez alá....
Hosszasan lehetne beszélgetni erről, de ma már fáradt vagyok.....
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
Az, aki a narirendszerrel kapcsolatban nem képes megállapítani a maffiarendszerben történő országkifosztás tényét (ennek eredőjeként pedig a tagok és szimpatizánsok kvázi együttműködést/elfogadását), annak vagy az értelmi képességei hiányosak, vagy olyan szinten fanatikus, hogy ahhoz képest azt SS tisztjei is egy csapat hitetlennek számítottak.
Ahogy el van ismerve a rendszer sok eredménye (az oldal tematikáját figyelembe véve a példa legyen a haderőfejlesztés, de sok más is van, érdemek tudomásul véve), úgy el kell ismerni a teljesen nyílvánvaló, maffiarendszerű működést is. Amiben nincs semmi meglepő, mert nem ismerek olyan politikai rendszert a bolygón, ami ne lenne velejéig korrupt. Csak jobb a PR-ja.
Ennélfogva a szememben bármiféle politikusnak/pártnak hinni és követni, nem figyelembe venni, hogy mi is valójában az, amit tesz (hatalommal való visszaélés, eszetlen gazdagodás, stb...), az simán csak debilség. Persze értem ennek okát - az ember vágyik egy igazi vezetőre, ki nem? Követnék én is bárkit, ha az kiérdemelé, legyen az király, hadvezér, bármi - de ne haragudj, olyan vezető nincs ma se itt, sem máshol a világon, aki ezt megérdemelné. Mert a vezető réteg a jelenlegi rendszerben is a legkorruptabb, hiszen nem a jó lelkű, tenni akaró, hanem a törtető, letapsó jut előre, így vezető pozícióba. A vezető így a legroszabb traitekkel rendelkező lesz, mert azon jellemhalmaz visz el a pozícióig a leghatékonyabban.
Így bármiféle (főleg ekkora, tévedhetetlenséget bemesélő) áhitatot akármelyik politikai párt iránt egyszerűen akkora hülyeségnek tekintek, mint a szektásokat vagy a vallási fanatikusokat.

Kedves Angelsoul.... Ha kritikádat nekem szántad... elfogadom. SOHA nem állítottam, hogy bármiben is igazam van, sokakkal ellentétben. Az én hozzászólásaim az ÉN gondolataimat tükrözik. Persze, lehet vele nem egyetérteni, lehet kulturáltan vitatni. Nem vagyunk egyformák. Te is elmondod a véleményed, most pl., hogy én debil vagyok. Legyen. A politikusok IS emberek. Az emberek között pedig vannak jól és rosszak.
Tehát: attól, hogy valaki lop, csal, hazudik, másokat sérteget, attól csak szarember lesz. Az általa képviselt ideológia (esetemben a konzervatív jobb oldal) azonban nem.
 
M

molnibalage

Guest
Újra ki kell alakítani, bármilyen fájdalmas is. Ez szükségszerű.
És ez miből vezetődik le...?
Mert ez kicsit arra hasonlít, hogy sztálinnak elnézik az iszonyatos szovjet veszteségeket, mert győztek.
És ki mondta, hogy az volt az egyetlen üdvözítő út...?

Az, hogy lassan komoly dolgot csak az csinálhat, akinek a narancsos banda hagyja ami miféle verseny alapú kapitalizmushoz vezet?
Ne röhögtessél már...
A szabad kapitalizmus őshazájában éppen most készülnek darabokra szedni a facebookot...
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
782
1 996
93
Molni, tanulmányoztad valaha is a kapitalizmus kialakulását? Eredeti tőkefelhalmozás? Ford, Morgan, Rotschild......
Ők nem éppen politikusok.
Magyarországon NEM VOLT ilyen tőkés osztály. Újra ki kell alakítani, bármilyen fájdalmas is. Ez szükségszerű.
Nincs elég milliárdos magyar üzletember aki ésszel gazdagodik? Tiborcz, Lölő, Simicska.. ezek a zseni tőkések annyira hiányoznak az országnak mint egy falat *zar :) Olyanok kellenének akik garázsból csinálnak egy Amazon-t, nem olyanok akik nyelik a közpénzt. Pont utóbbiak viszik el a pályázatokat az előbbiek elől...
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 363
14 248
113
Kedves Angelsoul.... Ha kritikádat nekem szántad... elfogadom. SOHA nem állítottam, hogy bármiben is igazam van, sokakkal ellentétben. Az én hozzászólásaim az ÉN gondolataimat tükrözik. Persze, lehet vele nem egyetérteni, lehet kulturáltan vitatni. Nem vagyunk egyformák. Te is elmondod a véleményed, most pl., hogy én debil vagyok. Legyen. A politikusok IS emberek. Az emberek között pedig vannak jól és rosszak.
Tehát: attól, hogy valaki lop, csal, hazudik, másokat sérteget, attól csak szarember lesz. Az általa képviselt ideológia (esetemben a konzervatív jobb oldal) azonban nem.

Az ideológiával semmi baj - az emberrel annál inkább. Ez amolyan Hannibalos kérdés: jó ember-e, hiszen egy kifinomult zseni, csak ugye megkajálja akit megkíván. Melyik a felsorolt traitjei közül a fajsúlyosabb, ez a kérdés lényege.
A debilség azért jár, hogy ha elfogadod az emberevést, csak mert a tag egy zseni, jól zongorázik, stb. És innen jön az én besorolásom.

Mert most komolyan - a politika, képviselőség igazából mi? Munka. Ha valaki szarul csinálja, gondok vannak vele és főleg lop a munkahelyén - azt kivágják. Mindenhol. Csak a politikában nem (mert a pozíció megvédi). Ez nem baj szerinted? Nem lenne más, aki elégezné a munkát tisztességesen, lopás nélkül?
Pont, hogy a politikusnak kéne feddhetetlenek lenni, és nem lopni (egy igazi vezető) - ehelyett hogy elfogadod, hogy lop, mert képviseli (vagy kamuzza, hogy képviseli) a te értékrendedet is, csak legitimizálod a rossz gyakorlatot a hatalomgyakorlásban. Azt alja emberek hatalomban tartását.
Így lesz a nagy és jót akaró vezetők helyett a legalja bűnözők köre az uralkodó.
 
W

Wilson

Guest
Elárulom, nem Lölő vagyok, meg nem is Fletó, stb.
Molni, tanulmányoztad valaha is a kapitalizmus kialakulását? Eredeti tőkefelhalmozás? Ford, Morgan, Rotschild...... vajon hogyan szerezték első milliárdjaikat? Elárulom, helyzetbe hozták őket. Ma mégsem tolvajnak tekintik őket, hanem hazafinak. Magyarországon NEM VOLT ilyen tőkés osztály. Akik voltak, Ganz, Goldberger, Weiss Manfréd, stb., azokat a nyilas, majd a kommunista hataalom semmisítette meg.
Újra ki kell alakítani, bármilyen fájdalmas is. Ez szükségszerű.
Általában úgy elfogadott, hogy a gengszterváltáskor 50 év volt a társadalmi fejlettség lemaradása az áhított nyugattól. Ez 2010-ig 40-re redukálódott... 2010 óta - a nagy lopássorozat következményeként 20 évre, bizonyos elemekben ez alá....
Hosszasan lehetne beszélgetni erről, de ma már fáradt vagyok.....

Ezzel csak az a baj,hogy ebben a nagy magyar tőkésosztály helyzetbe hozós hevületbe,valahogy nem a jelenkor magyar Ganz Ábrahámjait,Weiss Manfrédjait sikerült helyzetbe hozni.
 
W

Wilson

Guest
Nagyon fasza lenne ha végre megint bejelentenének v.mit, akár a kebabost, vagy egy 8x8-at, (pl Mbombe:D:D) lézerfegyvert, hálalcsillagot, oszt beszélhetnénk arról,
mert ez a permanens szájkarate rohadt fárasztó a mátrixban élőkkel.

Ha fárasztó akkor nem érdemes csinálni:)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 136
15 762
113
Dehogy nincs. ha ezt igy alairjak, akkor a Foni tulajdonkeppen elerte, amit minimum akart (mert megfurni nem tudta volna, az vilagos volt neki is, hiaba volt a nagy melleny):

1. konkret kovetelmenyek lesznek, nem homalyos gumiszabalyok meg mondatok,
2. ez raadasul jo ket ev lesz, mire megirjak es elfogadjak
3. a buntetoszankciokhoz konkret, bizonyitott EU-s karokozas szukseges - csaladjogi, bevandorlasi stb ugyek miatt nem lehet penzt visszzatartani
4. a bizonyitasi eljaras fuggetlen, partatlan, szabalyos jogi procedura lesz, az eljaras ala vont allamnak jar due process es bizonyitani kell mindent (azaz nincs "elitelo hatarozat" egy Sargentini-fele amator shitshow alapjan)
5. minden allamra egyforman, ugyanazok a kovetelmenyek fognak vontakozni

Az EB eddig is kepes volt kreativan ertelmezni a konkret kovetelmenyeket is.

Ket ev haladek tortenelmi tavlatbol semmi.

Lasd elso eszrevetelem.
 
W

Wilson

Guest
Moszkvaban, esetleg.:p Mondjuk a Kodaly korond volt Hitler ter is, ugye. :D :D

Erről jut eszembe ma láttam,hogy Tölgyesi milyen csillogó szemmel jelentette ki,hogy O,V világszerte ismert politikus lett és szerinte ismertsége csak Puskás Öcsiéhez mérhető:),kíváncsi vagyok mivel te a nagy vizen túl "tengeted" mindennapjaidat,hogy tapasztalod,ott is így látják ezt a kérdést mint a volt SZDSZ-s most már Fideszes Tölgyesi:)?