Beszélgető

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
2 379
4 324
113
Addig volt ott a környékemen normális vadgazdálkodás amíg a ccssányi szét nem perelte a kis vadásztársaságokat és be nem kebelezte a vadászterületeket. Onnantól megindult a szinte folyamatos etetés, a tanyám előtt mentek el a nagy traktorok nagypótkocsival az etető helyekre. A magaslesek száma megtöbbszöröződött.
Ez nem vadgazdálkodás, ez iparszerű tenyésztés. Csak azok a növények maradnak meg, amelyek nem kellenek a vadnak, vagy mérgezők. Az erdő nem tud természetes módon megújulni, csökken a diverzitás. Ez is vadkár, nem csak a letiport kukorica, ki számolja ki? KI fizeti ki, kinek???
A Nemzeti park megpróbált vízmegtartó gátakat építeni a vizfolyásokra, ahol sikerült, ott gyönyörűen kizöldültek a mezök a tisztások, az erdő át tudta vészelni az aszályos időket, de a ccssányiék megfúrták... Pedig a vadaknak is jobb lett a legelőjük.

Sokat emlegeted a zöldeket, környezetvédőket, hol vannak ezek, kik ezek???

A vadkár szabályozás egy dolog, a végrehajtása egy másik....
Vannak sajnos elítélendő esetek de azért nem kell általánosítani ! Van rossz példa mindenre , a Csányi érdekszféra is ilyen , a nagy (sok 100) létszámú szarvas vonulós videók szinte mind onnan kerülnek ki !

• Tetszik
Reactions: gergo55

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
31 930
39 197
113
Öregszel, Molni. :). :)
Az idösebbek mâr az ókori görögöknél is hasonló vleménnyel voltak az akkori fiatalokról! ( ertelemszerüen).
Ez nem a bezzeg "a mai fiatalok".
Mutass az "influenszer világból" bárkit, aki érdemi munkát végez és nem beszél faszságokat. A téma miatt egy-kettőbe belehallgattam. Nem kellett volna.
Tolják a bélyegkép méretű és puding szilárdságú elméleteiket a világba. Megy egymás hülyeségeire a reakció videókat. Legalábbis itthon. Ez a trend.

Nem az, hogy mondjuk valami valódi ismeretterjesztés tolják. Egy kézen megszámolható az ilyen ismertebb csatornák száma itthon. Pl.
A gaming / mozi / film vonalon van hány értelmes csatorna, de természettudomány és műszaki vonalon kb. semmi. Legalábbis általam ismert. Értem én, hogy kis piac a magyar, de hogy az 20-25% igen vastag réteg számára az a munka, hogy halál unalmas kretének halál unalmas életének megosztását másolja le és osszon meg bármi szart.

Nevetséges. És az is, hogy erre igény van. De, hát a VV n+1 és faszomtudja milyen "realitiy"-k világában mit is várjon az ember...

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
3 910
7 078
113
Mutass az "influenszer világból" bárkit, aki érdemi munkát végez és nem beszél faszságokat. A téma miatt egy-kettőbe belehallgattam. Nem kellett volna.
Tolják a bélyegkép méretű és puding szilárdságú elméleteiket a világba. Megy egymás hülyeségeire a reakció videókat. Legalábbis itthon. Ez a trend.

Nem az, hogy mondjuk valami valódi ismeretterjesztés tolják. Egy kézen megszámolható az ilyen ismertebb csatornák száma itthon. Pl.
A gaming / mozi / film vonalon van hány értelmes csatorna, de természettudomány és műszaki vonalon kb. semmi. Legalábbis általam ismert. Értem én, hogy kis piac a magyar, de hogy az 20-25% igen vastag réteg számára az a munka, hogy halál unalmas kretének halál unalmas életét kövesse és nézze vagy bármi szart, amit magáról megoszt.

Nevetséges.

Te vmit nagyon benéztél.
influenszerek azok akik instan/tiktokon/onlyfanson vonaglanak vagy twitch IRL részét rázzák a rázni valójukat.
Kb. a kardashianok online megfelelői, arról híresek, hogy ők híresek.

• Tetszik
Reactions: nyugger

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
3 910
7 078
113

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
31 930
39 197
113
Te vmit nagyon benéztél.
influenszerek azok akik instan/tiktokon/onlyfanson vonaglanak vagy twitch IRL részét rázzák a rázni valójukat.
Kb. a kardashianok online megfelelői, arról híresek, hogy ők híresek.
A YT is teli van velük. Mert ezeknek van YT csatornája is. Már a NER is becélozta őket a fiatalok miatt...
Ez az egyik médiaribanc.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
4 494
8 687
113
A YT is teli van velük. Mert ezeknek van YT csatornája is. Már a NER is becélozta őket a fiatalok miatt...
Ez az egyik médiaribanc.
Az influenszer nem az akit egy cég megbíz pénzért, hogy promózza a termékeit?
Mert ez a videós nekem csak sima blogger aki csak saját véleményét szórja kifele.

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
31 930
39 197
113
Mert ez a videós nekem csak sima blogger aki csak saját véleményét szórja kifele.
Nem a srácról van szó, a csajról akit mutat.
Ő eddig ahhoz volt szokva, hogy simán reklámfelület termékeknek és az életét adta el.
Kettőt lehet találni milyen képességekkel.
Nem az esze miatt követik, az fix.

Ez a csak az influenszer tökéletes példája. Fogalma nem volt arról, hogy mihez adta reklámfelületként magát. Csak a pénz a lényeg, aztán becsókolhat a valóság...

Az influenszer lényegében az, akinek a csatornája bármi okból elérte azt a kritikus tömeges és réteget, akin keresztül lehet reklámozni bármit. Lényegtelen az, hogy mi a csatorna "tartalma".

• Tetszik
Reactions: megazez

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
3 910
7 078
113

Nem, az influenszer az akit sokan követnek twitter-en, twitch-en, tiktok-on... youtube-on, így sok embert tud befolyásolni (influence).
Igazából a legtöbbje semmit sem csinál csak kirakja amije van és közben hülyeségeket beszél. Később amikor jobban megy neki akkor átvált pénzzel menőzésre.

Modernkori celeb.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
4 494
8 687
113
Nem, az influenszer az akit sokan követnek twitter-en, twitch-en, tiktok-on... youtube-on, így sok embert tud befolyásolni (influence).
Igazából a legtöbbje semmit sem csinál csak kirakja amije van és közben hülyeségeket beszél. Később amikor jobban megy neki akkor átvált pénzzel menőzésre.

Modernkori celeb.
Akkor olyan mint a dancsó? Azt is addig néztem amíg filmkritika szerűségeket csinált, azután valami változott nála és nézhetetlen baromság lett.

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
3 910
7 078
113
Tatabányán felmondott (jó)néhány orvos, köztük azok akiknek ma éjjel a sürgősségi ellátást kellett volna adniuk.
Azt követelik, hogy a szerződésből kerüljön ki 2 pont:

-Nem kezelhet 1 beteget egyszerre állami és maszek ellátásban ugyanaz az orvos.
-Nem használhatja a kórházi felszerelést maszekoláshoz.

Magasabb jövedelem az kéne, de a feketézés is maradjon, lehetőleg befektetés nélkül...

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
2 379
4 324
113

A gaming / mozi / film vonalon van hány értelmes csatorna, de természettudomány és műszaki vonalon kb. semmi. Legalábbis általam ismert. Értem én, hogy kis piac a magyar, de hogy az 20-25% igen vastag réteg számára az a munka, hogy halál unalmas kretének halál unalmas életének megosztását másolja le és osszon meg bármi szart.

Nevetséges. És az is, hogy erre igény van. De, hát a VV n+1 és faszomtudja milyen "realitiy"-k világában mit is várjon az ember...
Az irigységet olvasom ki soraidból . A mai világ pénz alapú , sokkal jobban mint eddig bármikor . Ezek az általad szidott (én se nézem sokra őket) emberek viszont a szerinted sokkal gyengébb képességeikkel ráleltek arra az útra , hogy sok hülyét kihasználva miképpen keressenek annyi pénzt amennyit akartnak hihetetlenül könnyen !

Ellenben veled aki óriási technikai tudást halmoztál fel és még a logikának se vagy híján viszont képtelen vagy anyagilag még szintet is lépni (legalább is az írásaidban el-el ejted ) nemhogy elérni azt az anyagi szintet amit ők képviselnek ! Pedig csak ott van a baj , hogy nem tanultad meg azt , hogy a benned rejlő tudást és potenciált a hozzád illő szinten eladd a világnak ! Ez sok zseni hibája amit nem tud megoldani !

Tehát neked kell fejlődni , megtalálni az utat mert a tudás a lehetőség benned van !

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
5 907
7 952
113
Erröl tele van mémekkel az internet, mint pl:
“Büszke vagyok, hogy befejeztem az egyetemet, aztán olvasom, hogy egy 8 éves 26 mio dollârt keresett mult evben a videóival.“
Nem irigylem, mert ezt én nem tudom.. A kissrâc lehet tök buta, de ehhez meg ërt. Azert ezt el kell ismerni, mert 26 millió, az komoly pénz.

• Tetszik
Reactions: ogretankHU

Veér István

Well-Known Member
2011. február 14.
2 540
4 522
113
Nem a srácról van szó, a csajról akit mutat.
Ő eddig ahhoz volt szokva, hogy simán reklámfelület termékeknek és az életét adta el.
Kettőt lehet találni milyen képességekkel.
Nem az esze miatt követik, az fix.

Ez a csak az influenszer tökéletes példája. Fogalma nem volt arról, hogy mihez adta reklámfelületként magát. Csak a pénz a lényeg, aztán becsókolhat a valóság...

Az influenszer lényegében az, akinek a csatornája bármi okból elérte azt a kritikus tömeges és réteget, akin keresztül lehet reklámozni bármit. Lényegtelen az, hogy mi a csatorna "tartalma".
Van az a pénz amiért korpásodik a hajam. Sőt, akár hüvelygombám is van!

Az aprópénzért is le kell hajolni. A könnyű pénzt visszautasítani balgaság lenne. Veszteni biztosnem vesztenek semmit.

• Tetszik
Reactions: ogretankHU

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
31 930
39 197
113
Erröl tele van mémekkel az internet, mint pl:
“Büszke vagyok, hogy befejeztem az egyetemet, aztán olvasom, hogy egy 8 éves 26 mio dollârt keresett mult evben a videóival.“
Nem irigylem, mert ezt én nem tudom.. A kissrâc lehet tök buta, de ehhez meg ërt. Azert ezt el kell ismerni, mert 26 millió, az komoly pénz.
Nem. Szerencsés. Ő mázlival kitűnt a masszából úgy, hogy valószínűleg hozzá hasonló van annyi, mint égen a csillag.

• Tetszik
Reactions: Zapp Brannigan